X

Schemat do tartarini tec99

pita17 11 Nov 2007 14:42
  • #1 11 Nov 2007 14:42
    pita17
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam szukam schematu instalacji gazowej z centralka tartarini tec 99 mam wyrwany przełącznik b/g tylko wiszą gołe kable, ewentualnie opis jak podłączyć inny przełącznik b/g
  • #2 11 Nov 2007 22:04
    zibi70
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Nic tam nie podłączysz w to miejsce ,ma być oryginał.
    Inny przełącznik poza centralką ,ale to już loteria
  • #3 24 Nov 2007 20:40
    pita17
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Witam chodzi mi choćby o opis, schemat samego włącznika b/g tego typu centrali chce odpalić samochód na dniach i nie wiem czy tam jest zwykły swich np taki jak w cd-romie do szufladki czy przełącznik "sztywny"taki jak w starych instalacjach gazowych, z papierków które dostałem do auta tego nie widać na zdjęciu jeżeli bedzie trzeba to będę musiał kupić nowa wiazke instalacji :cry:
  • #4 26 Mar 2008 23:30
    losiek177
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Podlacze sie do tematu. Poszukuje schematu podlaczenia centralki tartarini tec 99. Chce zrobic przekladke sterownikow gazu w dwoch autach. W jednym mam (stag 2w) a w drugim tartarinii i musze je zamienic.

Staga wymontowalem i schemat juz mam, potrzebuje jeszcze schemat do tec 99.

Bede wdzieczny za jakąkolwiek pomoc.

pozdrawiam
  • #5 27 Mar 2008 11:12
    ub
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    czer-czarny-zasilanie przed stacyjką czerwony-po stacyjce czarny-masa dwa żółte-odcięcie wtryskiwaczy niebieski-elektrozawory brązowy-sygnał obr biały i zielony-czujnik poziomu gazu reszte przewodów są dosilnika krokoweg i doprzełcznika gaz benzyna
  • #6 27 Mar 2008 22:57
    losiek177
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    ok a po co jest niebieski biały? Bo podlaczony byl do silnika krokowego benzyny? I szary który podlaczony byl razem z fioletowym do sondy lambda - mam podlaczyc tak samo?
  • #7 27 Mar 2008 23:28
    zibi70
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    losiek177 wrote:
    ok a po co jest niebieski biały? Bo podlaczony byl do silnika krokowego benzyny? I szary który podlaczony byl razem z fioletowym do sondy lambda - mam podlaczyc tak samo?

Niebieski z białym sygnał TPS -nie krokowy .Mam nadzieję ze program masz żeby to póżniej zestroić
  • #8 28 Mar 2008 08:57
    ub
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    fioletowy od sondy szary od ecu benzyny a żółty z paskiem niebieskim do pst
  • #9 28 Mar 2008 17:13
    losiek177
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    O program sie narazie nie martwie bo mam auto w remoncie a to drugie (poldek) w ktorym bylo tartarini chce sprzedac zatem szkoda mi bylo tego sterownika.

W polonezie z tego co pamietam to fioletowy przewod podlaczony byl do sondy lambda, szary natomiast podlaczony byl do przewodu z wiazki ktory niegdys podlaczony byl do sondy lambda, wnioskuje ze teraz sterownik gazu bedzie odczytywal dane z sondy.

Niebiesko-bialy natomiast podlaczony byl do jednego z trzech przewodow od silnika krokowego beznyny, nie znam sie az tak dokladnie dlatego obce mi sa polecia ecu benzyny, tps czy pst.... prosilbym o male wyjasnienie.

pozdrawiam
  • #10 30 Mar 2008 15:32
    magik332
    Level 20  
    Helpful post? (+5)
    Regulacjia i instalacjia systemu tartarini dat tec 97/99.Oraz zasady programowania przy wykorzystaniu przycisku przełocznika.
  • #11 30 Mar 2008 21:46
    losiek177
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    Bardzo chetnie sciagnalbym te pliki ale liczba punktów mnie przeraża..... moge prosić o wyslanie ich na maila?? Losiek177(malpa)wp.pl

z gory dzieki i pozdrawiam
  • #12 27 Apr 2008 00:19
    dystrybutor
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Pod który pin jest podpięty czujnik otwarcia przepustnicy ??. Szukałem opisu złącza centralki, ale w tych dokumentach niestety nic nie ma, oprócz tego że jest to kabel bodajże niebiesko-żółty. U mnie pod dwa piny nie ma podłączonych kabli i nie wiem który to.
    Centralka TEC 99

Byłbym bardzo wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam
  • #13 27 Apr 2008 10:38
    losiek177
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Ok instalacja polozona i na sucho działa OK :) Tyle ze mam do wymiany wielozawor w butli z tyłu i dopiero bede mogl zatankowac i regulowac reszte.

Serdecznuie dziekuje urzytkownikowi HONDAS za ofiarowanie punktow!!!
  • #14 11 Sep 2008 18:08
    krysti613
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam ja mam u siebie problem z ciśnieniem gazu. Mam włożony Etagas ( reduktor podciśnieniowy) nie mogę ustawić właściwego ciśnienia gazu, podczas jazdy na pierwszym czy drugim biegu samochód jedzie bez zastrzeżeń, ale gdy wrzuce 3 to silnik wkręca się tylko do 5 tys, na każdym kolejnym biegu jest gorzej. Spalanie gazu bardzo duże( cenowo nie ma różnicy czy na benzynie czy LPG) Zauważyłem także że jeden z kabli jest wyrwany.. ma kolor czarno-niebieski. Idzie on tą samą izolacją co kabel do TPSu czyli żółto-niebieski. Może ktoś wie do czego on ma iść. I jeszcze jedno pytanie gdzie w tej instalacji siedzi czujnik ciśnienia gazu?

Rzeczy które już wymieniłem: filtr fazy ciekłej, fazy lotnej, dwie membrany reduktora
    Pozdrawiam
  • #15 20 Sep 2008 06:02
    afy2aa
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    anyone know what he settings are for tartarini tec 97...to run ideal on a 1.6 16v engine.
  • #16 21 Sep 2008 10:52
    stefanM
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Instalacja Tartarini nie ma czujnika ciśnienia gazu . I nie ono decyduje o ilości pobranego gazu. Jest to system który wykorzystuje podcisnienie ssania i to właśnie wielkość podciśnienia nad przepustnicą wymusza wielkość poboru gazu jeśli jest inaczej a gaz jest podawany w wyniku wtłaczania to jest to obrócone do góry nogami. Niestety wszelkie regulacje muszą odbywać się przy udziale analizatora spalin.
  • #17 01 Nov 2008 19:15
    szmejek
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    mógłbym prosić o ofiarowane tych marnych 40 punkcików, abym mógł pobrać trzy powyższe załączniki? :) (rybka mi zdechła) :)

edit:
    nikt sie nie zlituje?
  • #18 07 Apr 2009 23:49
    grzegob
    Level 2  
    Helpful post? (+4)
    tartarini tec97 manual.pdf
  • #19 09 Nov 2009 21:44
    szajbniety
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Czy ktoś może udostępnić to w inny sposób - punktów mam mało:)
  • #20 22 Dec 2009 14:53
    majotom
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Witam , cy ktośmógłby mi posłąc na maila tego manuala i
    Regulacjia i instalacjia systemu tartarini dat tec 97/99.Oraz zasady programowania przy wykorzystaniu przycisku przełocznika
    BARDZO POTRZEBNE a nie mam punktów.
  • #21 29 Jan 2010 09:56
    Mg123
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Czy może mi ktoś wyjaśnić co oznacza " DO D.A.T"?
    Drugie pytanie to: czy można TEC97 podłączyć do jakiegoś czujnika temp. płynu by przełączał się dopiero po osiągnięciu np. 75 st C ?
    Trzecie pytanie: czy można zamotować i podpiąć czujnik ciśnienia gazu by automatycznie przełączał się na NoPB gdy jest mało gazy (aby unikąć szarpania)?
  • #22 26 Mar 2010 18:26
    przysniciel

Level 19  
    Helpful post? (+1)
    Witam a ja kupiłem seicento z takim sterownikiem i nie uruchamia mi silnika. Pompa pompuje paliwo, dochodzi do listwy wtryskowej, rozrusznik kręci i nic. Na przełączniku B/G nic się nie świeci, nie reaguje na wciskanie przycisku. Jak się do tego zabrać? ma to jakieś bezpieczniki?
  • #23 19 Jul 2010 23:56
    blazehare
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Ja mam problem z tą instalacją.
    Wymieniłem już u gazownika reduktor.
    Auto zamula po kilkunastu kilometrach, zwalnia i muszę przełączyć wtedy na benzynę i idzie dalej jak burza.
    Co to może być? Mieszalnik?

Podaruje punkty za jakąś sensowną radę.
    Punto przejechało już na tej instalacji 200 tyś, dodam.
  • #24 18 Oct 2010 22:23
    pita17
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Witam morze to być mieszalnik...lecz elektronika morze szwankować:cry:
  • #25 25 Oct 2011 08:28
    daster
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Czy jest szansa wysłania powyższych plików na maila ?
    Byłbym wdzięczny.
  • #26 24 Nov 2011 16:27
    borys1990
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam chcialbym odswiezyc troche temat a mianowicie mam GOLFA MK3 1.8 instalacja lpg tartarini tec 99 i w zwazku z tym mam pytanie czy ktos moglby mi powiedziec jakie kolory przewodow i w jakiej kolejnosci sa podlaczone do silnka krokowego od gazu bo u mnie byl on wyrzucony i odcieta kostka i teraz nie wiem jak go podlaczyc, jakby ktos mogl zrobic fotke kostki tak zeby bylo widac kolory przewodow to bylbym bardzo wdzieczny...
  Search 4 million + Products
Browse Products