Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pole elektomagnetyczne z sieci przesyłowej 110kV

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Pole elektomagnetyczne z sieci przesyłowej 110kV
Autor
Wiadomość
Łukasz-O
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Warszawa

Post#31 12 Kwi 2008 16:36   

Re: Pole elektomagnetyczne z sieci przesyłowej 110kV

Dla Ciebie Kolego widać wszystko jest proste, zwykła rurka i do ziemi.
Szkoda, że z kosztami się nie zapoznałeś. Współczuję posiadania linii WN na polu, ale nikt o zdrowych zmysłach nie schowa jej Tobie do ziemi.

Na zdjęciach pokazałeś przejście linii napowietrznej w kablową, zapewne w niedalekiej przyszłości stanie tam osiedle albo coś w tym stylu i to ufundował inwestor.

PS. Na zdjęciach niema osłony czołwej wejścia kabla do ziemi - pewnie przydała się komuś :D
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#32 12 Kwi 2008 16:57   

To zrobila energetyka, w tle na jednym z obrazkow widac w oddali elektrownie i ten kabel w ziemi biegnie do niej.
Koszta? wiekszosc pozerają gryzipiórki na stanowiskach w ZE. Takich problemów jaki ja mam, ma tez mnóstwo innych osób w calej polsce. Czas pokaże co sie z tego urodzi. Byc moze developer sie z nimi dogada który jest zainteresowany całym terenem. Mnie nie stac zeby dawac w łape pierdzistołkom z energetyki.
Powrót do góry

jerzykkk
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: wrocław

Post#33 12 Kwi 2008 17:05   

Jak teren jest atrakcyjny, to developer wsadzi tę linie pod ziemię, nie masz się co martwić:)
Ale o kosztach takiej zabawy to ty nie masz pojęcia skoro porównujesz to do zarobków w energetyce.
Powrót do góry

HeSz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Mysłowice

Post#34 12 Kwi 2008 17:26   

Kable 110 kV są znane od dawna. Zwrócę jednak uwagę na inne problemy!
1. Kabel w ziemi wymaga zgody właścicieli działek na jego ułożenie.
2. Problem służebności - dostęp do kabla w przypadku awarii
3. Strefo ocgronna kabla na powierzchni - nie wolno ustawiać niczego nad kablem.
To te najprostsze, a dochodzi koszt kabla, koszt jego ułożenia itd itp.
Nie jestem energetykiem, ale zajmowałem się projektowaniem linii kablowych i wiem co to znaczy "uzgodnić trasę kabla" zwłaszcza jeżeli ma się do czynienia z poglądami jakie reprezentuje paru kolegów. Horror.
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry

Łukasz-O
Poziom 25
Poziom 25

Post#35 12 Kwi 2008 17:54   

Kolego prez8s nie masz zielonego pojęcia o procedurach i kosztach takiego przedsięwzięcia. Linię chowa się do ziemi w jakimś konkretnym celu np. zmiana zagospodarowania terenu. A nie na prośbę mieszkańca bo chce sprzedać pole i zarobić jak najwięcej. To że jesteś niezadowolony z niskiej wartości działki to nie powód aby schowano tę linie za darmo dla ciebie. Chłopie na jakim Ty świecie żyjesz. Jeżeli zależy Tobie aby była w ziemi to Ty musisz pokryć wszelkie koszta a w tedy zobaczysz czy rzeczywiście wystarczy wsadzić rurkę i kabel do ziemi i że jest to takie proste. Patrz post Kolegi powyżej.

Teraz już znam powód dlaczego nazbierałeś tyle złych informacji na temat szkodliwości linii WN.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Kwi 2008 17:54   

Powrót do góry

Dulan
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Małopolska

Post#36 12 Kwi 2008 21:15   

Dzisiaj osobiście wybrałem się na działkę gdzie w okolicy mam słup WN i średniego napięcia.
Wyjechałem autem z blokowisk mijając inne. Zabrałem ze sobą Laptopa z WiFi, CB radio (Onwa babcia) i radio ręczne na 2m. Na radiu CB jak i 2m w niektórych miejscach są takie zakłócenia, że nawet gadać się nie da. Pojechałem dalej aż do działki. Radia 2m i CB włączone. CB zaczęło "czuć" linię średniego napięcia w odległości około 3 metrów. Zakłócenia były i tak niczym w porównaniu z tym co działo się w mieście. Parę metrów dalej przejeżdżam pod słupem WN i co? -gów**, Żadne radio nie zareagowało. Porobiłem trochę świetnych jak na Onwę łączności, bo teren położony wysoko z widokiem na miasto i okolice (teren górski).
Zastanawiało mnie jedynie popierdywanie radia na kanale 9. Tak co 2 sekundy i na sekundę jakby przekaz cyfrowy. Zbliżyłem się pod słupy, ale to nie one były powodem, bo sygnał nie wzmacniał się nawet kiedy oddalałem się w kierunku miasta sygnał potrafił być mocniejszy niż w okolicy słupa.
Coś z miasta dawało taki syf. Tak czy siak zakłócenie to było zasługą zapewne pracującego urządzenia w mieście. U nas np. na częstotliwości równe 27MHz nie da się gadać w wielu miejscach w mieście. Co do Laptopa, to też na nim (na łączności) nic nie stanęło na przeszkodzie, nawet taka linia. Fakt, że mowa o różnych częstotliwościach, ale jak wiadomo CB (a Onwa szczególnie)jest wrażliwe chyba na wszystko ;)
Z tego co czytam różne wypowiedzi, to widzę, że niektórzy mają problem z pracą odbiorników KF w pobliżu lini WN, a niektórzy zupełnie nic nie odczuwają. Może problem leży też po stronie drutu, jego jakości. Podobno ten kabel Nokii (nie pamiętam symboli) załatwia sprawę. Może i przy omawianej linii WN miałem do czynienia z takim kablem...?, bo średnie napięcia jak juz pisałem wchodziły na radio, a słupy podtrzymujące przewody to zabytek -drewniane.
Sprawę można by było załatwić gdyby ktoś miał dostęp do profesjonalnego miernika. Porównać emitowane pole EM w blokowiskach i w mieszkaniach z tym, które panuje w okolicy sieci WN. Pewnie byłoby małe zaskoczenie.
Co do wartości działek w naszym regionie, to nie ma kompletnie znaczenia czy obok działki mamy słup czy nie. Ludzie i tak kupują je za ciężkie pieniądze i stawiają tam takie rezydencje, że szczęka opada!. Ciekawe dlaczego...?

Tak przy okazji, to idzie się wyznać jakie to napięcie?. wg. mnie 200kV (10 "drucików" w tym 2 jakieś cieniutkie na samej górze).

btw. to nie prawda co mówią myśliwi, że sarny i inne zwierzęta nie podchodzą bliżej niż 80 metrów do lini WN. Sam widzę te zwierzaki, a w dodatku pozostawiają tam "bobki" :)
Ci myśliwi, którzy tak twierdzą, już mają słaby wzrok, albo się nie myją, a zwierzaki przed nimi się chowają.

Załączniki:
Powrót do góry

Łukasz-O
Poziom 25
Poziom 25

Post#37 13 Kwi 2008 00:30   

Dulan napisał:

Tak przy okazji, to idzie się wyznać jakie to napięcie?. wg. mnie 200kV (10 "drucików" w tym 2 jakieś cieniutkie na samej górze).

