X

schemat domofonu - czy jest on poprawny? Zadziała?

plasterq 19 Nov 2007 01:14
  • #1 19 Nov 2007 01:14
    plasterq
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    sam stworzyłem widoczny poniżej schemat połączeń domofonu na 4 mieszkania, nie wiem tylko czy on jest dobrze ?? i czy w praktyce zadziała ?? może mi ktoś go sprawdzić i skorygować błędy ?? kolory poszczególnych żył są przypadkowe , kolory są tylko w celu ułatwienia odczytania danych połączeń. z góry dzięki !!
  • #2 19 Nov 2007 07:32
    andre41
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Troszkę sobie skomplikowałeś poprzez dodanie układów dzwonienia w aparatach , można to zrobić o wiele prościej z wykorzystaniem typowych aparatów dostępnych na rynku . Przycisk dzwonka powinien być umieszczony na kasecie i poprzez niego powinno być podawane wywołanie akustyczne do aparatu . Natomiast przycisk głośnika to standardowy przełącznik w aparacie , łaczy się go w ten sposób że w stanie spoczynku podłączona jest słuchawka do obwodu wywołania a po podniesieniu ta sama słuchawka dopięta do lini rozmównej u Ciebie U3A poprzez C25. W Twoim przypadku w słuchawce cały czas będzie odsłuch wzmacniacza , inaczej mówiąc słychać będzie to co się dzieje na zewnątrz. W sytuacjach kiedy jest cisza i spokój w mieszkaniu może to troszkę przeszkadzać. Poza tym układ powinien działac .
  • #3 19 Nov 2007 11:08
    plasterq
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    jakoś nie mogę zrozumieć ( może dlatego ze ten schemat robiłem pod okiem wujka który jest zawodowym elektrykiem ) , czyli wiem ze zespolone połączenie przycisku dzwonka i głośnika jest złe ponieważ ponieważ przycisk głośnik jest cały czas włączony i w mieszkaniu słychać co sie dzieje na dworze, czyli przycisk głośnika zostaje na swoim miejscu podłączony do zasilania i po podniesieniu słuchawki zostaje ona dopięta do linii rozmownej , a co z przyciskiem dzwonka jak go podłączyć ?? w której żyle mogę go ująć ??
  • #4 19 Nov 2007 15:10
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Helpful post? (0)
    Nie rozumiem w jakim celu masz przyciski "podwójne". Wystarczy przycisk zwierny.
    Najlepiej jakbyś sprecyzował o co ci dokładnie chodzi. Przecież są gotowe rozwiązania.
  • #5 20 Nov 2007 10:33
    andre41
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    myślę że tak byłoby prościej i istnieje możliwość wykorzystania dostępnych na rynku unifonów.
  • #6 20 Nov 2007 10:45
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Helpful post? (0)
    Masz tu schemat przykładowej instalacji na dwóch lub więcej abonentów, oraz uproszczony schemat unifonu.
  • #7 20 Nov 2007 16:07
    plasterq
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    myślę że coś dzięki podpowiedzią i schematom coś wykombinuje :D ale w razie czego będę jeszcze pisał .
  Search 4 million + Products
Browse Products