X

Potrzebny schemat do pralki Polar PDN 685

kofanie 06 Dec 2003 16:21
  • #1 06 Dec 2003 16:21
    kofanie
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    Witam. Ma ktos schemat do pralki Polar PDN 685?
  • #2 08 Dec 2003 22:16
    POL02
    Moderator AGD
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Napisz o problemie może postaram się Ci pomóc.
    Schemat pralki masz podobny w linkach do sch AGD
    z serii PDN.
  • #3 21 Nov 2004 19:29
    Alp
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Ja mam inne pytanie odnośnie pralki PDN-685.

Jak rozebrać drzwi w tej pralce, żeby nie połamać plastyku i wymienić klamkę.
    Prawdopodobnie dostęp do śrub tej klamki jest po ściągnięciu zewnetrznego okrągłego plasyku montowanego na zaczepach(?). Próbowałem lekko podważać ale nie puściło - nie chcę tego połamać.
    Może ktoś to już przerabiał i może podpowiedzieć jak najbezpieczniej tego dokonać.
  • #4 21 Nov 2004 19:40
    rumpel
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Dobrze kombinujesz.Jak zrobisz to ostrożnie to się uda,a jak połamiesz to twoja strata.
  • #5 21 Nov 2004 20:57
    Paw_el

Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Alp wrote:
    Ja mam inne pytanie odnośnie pralki PDN-685.

Jak rozebrać drzwi w tej pralce, żeby nie połamać plastyku i wymienić klamkę.
    Prawdopodobnie dostęp do śrub tej klamki jest po ściągnięciu zewnetrznego okrągłego plasyku montowanego na zaczepach(?). Próbowałem lekko podważać ale nie puściło - nie chcę tego połamać.
    Może ktoś to już przerabiał i może podpowiedzieć jak najbezpieczniej tego dokonać.

Witam.
    Jeśli klamką nazywasz uchwyt, którym otwierasz drzwi, to nie musisz wcale ich rozbierać na części pierwsze, wystarczy odkręcić z tyłu dwa wkręty i masz dostęp do mocowania uchwytu.
  • #6 21 Nov 2004 21:10
    rumpel
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Jesteś pewien,że nie trzeba dzwiczek rozbierać na częsci pierwsze do wymiany zaczepu.To nie PDG.
  • #7 21 Nov 2004 23:51
    Alp
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Dokładnie - klamką okresliłem ten uchwyt do otwierania :-)

Drzwiczki oczywiście odkręciłem od zawiasu 3 wkrętami ( zawias pozostał nadal przykręcony do obudowy pralki ) i wówczas próbowałem je rozebrać. Oprócz wkrętów mocujących zawiasy innych już nie ma. Całość musi być zespolona jakimiś "francowatymi" zatrzaskami których nie widać.

Zanim spróbuje na siłe postanowiłem zapytać :-)
  • #8 22 Nov 2004 15:21
    Paw_el

Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    rumpel wrote:
    Jesteś pewien,że nie trzeba dzwiczek rozbierać na częsci pierwsze do wymiany zaczepu.To nie PDG.

Witam.
    No cóż nobody is perfect faktycznie w PDN wkręty mocujące zaczep, sworzeń i sprężynę dociskową są ukryte pod pierścieniem drzwi.
    :arrow: Alp jak masz odkręcone drzwi od zawiasu to musisz pomiędzy pierścień zewnętrzny a wewnętrzny włożyć np. cienki wkrętak lub nóż monterski i rozdzielić obydwa wtedy dopiero ujawnią Ci się wkręty, o których pisałem w poście wcześniejszym.
  • #9 22 Nov 2004 16:13
    Alp
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    "Faktycznie w PDN wkręty mocujące zaczep, sworzeń i sprężynę dociskową są ukryte pod pierścieniem drzwi."
    To wiem bo po tym jak odłamał się zaczep to widać te śróbki pod pierścieniem drzwi.

"...musisz pomiędzy pierścień zewnętrzny a wewnętrzny włożyć np. cienki wkrętak lub nóż monterski i rozdzielić obydwa..."

no cóż, jak trzeba to na żywca rozbierać, to spróbuje :-)

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

A.
  Search 4 million + Products
Browse Products