Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kurs spawacza

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Kurs spawacza
Autor
Wiadomość
Jasiek690
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: mazowieckie

Post#1 Post autora tematu 19 Lis 2007 13:01   

Kurs spawacza

Witam.
Poszukuje w okolicach Warszawy kursów dla spawaczy gazowych i elektrycznych - elektrodą w otulinie.
Co możecie polecić? Chodzi mi o kurs który nauczy pracownika, a nie da tylko kwit.
Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry

jim11
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: zabrze

Post#2 19 Lis 2007 15:15   

Re: Kurs spawacza

Chcesz nauczyć si spawać najlepiej od razu ukończyć dwa stopnie co potrwa ok. 2miesiące a póżniej trochę treningu .Odradzam gazowy ielektrodę jednocześnie . jim
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2007 15:15   

Powrót do góry

Jasiek690
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 Post autora tematu 19 Lis 2007 15:20   

Pytanie nie dotyczyło mnie, chcę po prostu wysłać pracownika na kurs, taki który go czegoś nauczy. Chodzi mi o konkretne, sprawdzone ośrodki szkoleniowe.
Powrót do góry

kleki
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wrocław

Post#4 20 Lis 2007 21:39   

Jak mam być szczery - kazałbym zrobić papiery i kazać spawać na początek różne niepotrzebne rzeczy. Chyba najlepsza nauka.
Ja papierów nie mam, mistrzem to na pewno nie jestem. Widziałem za to uprawnionych spawaczy, którzy "smarkają" elektrodą spoiny jak jaskółcze gniazda. :-/
Trening zdaje się być podstawą. Papierek papierkiem, różnymi sprzętami również różnie się spawa.

pzdr
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2007 21:39   

Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bombay

Post#5 20 Lis 2007 23:34   

Jesli chodzi o kurs to jest dobry, ale tam nie nauczysz sie spawac, tam nauczysz sie zasad spawania, czyli np w danej pozycji spawasz w sposob taki i taki, w innej w taki, w takiej sytuacji zeby bylo dobrze nalezy postepowac tak a nie inaczej. Czyli na kursie pokarza ci jak to robic, zebys nie musial uczyc sie na swoich bledach. Jak chcesz sie nauczyc spawac to TYLKO praktyka, z tym ze z kursem przychodzi to troche latwiej, bez kursu musisz uczyc sie na swoich bledach i doswiadczeniach co napewno trwa dluzej
Powrót do góry

Jasiek690
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 Post autora tematu 21 Lis 2007 09:44   

Zgadzam się z tym wszystkim, ale jak mam wysłać człowieka na kurs i zapłacić tylko za papier to wolę wysłać go na taki na którym cokolwiek mu pokarzą. Wiem że w tym temacie liczy się przede wszystkim praktyka (sam trochę w to się bawiłem), ale od czegoś trzeba zacząć.
Powrót do góry

kleki
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wrocław

Post#7 21 Lis 2007 15:34   

We wrocku znam dwie opcje - BOC lub DZDZ (Dolnośląski Zakład Doskonalenia Zawodowego). To drugie na bank jest również w Twoim rejonie, tylko pewnie pod nieco inną nazwą. Wydaje mi się, że z kursami na spawacza będzie podobnie jak z E1 (w prywatnej firmie organizującej szkolenia - liczy się zdawalność, a w SEP-ie coś wymagają. ;-) ).

pzdr
Powrót do góry

HONDAS
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: czluchow

Post#8 21 Lis 2007 20:05   

Do Warszawy mam daleko ale to co wiem to mogę napisac.U nas takie kursy trwają 3 miesiące i obejmują 3 metody.E 111 czyli elektroda,MIG/MAG i gazowe.Jeżeli ten ktoś nie spawał wcześniej to pewnie po kursie wytrawnym spawaczem nie będzie.Ze swojego doświadczenia wiem że trzeba trochę chciec a skoro już ktoś robi takie szkolenia to raczej można coś z tego wynieśc.A spwac nauczyłem sie dopiero w pracy zaczynając od spawania odpadków i bardzo prostych elementów.Myśle że w Warszawie jest gdzieś ośrodek szkolenia zawodowego i tam na pewno można zaczerpnąc jakiś bardziej konkretnych informacji.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2007 20:05   

Powrót do góry

Jasiek690
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 Post autora tematu 22 Lis 2007 13:04   

Temat już załatwiony, dziękuję za pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Kurs spawacza
Strona 1 z 1