Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 02 Gru 2007 20:14
    Micharlito
    Poziom 35  

Witam mam mały problem z w/w układem a że nie bardzo czuje się na siłach w automatyce to piszę ten temat z prośbą o pomoc. Proszę o jak najprostszy opis układu jak on działa gdyby ktoś jeszcze potrafił zrobić tabele łączeń to by było świetnie. Przyznam że jest to do szkoły :/ Jeszcze na jutro :/ Dołączam trochę mało staranne zdjęcie układu może to w czymś pomoże. Za prawidłowy opis daje 30pkt

• #2 02 Gru 2007 20:45
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Układ gwiazda - trójkąt ze sterowaniem automatycznym

Nie umiem Ci pomóc, ale jak już ściągnąłem to zamieszczę bez prowizji.

• #3 02 Gru 2007 20:49
    Micharlito
    Poziom 35  

Zmieniłem zdjęcie na bardziej czytelne i wywaliłem prowizje. Dodam że mamy do tego podłączyć jakiś sterownik czasowy który po określonym czasie wydaje jakiś dźwięk ... Zdjęcie znajduje się w 1 poście zostało zmienione na lepszej jakości

• #4 03 Gru 2007 06:11
    To_masz_5
    Poziom 16  

Witam!
    Jeśli nie ma błędu w opisie styków i ich stanie, to jedynie stycznik S pracuje w układzie załącz ze stykiem S1 jako stykiem podtrzymującym. Resztę można wyrzucić jako niepotrzebne, gdyż nigdy nie zaistnieje taka sytuacja, by pozostałe styczniki (przekaźniki) mogły dostać zasilanie i być w stanie włączenia.
    Pozdrawiam
    To_masz_5
    Teraz uważnie przyjrzałem się temu rysunkowi ( jest niestaranny ).
    Raczej się domyślam, że styki skierowane w dół są stykami zwartymi.
    Przy takim założeniu:
    ------------------------------------------------------------------
    Przyciśnięcie "Z"|z|z|p|z |p | o |s | z | o |p | z | o | - zwolnienie "Z" zmienia tylko jego stan na "o" pozostałe styki pozostają bez zmian
    ------------------------------------------------------------------
    Przełączenie "PC"|z|o|p|z |s | z |p | o | z |s | o | z | - po wyznaczonym czasie
    -------------------------------------------------------------------
    Stan ustalony "T"|z|o|p|z |s | z |p | o | z |s | z | o |
    --------------------------------------------------------------------
    Przyciśnięcie wyłącznika "W" w dowolnym momencie, powoduje wyłączenie całego układu i powrót do stanu początkowego.
    Legenda:
    -------------------
    z - styk zwarty
    o - styk otwarty (rozwarty)
    p - praca (stan załączenia)
    s - spoczynek (stan wyłączenia)

Załączenie przyciskiem "Z" powoduje załączenie w układzie gwiazdy. Po czasie ustawionym na przekaźniku czasowym "PC" następuje zmiana stanu jego styków.
    W tabeli - Przełączanie "PC".Powoduje to przełączenie w układ trójkąta.
    Styk SG1 zabezpiecza przed włączeniem stycznika ST podczas pracy w układzie gwiazdy.
    Styk ST1 zabezpiecza przed włączeniem stycznika SG podczas pracy w układzie trójkąta.
    Styk ST2 podtrzymuje stan włączenia stycznika ST podczas pracy w układzie trójkąta.
    Tabelę połączeń najlepiej skopiować do Notatnika( tam była edytowana), wtedy będzie bardziej czytelna.
    Pozdrawiam
    To_masz_5

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty