Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

siemens ncdc 2015 po odłączeniu zasilania

mario 777 05 Gru 2007 11:04
  • #1 05 Gru 2007 11:04
    mario 777
    Poziom 2  

Mam problem po wymianie bezpiecznika w samochodzie opel omega 2,2 dti rok prod 2002 radio działa tylko nie ma głosu . Co mam zrobić i co nacisnąć by znów grało jak kiedyś. Auto ma fabryczny alarm i pilot w kluczyku orginalnym . Z góry dzięki za porade . MARIO 777. SIEMENS NCDC 2015....

• #2 05 Gru 2007 12:19
    dexter_86
    Poziom 26  

Pewnie siadła końcówka mocy i będzie trzeba ją wymienić.

• #3 05 Gru 2007 12:30
    SlaweK
    Poziom 43  

Należy zadać sobie pytanie dlaczego padł bezpiecznik i co było przyczyną jego uszkodzenia. Radio powinno grać. A potem zastawnowić się nad dalszą diagnozą usterki.

SławeK

• #4 05 Gru 2007 12:49
    mario 777
    Poziom 2  

Po odłączeniu zasilania w moim aucie przestało działać radio , zasilanie było odłączone na włączonym odbiorniku. Pokazały się normalne wyświetlenia lecz
    nie ma głosu a gdy naciskam przyciski od 1-10 to wyskakujw as 0 MhZ . Co sie mogło stać . Prosze o pomoc.

• #5 05 Gru 2007 13:05
    SlaweK
    Poziom 43  

Posty scaliłem gdyż nie zakładamy kilku tematów w tej samej sprawie.

Obawiam się że sam nic nie zdziałasz a niewielu w takim przypadku będzie potrafiło pomóc. Trochę to wygląda na wysypaną pamięć radia i nie wystarczy wgrać nową, trzeba jeszcze to wszystko skodować z autem.

SławeK

• #6 05 Gru 2007 19:16
    djlj24
    Spec od car audio

Można w dobrym serwisie Opla z systemem diagnostyczym (i dobrym diagnostą) skasować błędy w radiu i powinno się zrobić dużo lepiej. Tylko od razu mówię, że ciężko z dobrym serwisem.

• #7 27 Kwi 2008 12:32
    realdeal
    Poziom 2  

Witam wszystkich! Naprawa jest dosyć prosta. Należy otworzyć radio i skasować (najlepiej przelutować na nowa pamięć eeprom) 24lc16. Złożyć do kupy i wszystko działa. Miałem ten sam przypadek i pomogło. W załączniku zdjęcie otwartego radia i zaznaczony układ .

Załączniki:
  • #8 27 Kwi 2008 19:14
    djlj24
    Spec od car audio

Jest to dziwne - bo przecież nie będziesz zawsze rył radia jak odłączysz akumulator. Wygląda na to, że usterka powstała z jakiegoś powodu i trzeba pomyśleć dlaczego bo następnym razem może nie skończyć się na naprawie radia.