Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Zabudowa pieca dwufunkcyjnego Vaillant

adnim 13 Nov 2007 11:32
 • #1 13 Nov 2007 11:32
  adnim
  Level 11  
  Helpful post? (0)
  Witam posiadam piec dwufunkcujny Vaillant , modelu nie pamiętam (ma około 3 lat i posiada panel sterowania na zewnątrz). Problem polega na tym że , gdy piec chodzi w trybie ogrzewania grzejników i włączy sie tryb grzania wody w kranie , następuje zawieszenie pieca . Charakteryzuję się to tym że na panelu zapala sie kontrolka ciągu powietrza(miga) i z kranu leci zimna woda. PIEC robi się wtedy bardzo gorący (naklejka vaillant na froncie zdeformowała się lekko). Pomaga tylko wyłaczenie ogrzewnia . ------------------------Jeden z serwisantów po rozmowie telefonicznej powiedział ze te piece stanowczo nie moga być zabudowane (od spodu) , a u mnie tak własnie jest -- gdyż piec znajduję się w łazience -- zalecił wstawienie kratki wentylacujnej w miejsce zabudowy ------- Czy według was rozwiaze to problem no i czy ten serwisant miał rację ? Proszę o szybka odpowiedz gdzyż obawiam zę mój piec może ekspoldować --- a to nie żarty :) Dzięki i pozdrawiam.
 • #2 13 Nov 2007 12:42
  ochus
  Level 16  
  Helpful post? (0)
  Jeśli jest to kocioł z otwartą komorą to oczywiste jest że nie może być zabudowany no bo skąd ma czerpać odp. ilości powietrza.
  Jednak to że robi się gorący może świadczyć o innych problemach(wymiennik).
 • #3 14 Nov 2007 09:16
  adnim
  Level 11  
  Topic author Helpful post? (0)
  Po uchyleniu zabudowy pieca , problem zniknął . Widocznie była o wina złej wentylacji , a i tak swoją drogą przyjeżdza dzisiaj fachowiec na czyszczenie wymiennika , i na przegląd . ----------------- Czy samo czyszczenie może kosztować 120 zł ? Trochę drogo mi sie wydaje , jak sądzicie ?
 • #4 14 Nov 2007 10:23
  aawol
  Level 13  
  Helpful post? (0)
  No trochę drogo - w Krakowie jest taniej ( ale my jesteśmy oszczędni :D ).
  Co do zabudowy - na szczycie kotła jest czujnik ciągu kominowego, piec się nagrzewa i jeśli nie ma przepływu powietrza pod obudową to może się przegrzać. poza tym na każdy 1m³ gazu potrzebujemy ok 10m³ powietrza do stworzenia mieszanki .... więc zdejmij zabudowę a jeśli koniecznie chcesz to zamaskuj spód kotła kratką lub innym ażurowym materiałem.
  Search 4 million + Products
Browse Products