Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Body Detox - jak to zrobić?

Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych ->Body Detox - jak to zrobić? Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
Fenek16
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Starachowice

Fenek16
Poziom 5
Post#1 Post autora tematu 13 Lis 2007 17:06   

Body Detox - jak to zrobić?

Witam!

Nie wiem czy wiecie o czym mówię, ale przybliże urządzenie

http://www.body-detox.pl/

Mianowicie dowiedziałem się przez trzecie osoby, że przy zastosowaniu zasilacza, elektrod i kilku tricków, mozna wykonac coś co bedzie pełniło taką samą funkcje...

Jest jakaś szansa?

Pozdro

Czy wiadomość jest pomocna? + 0 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Hanower

Hucul
Poziom 24
Post#2 13 Lis 2007 17:15   

Re: Body Detox - jak to zrobić?

Wierzysz w takie cudowne urządzenia ?
Większość z nich to zwykłe oszustwo i efekt ich działania to efekt placebo .

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
Fenek16
Poziom 5
Poziom 5

Fenek16
Poziom 5
Post#3 Post autora tematu 13 Lis 2007 17:44   

Nie widziałeś na własne oczy to nie wierzysz...

Mój sąsiad zakupił takie cacko za 6kawałków, i byłem sam świadkiem jak włożył nogi do czystej krystalicznie wody, która po niepełnej godzinie była błotem. Co jak co, to jednak działa, a jak nie dziala to widać, bo z wodą się nic nie dzieje =P

Pozdro

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
r2d2004
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lublin

r2d2004
Poziom 21
Post#4 13 Lis 2007 18:17   

Witam!

Przeczytaj dokładnie pdf'y ze strony, do której dałeś linka. Można wiele wywnioskować z tych opisów co do konstrukcji urządzenia, ale "to coś" (o ile wogóle jest w tym przypadku) ukryte jest zawsze w szczegółach. Poza tym urządzenia takie mają wiele przeciwwskazań (może byc wręcz zabójcze, a nie lecznicze) do stosowania i wymagają konsultacji lekarskich w każdym przypadku, więc raczej nie proponuję eksperymentów domowych w tej dziedzinie, bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Pozdrawiam
PS Jeśli sąsiad ma, to jaki problem, rozebrać i rozrysować (pewnie ustrojstwo jest na wieczystej gwarancji, he, he). Nie sądzę, żeby tam były jakieś cuda techniki, choć może tam być zaprogramowany procesor, który steruje składową zmienną napięcia i prądu na elektrodach w wannie kąpielowej dla stóp. A tak swoja drogą to ciekawe, za co się bierze 6 patoli, myślę, że bardziej za naiwność. Wink

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
me_super
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

me_super
Poziom 22
Post#5 13 Lis 2007 19:28   

Fenek16 napisał:
Nie widziałeś na własne oczy to nie wierzysz...

Mój sąsiad zakupił takie cacko za 6kawałków, i byłem sam świadkiem jak włożył nogi do czystej krystalicznie wody, która po niepełnej godzinie była błotem. Co jak co, to jednak działa, a jak nie dziala to widać, bo z wodą się nic nie dzieje =P

Ale co z tego, że miał błoto? Jak wsadzisz do wody z solą dwie elektrody i przepuścisz prąd to też będzie błoto, nie potrzeba do tego nóg. To nic nie oznacza, a daje ludziom złudną nadzieję, że jakieś pudełko i kabelki wyleczą wszystko. A jeszcze gorzej jak człowiek ogłupiony bełkotem odstawi leki, bo uwierzy w bajki.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
Fenek16
Poziom 5
Poziom 5

Fenek16
Poziom 5
Post#6 Post autora tematu 13 Lis 2007 22:36   

Ja bym jednak spróbował...

Woda z solą i dwie elektrody, no ok, ale woda z kranu ciepława jest z solą?

Sasiąd ma to tylko jedno małe pudełko ważące 0,5kg xD Wątpie, żeby tam były jakiekolwiek cuda... Pewnie własną wartośc to ma na jakieś 200pln:D

Pozdro

Powrót do góry
r2d2004
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lublin

r2d2004
Poziom 21
Post#7 14 Lis 2007 13:02   

Witam!

Woda z kranu to też elektrolit, niestety. Teoretycznie powinna odpowadać odpowiednim normom czystości, ale w praktyce zawsze coś tam w niej jest rozpuszczone, mniej, albo wiecej, he, he. Choć właściwie nie ma się tu z czego smiać, bo w niektórych rejonach Polski woda kranowa nie dość, że nie spełnia żadnych norm, to jest wręcz trójąca.

Jeśli chodzi o to urządzenie, to nic nowego pod Słońcem. Prąd od dawna używany jest w medycynie (częściej w paramedycynie) w różnych urządzeniach, ale raczej wspomagających terapie i najlepiej pod kontrolą lekarza. Jak wynika z opisu (pdf'y) w tym urządzeniu stosuje się stosunkowo wysokie wartości I, V (I=0,9A - składowa stała, I=0,09A - składowa zmienna - sygnał modulujący - nie wiadomo co to za kształ i przebieg, zmienny w czasie), napięcia rzędu 25V), więc lepiej samemu się w to "nie bawić", gdyż tak do końca człowiek nigdy nie jest pewien, czy cos mu nie dolega w danej chwili, przeciwskazującego takim eksperymentom (przeciwskazań jest wiele). Cały widz w tym urządzeniu polega na prowadzeniu elektrolizy w sposób pulsacyjny-rezonansowy?? (brak danych - tajemnica producenta). Z opisów badań tego urządzenia wynika, że skuteczność jest "znacząca statystycznie" Very Happy Wink , ale badania robiony były TYLKO na osobach zdrowych (rzecz jasna, kto by sie odważył na chorych, kiedy ciężko jest stwioerdzić przeciwskazania Wink ). Dla osób chorych (również potencjalnie) urządzenie może być naprawdę szkodliwe. Zaintersowanych odsyłam do tych pdf'ów:

http://www.body-detox.pl/zasoby/dyskusja.pdf

http://www.body-detox.pl/zasoby/Podsumowanie.pdf

Pozdrawiam
PS Dysponuję podobnym urządzeniem do elektroterapii, produkcji rosyjskiej (albo jeszcze sowieckiej, he, he) z ubiegłego wieku, odziedziczonym po rodzinie. Co prawda nigdy go nie "odpalałem" i nie testowałem na sobie (z oczywisytych względów Wink ), ale co ciekawe jest do tego (w każdym bądź razie był) schemat, opis działania, pełna dokumentacja. Jak ktoś zna rosyjski i jest zainteresowany, to moge zeskanowac i wrzucić na "elkę". Kto wie, czy autorzy tego "detoxa" nie opierali się na pomysłach rosyjskich, a teraz "koszą" za to 6 patoli.

Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Body Detox - jak to zrobić?
Strona 1 z 1