Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | ZalogujBezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe firmy..


  Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny ->Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe firmy.. Napisz nowy temat  Temat zablokowany. 
Autor
Schowaj lewą kolumnę
Pokaż lewą kolumnę Wiadomość
kagan007
Poziom 17
Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Dołączył: 09 Mar 2003
Posty: 219
Pomógł: 17
kagan007
Poziom 17
Post#1 04 Gru 2007 22:13  Autor tematu   

Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe firmy..


Za kilka miesięcy ma wejść dla nowych firm dofinansowanie z Unii bezzwrotne zamiast obecnych około 11,5tyś do 40tyś zł i wtedy myślę byłby wyśmienity czas na założenie firmy.
http://firma.onet.pl/1645620,wiadomosci.html
Myślę że to będzie wielka szansa na zaistnienie dla wielu z nas, z reguły młodych (np ja 24lata) i niesamowicie lubiących hobby jakim jest nagłaśnianie/prowadzenie imprez na początku mniejszych , z czasem coraz większych. Myślę że jakieś startowe 60tyś(40tyś dofinansowania+min20tyś własnego) starczyłoby na początek na robienie mniejszych tzw dni miejscowości tak na góra 1-3tyś osób (nie mówię tu o wielkich estradach, ani super oświetleniu) których jest ostatnio masakryczny wysyp zwłaszcza w wakacje...

Napiszcie co o tym myślicie, bo ja się zaczynam poważnie zastanawiać pomimo wielu przeszkód jakie są i będą żeby te fundusze dostać... Napiszcie czy wy widzicie sens otwierania małej firmy nagłośnieniowej jeśli by była taka możliwość...

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
Paweł.ko
Spec Elektroakustyka
Miasto: Kraków
Dołączył: 12 Mar 2003
Posty: 1695
Pomógł: 118
Ocena postów: 14
Paweł.ko
Spec Elektroakustyka
Post#2 04 Gru 2007 23:26    

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


W tej branży pieniądze to nie wszystko. Dużo robią znajomości. Co z tego że będziesz miał sprzęt jak nie będziesz miał gdzie grać? Duża ilość firm które obecnie coś znaczą rozrastały się wraz z całym rynkiem muzyczno-rozrywkowym. Nie uważam że powstanie takiej firmy będzie beznadziejne ale musisz się przygotować że przez pierwsze dwa, trzy lata będziesz działał głównie by wyrobić sobie renomę i znajomości. Pytanie czy to wytrzymasz? W tym okresie trzeba przecież utrzymywać firmę i być na bieżąco ze sprzętem który w obecnych czasach przydało by się zmieniać co sezon... Ciężka sprawa. Jeśli w tej dotacji było by jeszcze jedno zero na końcu miało by to sens. Za 40 tyś. lepiej otworzyć warsztat szewski - nagłośnienia to worek bez dna i to nie przynoszący adekwatnych zysków (przynajmniej w naszym kochanym kraju).

P.S.
40 tyś. to średniej klasy mikser frontowy, a gdzie reszta? - to tak na marginesie :D

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
PANICZKAMIL
Warunkowo odblokowany
Miasto: IŁAWA(WARM-MAZ)
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 4624
Pomógł: 250
Ocena postów: 158
PANICZKAMIL
Warunkowo odblokowany
Post#3 05 Gru 2007 00:30    

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


Proponowałbym Ci sie schłopie zająć scena - to teraz o wieeele lepszy interes niż nagłośnienie - na początek porządna scena używana zza granicy i więksxzy bus skrzyniowy.naprawde stawiasz scene na dzień(mowa o scenie około 16x8m) i zgarniasz od 2kpln dziennie ale to musi byc poziom:super podesty,wyciągarki z atestami,zabezpieczenia prądowe i ważne badania techniczne...Generalnie jak z tym Ci sie rozkręci mógłbyś pomyśleć o oświetleniu....a może później o nagłośnieniu...

No chyba,ze Ty sie zajmiesz sceną i światłem a jakiegoś znajdziesz napaleńca co sie zajmie nagłośnienem i na odwrót - generalnie ciężka sprawa bo kwota 60kpl na początek zabawy z estradą jest zbyt niska.

Spójrz ile teraz sie firm i prywaciarzy z nagłośnienia wysprzedaje za psie pieniążki a sceny nie ma praktycznie żadnej na sprzedaż...

Naprawde ciężki temat,w którym podstawą są znajomości------NIESTETY SMUTNA PRAWDA :/

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
kagan007
Poziom 17
Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Dołączył: 09 Mar 2003
Posty: 219
Pomógł: 17
kagan007
Poziom 17
Post#4 05 Gru 2007 01:40  Autor tematu   

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


Spokojnie muszę dodać iż myśląc o założeniu takiej działalności nie myślę o zysku bo taki jeśli by był to wiadomo po 5-10latach. Po prostu mając alternatywę w postaci pracy u mnie za 1000-1700zł netto/mc(w zależności czy pracuję tylko po 8h czy też nadgodziny i weekendy) i możliwość spróbowania startu w nagłośnieniach i interesowaniu się w tej dziedzinie widzę jakieś swoje małe miejsce w którym mógłbym działać... 40tyś po spełnieniu dużej ilości warunków i potem jednak nieco ułatwiony start bo np obniżony ZUS czyli około~400zł/mc myślę jednak że bym chyba utrzymał te firmę przez min okres tych 12 miesięcy.
Myśląc o firmie nie nastawiałbym się przez pierwsze kilka lat na zarobki większe jak 1000-1500zł/mc potrzebne do minimalnego bytu w naszym kraju. Bardziej bym traktował to jako naukę i wielkie hobby. Wolałbym zarabiać 1000zł/mc i robić to co lubię i sprawia mi przyjemność niż 2000zł/mc i być tzw. popychadłem(jak spora ilość naszych rodaków niestety-takie jest moje zdanie). Jeśli bym zbankrutował to trudno świat się nie kończy, najwyżej wyniósłbym trochę doświadczenia i tyle.
To w obecnej chwili prowadząc tylko malutkie imprezy w weekendy jestem w stanie zarobić min15000zł/rok czy nie warto byłoby rzucić się na minimalnie większą wodę?

Mały off-topic-jak łatwo w Polsce dobrze zarobić:
W wakacje minione zobaczyłem jak można zarabiać na tzw. disko-polo kasę rzędu 3-6tyś/mc za tak naprawdę wielką ściemę. Naprawdę przeciętny obywatel ( który np w Idolu próbował i zawsze słyszał 4xNIE) idzie do studia(za30zł/h) nagrywa podkłady gotowe + swój głos. Mamy impreze typu remiza, 300osób. Podłączamy dwa byle jakie keybordy za choćby 100zł do tego MD+nagłośnienie i parę efektów świetlnych. Mamy gościa-wokalistę, zakłada owiewkę na mikrofon, trzyma za wyłącznik, puszcza z MD i udaje. Gdy się utwór kończy włącza mikrofon i nakręca ludzi. Zmiana utworu na MD i jedziemy dalej. Za keybordami stoją i udają jakieś osoby które nigdy w życiu nie grały na żadnych instrumencie, no chyba że na flecie w podstawówce. Ludzie pijani jak to w Polsce, podkład idealny, wokal jak to wokal byleby było wesoło i ludzie rozumieli w jakimś stopniu tekst utworu. Impreza się kończy, szef zadowolony-ludzie byli, się bawili i pili, kaska do ręki (400zł do 1000zł), po kilka dyszek pomocnikom, gratis napalone laski dla nich... Dodam iż to jest naprawdę człowiek który robi szoł słowami między utworami i jest rozchwytywany w rejonie. Innym razem jak słyszałem ludzi grających na sprzęcie: nadstawki 2x18" do tego 2x8" na średnie i jakieś gwizdki, do tego po 4 suby na 12" żeby był kick-bass i rytm wyczuwalny. Śpiewa zespół na podkładzie i słychać dobrze bass i trochę syczków. Będąc trzeźwym i na środku sali nie wiedziałem o czym śpiewają, tak cicho były średnie. Co przerwa i kolejny utwór wokalista robi łyk piwa...To jest nasz kraj i tak tu się zarabia jako artysta...Oczywiście to są niszowe kapele, wszystkie porządne grają na weselach ;) bo tam z nocy jest do podziału nie 500-1000zł tylko 2000-4000zł. Zawsze przecież można zostac takim artystą :P Sory za mały off-topic... ale mi nie chodzi o kasę bo ją można łatwo zarobić na wiele innych dużo łatwiejszych sposobów...

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
!katun!
Poziom 22
Miasto: Gliwice
Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 673
Pomógł: 19
Ocena postów: 3
!katun!
Poziom 22
Post#5 05 Gru 2007 03:27    

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


A ja myślałem że tak tylko na śląsku :)
Ale można się nadziać na takich jak ja. Jako że ukończyłem szkołę muzyczną, często sobie siadam obok sceny lub stoję obok. Po końcówce utworu głośno i donośnie proszę aby włączył mikrofon. Po tym mówię niezbyt cicho że zapomnieli klawiszy włączyć, albo że klawiszowiec powinien czasem zmieniać akordy itd. Pot na czele wykonawców gwarantowany, a i publika się śmieje.

Dodano po 54 [sekundy]:

A co ma do tego ukończenie szkoły muzycznej?
Otóż muzyka to moja pasja, i aż narzucam się w konfrontacje live, gdy dochodzi do zdań typu "Mówi na innych a sam nie potrafi".

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
dj arq
Warunkowo odblokowany
Miasto: Gorzów Śląski
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 718
Pomógł: 59
Ocena postów: 4
dj arq
Warunkowo odblokowany
Post#6 05 Gru 2007 10:04    

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


Chmmm ja myślę że ma to sens pod warunkiem że na początku będziesz brał wszystko, od grania w szkole jako dj za 100zł po nagłaśnianie tego disco polo wyśmiewanego. Kiedyś też myślałem: zespół?? zabawa?? wiocha?? NIEEEE!!! a teraz nawet to lubię. Może ciemny lud wszystko nie kupi ale ja wiem po sobie że jak się uprzesz i będziesz się starał to w końcu się marzenie spełni. Działaj i jeszcze raz działaj. Kto nic nie robi ten nie ma. A jak nie wyjdzie to za parę lat sprzedasz paczki i wszystko. Ja na dzień dzisiejszy swojego grania i mojego zespołu nie zamienię na inne zajęcie za żadne skarby. Idę sam grac na 2 dniowe wesele, skasuje 1k, ja zadowolony, ludki zadowolone, kasa sie zgadza. Wysyłam zespół w 2 miejsce i sytuejszyn j.w. I w tygodniu nie muszę nic robić. Mnie to pasuje.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
Usunięty
Usunięty
Post#7 05 Gru 2007 10:12    

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


proponuje zajac sie swiatłami....sprzet duzo tanszy (duzo odpowiedników) i za 40 tys mozna tego troszkie nakupic....co juz bedzie swiecic:)

a nafgłosnienie? no to juz dla coraz wiekszych miłosników - ponoc zeby gwarantowac uczciwe zyski trzeba kasowac około 1 do 1,5% wartosci sprztu.... i tu konczy sie ballada o opłacalnosci - bo nikt nie zapłaci nam takich wartosci (no moze poza kilkoma "wielkimi)...za duza konkurencja na rynku firm srednich i małych :)

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Paweł.ko
Spec Elektroakustyka
Miasto: Kraków
Dołączył: 12 Mar 2003
Posty: 1695
Pomógł: 118
Ocena postów: 14
Paweł.ko
Spec Elektroakustyka
Post#8 05 Gru 2007 11:21    

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


Przykre to wszystko. Nie mogę się pogodzić z myślą że wszyscy skończymy w remizach nagłaśniając Boys-ów bo to przynosi zyski! Przecież muzyki jest dużo i to różnej. Może dlatego że mieszkam i działam głównie w Krakowie mało mam do czynienia z muzyką hmm... "chodnikową". W naszej okolicy zdarzają się jeszcze ambitne koncerty- pojawia się Rock, Blues, Reggae, piosenka aktorska itd... tylko czytając wasze wypowiedzi obawiam się że i do nas wielkimi krokami zbliża się walec o nazwie Disco Polo. Ciekaw jestem czy zdołamy odeprzeć ten atak?
Podobną sytuację przeżyłem na przełomie lat 90-siątych. Wiele firm podzieliło swoją aparaturę na masę małych zestawów i powysyłali to w trasy wraz z zespołami delikatnie mówiąc "niskich lotów". Po latach jeden z obecnie wielkich tego Świata powiedział mi " a co było robić? Zyski przynosiły spędy disco-polowców a nie ambitne a co za tym idzie drogie i pracochłonne koncerty -pecunia non olet"
I tak właśnie wielu akustyków o doskonałych umiejętnościach i doświadczeniu rzeźbili sztukę w gów.ie. Czy obecnie czeka nas podobna sytuacja? Pieniądze to zguba - niszczą miłość, przyjaźń a i jak widać kulturę.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
kagan007
Poziom 17
Miasto: Tomaszów Mazowiecki
Dołączył: 09 Mar 2003
Posty: 219
Pomógł: 17
kagan007
Poziom 17
Post#9 05 Gru 2007 12:43  Autor tematu   

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


W szczególności zgadzam się z opinią DJ ARQ. Jak zaczynałem w 2000r. przygodę z muzyką mówiełem nie gram disco-polo. A teraz jak w tym roku miałem krótką wakacyjną przygodę z muzyką disco-polo jako tak zwany ściemniacz powiedzmy inaczej na to patrzę. Skoro ludzie się dobrze bawią i odpowiada im rodzaj muzyki i my czujemy się potrzebni na rynku i nawet płaca godzinna jest adekwatna to czemu nie. Jak na razie chwytam się prawie wszystkiego jeśli tylko mam wolny termin, w tygodniu odpoczywam. A co do muzyki podwórkowej to u mnie w rejonie, rejony między wielkimi miastami powiedzmy Warszawą a Łodzią w szczególności na wioskach należy tylko do niej. A sądzę że kolejny zbliżający się rok będzie tylko poszerzaniem tego trendu.
Tak więc myśląc podobnie do DJ ARQ myślę że i tak warto zaryzykować... A nikt z tutaj zebranych osób nie myślał podobnie jak ja żeby te fundusze które nam dają spróbować wchłonąć, zainwestować i może w końcu zacząć wystawiać faktury przynajmniej czasem ?

Pomocny post? + 0
Powrót do góry

Google Adsense
Google


Powrót do góry
cyprysek
Poziom 10
Miasto: zDolny Śląsk
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 52
cyprysek
Poziom 10
Post#10 05 Gru 2007 16:30    

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


Hej !

Mam Pytanie:

Dlaczego ludzie z Karakowa zaczynajac zdania, mówia: ... Prosze sie nie gniewac, ale u Nas w Krakowie...
Nie denerwujace ?

pzdr

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
DjMapet
Poziom 42
Miasto: Siemianowice
Dołączył: 12 Cze 2004
Posty: 6873
Pomógł: 724
Ocena postów: 111
DjMapet
Poziom 42
Post#11 06 Gru 2007 02:26    

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


!Katun! No właśnie. Można się nadziać na takich jak ty. Przed paru laty, grając koncert live na miejskiej imprezie, (bodajże dni miasta) usłyszałem głośne-" Wyłuncz tyn plejbek", coś mną wstrząsnęło! Długo myślałem, ale gdy ze względów zdrowotnych perkusista odszedł z zespołu, sprzedaliśmy syntezatory, kupiliśmy samograja (keyboard) i jest ok. Długo się przed tym broniłem, ale wkońcu doszedłem do wniosku że wokoło wszyscy tak robią. Nawet ci co nie potrafili zagrać - jak pisał Kagan007- w szkole na flecie. Oczywiście wocal, gitara i bas leci na żywo. Myślę że wraz z firmą nagłośnieniową powinieneś uruchomić coś w stylu agencji muzycznej, ( artystyczno-rozrywkowej), połapać kontakty z wykonawcami, konferansjerami, magikami itp. i spróbować organizować imprezy kompleksowo. Życzę powodzenia. Jak zaczniesz to pochwal się! Pozdrawiam.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Marcin Grabarz
Poziom 24
Miasto: Jasieniec k. Starachowic
Dołączył: 10 Cze 2005
Posty: 707
Pomógł: 38
Marcin Grabarz
Poziom 24
Post#12 06 Gru 2007 23:08    

Re: Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe fir


Jest jeszcze jedna kwestia.Skoro unia daje kase to zapewnie oczekuje jakiegos biznes planu czy czegos i realizowania go.Chyba nie da się tak ze inkasujemy sobie elegancko 40 tys. a gdy okaże się po roku że z interesu nici to sprzedajemy po cichu graty i wszystko ok.

Pomocny post? + 0
Powrót do góry
Napisz nowy temat  Temat zablokowany.     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Bezzwrotne dofinansowanie z Unii do 40tyś zł na nowe firmy..
Strona 1 z 1
Podobne tematy
Przykładowy biznesplan małej firmy (dofinansowanie UE) (2)
czy pracodawca ma dofinansowanie (2)
Certyfikat pochodzenia z Unii Europejskiej (1)
Jak rozpocząć sprzedaż części komputerowych? Dofinansowanie? (3)
Poszukuje informacji na temat panstw unii eurpojeskiej. (2)


Przełącz wygląd na komórki Przełącz wygląd na komputery desktop

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Redaktorzy || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.51 seconds

elektroda.pl temat RSS