Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

filtr aktywny z zasilaniem pojedynczym

Kurdzio 03 Gru 2007 16:45 4297 10
  • filtr aktywny z zasilaniem pojedynczym
    Robiąc porządek w szafce natknąłem sie na uklad LA6358 który okazał sie podwójnym wzmacniaczem operacyjnym mogącym pracować z zasilaniem pojedynczym. Jako że już kiedyś chciałem zrobić aktywny filtr dolnoprzepustowy, a nie mailem nic do zasilania symetrycznego musiałem korzystać z układu pasywnego, teraz postanowiłem go zrobić.
    Układ został wykonany wg poniższego schematu
    R- 4,7k
    C- 100n
    C1,C3- 100u
    C2- 10u
    Układ posiada prosta konstrukcje wartości elementów zostały dobrane po części za pomocą obliczeń a po części doświadczalnie. Całość zasilana z 12V.
    Układ zaczyna tłumić przy 60Hz a przy 200Hz amplituda sygnału spada o polowe.Nie są to może rewelacyjne wyniki ale bas jest całkiem przyjemny dla ucha. Myślę ze ten filtr może być dobrą i tanią alternatywa dla filtrów pasywnych dla początkujących lub w car audio.
    Wzór płytki
    filtr aktywny z zasilaniem pojedynczym [/img]

Fajne!
  • #2 03 Gru 2007 19:26
    Eliminator
    Poziom 24  

Ej powiedz mi czy trudno to zlozyć i ile by wszystkie czesci kosztowały ? bo mam takie cos na oku do subika :P

• #3 03 Gru 2007 19:42
    Kurdzio
    Poziom 11  

u mnie kostka 2,50 a resztę miałem ale w granicach 7zl powinno sie zamknąć +kawałek laminatu i cyny
    pamiętaj ze to widok od strony ścieżek tutaj nóżka 1 jest w prawym górnym rogu w widoku od str elementów 1 jest po lewej

• #4 03 Gru 2007 20:12
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Witam!
    W sumie to fajny układzik ale lepszy był by przestrajany filtr bo łatwiej było by ci dostroić suba do reszty zestawu
    :arrow: Eliminator jak masz robić aktywny filtr do suba to proponuje zrobić ci właśnie taki w którym możesz regulować częstotliwość odcinania, w którymś z numerów praktycznego elektronika był właśnie taki filtr osobiście zrobiłem dwa takie (do samochodu i do domu) i sprawują się wyśmienicie

• #5 10 Gru 2007 21:50
    michal147
    Poziom 15  

Mc`sFrYcO napisał:
    Witam!
    W sumie to fajny układzik ale lepszy był by przestrajany filtr bo łatwiej było by ci dostroić suba do reszty zestawu
    :arrow: Eliminator jak masz robić aktywny filtr do suba to proponuje zrobić ci właśnie taki w którym możesz regulować częstotliwość odcinania, w którymś z numerów praktycznego elektronika był właśnie taki filtr osobiście zrobiłem dwa takie (do samochodu i do domu) i sprawują się wyśmienicie

A możesz wrzucić jakiś skanik całego artykułu lub przynajmniej płytka+ schem?

• #7 11 Gru 2007 01:05
    Kurdzio
    Poziom 11  

Twoja konstrukcja jest w sumie podobna do mojej tez dość wysoko odcina. to mój pierwszy filtr aktywny wyszedł jak wyszedł, z założenia miał być mały i cel został osiągnięty.

• #8 29 Lut 2008 22:39
    Adrian_sekowski
    Warunkowo odblokowany

Czy w wzmacniaczu samochodowym jak na schemacie podane jest napięcie kondensatora elektrolitycznego na 25V to czy mogę dać na 16V? W aucie jest przecież ok 12-15 v chyba.

• #9 03 Kwi 2008 18:51
    Kurdzio
    Poziom 11  

tak bez problemu

• #10 11 Maj 2008 20:43
    sarna
    Poziom 24  

czy kondy muszą być foliowe czy można dać ceramiczne??

• #11 12 Maj 2008 10:12
    Kurdzio
    Poziom 11  

mogą być, ale to mój pierwszy filtr no i nie był najlepszy teraz do obliczania filtrów używam programu filterpro darmowy i łatwy w obsłudze możesz nim policzyć każdy filtr

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME