Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jaki linux wybrać na mój sprzęt?

seska 29 Lis 2007 11:14
  • #1 29 Lis 2007 11:14
    seska
    Poziom 12  

Witam,
    mam dylemat. Po raz pierwszy będę instalowała linuxa i nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia. Mam taki sprzęt:
    Celeron 1000 mhz
    256 ramu
    32 mb na karcie graficznej
    HDD 20 gb
    Jaką wersję linuxa doradzacie żeby działała w miarę stabilnie i była w miarę łatwa w obsłudze.
    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
    Pozdrawiam

• #2 29 Lis 2007 11:41
    _Damian_
    Poziom 22  

Xubuntu, Kubuntu, PCLinuxOS, Mandriva, Mint, MEPIS (jeśli język angielski nie jest problemem)

• #3 29 Lis 2007 12:41
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ogólnie na tym sprzęcie pójdzie ci wsumie każda dystrybucja tylko gorzej z fajerwerkami klasy Beryl. Proponuję wybrać Ubuntu to bardzo dobra dystrybujca i ma względnie lekkie ale bardzo dobre GNOME. Jest bardzo wygodna i przyjemna w obsłudze. W przyklejonym temacie o LINUXach dałem link do przewodnika za rączkę po tej dystrybucji.

• #4 29 Lis 2007 12:46
    _Damian_
    Poziom 22  

Mery21 napisał:
    Proponuję wybrać Ubuntu to bardzo dobra dystrybujca i ma względnie lekkie ale bardzo dobre GNOME.

No własnie Gnome jest najbardziej zasobożerne i nie chodzi zbyt szybko. Niestety. Do tej konfiguracji z zasadzie najlepszym rozwiązaniem będzie środowisko XFCE, czyli właśnie Xubuntu. Choć KDE od wersji 3.5 zostało poważnie zoptymalizowane i działa naprawdę dobrze. Zostawia w tyle GNOME.

• #5 29 Lis 2007 13:37
    xray81
    Poziom 18  

Jeżeli język angielski jest dla ciebie problemem to wybierz Aurox'a. Jest to polska wersja Fedory. Możesz go kupić np. w Empiku za 35 zł razem z czasopismem w którym jest opisana instalacja krok po kroku.

• #6 29 Lis 2007 15:15
    leszekraczka
    Poziom 23  

Po poście widzę, że jesteś początkującym i szybko wrucisz do Windowsa. Radziłbym Ci Ubuntu ( sporo pomocy w sieci ) lub Kbuntu, jak nie lubisz Gnome. Dosyć przyjemnie instaluje się Fedora ( nie miałem problemów ). Prawdziwą rakietą będzie na tym DSL, ja testowałem na PII366 128 RAM i byłem pod wrażeniem - pozytywnym.

• #7 29 Lis 2007 15:45
    Michal19881
    Użytkownik obserwowany

ja bym proponowal Slackware bo ma małe wymagania

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty