Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GainClone na lm3886TF by Wilku

wilku_sc 22 Lis 2007 19:25 5450 14
  • GainClone na lm3886TF by Wilku

Na wstępie chciałem podziękować użytkownikom forum audiostereo.pl za pomoc przy doborze niektórych części (wybór kondów, wysłanie płytek) oraz za wytłumaczenie pewnych spaw. Nie będę podawał ceny ponieważ ¾ postów było by o tym, że ktoś za ta kwotę miałby 500 watowego technicsa, albo 200 watowego tadeusza...

Budowa
    Obudowę wziąłem ze starego korektora unitry. Tył i przód zaszpachlowałem, potem całość malowana na czarny mat. Gałkę z potkiem połączyłem za pośrednictwem głowicy magnetowidowej (ponieważ miała łożyskowaną oś).
    W zasilaniu siedzi 300watowy toroid (wersja audio) z Telto, odczepy 2x24 V, mostek 10A oraz 4 Panasonici z seri FC (każdy po 1000uF/63V).
    Z założenia gainclone ma być wykonany minimalistycznie, więc nie dałem przedwzmacniacza.
    Sygnał od razu trafia na niebieskiego Alpsa.
    Płytka jednostronna, LM3886 w wersji izolowanej, bez audiofilskich rezystorów ani kondów. (oprócz tych z zasilania).

Brzmienie
    nie będę rzucał tu audiofilskimi określeniami, dobra scena, dobry bas, dużo szczegółów (ten pył ze studia) -stary technisc gra przy nich jakby na głośnikach wisiał koc.

Sprzęt towarzyszący:
    DVD Panasonic S47
    monitory zamknięte na GDN16/30 i gdw9/15/6.

Płyty użyte przy teście:
    Enya Shepherd Moons
    Skankan Ożywia Trupy
    Santana Shaman

(fota z wnętrza nieaktualna- teraz kable upięte, krótsze, zero bałaganu,
    trzecie gniazdo RCA w przyszłości użyję o zrobienia wyjścia na suba)

Fajne!
  • #2 22 Lis 2007 19:37
    Usunięty
  • #3 22 Lis 2007 19:42
    wilku_sc
    Poziom 21  

foty robione przez kolegę (ja nie mam aparatu)
    nie musisz wierzyć ;)
    (w tym stanie na fotach tweetery bzyczały. teraz po upięciu kabli zasilających i skróceniu kabli głośnikowych jest idealna cisza, może to Cie przekona ze nie kłamię)
    Pozdr

• #4 22 Lis 2007 19:44
    Usunięty
  • #5 22 Lis 2007 19:52
    gucio.
    Poziom 22  

widzę że nawet klocki lego są w tej konstrukcji:)

przymocuj wsio tak jak należy zrób nowe foty i zamień te na nowe;]

pozdro

• #6 22 Lis 2007 19:59
    wilku_sc
    Poziom 21  

klocki idealnie pasowały do zamocowania potka ;)
    "patent" z głowicą magnetowidową:
    już nie czepiajcie się tych kabli bo teraz są one prowadzone inaczej!
    foto kabli, nie wiem czy Wam się podoba, ale nie ma żadnego przydźwięku, śmieci itp, więc nie będę już poprawiał niczego

• #7 23 Lis 2007 14:26
    kborowiec
    Poziom 17  

Ale te radiatorki to malutkie, jak do wzmacniacza 10W, a nie 80W (pewnie tyle by wyciągnął na 4 om).

• #8 23 Lis 2007 14:34
    wilku_sc
    Poziom 21  

mam 8 omowe kolumny, wiec moc ok 50 W
    po 2 godzinach grania radiator mogłem bez problemu trzymać w dłoni

• #9 23 Lis 2007 16:14
    baksik00
    Poziom 12  

już nie czepiajcie się tych kabli bo teraz są one prowadzone inaczej!

ale mają być jak nakrótsze, takie jest założenie tej konstrukcji

• #10 25 Lis 2007 22:21
    Zaquadnik
    Poziom 27  

Robiłem gainclone na LM3886, także używam 8-mio omowych kolumn. Moje trafo ma 120W, ale do tego zrobiłem zasilacz z 10A mostkiem oraz baterią kondensatorów o łącznej pojemności 47mF (47 000 µF). Po wyprostowaniu i pod obciążeniem zasilacz daje +/- 26.5V. Daje to u mnie moc około 2x40W. Do czego zmierzam, otóż mam dużo większy radiator, a i tak po dłuższej grze na dużej głośności można na nim jajka smażyć, więc te u Ciebie są, moim zdaniem, zdecydowanie za małe. Ciekaw jestem jak on brzmi, ponieważ nie widzę nawet porządnych kondensatorów filtrujących. Za mocnych basów to pewnie nie uciągnie. Pomijam to, że wszystko lata w obudowie (metalowej), co może spowodować bardzo niefajne zwarcie :] Poznęcaj się trochę nad tym. Przede wszystkim duży radiator i porządny zasilacz. Toć miejsca w obudowie masz mnóstwo ;)
    Niech MOS będzie z Tobą ;)

• #11 26 Lis 2007 14:16
    wilku_sc
    Poziom 21  

po 1. gainclone bardzo słabo się grzeje
    u mnie po ponad 2 godzinnych odsłuchach mogłem bez problemu trzymać w ręce radiator i nie poparzyłem sie,
    po 2. gainclone wg. Petera Daniela ma grac z małymi pojemnosciami- dlatego mam 1000uF ale dobrej firmy- panasonic z seri FC (najlepsze jak by były blackgate'y)
    po 3. już pisałem, że kable sa uporządkowane!!!!!!! i wszystko zamocowane!!!
    po 4, gc nie robiłem z zamiarem kruszenia ścian, a i tak nawet z zamkniętymi monitorkami na 16 cm midwooferach potrafi "łupnąć"
    Pozdrawiam :)

• #12 26 Lis 2007 19:13
    bass
    Poziom 15  

Radiatorki mogłeś przykręcić do tyłu obudowy albo dać na zewnątrz :wink: ale i tak spoko jest.pozdro!

• #14 27 Lis 2007 23:59
    mskojon
    Poziom 31  

Co racja to racja, na audiostereo.pl Peter wypowiadał się na ten temat. Podobno lepiej to gra z mniejszymi pojemnościami, ale nie wiem czy tak łatwo usłyszeć tą róznicę :P

• #15 28 Lis 2007 12:49
    wilku_sc
    Poziom 21  

zabezpieczenia są wbudowane w LM-y
    gniazda sa prosto przykręcone- zauważ że aparat zniekształcił też obudowę- wydaje się mieć eliptyczne krawędzie ;]

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme