Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer wlasnej roboty na glosniku Dibeisi

arti13 12 Lis 2007 18:20 5544 33
  • Oto subwoofer kumpla na glosniku jak w tytule na opakowaniu bylo napisane 700Wmax i srednica 38cm glosnik gra nisko glosno i daje niezle brzmienie, ja wykrece wzmacniacz na godz 12 to w pokoju nie da sie wysiedziec wzmacniacz to technics su-v670.Subwoofer jest wykonany z plyty 25mm posiada w srodku filtr dolnoprzepustowy obudowa jest obita czarna wykladzina pieknie sie prezentuje pozniej dorzuce wiecej zdjec sory za jakosc zdjec ale sa robione telefonem.Czekam na opinie

Fajne!
  • #2 12 Lis 2007 19:21
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przenioslem do wlasciwego dzialu...

• #3 12 Lis 2007 19:25
    dzetix
    Poziom 18  

Witam,fajna konstrukcja daję 6/6 czy mi się zdaje czy brakuje rury b-r?? ile kosztuje taki głośniczek??? :D pozdrawiam!

• #4 12 Lis 2007 19:26
    arti13
    Poziom 32  

rura juz jest ale byla wyjeta nie wiem dlaczego, jakos tak wyszlo a glosnik okolo 180zl

• #5 12 Lis 2007 19:32
    wow
    Poziom 27  

Obudowa liczona czy na oko? Wygląda, że na oko.

• #6 12 Lis 2007 19:33
    arti13
    Poziom 32  

Chyba tak ale sie zapytam kolegi i powiem jak to zrobil
    [u][i]
    LUDZIE DAJCIE JAKIES KOMENTY

• #7 13 Lis 2007 14:49
    pop6
    Poziom 15  

chcesz komentów to masz
    ocena 3/6 tak na zachętę,następna konstrukcja bez "emocji"
    sub wygląda jak estradowy,jednemu może się podobać drugiemu nie,jedno jest pewne ten "głośnik" stylistycznie w ogóle do tej obudowy nie pasuje,propos
    głośnika hmm -następny "wynalazek"(za 180 pln -dajcie żyć! %D),jakie jest strojenie --nie wiadomo,jak to może chodzić --domyślam się i chyba wiem :sm5:
    a co do rozmiaru głośnika to trza było 2x 60 cm brać wyobraź sobie jego kopa
    taki komentarz
    taki opis(nic nie wiadomo)

:please:
    więcej informacji panie kolego ,może ty tego używasz żeby nagłaśniać jakieś jampezy bo takiego suba to ja nie mogę "zrozumieć" w domu,chyba że masz pokój o powierzchni no nie wiem 100-150 m ²:!:,
    no i koszty dużo za dużo!

• #9 13 Lis 2007 18:36
    melisław
    Poziom 24  

Ile to to ma litrów? przecież to nie wytrzyma nawet 2/3 mocy znamionowej, buda za duża wydaje mi się... Br nie może tak sobie wypadać bo od niego zależy strojenie chyba że jest dany tylko po to żeby ładnie wyglądać to wtedy to już kompletne nieporozumienie... I mam nadzieje że te 180zł to żart? Chyba nikt nie jest tak głupi żeby kupić taki głośnik za taką cenę...

• #10 13 Lis 2007 19:23
    arti13
    Poziom 32  

niewiem ile za glosnik a br wyciagnal po co nie wiem bude chyba jutro policze dlaczego uwazasz ze nie wytrzyma tyle mocy??

• #11 13 Lis 2007 19:27
    Shadowek
    Poziom 31  

Za 180zł człowieku mogłeś kupić gdn 30/120
    Co do wykonania, kto jak woli, ale do domu wykończenie wykładziną? ble fuj
    Głośnik to szmelc, zresztą wzmacniacz też nie najwyższych lotów
    W oddali na jednym zdjęciu widze scherzo 200, i jak mi powiesz ze z nich jest mało basu, to Cie udeze ;P Zamiast robić tego suba, trza było sprzedać technicsa dodać kase z suba i dopiero kupić porządny wzmacniacz, a zobaczył byś co te kolumny potrafią ;)

• #12 13 Lis 2007 20:24
    arti13
    Poziom 32  

w oddali scherzo 350 i bij tzn moze nie tyle maja malo basu tylko ze ta tuba wspomaga je i z nia jest super a ta tuba tak jakos przyszla

Dodano po 34 [minuty]:

arti13 napisał:
    Oto subwoofer kumpla
    czytajcie ze zrozumieniem to sprzet kumpla nie moj!!!!!!!!!!1

• #14 13 Lis 2007 23:28
    turek86
    Poziom 14  

Odważny jesteś arti13, że prezentujesz na Elce konstrukcje opartą o głośnik Dibeisi ... za tę cenę mógłbyś mieć naprawdę pożądny głośnik. Ocena 3/6 za odwagę.

• #15 13 Lis 2007 23:38
    !ron
    Poziom 21  

No to twój kolega sie nei popisał tą konstrukcją. Dibeisi nie ma podanych ogólnie do wiadomości jakie glosnik ma parametry. Poza tym z jakości elementów oraz ze sposobu składnaia takich głośników moge wywnioskowac ze cudnych efektów się z takiego czegos nie uzyska.

Wykonanie 3
    Projekt 1

na 10

• #16 14 Lis 2007 03:00
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Tuba... buehehehe :)
    Z wyglądu to nie najgorzej sie prezentuje... ja bym dal ze -4\6
    Grać to to na pewno dobrze nie gra kolego... chyba, że trafiles jakims cudem litrazem pod ten glosnik w co watpie :P

Do domu to sie nie nadaje niestety ze wzgledu na wyglad... :/ za bardzo "estradowy".. te uchwyty i kocyk....

Że Dibeisi to już nie wspomnę :) a jeżeli naprawdę ten głośnik kosztował 180 zł to uwierz mi ktoś zrobił najgorszy interes w swoim życiu :/

Osobiście twierdze ze z WYGLĄDU dibeisi nie sa najgorsze :) nawet całkiem przyzwoicie wyglądają :P ale grac to to na pewno nie gra :)

• #17 14 Lis 2007 07:52
    arti13
    Poziom 32  

pisze tub bo mi wygodniej ale jak mowie to subek skoro mowicie ze to nie gra dobrze to albo jestescie glusi albo jeszcze gorzej mi sie podoba dla kolegi tez i wszycho dzieki za opinie

• #18 14 Lis 2007 12:40
    bass
    Poziom 15  

Daje 10/10 15" dibeisi nawet są dobre ale nie 18cm 10cm 11cm itd od 8" głośniki są nawet nawet tego olbrzyma jeszcze nie widziałem na oczy obudowa nawet ok :wink:.daj te rurke w br i powinno łupać :D

• #19 14 Lis 2007 12:48
    arti13
    Poziom 32  

bass
    to juz lupie ze glowa mala dzieki ten ,,olbrzym" ma 38cm

• #20 14 Lis 2007 13:02
    !ron
    Poziom 21  

A powiedz mi jaki masz impuls w tej budzie?

• #21 14 Lis 2007 13:06
    arti13
    Poziom 32  

o jaki impuls Ci chodzi?? mozesz jasniej

• #22 14 Lis 2007 14:51
    bass
    Poziom 15  

Uuuu wielki 15" jeżeli głośnik ma 700wat max to nominalnej ma ok: 500wat chyba? Jakiej średnicy są br?

Dodano po 2 [minuty]:

Dobrze że jest tam filtr dolnoprzepustowy! Jak masz schemat tego filtra to wrzuć schemat.

• #23 14 Lis 2007 15:26
    !katun!
    Poziom 22  

Teoretycznie 350w. Ale jak ten głośnik wytrzyma przez 5h 200W to świetny wynik.
    arti13: To nie my jesteśmy głusi, tylko Ty jeszcze mało słyszałeś. Generalnie szkoda roboty na taki głośnik, za 300zł można dorwać już coś cywilizowanego co jakoś gra.
    bass: Na jakiej podstawie twierdzisz że 15' dibeisi są dobre, a reszta dno? Skąd wiesz?

• #24 14 Lis 2007 15:57
    Daniel_Zet
    Poziom 13  

bass napisał:
    daj te rurke w br i powinno łupać

To okreslenie najlepiej nadaje sie do tego co ten glosnik robi...

juz o glosnikach diabelsi sie nasluchalem od znajomych w real i na elce od ludzi... wystarczy ze dzisiaj w sklepie z glosnikami, w ktorym bylem, staly obok reszty no-name i takie dla mnie sa...

• #25 14 Lis 2007 16:16
    bass
    Poziom 15  

!katun! Wiem bo słyszałem 15" mają najlepsze parametry od tamtej reszty no i 12" zresztą też są nawet nawet miałem tych 13cm 12cm 11cm i mniejsze i większe że chyba na te mini szajsy wydałem z 300zł myślałem że to dobre ale głośnik niby 100wat firmy dibeisi nie wytrzymał 40wat miałem też głośnik firmy dibeisi 25cm mam go nadal na składzie w piwnicy troche rozwalona męmbrana ale jakoś gra i można porównać sobie 2 głośniki z różnych firm i tak to wiem że małe to szajs duże to dobre głośniki.

• #26 14 Lis 2007 16:28
    melisław
    Poziom 24  

bass logika twoich wypowiedzi mnie powala...

• #27 14 Lis 2007 19:41
    Skipior
    Poziom 20  

Ja sie nie bede wypowiadal... Kiedy jestem w sklepie i wezme do reki glosnik ktory na froncie nie jest oznakowany i na magnesie widze napis Dibeisi to nerwowo go odkladam i szukam jakiegos Tonsila aby sobie odreagowac ;] Sama nazwa Dibeisi mnie przeraża... Fuuuujjj ;/

Albo i sie wypowiem :D
    Jesli chodzi o paczke to jest ona całkiem ładnie wykonana, jednak nie jestem pewien czy nie jest ona trochę za duża??
    Do głośników 38cm bassowych estradowych daje się paczki do ok. 150L... Wydaje mi się, że ten głośnik aż takiej nie potrzebuje...
    Nie no... znow powiedziałem to słowo... Dibeisi i az mi sie odechcialo pisac ;/ cy@@@

Ocena: 3/6 ( mało bo za głośnik -3 )

• #28 14 Lis 2007 20:48
    arti13
    Poziom 32  

ludzie moze jeszcze ten sub ma cykac sopranami i miec ladne srednie<lol> subwoofer jest po to zeby lupac a nie delikatnie basem grac nie rozumiem was

• #29 14 Lis 2007 21:47
    Eliminator
    Poziom 24  

Fajna szfeczka :D Widze ze dawała by rade jako stoliczek nocny. Albo stolik w przedpokoju ; u mnie w chacie bym tam klucze wrzucał ( głośnikiem do góry ) :D

Koledzy po co sie kłucić ; ten głośnik na pewno ostro łupie niczym młot pneumatyczny :D lol Toż to szit skończony. 180 zł ? za to można nawet altusy zakupić...

Ma łupać ? Jesteś masochistą ?

Bass, przepraszam ale musze Cie rozczarować ... głośniki Debeisi to naprawde troszke lipa...

• #30 14 Lis 2007 23:01
    melisław
    Poziom 24  

arti13 napisał:
    ludzie moze jeszcze ten sub ma cykac sopranami i miec ladne srednie<lol> subwoofer jest po to zeby lupac a nie delikatnie basem grac nie rozumiem was

I tą wypowiedzią sprawiłeś że spadłem z krzesła z powodu głupawego śmiechy nad niewiedzą... Łupie to się węgiel w kopalni. Sub to jest uzupełnienie pasma przetwarzania całego zestawu audio o najniższe częstotliwości. To nie może "łupać" to musi się pięknie zgrywać... A zresztą co ja ci tu będę opowiadał jak ty się upierasz że diebeisi czy jak to się tam pisze to dobry głośnik... Miłego "słuchania" i uważaj żeby cię to kiedyś nie "załupało" na śmierć...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME