Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub na AUDIONIE

maksym120 27 Lis 2007 18:05 2318 16
  • Witam!

A więc, chciałem zaprezentowac moja konstrukcje która od kilku lat mi służy (i z której jestem bardzo zadowolony).
    :D:D:D:D:D:D:D
    Z tego co czytałem o tym głośniku na tym forum jest 'nielubiany' choć nie wiem dlaczego????
    Pomysł na zrobienie suba powstał jakies 2-3 lata temu... przetwornik został upatrzony wcześniej na allegro (wtedy jeszcze nic nie wiedziałem a tym głosniku i nawet o tym forum :D)... ale spodobała mi sie cena i głośnik wiec go kupiłem.....
    Po jego wykonaniu przeszedł czas na próbę.... Hmmmm no właśnie teraz to zapewne nikt nie uwierzy ale gra on wprost świetnie.... schodzi bardzo nisko jak sprawdzałem na generatorze Hz najgłosniej było go słychac od 32 do 36Hz.... dodam jeszcze ze obudowa została zrobiona na "oko" nic nie było obliczane zadnymi programami czy czym innym....
    Naprawde nie wiedziałem ze uzyskam taki efekt za taka mała cene....

no to podaje kosztorys
    -głośnik 65+ przesyłka - 75zł
    -płyty (takie jakieś znalazłem w domu) 0zł
    -wkrety takze znalazłem (pewnie tato kupił);D 0zł
    -basreflex juz dokładnie nie pamietam 5zł
    -materiał 10zł

czyli w sumie = 90zł

Krytykujcie! Oceniajcie! Komentujcie!
    Sub na AUDIONIE
    Sub na AUDIONIE
    Sub na AUDIONIE

Fajne!
  • #2 27 Lis 2007 18:32
    melisław
    Poziom 24  

Więc wykonanie pozostawia wieeeeele do życzenia... Ta góra jest okropna! W pierwszej chwili myślałem że coś na nim leży... A głośnik... Hm... ARN226 kosztuję 45-50zł A dokładnie tyle co ciebie wyszedł mi teraz GDN 25/80/1 4ohm więc za tą cenę wybór głośnika wybitnie zły... Jeśli miałeś wcześniej porównanie tylko do plastikowych wież czy głośników komputerowych to może i ten dźwięk będzie ci się podobać :D

• #3 27 Lis 2007 19:00
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam

Brzydkie wykonanie, baaaardzo słaby przetwornik, obudowa na "oko". 2+ za chęci i za to że wtedy nie wiedziałeś co robisz. Tak szczerze nie ma czego oceniać.

• #4 27 Lis 2007 19:11
    Eliminator
    Poziom 24  

Fajna guma na głośniku. W sumie jak Ci sie znudzi jego gra to możesz zrobić z niego pufe !

• #5 27 Lis 2007 19:45
    NeptykTomek
    Poziom 12  

Szkoda kasy bezurzyteczna konstrukcja. kolejny pewnie zbieracz kuzu.

• #6 27 Lis 2007 22:21
    dzetix
    Poziom 18  

Pokażcie swoje konstrukcje a nie tylko krytykować potraficie...hehe mi sie nawet podoba choć jak sie nie wie jak głośnik gra to się nie gada głupot prawda,pozdrawiam!

• #7 27 Lis 2007 23:35
    izbic
    Poziom 28  

Jak dla mnie zamysł nie był wcale taki zły. Jeśli chodzi o wykonanie tu już troszkę gorzej. Owszem wykorzystanie skaju jako wykończenia często przynosi świetne efekty, ale w tym przypadku nie wyszło najlepiej. Jeśli chodzi o przetwornik to ciężko mi się wypowiedzieć bo nie słyszałem, ale słyszałem wiele tego typu cacek z Allegro i wiem jak beznadziejnie potrafią zagrać. Owszem zejście może to to i ma, ale nie sądzę żeby szybkością powalało...Powiedz jeszcze czym to napędzasz?

• #8 28 Lis 2007 12:59
    bass
    Poziom 15  

Miałem kupywać głośnik audiona ten taki niebieski kupiłem 1sztuke dla szwagra narazie gra u niego w obudowie 28litrów i trzęsie autkiem głośniki nawet nawet dla mnie zawieszenie jest najlepsze w tym głośniku a i konstrukcja nawet mi się podoba tylko ta góra obudowy jakaś taka dziwna :wink: I popieram mowe kolegi Dzetixa.Mogłeś zrobić kwadratową obudowe lepiej by wyglądał.

• #9 28 Lis 2007 16:31
    maksym120
    Poziom 9  

no to tak po pierwsze to nie przesiadłem sie z plastikowych wiez czy czegos tam jeszcze... słyszałem jaki byc potrafi naprawde głosny basssssss i nie pisał bym jak bym nie wiedział ze efekt jest dobry :D
    co do wykonania no trzeba sie przyznac ze cuda z tego nie zrobiłem, ale jest jak jest....
    głosnik jest naprawde dynamiczny i testowany był juz nie na jednym wzmaku i sprawował sie bardzo dobrze....
    od dłuzszego czasu napedzany jest heheh az wstyd sie przyznac:D ( CREATIVE P380) ale robi swoja robote... noo oknami nie trzesie ale na moje potrzeby mi wystarcza.... ważne ze gra czysto i nie za cicho....
    pewnie znajda sie tacy ktorzy nie uwieza... Nie ma problemu zapraszam do mnie!!!!
    'conQeror' napisał "baaaardzo słaby przetwornik" - chciałbym prosic o szczegoły co w nim jest takiego słabego? <nie zebym sie kłócił ale chce wiedziec, bo pewnie kolega go miał lub testował, chyba ze tylko przyczytał gdzies ze jest słaby hehehhe:D:D:D>

• #10 28 Lis 2007 16:56
    dzetix
    Poziom 18  

Witam,myślę ze ten p380 co ma 15W jest zasłaby na taki głośnik.... nie myślałeś nad kupnem lepszego wzmacniacza?

• #11 28 Lis 2007 17:35
    maksym120
    Poziom 9  

dzetix napisał:
    Witam,myślę ze ten p380 co ma 15W jest zasłaby na taki głośnik.... nie myślałeś nad kupnem lepszego wzmacniacza?

no jest troche za słaby...
    ale jest juz w drodze wzm 1562q... mysle ze to mi wystarczy!:D

• #12 28 Lis 2007 18:48
    wow
    Poziom 27  

dzetix napisał:
    Pokażcie swoje konstrukcje a nie tylko krytykować potraficie...hehe mi sie nawet podoba choć jak sie nie wie jak głośnik gra to się nie gada głupot prawda,pozdrawiam!

www.axel2.pl/kamil/

No takie konstrukcje moim zdaniem to szkoda kasy ładować. Za parę złotych więcej zrobiłbyś coś lepszego. Ale chociaż jakoś nudę zabiłeś.

2/5 za chęci.

• #13 28 Lis 2007 19:55
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Witam!
    Na temat głośnika to nie będę sie wypowiadał bo go nie słyszałem i nie mam podstaw by mówić czy ten głośnik gra dobrze czy źle a tutaj może być różnie, co do obudowy to rzeczywiście mogłeś się bardziej postarać i zrobić ją bardziej estetycznie, w końcu to zwykły sześcian i nie ma skomplikowanych kształtów które ciężko było by wykonać, i nie przejmuj się komentarzami typu "kiepski głośnik" itp. bo ważne jest tutaj to że brzmienie ma odpowiadać tobie a nie innym :wink:

• #14 29 Lis 2007 12:01
    Iro1986
    Poziom 16  

Ja powiem tak: głośnik ten mnie zadziwł słyszałem go w aucie i grał jak na swój wygląd dobrze.Szkoda że żółty jest a nie czarny.

• #15 30 Lis 2007 17:13
    bass
    Poziom 15  

A ja bym się chciał spytać ma ktoś parametry do audiona 1108?

• #16 01 Gru 2007 06:51
    marian133
    Poziom 36  

Co do konstrukcji to moglo by byc lepiej. Jesli chodzi o audiona...to glosnik ktory wyglada dresiarsko,jest w roznych kolorach bo ma przyciagac uwage klienta. Slyszalem o nim duzo zlych opini,i pewnie dlatego go kupilem,postanowilem sprawdzic jaki on jest w rzeczywistosci i wyciagnac z niego jak najwiecej,a za cene 30zl to naprawde sie oplacalo. Przy pierwszym odpaleniu gral sucho,pukal,gral tak jak by zawieszenie i gorne i dolne nie pozwalalo na wieksze wychylenie,bylo baaardzo twarde. Ale po wygrzaniu glosnik zlagodnial,ale to zajelo sporo czasu. Po wielu probach z wieloma konstrukcjami doszedlem do wniosku ze ten glosnik do BR sie nie nadaje,poprostu,nie dla niego ta konstrukcja. Jedyne konstrukcje w ktorych on dobrze gra to BP4TH i tuba. Tak tak,nie pomylilem sie,tuba wyciaga z niego to co najlepsze,ten glosnik wtedy powala zejsciem (mam wersje 8"),w pokoju 20mk robi straszna zadyme. Oto fotka:
    Sub na AUDIONIE

Maksym120,pobaw sie tym glosnikiem,wyprobuj te obudowy a przekonasz sie co tracisz majac go w br.

Dodam tylko ze obudowa posiada komore sprzegajaca a kanal ma cos kolo 1,5M ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME