Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja pierwsza skrzynia - pochwalę się :)

Andryjan 11 Lis 2007 01:35 4931 25
  • #2 11 Lis 2007 01:55
    franus_
    Poziom 11  

znies te punkty,a tak poza tym to z tym tematem raczej do diy!

• #3 11 Lis 2007 02:35
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

co masz z przodu??

no i po co te jajka w półce

• #4 11 Lis 2007 09:31
    kris1990r
    Poziom 17  

masz gta2 czy gta4?? i magnata 10 czy 12?? i jak ci to daje??

pan dan dlaczego twierdzisz ze elipsy w pólce to nieporozumienie??

• #5 11 Lis 2007 09:33
    turek86
    Poziom 14  

Napisz kosztorys, wrażenia z odsłuchu itp.

• #6 11 Lis 2007 09:46
    renegatt
    Poziom 23  

Wygląda bardzo fajnie jak na pierwszą produkcję to bdb.

• #7 11 Lis 2007 10:11
    mukade
    Poziom 31  

Widać że się przyłożyłeś. Fajna maskownica. Pozdrawiam.

• #8 11 Lis 2007 10:39
    czacha01
    Poziom 21  

Teraz to w Tico jest bass.
    Z przodu to Sony CDX?
    Blaupunkt GTA 2 i Magnat xpress 12?
    Kable jakie dawałes do tego?

• #9 11 Lis 2007 11:01
    Ziolo8
    Poziom 10  

Raczej magnat xpress 10 , co do reszty to sie zgodzę z czacha01

• #10 11 Lis 2007 11:21
    crazy_88
    Poziom 42  

Bardzo ładnie i staranie wykonana na przyszłość polecam wrzucać takie tematy do działu konstrukcje DIY audio:) pozdrawiam:)

• #11 11 Lis 2007 12:40
    Czaku89
    Poziom 24  

Jak te maskownice są dokładnie robione??

• #12 11 Lis 2007 12:46
    crazy_88
    Poziom 42  

Kawalek pręta i gięty zapewne:)

• #13 11 Lis 2007 12:57
    Andryjan
    Poziom 9  

A zatem tak: posiadam Blaupuntka GTA2 oraz Magnat Xpress 10'', okablowanie nie mam za bardzo "fajne", ponieważ jest to "ten" popularny zestaw firmy Peiying, ale byłem mile zaskoczony, bo gra dobrze, czysto, bez żadnych trzasków itp. Co do wrażeń odsłuchowych również jestem zadowolony, przede wszystkim podczas dłuuugich niskich tonów, troszkę gorzej sprawa wygląda przy szybkim, krótkim bicie, ale na pewno do zaakceptowania.
    Maskownica jest wykonana z prętów znalezionych na złomie :), fi6 wygięte i pomalowane, włożone na wcisk w otwór fi5,5.
    Wygląd zewnętrzny skrzyni, jej wykończenie - jak dla mnie jak na 1 raz - wyszedł super, także reasumując: efekt przerósł moje oczekiwania :).
    Jeżeli chodzi o kosztorys to tak: wzmacniacz 230zł + okablowanie 40zł + głośnik 130zł + materiały na skrzynię ok. 50zł = 450zł.
    Idąc dalej - głośniki w półce: zgodzę się z pan dan'em, że owe elipsy to lekkie nieporozumienie, ponieważ teraz już wiem, że lepiej byłoby zamienić na inne jajka, ale jednodrożne i równolegle wpiąć i przykleić nad uszami tylnych pasażerów jakieś gwizdki (z jajek w półce na pewno nie zrezygnuję tak ogólnie, ponieważ sam tę półkę wykonałem, wytłumiłem itp. i myślę, że zdecydowanie lepiej prezentuje się niż oryginalna, także coś tam musi być w niej), pomyślę o tym na pewno w niedalekiej przyszłości (jeśli ktoś byłby zainteresowany to przy okazji napiszę, że mogę komuś odsprzedać po dobrej cenie te elipsy - Magnat Classic 694).
    Jeżeli chodzi o przednią scenę muzyczną to tam wygląda sprawa trochę gorzej :P tzn. mam tylko oryginalne "głośniczki" z Daewoo oraz przyklejone gwizdki nad uszami. Pomyślę za niedługo o wstawieniu w drzwi jakiś paneli i tam zapodam sobie jakieś np. 13cm.
    Co do radia to posiadam Sony CDX S22, nie jest to coś "super", ale podoba mi się w tym radiu przede wszystkim to, że mam osobne sterowanie głośnością na wyjście wzmacniacza, czyli niezależnie steruję sobie samym basem od skrzyni.

• #14 11 Lis 2007 13:52
    herbiasty
    Poziom 19  

ale glosniki z tylu psuja scene i moga nawet zmniejszyc bass.. no chyba ze nawalaja kick basem..

Dodano po 2 [minuty]:

ladnie to wyglada :) PZDR!!!!

• #15 11 Lis 2007 13:55
    Andryjan
    Poziom 9  

Czy ja wiem czy psują scenę? Natomiast oddają tylko kick bass.

• #17 11 Lis 2007 22:22
    maxtz
    Poziom 27  

Sub całkiem całkiem ;) tylko ja na twoim miejscu sprzedał bym te elipsy a zdobyte w ten sposób pieniążki zainwestował w dobrze zrobiony przód (wtedy zobaczysz jak może grać audio w samochodzie) Co do oceny suba to ode mnie 5/6 bo zawsze może być lepiej ;)

• #18 11 Lis 2007 22:41
    mike21
    Poziom 29  

Skrzynka jak skrzynka staranna ale normalna hehe ale 4dni na taką skrzynke? Ja w trzy dni Zaprojrektowałem i zabudowałem pół auta zrobiłem panele drzwiowe z żywicy na 2x 16,5 słupki na 2xtweeter zabudowa bagażnika pociągniecie instalacji wszystko obite wraz z półką bo wyciagłem głosniki. Też to robiłem pierwszy raz a zrobienie skzyniki zajmuje mi jakieś 3-5 godziny w zależności od czasu schniecia kleju :)

• #19 12 Lis 2007 13:42
    kaczmi
    Poziom 15  

Rozumiem że ten magnat to głośnik do dobicia z serii tanich, bo magnat (ROBI TOTALNE BUBLE) z jakości nie słynie. A co do konstrukcji to wygląda całkiem nieźle chciałbym usłyszeć jak to gra :D

• #20 12 Lis 2007 22:48
    Andryjan
    Poziom 9  

Przede wszystkim nie wierzę Mike 21, że jesteś w stanie wykonać taką skrzynię w 3-5 godz. to jest po prostu niemożliwe ! :).
    A co do jakości firmy Magnat - ja nie mam większych zastrzeżeń, nie uważam, że jest najlepsza na świecie, ale już na pewno nie jest to bubel, proszę nazywać rzeczy po imieniu, poprzez bubel możemy nazwać np. firmę FIRST, przy najmniej ja tak uważam.

• #21 12 Lis 2007 22:52
    mukade
    Poziom 31  

Andryjan, owszem to jest możliwe. Pytanie ile godzin przedtem musiałeś obmyślać plan dzialania... Jeśli ma się trochę doświadczenia to to idzie szybko. A jak na pierwszą konstrukcję to wierzę że te 4 dni mogły Ci zejść. Na pewno nie siedziałeś cały czas przy tym tylko robiłeś kilkugodzinne przerwy, prawda? Pozdrawiam.

• #22 12 Lis 2007 23:11
    kaczmi
    Poziom 15  

Andryjan puknij się w łeb firsta to pewnie ty masz w swoim samochodzie, a magnata obok. Serwisowałem ten sprzęt wiele razy robione na ilość nie na jakość

• #23 12 Lis 2007 23:28
    mike21
    Poziom 29  

Andryjan napisał:
    Przede wszystkim nie wierzę Mike 21, że jesteś w stanie wykonać taką skrzynię w 3-5 godz. to jest po prostu niemożliwe ! :).
    A co do jakości firmy Magnat - ja nie mam większych zastrzeżeń, nie uważam, że jest najlepsza na świecie, ale już na pewno nie jest to bubel, proszę nazywać rzeczy po imieniu, poprzez bubel możemy nazwać np. firmę FIRST, przy najmniej ja tak uważam.

Heh rozbawiłeś mnie tym i to bardzo. Na dzień dzisiejszy zrobię to nawet szybciej, bo właśnie otrzymałem szybkoschnące kleje tapicerskie w aerozolu a właśnie obicie zajmowało najwięcej czasu. Jeśli tobie budowa skrzyni zajmuje 4 dni to albo masz 2 lewe ręce co raczej odpada bo skrzynka staranna :) i mi sie podoba albo nie masz pojęcia o budowaniu i obijaniu skrzyń dlatego tak długo ci to zajmuje.Zrobisz jeszce 2 i zmienisz zdanie :) W 3-4dni jestem wstanie zrobić cała zabudowę bagażnika, panele i słupki wiec mnie nie rozśmieszaj.

• #24 14 Lis 2007 19:49
    Skipior
    Poziom 20  

BR za długi, bass pewnie ciągnie i traci na SPL z kilka dB... Gdyby go trochę skrócic bass nie rozlewałby się tak no i troszkę lepszy SPL można by uzyskać, ale to też zależy jak jest cięte pasmo...

Dodano po 3 [minuty]:

Andryjan napisał:
    Przede wszystkim nie wierzę Mike 21, że jesteś w stanie wykonać taką skrzynię w 3-5 godz. to jest po prostu niemożliwe ! Smile.

HAHAHAHAH! LOL!! MAM ZAKŁAD STOLARSKI I SKRZYNIE 40x40x38 zrobiłem w niecałe 2h do tego obicie 10 min. na każdy bok z klejeniem czyli ponad 3h z podłączeniem itp... CZŁOWIEKU... CZASEM WPRAWA ROBI SWOJE ;] A JAK JESZCZE JAKIEŚ ALE TO MOGĘ DAĆ LINKA DO SKRZYNI BO JEST ONA TUTAJ NA DIY :D BOOFEREK KENWOOD KFC-W112S :P POZDRO :D

• #25 16 Lis 2007 10:49
    adaxer
    Poziom 9  

Na pierwszym zdjeciu widac ze sygnal do wzmaka idzie kablem glosnikowym, nie jest to dobre rozwiazanie poniewarz taki kabel nie posiada ekranu i jest podatny na wszelkie zaklucenia !

• #26 16 Lis 2007 11:17
    mukade
    Poziom 31  

Nie jestem pewien czy to kabel głośnikowy. Wygląda raczej jak sygnałowy z przezroczystą izolacją.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme