Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

jak wejść do biosa na laptopie ?

AlienVoice 03 Gru 2003 10:27
  • #1 03 Gru 2003 10:27
    AlienVoice
    Poziom 11  

Witam !
    Model: Compaq lte elite 4/75cx

• #2 03 Gru 2003 12:35
    _MarSs_
    Poziom 16  

Tego modelu nie znam ale popróbuj:
    F2
    Del
    Ctrl+F1
    Ctrl+Shift+Esc

To są najpopularniejsze kombinacje w biosach.

• #3 03 Gru 2003 23:00
    spec
    Poziom 28  

Kiedys wejscie do "firmowek" czesto bylo przy pomocy specjalnej dyskietki takiej niby startowej...

• #4 03 Gru 2003 23:30
    adamjk
    Poziom 21  

Jeśli w prawym górnym rogu w czasie bootowania jest biały prostokącik to warto spróbować F10

• #5 04 Gru 2003 07:43
    kursant
    Poziom 17  

Patrz uważnie na ekran podczas butowania powinno tam być wyswietlone jakich trzeba użyć klawiszy aby wejść do BIOSu - jeśli o to Ci chodzi.
    Jeśli idzie o hasło to poszukaj w sieci uniwersalnych haseł dla Twojego Biosu, można je łatwo namierzyć.

• #6 04 Gru 2003 08:45
    elektronik321
    Poziom 22  

Najlepiej wyjąc baterię , która podtrzymuje pamiec biosa , wtedy laptop sam pokaze jak sie dostac do biosa

• #7 04 Gru 2003 10:00
    przybor
    Poziom 12  

A sprawdzałeś Esc a potem F2? U mnie działało, ale to był IBM

• #9 25 Lut 2004 22:07
    AlienVoice
    Poziom 11  

Dalej nie potrafię wejść do tego biosu, już myslałem, że dlatego że nie ma twardego dysku, ale okazało się że to nie to:(

• #10 25 Lut 2004 22:21
    elektryk
    Poziom 42  

AlienVoice napisał:
    już myslałem że dlatego że nie ma twardego dysku, ale okazało się że to nie to:(
    Pośrednio to może być to, w niektórych compaq, bios była zapisany na oddzielnej partycji w postaci jakieś namiastki msdos i normalnych programów EXE. Jeśli bios w notebooku wykrył taką partycje (była to chyba normalna FAT16 ze zmienionym identyfikatorem typu na jakiś specjalny), to pojawiała się dodatkowa możliwość przy bootowaniu. Wchodziło się klawiszem F10. Jeśli nastąpił np błąd klawiatury to na ekranie u góry pojawiał się semigraficzny klawisz z napisem F1 albo F2 żeby kontynuować uruchamianie oraz jeśli była taka partycja na dysku z prawej strony ekranu, drugi semigraficzny klawisz F10 z opisem wejście do setupu.

• #11 25 Lut 2004 23:57
    Robert B
    Poziom 43  

Pewnie dysk był wymieniany lub partycjonowany i tej "partycji diagnostycznej" jak to określa Compaq już nie ma. Jedyne wyjście to ściągnąć odpowiedni "rompaq" ftp://ftp.compaq.com/pub/softpaq/
    Szukania nie zazdroszczę :( - trzeba najpierw przeczytać ftp://ftp.compaq.com/pub/softpaq/allfiles.txt
    Niestety przywracanie setupu na dysk wymaga usunięcia fdiskiem wszystkich partycji, odpalenia z dyskietki "rompaqa" i utworzenie na nowo partycji diagnostycznej z setupem (musi być na dysku jako pierwsza). Trzeba więc zrzucić co potrzebne z tego dysku żeby nie stracić danych.
    Ćwiczyłem takie operacje na Deskpro 2000.
    Najgorsze z tego wszystkiego jest znalezienie odpowiedniego "rompaqa" bo są one w różnych wersjach a poukładane na tym ftp nie jest w/g modeli tylko w/g numerów softpaqów.
    Powodzenia

• #12 26 Lut 2004 07:52
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Widzę, że masz dostęp do internetu. Zatem uważam, że jesteś leń w szukaniu tak prostych informacji. Tu masz link:
    http://h18007.www1.hp.com/support/files/LTE/us/locate/1_870.html
    Pod tym adresem masz wszystko co dotyczy twojego laptopa. W dziale:
    Software - System Management
    masz dwie pozycje:
    - Computer Setup and Diagnostics for Portables
    - Computer Setup for Portables
    Obie dotyczą ustwień BIOS tego laptopa. I wcale nie potrzeba zakładać żadnej partycji diagnostycznej. Skąd wiem? Bo mam taki laptop w domu.

• #13 02 Mar 2004 01:14
    Robert B
    Poziom 43  

Jak kto lubi odpalać setup komputera z 2 dyskietek jak za czasów XT... :(
    Bo wg Compaqa (HP) to:
    http://h18007.www1.hp.com/support/files/LTE/us/download/8421.html

Installation
    1. Obtain two (2) formatted 1.44 MB diskettes.

2. Download the Softpaq to a directory on your hard drive and change to that directory. The file that is downloaded is SP2054.EXE.

3. From that drive and directory, execute the Softpaq file: SP2054 [ENTER] You will be prompted to place the formatted 1.44 MB diskettes into a diskette drive to create the diskettes.

4. After the diskettes are created, you may delete the downloaded file SP2054.EXE if you wish.

5. Boot or power up the system with either diskette in drive A: and follow on-screen instructions to either run from the diskettes or install or restore a Diagnostics Partition.

• #14 02 Mar 2004 19:49
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Widziałeś ten BIOS? Jak nie to zobacz co się tam znajduje. Bo wg mnie w tym laptopie wchodzi się raz do Biosu i nie ma potrzeby robić tego ponownie. Jak padnie laptop to partycja diagnostyczna na nic się nie przyda. A używanie dyskietek wcale nie jest kłopotliwe ani trudne.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty