Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przekierowanie sms na inny numer - możliwe?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> przekierowanie sms na inny numer - możliwe?
Autor
Wiadomość
End
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Jedlina Zdrój

Post#1 Post autora tematu 01 Gru 2007 10:57   

przekierowanie sms na inny numer - możliwe?

Witam. Wiem, że istnieje możliwość przekierowania połączeń przychodzących w telefonie na inny numer, ale nigdy nie słyszałem aby istniał taka możliwość w opcji sms.
Czy to możliwe? Podobno w nowych telefonach jest taka opcja.
Tak przynajmniej twierdzą znajomi fachowcy GSM mojej koleżanki która to niby ma coś ustawione w telefonie (to chyba SAMSUNG).
Tzn. jej zdaniem wygląda to tak, że sms przychodzi do niej i automatycznie kopia tego sms przesyłana jest na inny numer - ten rzekomo ustawiony w telefonie jako przekierowanie sms.
Niby jej facet w ten sposób przechwyca sms-y które przychodzą na jej numer.
I teraz nie wiem czy to prawda czy kompletna bzdura, bo przecież za wysłanie sms się płaci tak więc koleżanka za każdym razem jak dostaje sms na swój nr. musi płacić za wysłanie go na ten przekierowany numer.

Ja twierdziłem, że to nie możliwe, ale z tego co mówi koleżanka to chyba jednak jestem w tyle z telefonami...

Najlepiej niech się wypowie ktoś kto zna konkretną odp.
Pozdr.
Powrót do góry

crown2
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Grajewo

Post#2 01 Gru 2007 14:54   

Re: przekierowanie sms na inny numer - możliwe?

Witam
Jest taka mozliwosc(w polaczeniach napewno) chociaz nie sprawdzalem tego w praktyce na SMS-ach.Rada dla tej znajomej to wylaczyc jakiekolwiek przekierowania.Ta funkcja powinna byc w telefonie,a jezeli nie w telefonie to u operatora sieci.
Pozdrawiam
Powrót do góry

oOkarolOo
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 01 Gru 2007 16:32   

Może to by było możliwe ale nawet jak by dało sie to zrobic to by ona nie dostawała tych smsów tylko odrazu on.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Gru 2007 16:32   

Powrót do góry

End
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 Post autora tematu 01 Gru 2007 17:12   

Czy jest ktoś kto zna odp.? Może ktoś u siebie spróbuje takie coś zrobić? U mnie w telefonie nie widzę takiej opcji.

A co ma operator do tego przekierowania?
Powrót do góry

crown2
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 01 Gru 2007 17:39   

Przekierowanie jakichkolwiek polaczen wiaze sie z oplatą.
Powrót do góry

Ibuprom
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: -

Post#6 01 Gru 2007 17:46   

Przekierowanie połączeń - jak najbardziej, przekierowanie sms-ów - w żadnym wypadku. SMS-y dochodzą na wybrany numer nawet wtedy gdy na nim są aktywne przekierowania na inny numer. Co do telefonu - przywrócić tel do ustawień fabrycznych aby mieć pewność. Na moich Samsungach (C100, E200) nie widzę takiej opcji.
Powrót do góry

crown2
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 02 Gru 2007 17:58   

Moim zdaniem to powinna zadzwonic do biura obslugi klienta i zorientowac sie jakiego rodzaju uslugi ma aktywne i ewentualnie je anulowac je.To wydaje sie najrozsadniejszym rozwiazaniem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Falka
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Centralna Polska

Post#8 02 Gru 2007 19:30   

A moim zdaniem to pytanie było czy to możliwe a nie co ma zrobić inwigilowana dziewczyna.
Ja mam Samsunga D600 i też nie widzę u siebie jakiejś opcji aby to ustawić.
Powrót do góry

kapq
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Pionki

Post#9 02 Gru 2007 19:55   

Ja mam przekierowywanie połączeń i smsów ale ta opcja nie działa. Mam z plusa.
Powrót do góry

o-o0o-o
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Włoszczowa

Post#10 03 Gru 2007 03:36   

Witam
Słyszałem, że w nowych samsungach jest tego typu opcja ale żaden z polskich operatorów nie planuje (bynajmniej na razie) wprowadzać czegoś takiego. Wiązało by się to z dodatkowymi kosztami, bo gdy przykładowo ktoś do nas dzwoni a mamy ustawione przekierowanie (nie dotyczy przekierowań na pocztę głosową) to osoba do nas dzwoniąca łączy się z numerem na jaki ustawiliśmy przekierowanie i jeśli połączenie to zostanie odebrane to wtedy MY płacimy za każdą minutę przekierowanej rozmowy. W przypadku smsów również to my musielibyśmy płacić za każdego przekierowanego smsa. Poradź koleżance żeby udała się do operatora i wyjaśniła sytuację, ponieważ cała telefonia gsm oparta jest tylko na systemie informatycznym w którym także pojawiają się błędy i to nawet takie, wiec jeśli tylko coś jest nie halo to muszą to naprawić. Pozdrawiam
Powrót do góry

EQUALITY
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Łódź

Post#11 03 Gru 2007 16:43   

Z tego co kojarze to w nowych Samsungach jest nie przekierowanie SMS tylko wysłanie SMS-a przy zmianie karty na określony z góry numer. (Takie zabezpiezenie przed kradzieżą) :).
A co do przekierowania - wydaje mi się źe technicznie jest to wykonalne zarółno z poziomu telefonu jak i z poziomu samej sieci.
Powrót do góry

lizmar
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: CIESZYN

Post#12 03 Gru 2007 21:07   

witam
prowadzę autoryzowany salon ERY
na dzień dzisiejszy mimo że istnieje możliwość techniczna
w żadnej z polskich sieci nie ma mozliwośći ustawienia przekierowania smsów , sprawdzałem to na życzenie już niejednego klienta
pozdrowienia to all
Powrót do góry

malutki112
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: czestochowa

Post#13 05 Gru 2007 15:54   

jest to mozliwe poniewarz moja dziewczyna jak dostaje sms odrazu kopia idzie domnie :):):) pozdawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2007 15:54   

Powrót do góry

End
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 Post autora tematu 05 Gru 2007 16:01   

Cóż za inwigilacja...

W jakim telefonie to masz? Podaj model.
Rozumiem, że "patent" działa tylko w momencie gdy ktoś ma dodatni stan konta lub abonament, bo jeśli mam np. simplusa i na koncie 0 to nie ma możliwości wysłania kopii.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2007 16:01   

Powrót do góry

malutki112
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: czestochowa

Post#15 06 Gru 2007 11:39   

model telefonu to nckia n95 ten chinski klon a co do drugiego pytania to tak musisz miec dodatni stan konta pozdrawiam:)
Powrót do góry

Sabre
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Warszawa

Post#16 06 Gru 2007 14:07   

Zaraz, zaraz, przede wszystkim koledzy mylą dwa pojęcia: przekierowywanie i przekazywanie. Gdy przekierowuję rozmowy telefoniczne na inny numer niż własny to nie wiem o tym, że ktoś się chciał ze mną połączyć, ponieważ osoba ta dodzwoniła się na inny numer (została przekierowana). Istnieje już dawno coś takiego jak przekazywanie smsów po jego otwarciu w opcjach widnieje polecenie przekaż. Otwiera ono smsa i po jego wysłaniu (przekazaniu) ja jestem nadawcą, treść smsa oczywiście pozostała oryginalna (choć można ją edytować). To, że kolega malutki112 ma taka opcję niejako automatycznie w telefonie dziewczyny uaktywnioną, nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu jest to przekazywanie smsa (dostaje go najpierw jego dziewczyna potem on). Gdyby było to przekierowanie jego dziewczyna takowego smsa by nie otrzymała ponieważ trafiłby on bezpośrednio do jego telefonu.
Powrót do góry

gruss
Poziom 6
Poziom 6

Post#17 06 Gru 2007 15:26   

Nie jest to możliwe
Powrót do góry

dickheadGSM
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bielawa

Post#18 07 Gru 2007 14:28   

Jedynym rozsadnym rozwiazanie jest napisanie midletu java ktory po przechwyceniu sms wysle go na wskazany numer telefonu. Oczywiscie wiaze sie to z kosztem wyslania smsa z komorki na ktora tak owy wyslemy.
Wymagania:
virtualna maszyna javy (teraz to juz wszystke maja oprocz smieci 2310 itp)
umiejetnosci programowania w javie

Milej zabawy :)
Powrót do góry

Fir3
Poziom 1
Poziom 1

Post#19 07 Gru 2007 15:51   

gruss napisał:
Nie jest to możliwe

Jesteś w błędzie!!

Co do przekierowań to jest to usługa sieci, jedyną siecią w polscem która umożliwia przekierowanie smsów jest sieć PLAY!!

dickheadGSM napisał:
Jedynym rozsadnym rozwiazanie jest napisanie midletu java ktory po przechwyceniu sms wysle go na wskazany numer telefonu.

NIE JEST TO MOŻLIWE ZROBIĆ W APLIKACJI JAVA!!
NIE DA SIĘ TAK NAPISAĆ MIDLETU ABY DZIAŁAŁ ON W UKRYCIU I INGEROWAŁ W TELEFON ORAZ OBCHODZIŁ ZABEZPIECZENIE W POSTACI POTWIERDZENIA WYSYLANIA PRZEZ APLIKACJE WIEDOMOŚCI SMS!!

sprawa ma się inaczej co do aplikacji symbianowych, gdzie można robić dosłownie wszystko...
Powrót do góry

gruss
Poziom 6
Poziom 6

Post#20 07 Gru 2007 19:24   

Ale się rozpisaliście i powoli zaczyna być nie na temat.
Zaraz ktoś wstawi schemat sms-a
Kolega zadał proste pytanie,

"Tzn. jej zdaniem wygląda to tak, że sms przychodzi do niej i automatycznie kopia tego sms przesyłana jest na inny numer - ten rzekomo ustawiony w telefonie jako przekierowanie sms.
Niby jej facet w ten sposób przechwyca sms-y które przychodzą na jej numer."

Nie jest to możliwe, tym bardziej bez jej wiedzy.
Pozdrawiam
Powrót do góry

maxevans
Poziom 12
Poziom 12

Post#21 07 Gru 2007 22:23   

Przekazywanie sms jest możliwe i czasami stosowane. Na telefon z Symbianem można zainstalować odpowiedni programik który pracuje w tle i tym samym jest niewidoczny dla zwykłego użytkownika. Można tym monitorować niewierna partnerkę(partnera) bądź pracowników w firmie. Jest też możliwość filtrowania połączeń i sms. Można ustawić sobie filtr antyspamowy na niechciane SMS i tym samym nie otrzymywać reklam typu "sms od Mikołaja", "wygraj Seata" itp takie wiadomości zapisywane są do osobnego folderu.
Jeśli dziewczyna ma zdolnego chłopaka to 3 min z jej telefonem wystarczy by on zawsze wiedział kto i kiedy do niej pisze ;)
Modele samsunga na których coś takiego da sie zrobić to miedzy innymi Samsung SGH-i450 , SGH-i550 , SGH-i560 oraz wszystko inne z Symbianem na pokładzie.
Pozdrawiam, myślę że rozwiałem wątpliwości.
Powrót do góry

lizmar
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: CIESZYN

Post#22 07 Gru 2007 23:13   

witam ponownie

prowadzę autoryzowany salon ERY
na dzień dzisiejszy mimo że istnieje możliwość techniczna
w żadnej z polskich sieci nie ma mozliwośći ustawienia przekierowania smsów , sprawdzałem to na życzenie już niejednego klienta
Nie wziąłem pod uwagę sieci PLAY .

Potwierdzam fakt przekierowania smsów w sieci PLAY ( w trakcie bycia poza zasiegiem lub niedostepności )
sprawdziłem to osobiscie w na karcie play prepaid ( nie w abonamencie ) i nie trzeba posiadać żadnych środków na koncie.

pozdrowienia to all
Powrót do góry

K3
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Aarhus, DK

Post#23 07 Gru 2007 23:30   

Ibuprom napisał:
Przekierowanie połączeń - jak najbardziej, przekierowanie sms-ów - w żadnym wypadku. SMS-y dochodzą na wybrany numer nawet wtedy gdy na nim są aktywne przekierowania na inny numer. Co do telefonu - przywrócić tel do ustawień fabrycznych aby mieć pewność. Na moich Samsungach (C100, E200) nie widzę takiej opcji.

obydwie usługi (przekierowywanie rozmów i sms-ów są ustawiane w sieci, a nie w telefonie

w zwiazku z tym zarówno opłata może być rózna, bądź zniesiona, natomiast przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie da: to jest usługa, a nie funkcja telefonu

Dodano po 4 [minuty]:

Sabre napisał:
Zaraz, zaraz, przede wszystkim koledzy mylą dwa pojęcia: przekierowywanie i przekazywanie. Gdy przekierowuję rozmowy telefoniczne na inny numer niż własny to nie wiem o tym, że ktoś się chciał ze mną połączyć, ponieważ osoba ta dodzwoniła się na inny numer (została przekierowana).

przekaz połączeń mozna ustawic albo jako natychmiastowy, albo ze zwłoką np 15s....

w pierwszym przypadku ten drugi dzwoni od razu, w drugim przypadku telefon dzwoni przez 15s, a potem dzwoni ten na który jest przekazywane połączenie

na zasadzie przekazywania połaczeń działa poczta głosowa

Dodano po 7 [minuty]:

End napisał:
Czy jest ktoś kto zna odp.? Może ktoś u siebie spróbuje takie coś zrobić? U mnie w telefonie nie widzę takiej opcji.

A co ma operator do tego przekierowania?

operator ma to, że jest to usługa sieci, a nie funkcja telefonu
operatorzy technicznie na to są gotowi od baaardzo dawna, a dopiero w telefonach możliwość sterowania tym sie pojawiła niedawno, po prostu jest to rzadko stosowane
Powrót do góry

michał 1985
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#24 10 Gru 2007 12:37   

Witam sorry ze się wtrące a czy to jest możliwe że jak piszę eska do pewnej osoby i nagle ona dostaje niby z mojego numeru ale zupełnie inny sms. jakby wyrwany od kogoś innego a z tym ze z mojego numeru. Zdarzyło mi się dwa razy tak. Co to moze być?
Powrót do góry

dr.master
Poziom 23
Poziom 23

Post#25 13 Gru 2007 20:07   

michał 1985 napisał:
Witam sorry ze się wtrące a czy to jest możliwe że jak piszę eska do pewnej osoby i nagle ona dostaje niby z mojego numeru ale zupełnie inny sms. jakby wyrwany od kogoś innego a z tym ze z mojego numeru. Zdarzyło mi się dwa razy tak. Co to moze być?

Jest to możliwe, są w Internecie bramki premium które za opłatą umożliwiają wysyłanie smsów z dowolnym polem nadawcy.

Wracając do tematu przekierowań SMSów, to z tego co się orientuje żadna polska sieć tego nie oferuje.
Powrót do góry

michał 1985
Poziom 21
Poziom 21

Post#26 13 Gru 2007 22:26   

Hej no tak ale czy tylko z netu da się tak? Czy np z komórki tez?
Powrót do góry

DJ Max
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#27 20 Gru 2007 00:31   

Z komórki też się da ale trzeba by stworzyć odpowiednią aplikację która taki sms spreparuje. Pewnie w internecie coś jest.

Swoją drogą myślę że wszystko zostało powiedziane:

1. PRZEKAZANIE sms jest możliwe
2. PRZEKIEROWANIE sms jest możliwe
3. nie ma problemu w Polsce

dalsze dyskusje prowadzą do wielokrotnego powtarzania tego co zostało już napisane nawet w tym temacie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Gru 2007 00:31   

Powrót do góry

MILO
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Górniczy Śląsk

Post#28 20 Gru 2007 00:42   

Myślę, ze wystarczy... Zamykam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> przekierowanie sms na inny numer - możliwe?
Strona 1 z 1