X
 • #1 19 Nov 2007 01:14
  plasterq
  Level 8  
  Helpful post? (+1)
  sam stworzyłem widoczny poniżej schemat połączeń domofonu na 4 mieszkania, nie wiem tylko czy on jest dobrze ?? i czy w praktyce zadziała ?? może mi ktoś go sprawdzić i skorygować błędy ?? kolory poszczególnych żył są przypadkowe , kolory są tylko w celu ułatwienia odczytania danych połączeń. z góry dzięki !!
 • #2 19 Nov 2007 07:32
  andre41
  Level 15  
  Helpful post? (0)
  Troszkę sobie skomplikowałeś poprzez dodanie układów dzwonienia w aparatach , można to zrobić o wiele prościej z wykorzystaniem typowych aparatów dostępnych na rynku . Przycisk dzwonka powinien być umieszczony na kasecie i poprzez niego powinno być podawane wywołanie akustyczne do aparatu . Natomiast przycisk głośnika to standardowy przełącznik w aparacie , łaczy się go w ten sposób że w stanie spoczynku podłączona jest słuchawka do obwodu wywołania a po podniesieniu ta sama słuchawka dopięta do lini rozmównej u Ciebie U3A poprzez C25. W Twoim przypadku w słuchawce cały czas będzie odsłuch wzmacniacza , inaczej mówiąc słychać będzie to co się dzieje na zewnątrz. W sytuacjach kiedy jest cisza i spokój w mieszkaniu może to troszkę przeszkadzać. Poza tym układ powinien działac .
 • #3 19 Nov 2007 11:08
  plasterq
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  jakoś nie mogę zrozumieć ( może dlatego ze ten schemat robiłem pod okiem wujka który jest zawodowym elektrykiem ) , czyli wiem ze zespolone połączenie przycisku dzwonka i głośnika jest złe ponieważ ponieważ przycisk głośnik jest cały czas włączony i w mieszkaniu słychać co sie dzieje na dworze, czyli przycisk głośnika zostaje na swoim miejscu podłączony do zasilania i po podniesieniu słuchawki zostaje ona dopięta do linii rozmownej , a co z przyciskiem dzwonka jak go podłączyć ?? w której żyle mogę go ująć ??
 • #4 19 Nov 2007 15:10
  zybex
  Pomocny dla użytkowników
  Helpful post? (0)
  Nie rozumiem w jakim celu masz przyciski "podwójne". Wystarczy przycisk zwierny.
  Najlepiej jakbyś sprecyzował o co ci dokładnie chodzi. Przecież są gotowe rozwiązania.
 • #5 20 Nov 2007 10:33
  andre41
  Level 15  
  Helpful post? (0)
  myślę że tak byłoby prościej i istnieje możliwość wykorzystania dostępnych na rynku unifonów.
 • #6 20 Nov 2007 10:45
  zybex
  Pomocny dla użytkowników
  Helpful post? (0)
  Masz tu schemat przykładowej instalacji na dwóch lub więcej abonentów, oraz uproszczony schemat unifonu.
 • #7 20 Nov 2007 16:07
  plasterq
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  myślę że coś dzięki podpowiedzią i schematom coś wykombinuje :D ale w razie czego będę jeszcze pisał .
  Search 4 million + Products
Browse Products