Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitory !rona na Magnacie i Tonsilu

!ron 05 Gru 2007 16:52 1992 5
  • Witam serdecznie, z dumą chciałem przedstawi moje kolejne monitory.

Przetworniki:
    Magnat NWABS 130mm 8ohm
    Tonsil GDWK 7/50 8ohm, z wymienioną kopulką

Ceny:
    Magnaty ok. 110zł
    Tonsile 20zł za kopułki reszta za darmo drogą rozliczenia za usługi
    Paczki 70zl

Zwrotnica:
    12dB na oktawę, fp=6 kHz dla tonsila i 5,5kHz dla magnata, składająca się z cewek powietrznych nawijanych własnoręcznie oraz kondensatorów mkp.

Obudowa:
    Płyta wiórowa 18mm, skręcona i sklejona, w środku kloscki drewniane na wszystkich ściankach o wymiarach 3x4x2, przegroda wzmacniająca konstrukcję wzdłuż boków, wytłumienie z filcu meblowego na wszystkich sciankach, wata luźno rozrzucona po dole kolumn oraz pianka meblowa 2cm na tylnej ściance. Przód podwójny, pochylony z różnicą 3cm na podstawie górnej w stosunku do dolnej. Stoja na nóżkach z twardego plastiku.
    Obudowa typu bass-reflex, strojona na około 45Hz, litraż to 10,5 L, tunel bass-reflex skierowany do tyłu w jaknajwiekszej odległości od głośnika nisko średniotonowego. Asymetryczne rozmieszczenie głosników i kilka innych bajerów poprawiających brzmienie.

Brzmienie:
    Co się rzuca w pierwszych minutach testu jest to iż magnat potrafi przyją bardzo duzo mocy jak na taki mały głosnik co mnie bardzo zdziwiło. Kolumnom brakuje nieco wyzszych rejestrów w częstotliwościach wysokotonowych. Sopran jest nawet fajny ale brakuje wyraźniejszego tależa perkusji. Bas jest zwinny i dośc przyjemny dla ucha, cho nie trzesie podlogą to daje o sobie zna w miły dla ucha sposób wyrózniając cięzką stopę sposród reszty niskich częstotliwości. Co do średnicy to ze względu na nieco rozsunietą częstotliwośc podziału jest nieco cofnięta ale za to bardziej przejżysta a wokal nie szarpie małżowin usznych słuchacza przy większej mocy dostarczonej do zestawu.

Konkluzja:
    W tej cenie bardzo fajnie grające monitorki ale przydałby się albo oryginalny układ drgający do wysokotonówki albo jakiś inny głosnik żeby uszczegółowi trochę sopran. Magnat z kolei to godny polecania kawał głosnika.

Fajne!
  • #2 05 Gru 2007 20:30
    zomo
    Poziom 15  

O jestem pierwszy :D Całkiem fajne, podoba mi się kolor tej okleiny? chyba? czy może to fornir ale coś nie wygląda. Ja bym dał do tego jakieś pierścienie ozdobne, szczególnie na wysokotonowy bo coś tak pusto na przodzie. Czy ta okleina jest poszarpana przy krawędziach? (fot2) czy to może zdjęcie tak wyszło.
    Nie słyszałem tych głośników ale pewnie grają przyzwoicie. Ja daje 4/6 :) Ogólnie mi się podoba.
    Pozdrawiam i życzę kolejnych udanych konstrukcji :D

• #3 05 Gru 2007 21:52
    Eliminator
    Poziom 24  

Wysokotonowca mogłes dać na środku bo i tak nie ma wylotu z przodu... Słoje też mogłby być do góry. Ogolnie ładnie tylko ta okleina chyba jest nieco poszarpana ale jak dobrze pamietam jestes obecnie zakwaterowany w akademiku wiec to nie jest problemem :) 4/6

• #4 06 Gru 2007 00:34
    !ron
    Poziom 21  

Owszem jest to okleina i juz się tłumacze.

Fronty sa oklejone w poprzek ponieważ miałem od razu wyliczony arkusz tej folii a nie wziąłem włąśnie tego aspektu wizualnego pod uwagę.

To drugie zdjęcio własnie coś kiepsko wyszło, ale na pozostałych widac, że rogi i kanty sa dobrze oklejone i nic nie odchodzi.

Głośnika wysokotonowego nie dawałem w centrum kolumny bo sa to monitorki ktorych kolega na akademiku słucha w odległości ok. metra więc wolałem mu troche poszeżyc scenę. Poza tym sprzyja to walorom akustycznym.

• #5 06 Gru 2007 08:25
    tgaudio
    Poziom 13  

Witam.
    Skoro nie ma miejsca w akademiu to b-r z tyłu to zły pomysł-b-r z tyłu wymaga odsunięcia od ściany o min 1...1,5m ;) Z przodu było sporo miejsca na b-r...
    Ogólnie jak na akademik to dobra konstrukcja.
    Pozdrawiam

• #6 06 Gru 2007 14:09
    !ron
    Poziom 21  

Może mnie zle zrozumieliscie ale ich celem nie był akademik, poprostu je przywiozłem kumplowi zeby miał na czym posłucha. normalnie w domu mam je na podstawkach 1m nad ziemie i po rogach tez koło metra od ściany.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME