Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawie calkiem budżetowy sub

Lord_Wejder 11 Lis 2007 00:17 2820 11
  • Witam wszystkich. Chciałem zaprezentować mojego suba, który powstał praktycznie przez przypadek... Kiedyś ogarniając nieład artystyczny :P w moim magazynku znalazłem dwie sztuki arn 226-03\8. Po chwili namysłu wpadł mi do głowy pomysł "a może by tak suba zrobić??" wiec wziąłem sie do roboty...

PRZETWORNIKI
    Wspomniane już wyżej Tesle ARN 226-03/8 podpięte niezależnie.

BUDOWA
    Buda z płyt MDF i wiórowych(akurat takie miałem... żeby było taniej musiałem pomieszać je ze sobą :P ) dwie komory zamknięte po ok 40 litrów każda, zamknięte. Płyty połączone zwykłymi spaxami do drewna, dodatkowo łączenia uszczelnione od wewnątrz silikonem. Obicie to zwykły czarny skaj :)

ZASILANIE
    Jak narzazie to Unitra PW9013 po jednym głośniku na kanał. Wzmak podpięty pod wyjście na suba w karcie dźwiękowej kompa poprzez rozdzielacz. (wpinam jeden kanał mam "dwa" :P )

WRAŻENIA
    No nie powiem jestem mile zaskoczony. Potrafi toto łupnąć mocniej :) Miękko i szybko bez żadnych zniekształceń. Niestety że to buda zamknięta nie zejdzie to zbyt nisko ale do pokoiku żeby muzy posłuchać w sam raz :)

Teraz fotki...

I wersja końcowa :)

Teraz proszę o ocenę moich wypocin :) Czekam na pozytywne i negatywne oceny :) Proszę też wziąć pod uwagę że jest to moja pierwsza w pełni skończona konstrukcja :) wcześniejsze to były tylko pudelka co miały grac a nie wyglądać :P

PS. kolor płyt bocznych to ciemny orzech(okleina) wziąłem taką ponieważ mam meble w pokoju w tym samym kolorze i chciałem żeby subik pasował :)

Fajne!
  • #2 11 Lis 2007 07:35
    Krzychu_185
    Poziom 16  

Wszystko fajnie wygląda. Szkoda że buda zamknięta , ale i takie czasem potrafią ładnie zagrać. Pokaż zdjęcia tyłu .......... Jak dla mnie 5+/6.

• #3 11 Lis 2007 12:28
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Dzięki bardzo panowie :)

Cytat:
    Szkoda że buda zamknięta

Krzychu te Arn'y nie nadają sie do BR :( sam tez wole bas z budy BR ale tutaj nie miałeminnego wyjścia... Zresztą sam sprawdź jak Arn zachowuje sie w zamkniętej a jak w RB chociażby w WinIsd :)

A co do zdjęć z tyłu to będą ale jak wyłudzę aparat bo telefon to sami wiecie jak foty wyglądają :P

• #4 11 Lis 2007 13:52
    Skipior
    Poziom 20  

SupeR! Jak dla mnie 10/10 szczególnie gdy porównuje zdjecie 1 z ostatnim :D Cos z niczego, ze tak to okresle :) Tez sam czesto robie takie konstrukcje, ojciec produkuje meble wiec czesto mam pelno niemalych odpadow i fajnie jest cos z tego zlozyc :D Nie rzadko zdarza mi sie zrobic paczki nawet do 60L z odpadów za DARMO :PP No i naprawde super wyglda Twoj projekt, sam pomysle o czyms takim :) Hah ;p Inspiracja ;]

• #5 11 Lis 2007 14:37
    izbic
    Poziom 28  

Witam!
    Konstrukcja nie powiem bardzo mi sie podoba...może dlatego, że sam mam identyczną budę tylko na innym głośniku:)Dorób tak jak ja jeszcze fronty i będzie gitara. Powodzenia i gratulacje.

• #6 11 Lis 2007 16:19
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Izbic ja planuje cale kino domowe w ten deseń zrobić :) tylko czekam na kasiorke teraz :) jak uzbieram to sprobuje sprzedać tego suba i zrobić nowego... na innym głośniku i już BR... bo jak do kina to musi nisko zejść :)

Dzięki za pozytywne oceny :)

• #7 11 Lis 2007 16:55
    izbic
    Poziom 28  

Ja już mam zrobione całe kino i powiem Ci, że robi wrażenie...mimo, że troszkę budżetowe to konstrukcje to dzięki obudowom to taka troszkę namiastka hi endu. Pozdrawiam

• #8 11 Lis 2007 17:01
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Izbic a masz swoje kinko może na elce? jak tak to poproszę o linka bo cieka jestem co oznacza u Ciebie stwierdzenie budżetowe :)

• #9 11 Lis 2007 18:27
    izbic
    Poziom 28  

Jest tylko sub i center a za jakiś czas wstawię satelity i fronty. Fronty są jeszcze niewykończone a będą na 2x STX 14-50-4 SS i Visatonie SC10n. Sub na STX 27-150-8 SS.

• #10 13 Lis 2007 18:40
    oleczek1988
    Poziom 21  

widze ze konstrukcja wzorowana na moim subwooferze :) to miło ;D

• #11 17 Lis 2007 23:13
    Usunięty
  • #12 18 Lis 2007 02:55
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Lampóweczka powiadasz?? muszę z Irkiem pogadać :P a co do frontów to koncepcja już jest :) tylko choroba wyklucza jakiekolwiek działania :( dzięki za ocenę :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME