Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

podłączenie mp3 do samochodu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> podłączenie mp3 do samochodu
Autor
Wiadomość
witek_tm
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: T M

Post#1 Post autora tematu 13 Lis 2007 13:01   

podłączenie mp3 do samochodu

jak podłączyc odtwarzacz mp3 do radioodtwarzacza samochdowego pioneer deh 1330r ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lis 2007 13:01   

Powrót do góry

K4Li
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: małopolska

Post#2 13 Lis 2007 13:35   

Re: podłączenie mp3 do samochodu

Najprościej to poprzez:

SAMOCHODOWY TRANSMITER STEREO Z ZASILANIEM USB

Samochodowy transmiter FM to urządzenie umożliwiający odtwarzanie przy pomocy samochodowych głośników i dowolnego radioodtwarzacza muzyki z discmanów, ipodów, urządzeń MP3 itp. Wystarczy, że podłączysz do tego transmitera dowolne urządzenie z wejściem mini jack, ustawisz odpowiednią częstotliwość w Twoim radiu samochodowym i wciśniesz przycisk PLAY na urządzeniu! Dzięki temu transmiterowi możesz w dowolnym radioodbiorniku słuchać ulubionej muzyki z KOMPUTERA, MP3 PLAYERA, MP4 PLAYERA , DICMANA CD/MP3, PALMTOPA oraz każdego innego przenośnego odtwarzacza posiadającego standardowe gniazdo słuchawkowe. Dodatkowo jeśli Twój odtwarzacz może być zasilany z USB możesz go podłączyć do kabla zasilającego USB i zrezygnować z zasilania drogimi bateriami.

Charakterystyka:

# Niesamowicie prosta obsługa - urządzenie wystarczy podłączyć do wyjścia słuchawkowego odtwarzacza, a w radioodbiorniku ustawić częstotliwość na taką jak w transmiterze. Od tego momentu będziesz mógł słuchać w radiu Twojej ulubionej muzyki.

# Zasięg urządzenia do 40m !

# Zasilanie USB !!!

Opis z allegro :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lis 2007 13:35   

Powrót do góry

nikos_dyzma
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: lubin

Post#3 14 Lis 2007 17:53   

tak tylko jak przez tranfmiter FM to jakis lepszej jakosci bo te tandety za 10-40 zł to jest taki szajs ze basu nie przekazuja miałem z 4 rózne sztuki i za karzdym razem ta sama bajka dzwiek czysty ale bez basu to jest dobre rozwiazanie ale trzeba dac wieksze pieniaszki wtedy powinno działac jak nalerzy pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lis 2007 17:53   

Powrót do góry

witek_tm
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: T M

Post#4 Post autora tematu 15 Lis 2007 07:59   

Dzięki. Doskonale zdaje sobie sprawe że transmiter FM to lipa.
Prosząc o pomoc chodzi mi bardziej o miejsce podłączenia przewodu do przedwzmacniacza. Kupno drogiego transmirera mija się z celem bo łatwiej jest kupić radio MP3
Powrót do góry

krzysiekk11
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#5 10 Gru 2007 19:54   

Otóż wcale nie taka lipa, a mianowicie kupiłem ostatnio coś takiego:
http://www.xenon-tech.pl/product_info.php/products_id/3086
i spieszę donieść że sprawuje sie naprawdę fajnie, przynajmniej jak na moje potrzeby. Oczywiście jako że jest to transmisja FM stereo więc miękkiego szumu nie da się uniknąć zwłaszcza przy cichszych partiach muzyki.
Oczywiście nie mogłem sobie darować i nie dobrać się do zabawki - oto co jest w środku:
1. Player MPS/WMA oparty jest o kość Samsunga K9HA608UIM i bezproblemowo czyta wszystko co zapodam mu na kartę SD z kompresją do 320 kbs, jedyny ból to odczyt z USB przy wysokim bitrate - lubi się przycinać.
2 Transmisja FM opiera się o takie cacucho co się zwie SCFMT80110C (manual w załączeniu) no i nawet postarali się Cińczycy o układ preemfazy na wejściu stereo. Ogólnie część nadawcza pracuje ok dając zasięg do 10m na wolnej częstotliwości z sygnałem stereo bez zakłóceń, ale w przypadku miejsc gdzie trudno o wolną częstowtliwość (testowałem w Krakowie i oklicach) należy się liczyć z możliwością pojawienia się problemów. Transmiter stroi się w pełnym zakresie 88 - 108 MHz ze skokiem 0,1 MHz, pracuje stabilnie bez względu na temperaturę i zasilanie, ale w końcu to synteza i jakiś kwarc tam nawet siedzi :). Co do zasięgu to żałować jedynie można że producent nie dał możliwości regulowania mocy nadawanego sygnału, a pozwala na to wspomniana kosteczka (-12, -6, 0 i 6 dB), firmware jednak nie pozwala (chyba że coś przeoczylem :D), to pewnie wynika też już z ograniczeń prawnych.
Podsumowując - jeżeli nie jest się zbyt wymagającym i nie słucha się w samochodzie np. klasyki to urządzonko jest napewno dobrą alternatywą dla chcących posłuchać MP3jeczki na swoim radyjku w samochodzie nie mając np. AUX IN. Jak dla mnie wystarczy - no i nie muszę grzebać w moim kochanym JVC:).
Starsznie się rozpisałem - sorka za wywód, ale może komuś się przyda.
Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów!

Załączniki:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> podłączenie mp3 do samochodu
Strona 1 z 1