Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

schemat domofonu - czy jest on poprawny? Zadziała?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TelefonyStacjonarne Serwis -> schemat domofonu - czy jest on poprawny? Zadziała?
Autor
Wiadomość
plasterq
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: wrocław

Post#1 Post autora tematu 19 Lis 2007 02:14   

schemat domofonu

sam stworzyłem widoczny poniżej schemat połączeń domofonu na 4 mieszkania, nie wiem tylko czy on jest dobrze ?? i czy w praktyce zadziała ?? może mi ktoś go sprawdzić i skorygować błędy ?? kolory poszczególnych żył są przypadkowe , kolory są tylko w celu ułatwienia odczytania danych połączeń. z góry dzięki !!

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2007 02:14   

Powrót do góry

andre41
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Bełchatów

Post#2 19 Lis 2007 08:32   

Re: schemat domofonu

Troszkę sobie skomplikowałeś poprzez dodanie układów dzwonienia w aparatach , można to zrobić o wiele prościej z wykorzystaniem typowych aparatów dostępnych na rynku . Przycisk dzwonka powinien być umieszczony na kasecie i poprzez niego powinno być podawane wywołanie akustyczne do aparatu . Natomiast przycisk głośnika to standardowy przełącznik w aparacie , łaczy się go w ten sposób że w stanie spoczynku podłączona jest słuchawka do obwodu wywołania a po podniesieniu ta sama słuchawka dopięta do lini rozmównej u Ciebie U3A poprzez C25. W Twoim przypadku w słuchawce cały czas będzie odsłuch wzmacniacza , inaczej mówiąc słychać będzie to co się dzieje na zewnątrz. W sytuacjach kiedy jest cisza i spokój w mieszkaniu może to troszkę przeszkadzać. Poza tym układ powinien działac .
Powrót do góry

plasterq
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 19 Lis 2007 12:08   

jakoś nie mogę zrozumieć ( może dlatego ze ten schemat robiłem pod okiem wujka który jest zawodowym elektrykiem ) , czyli wiem ze zespolone połączenie przycisku dzwonka i głośnika jest złe ponieważ ponieważ przycisk głośnik jest cały czas włączony i w mieszkaniu słychać co sie dzieje na dworze, czyli przycisk głośnika zostaje na swoim miejscu podłączony do zasilania i po podniesieniu słuchawki zostaje ona dopięta do linii rozmownej , a co z przyciskiem dzwonka jak go podłączyć ?? w której żyle mogę go ująć ??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2007 12:08   

Powrót do góry

zybex
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Pomorze

Post#4 19 Lis 2007 16:10   

Nie rozumiem w jakim celu masz przyciski "podwójne". Wystarczy przycisk zwierny.
Najlepiej jakbyś sprecyzował o co ci dokładnie chodzi. Przecież są gotowe rozwiązania.
Powrót do góry

andre41
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Bełchatów

Post#5 20 Lis 2007 11:33   

myślę że tak byłoby prościej i istnieje możliwość wykorzystania dostępnych na rynku unifonów.

Powrót do góry

zybex
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Pomorze

Post#6 20 Lis 2007 11:45   

Masz tu schemat przykładowej instalacji na dwóch lub więcej abonentów, oraz uproszczony schemat unifonu.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2007 11:45   

Powrót do góry

plasterq
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 20 Lis 2007 17:07   

myślę że coś dzięki podpowiedzią i schematom coś wykombinuje :D ale w razie czego będę jeszcze pisał .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TelefonyStacjonarne Serwis -> schemat domofonu - czy jest on poprawny? Zadziała?
Strona 1 z 1