Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ja też zbudowałem subwoofer na STX GDN 30 300 4 ap

żul 03 Gru 2007 19:05 4001 12
  • Chciałbym zaprezentować sub zrobiony własnoręcznie z słynnym już przetwornikiem stx gdn 30 300 4 ap http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=365&vItemDB=itemdb

Starałem sie zastosować wszystkie znane mi sposoby podniesienia jakości dźwięku. Czyli nie równoległe ściany, wzmocnienie sztywności, zaokrąglony wylot, oddalenie początku bas refleksu od przeszkód przedewszystkim ścian. Nie stosowałem płyty MDF bo płyta wiórowa jest prawie za darmo.
    Pojemność 62L strojenie 32Hz bas refleks 11cm średnicy 36cm długi.
    Napędza go BLAUPUNKT GTA2 MkII 400W 180W MRS

Fajne!
  • #2 03 Gru 2007 19:23
    Eliminator
    Poziom 24  

Moze podasz kosztorys etc ? Ogolnie ładnie to wyglada i sporo wzmocnien ale przy tym głośniku to trzeba.

• #3 03 Gru 2007 19:35
    żul
    Poziom 16  

Koszt to

200 przetwornik
    11 klej
    5 kabel
    3 terminal
    11 rura do bas refleksu
    2 kołki
    2 wkręty
    28 filc
    10 szpachlówka i lakier z pyłem którym szpachlowałem.
    Płyta prawie za darmo bo przeznaczona była na poał.
    270 razem za materiał

Przepraszam za kiepską jakość fotek.

• #4 03 Gru 2007 22:38
    Vitu
    Poziom 20  

Skrzynia fajna estetycznie obita , przyczepić sie tylko mogę do wyjścia profilowanego portu BR chodź wiem ze nie łatwo to zrobić ale bardziej estetycznie wychodzi na tokarce (mam to wiem :D) 5 za przetwornik 4 + za skrzynie . Jak chcesz to mogę ci wytoczyć ładniejszy profil tego portu ;P

• #5 03 Gru 2007 23:42
    _eddie_
    Poziom 32  

Tak - br straszy. No i widze, ze listewkami zrobiles ladny dystans a i pewnie schowales tam laczenie koca. Choc i tak dolozyles sobie pracy. Taka moja skromna sugestyjke dociepne - jak sluchalem tego AP w dosc podobnej aplikacji to mialem wrazenie, ze strasznie przeciaga. Taki nie za szybki jest. Jak Twoja opinia co brzmienia najnizych Hz?

• #6 04 Gru 2007 09:24
    izbic
    Poziom 28  

Ładne estetyczne wykonanie...no może poza tym portem BR. Świetny dobór przetwornika :) Jeśli to ma grać w samochodzie to po pierwsze za duża buda, a po drugie z niskie strojenie. Ja bym dał tak koło 40Hz może troszkę wyżej nawet wtedy głośnik zyskałby na wykopie i szybkości. BR mogłbyś jeszcze zaokrąglić z drugiej strony czyli wlot wtedy ilość świstów byłaby jeszcze mniejsza. Pozdrawiam.

• #7 04 Gru 2007 10:32
    Pegelmesser
    Poziom 23  

Za duża o około 20l buda i za niskie strojenie o około 10-15Hz. Wykonanie średnie, na czymś trzeba się uczyć jednak.

• #8 04 Gru 2007 10:36
    MJ_Seba
    Poziom 10  

jedyna rzecz jaka mi sie nie podoba to ten BR :/
    srednio sie to prezentuje patrząc na całosc ,
    no ale pozatym All jest ok
    posiadam ten głosnik , wiec pewnie niezle gra :]
    POzdrawiam

• #9 04 Gru 2007 11:41
    djdinitro
    Poziom 25  

Ładnie :-) Sam jestem zwolennikiem sporej ilosci wzmocnien,uszczelnien, kleju i usztywnien wiec brawo za to.Głosnik Dobry no coment buda tez ładnie skonczona-juz to słysze ze gra! :P wiec...gratulacje za swietny wyrób

• #10 04 Gru 2007 17:29
    crazy_88
    Poziom 42  

Obudowa ładna ale czemu akurat stx?

• #12 04 Gru 2007 18:04
    bass
    Poziom 15  

Nawet nawet konstrukcja tylko jak by była jakaś srebrna ramka na krańcach br bo tam to obicie troszkę krzywo obcięte.Pozdro!

• #13 04 Gru 2007 18:15
    żul
    Poziom 16  

Bas refleks toczyłem sam na krzywej za małej tokarce ze słabym silnikiem i ślizgającym paskiem. Trzeba być gotowym na blizny na czole przy takiej obróbce. Jest z złej jakości topoli i dlatego jest poszarpany.

Co do strojenia to słucham drum & bass i nie lubię jak buczenia wyższych częctotliwości. Też filtr na wzmacniaczu ustawiam na 40Hz początek spadku. Więc 40Hz mogło by nie pasować. Myślałem nawet nad mniejszym strojeniu.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme