X

Skoda Felicja - gaz Brc Tecno - nie przełącza

15 Nov 2007 19:19 VIvinci
  • #1 15 Nov 2007 19:19
    vinci
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Felicja 1.3 mpi. Instalacja starej generacji Brc tecno. Nie przełącza na gaz, zbiegło się to chyba z niską temperaturą na dworze. Centralko-przełącznik był wymieniany, nie pomogło. Jak już raz załapie to potem przełącza bez problemu. Podejrzewam słaby styk. Tylko nie wiem gdzie go szukać. :) Jeszcze mam jeden pomysł - Podobno napięcie brane jest z cewki na reduktorze. Czy cewka może mieć jakieś uszkodzenie w stylu nie podaje napięcia a potem podaje po zagrzaniu?
  • #2 15 Nov 2007 19:30
    robmaz
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Napisz jaki masz przełącznik lub jaką centralkę do sterowania LPG?
  • #3 15 Nov 2007 20:40
    vinci
    Level 25  
    Topic author Helpful post? (0)
    Centralka KME 628H
  • #4 15 Nov 2007 22:22
    Jazdaaaa
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    sprawdz czy dochodzi napiecie na elektrozawory
  • #5 16 Nov 2007 16:02
    robmaz
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Jak zachowują się diody na centralce gdy nie możesz przełączyć,czy w ogóle świecą?
  • #6 16 Nov 2007 19:44
    vinci
    Level 25  
    Jazdaaaa wrote:
    sprawdz czy dochodzi napiecie na elektrozawory

jeśli masz na myśli o sprawdzenie napięcia na przewodach przychodzących do centralki to myślałem w ten sposób, że po wymianie centralki gdyby przychodziło to by centralka załapała, ale nowa też nie załapuje więc pewnie napięcia nie ma. Sprawdzić bezpośrednio na elektrozaworze tym obok reduktora? Jakie powinno być napięcie 12V?

Dodano po 3 [minuty]:

robmaz wrote:
    Jak zachowują się diody na centralce gdy nie możesz przełączyć,czy w ogóle świecą?

nie świecą
  • #7 17 Nov 2007 01:42
    MichaelR
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    W wiązce przewodów do przełącznika gazu powinien być bezpiecznik, sprawdź go i sprawdź zasilanie zwykłą żarówką 5W.
  • #8 17 Nov 2007 09:01
    vinci
    Level 25  
    Na tym bezpieczniku nie ma napięcia, co ciekawe czasem wyjęcie bezpiecznika natychmiast poprawia sytuację
  • Helpful post
    #9 17 Nov 2007 14:46
    teges
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witam. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce na centralce powinny zapalić się diody. Jeżeli nie świecą to sprawdż masę do centralki i bezpiecznik na plusie. Napięcie po stacyjce lub wzięte z zespołu cewek przewód prawdopodobnie czerwony masa przewód czarny./wymień bezpiecznik na nowy lubią nóżki zaśniedzieć.
  • #10 20 Nov 2007 10:08
    vinci
    Level 25  
    teges wrote:
    wymień bezpiecznik na nowy lubią nóżki zaśniedzieć.

wypadałoby chyba z całym gniazdem wymienić i przeczyszczę jeszcze styki na cewce przy reduktorze. Jak to zrobię to dam znać. Będziemy wtedy dalej myśleć :)
  • Helpful post
    #11 20 Nov 2007 10:19
    mlopacki
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Miałem identyczne objawy. Pomogło wyczyszczenie styków na kablach zasilających centralkę (a dokładniej na ich mocowaniu do klem akumulatora).
  • #12 23 Nov 2007 16:28
    vinci
    Level 25  
    wyczyściłem wszystkie styki jakie znalazłem pod maską :) Jak na razie ok.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products