Mnie kiedyś w szkole uczono, że napięcie rozpoznaje się po ilości pni w izolatorze jak również po konstrukcji słupa. Te cieniutkie druciki to nic innego jak instalacja odgromowa. Na moje oko to linia 220kV.
Masz racje z tymi zakłóceniami radiowymi które sieją od linii WN, głównie chodzi o pasmo AM - występuje takie charakterystyczne brumienie.
Powrót do góry

HeSz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Mysłowice

Post#38 13 Kwi 2008 19:51   

Dla mnie to raczej linia 110 kV. Linie 220 kV i 440 kV stawiano na innych słupach, a linie 220 kV zawieszano na 2 izolatorach ze "110"- jeden pod drugim. Ale może coś się zmieniło. Jeżeli tak to proszę o poprawienie mnie!
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Kwi 2008 19:51   

Powrót do góry

Łukasz-O
Poziom 25
Poziom 25

Post#39 13 Kwi 2008 20:39   

HeSz napisał:
Dla mnie to raczej linia 110 kV. Linie 220 kV i 440 kV stawiano na innych słupach, a linie 220 kV zawieszano na 2 izolatorach ze "110"- jeden pod drugim. Ale może coś się zmieniło. Jeżeli tak to proszę o poprawienie mnie!
Pozdrawiam.

Tak Kolego, masz racje może być to 110kV. Faktycznie te izolatorki przy krótkie jak na 220kV.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#40 13 Kwi 2008 21:51   

Jest to 110KV. Słup typowy dla 220KV bo przy 110 są niższe, ale tu jest skrzyżowanie z linią 15KV i dlatego słup jest większy. Tak jak Hesz napisał napięcie linii można rozpoznać po długości izolatorów. Co do tematu głównego to linia kablowa jest mniej szkodliwa od napowietrznej i ma wiele innych zalet i tylko jedną wadę, cenę. Nie podlega dyskusji fakt że każda linia energetyczna nie jest całkowicie obojętna dla organizmów żywych, ale też nie można przesadzać z jej szkodliwością pod warunkiem zachowania odpowiednich odległości. Niestety od wielu lat widzę że ludzie budują domy bardzo blisko tych linii a nawet prawie pod nimi. Ja na przykład w takim miejscu nie chciałbym mieszkać.
Powrót do góry

Dulan
Poziom 21
Poziom 21

Post#41 13 Kwi 2008 22:00   

Tak, tylko co rozumiemy pod pojęciem "bezpiecznej odległości" ?.
Jak udowodnić jakąkolwiek szkodliwość?.
Czytałem też opinie o pozytywnym oddziaływaniu takiej lini na organizmy żywe.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Kwi 2008 22:00   

Powrót do góry

sp5wcx
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Łuków, Mińsk Mazowiecki, Warszawa

Post#42 14 Kwi 2008 09:00   

Wszystkie odpowiedzi na Wasze pytania znajdują się w tej publikacji:
http://www.pse-operator.pl/uploads/pliki/200506_Informator_light.pdf
Życzę przyjemnej lektury!
Powrót do góry

warbipower
Poziom 15
Poziom 15

Post#43 14 Kwi 2008 19:24   

Witam
Równiez tutaj podobny wątek był poruszany:
http://elektroinstalacje.info/forum/viewthread.php?forum_id=12&thread_id=129
Powrót do góry

tarzan107
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Kraków

Post#44 14 Kwi 2008 19:35   

Po przeczytaniu tych postów, stwierdzam że szkodliwość występuje.
Powrót do góry

Dulan
Poziom 21
Poziom 21

Post#45 14 Kwi 2008 22:52   

wg. tego: http://www.nowyblok.pke.pl/_data/download/FOLDER_LAGISZA.pdf

Napisali, że: "Jak widać na załączonych ilustracjach, wartości pola elektromagnetycznego
emitowanego przez linie przesyłowe są swym poziomem zbliżone
do poziomów pól otaczających nas w życiu codziennym, w każdym
zakładzie pracy czy gospodarstwie domowym."

Moja uwaga jest taka, że nikt przez 24 godziny na dobę się nie goli maszynką elektryczną czy odkurza.

Poza tym nie rozumiem tego:
"Uznaje się, że nawet długotrwałe przebywanie w obszarze oddziaływania
pól o wartościach niższych niż podane w w/w rozporządzeniu jest
całkowicie bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi."
- chyba wyższych, a nie niższych powinno tam być?.
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Post#46 16 Kwi 2008 07:41   

heh ;) to jest jak sławne "lub czasopisma" :) niby brzmi nie rozsądnie, ale jednak tak zakręcone zeby nie mozna sie bylo przyczepic
Powrót do góry

Fyszo
Poziom 24
Poziom 24

Post#47 16 Kwi 2008 08:32   

Samo słońce daje taka potężną dawkę promieniowania że taka linia przy tym to małe piwko na śniadanie. A zwolennicy opalania się - tym to dopiero wmówiono korzystny wpływ. Pole elektromagnetyczne pod takimi liniami generuje fotony praktycznie bez energii w porównaniu z fotonami UV. A wysokie natężenia pola pod linią to co najwyżej 'pieszczota' dla komórki bo każdy foton silniejszy od UV i wpadający na komórkę robi masakrę z białek. Także zastanówmy się, pobieramy 100x większe szkodliwe dawki pod 'gołym i naturalnym' słońcem niż w silnie zindustrializowanych ośrodkach. Pomijam tu znacznie silniejsze działanie czynników chemicznych które 1000x silniej wpływają na zdrowie niż pole pod liniami WN.
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Post#48 16 Kwi 2008 10:10   

A co mają fotony do pola elektromagnetycznego ???
A jesli juz chodzi o slonce i fale dlugosci nizszej niz swietlne to znikoma czesc tego szkodliwego promieniowania (zwlaszcza rentgenowskiego) dociera do powierzchni ziemi. Dzieki magnetyzmowi ziemi, ktory chroni wlasnie przed szkodliwym promieniowaniem slonecznym i przed roznymi innymi smieciami.
Wezmy pod uwage ze powietrze takze ma jakąs przewodnosc, małą ale jednak ma, zalezną od wilgotnosci powietrza. Gdyby to bylo pole elektromagnetyczne stałe to co innego, ale to jest pole zmienne, zmieniające sie 50 razy na sekunde, jest ono bardziej przenikliwe, jest poprostu nienaturalne dla komórek, ktorym moze w krotkim czasi nic sie nie stanie, ale jesli by takie komorki chodowac pod linią kilkadziesiat lat to co wtedy??? Mowicie o białkach itd.. ale wezcie pod uwage ze jest cos duzo delikatniejszego, DNA. Juz dawno wiadomo ze promieniowanie radioaktywne jest bardzo szkodliwe dla DNA i powoduje powstawanie nowotworow w zastraszajcym tępie, ale czy duzo slabsze promieniowanie elektromagbnetyczne o czestotliwosciach rzedu 50-60Hz jest szkodliwe tego nie zbadano z prozaicznej przyczyny, znikomo malo ludzi mieszka pod liniami, bo nikt tam mieszkac nie chce ;).
Powrót do góry

Dulan
Poziom 21
Poziom 21

Post#49 16 Kwi 2008 11:24   

prez8s, piszesz, że znikoma liczba ludzi mieszka pod takimi liniami.
Tu się jednak mylisz. U nas mieszka ich tysiące i co ciekawe mają nawet słupy w ogródkach. Nie jest to też spowodowane koniecznością (że komuś np. postawili słup na posesji) , ale ludzie nadal się budują i będą budować w tych miejscach.
Poza tym całe nasze osiedle liczące w obwodzie parę kilometrów jest otoczone takimi liniami. To są fakty.
Nie wiem czy pamiętacie doświadczenie z ludźmi odizolowanymi od promieniowania naturalnego i sztucznego. Bez wyjątku, każda osoba zaczęła odczuwać różne dolegliwości i jakieś tam choroby.
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Post#50 16 Kwi 2008 11:28   

Słupy 110kV mają w ogródkach ???
A jesli chodzi o budowe domow pod linią 110kV to jest to prawnie zabronione, nikt by na taką zabudowe nie zezwolił. Cos tu bujasz.
Powrót do góry

Fyszo
Poziom 24
Poziom 24

Post#51 16 Kwi 2008 11:31   

prez8s napisał:
A co mają fotony do pola elektromagnetycznego ???
A jesli juz chodzi o slonce i fale dlugosci nizszej niz swietlne to znikoma czesc tego szkodliwego promieniowania (zwlaszcza rentgenowskiego) dociera do powierzchni ziemi. Dzieki magnetyzmowi ziemi, ktory chroni wlasnie przed szkodliwym promieniowaniem slonecznym i przed roznymi innymi smieciami.
Wezmy pod uwage ze powietrze takze ma jakąs przewodnosc, małą ale jednak ma, zalezną od wilgotnosci powietrza. Gdyby to bylo pole elektromagnetyczne stałe to co innego, ale to jest pole zmienne, zmieniające sie 50 razy na sekunde, jest ono bardziej przenikliwe, jest poprostu nienaturalne dla komórek, ktorym moze w krotkim czasi nic sie nie stanie, ale jesli by takie komorki chodowac pod linią kilkadziesiat lat to co wtedy??? Mowicie o białkach itd.. ale wezcie pod uwage ze jest cos duzo delikatniejszego, DNA. Juz dawno wiadomo ze promieniowanie radioaktywne jest bardzo szkodliwe dla DNA i powoduje powstawanie nowotworow w zastraszajcym tępie, ale czy duzo slabsze promieniowanie elektromagbnetyczne o czestotliwosciach rzedu 50-60Hz jest szkodliwe tego nie zbadano z prozaicznej przyczyny, znikomo malo ludzi mieszka pod liniami, bo nikt tam mieszkac nie chce ;).

Po prostu wykazałem że są rzeczy na tym świecie 100-1000 razy bardziej zabójcze a poddani jesteśmy ich wpływomi po kilka godzin dziennie. Takie zamartwianie się polem linii WN przypomina w tej perspektywie martwienie się spadającego człowieka, czy się przypadkiem nie przeziębi od tego przeciągu.

Poza tematem.
Każde pole elektryczne czy magnetyczne to rodzaj pola elektromagnetycznego (Maxwell) a każde pole elektromagnetyczne emituje fotony jako cząstki przekazujące to pole.
Pole magnetyczne Ziemii chroni znacznie przez promieniowaniem, gdyby nie ono mielibyśmy 100000x większe promieniowanie od słońca.
Komórki najczęściej giną od rodników, te powstają jeśli wysokoenergetyczny fotoelektron rozbije jedną cząsteczkę - najczęściej wody i utworzy rodniki które degradują białka. Fotony o długości fali (c/50) są słabsze od fotonów 'cieplnych' czyli ciepło wyrządza więcej szkody komórce, bo potencjalnie zwiększa ruch cząsteczek i prawdopodobieństwo ich uszkodzenia. Cząstki w komórkach nieustannie się kręcą, a wpływ statycznego pola magnetycznego czy elektrostatycznego co najwyżej uporządkuje ich ruch w pewnej płaszczyźnie o jakiś 1%. Aby takie pola miały duży wpływ potrzebne jest ich olbrzymie natężenie, nieosiągalne przy przenikalności powietrza.
Komórka ma mechanizmy niszczenia uszkodzonego DNA, również sama ulega samozniszczeniu po jakimś czasie. Rak to najkrócej ujmując zablokowanie tego mechanizmu.
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Post#52 16 Kwi 2008 11:35   

Fyszo napisał:
Po prostu wykazałem że są rzeczy na tym świecie 100-1000 razy bardziej zabójcze a poddani jesteśmy ich wpływomi po kilka godzin dziennie. ...

A skąd wiesz jak bardzo "zabójcze" są linie energetyczne ze dajesz az takie porówanania??
Powrót do góry

Fyszo
Poziom 24
Poziom 24

Post#53 16 Kwi 2008 11:46   

prez8s napisał:

A skąd wiesz jak bardzo "zabójcze" są linie energetyczne ze dajesz az takie porówanania??

BTW. Kiedys przeprowadzałem badania wpływu pola magnetycznego lub elektrostatycznego na cząsteczki organiczne (nie biologiczne), zresztą każdy chemik takie rzeczy powinien mieć i wiedzieć. Trzeba się naprawdę starać aby znależć taki związek który zareaguje na taki typ pola jaki jest w pobliżu przewodów eknergetycznych.

Podam ci dowody z natury.
W poprzednim poście udowodniłem że fotony od promieniowania linii WN są nieszkodliwe (za mała energia żeby nawet cząsteczkę ruszyć)
Zatem zostaje statyczne pole magnetyczne i elektryczne.
Pole magnetyczne istnieje na ziemii od wieków biologia już się do tego przyzwyczaiła. Do pola elektrycznego również, bo aby spowodować przebicie pioruna, wymagane jest wyższe natężenie pola niż w pobliżu linii WN. Gdyby było inaczej linie strzelałyby piorunami mocniej niż naładowana atmosfera.

Zatem jak to jest, że od milionów lat na Ziemii istnieją stałe pola magnetyczne i elektrostatyczne przekraczające pola z linii WN, a jakoś ludzie z tego powodu nie umierają.
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Post#54 16 Kwi 2008 11:54   

Fyszo napisał:

Każde pole elektryczne czy magnetyczne to rodzaj pola elektromagnetycznego (Maxwell) a każde pole elektromagnetyczne emituje fotony jako cząstki przekazujące to pole....

Wszystko ladnie pieknie, ale mylisz sie, pole elektromagnetyczne to pole wywolane przeplywem pradu elektrycznego. cyt: "Pole elektromagnetyczne jest układem dwóch pól pola elektrycznego i pola magnetycznego. "

A jesli chodzi o te twoje fotony to cyt: "W mechanice kwantowej pole elektromagnetyczne jest postrzegane jako wirtualne fotony."

Cytaty z Wikipedii. Wiec nie mieszaj tu tego wszystkiego w jedno bo powstają z tego bzdury.

Dodano po 3 [minuty]:

Fyszo napisał:

Pole magnetyczne istnieje na ziemii od wieków biologia już się do tego przyzwyczaiła...

To skoro juz w to brniesz to powiedz mi jaką czestotliwosc ma pole magnetyczne ziemi czy pioruna ???
Powrót do góry

Fyszo
Poziom 24
Poziom 24

Post#55 16 Kwi 2008 12:36   

prez8s napisał:
Fyszo napisał:

Każde pole elektryczne czy magnetyczne to rodzaj pola elektromagnetycznego (Maxwell) a każde pole elektromagnetyczne emituje fotony jako cząstki przekazujące to pole....

Wszystko ladnie pieknie, ale mylisz sie, pole elektromagnetyczne to pole wywolane przeplywem pradu elektrycznego. cyt: "Pole elektromagnetyczne jest układem dwóch pól pola elektrycznego i pola magnetycznego. "

A jesli chodzi o te twoje fotony to cyt: "W mechanice kwantowej pole elektromagnetyczne jest postrzegane jako wirtualne fotony."

Cytaty z Wikipedii. Wiec nie mieszaj tu tego wszystkiego w jedno bo powstają z tego bzdury.

Dodano po 3 [minuty]:

Fyszo napisał:

Pole magnetyczne istnieje na ziemii od wieków biologia już się do tego przyzwyczaiła...

To skoro juz w to brniesz to powiedz mi jaką czestotliwosc ma pole magnetyczne ziemi ???

Widzę żeś niereformowalny. Skoro lubisz czerpać wiedzę z wikipedii to ja nie zmuszam. Na zachętę możesz looknąć na niejakiego Maxwella w tejże bibliotece i douczyć się bardziej co to jest elektromagnetyzm bo ja sie kłócić o podstawach nie mam zamiaru.
http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3wnania_Maxwella
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Post#56 16 Kwi 2008 12:54   

Fyszo napisał:

BTW. Kiedys przeprowadzałem badania wpływu pola magnetycznego lub elektrostatycznego na cząsteczki organiczne (nie biologiczne), zresztą każdy chemik takie rzeczy powinien mieć i wiedzieć. Trzeba się naprawdę starać aby znależć taki związek który zareaguje na taki typ pola jaki jest w pobliżu przewodów eknergetycznych...

Aha, rozumiem ze robiles takie doswiadczenia z przewodem w ktorym jest napiecie 110kV i plynie przez niego prądu kilkunastu amperów?? Czy moze stanołes pod słupem i tak sobie stales kilka lat z tym towim "związkiem"? A tak wogóle to co za "związki" testowales? Mowisz o czymś żywym wogóle?

Dodano po 14 [minuty]:

Fyszo napisał:

Widzę żeś niereformowalny. Skoro lubisz czerpać wiedzę z wikipedii to ja nie zmuszam. Na zachętę możesz looknąć na niejakiego Maxwella w tejże bibliotece i douczyć się bardziej co to jest elektromagnetyzm bo ja sie kłócić o podstawach nie mam zamiaru.
http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3wnania_Maxwella

No cóż, nie warto toczyć dalej tej dyskusji bo tkwisz w błędzie, błednie rozumujesz podstawy fizyki i mieszasz tutaj na forum elektromagnetyzm z jakimis fotonami, ktore w dodatku są "wirtualnie" przyjete do rozwazan w fizyce kwantowej. A co do wikipedii... hmm moze mam poskanowac ksiazki i tu je zamieszczac jako cytaty??

A jesli chodzi o link ktory zapodales to wyraznie tam jest napisane: "Przepływający prąd oraz zmienne pole elektryczne wytwarzają wirowe pole magnetyczne" tzw. pole elektromagnetyczne i ponizej "Pole magnetyczne jest bezźródłowe, linie pola magnetycznego są zamknięte" i co wazne "Zmienne w czasie pole magnetyczne wytwarza wirowe pole elektryczne" Wez sobie to teraz jeszcze raz przeczytaj wszystko to moze zrozumiesz poprawnie co to jest pole magnetyczne, elektryczne i elektromagnetyczne. Moze przestaniesz wrezcie to wszystko razem ze sobią wiazac, posypujac jeszcze na dokladke fotonami.

Moze jasniej dla ludzi mało obeznanych z fizyką a zainteresowanych tematem:
cyt:
"Wszystkie organizmy które żyją na Ziemi, podlegają działaniu ziemskiego pola magnetycznego. Wiadomo że Ziemia jest gigantycznym magnesem, wytwarzającym wokół siebie stałe pole magnetyczne, ale jest to pole o małym natężeniu i nie wywołuje widocznych skutków.
... Oprócz stałych pól magnetycznych występują zmieniające się pola magnetyczne. Wokół zmieniającego się pola magnetycznego zawsze występuje zmieniające się pole elektryczne. Takie połączone pola nazywamy polem elektromagnetycznym. Pola elektromagnetyczne oddziaływają na organizmy żywe. Jeśli pole elektromagnetyczne wnika do komórek to oddaje im swoją energię na ogół zamieniając ją na ciepło."

Dodam ze pole elektromagnetyczne zmienne jest glownie wywolywane przez czlowieka, w przeciwienstwie do magnetyzmu ziemi jest ono najczesciej polem sztucznym i nienaturalnie szybko zmiennym, wiec nie mozna tutaj mowic by komórki czy biologia sie z nim "oswoiła". Wystarczy sobie zadac pytanie jak dlugo na ziemi mamy elektrownie? A jak dlugo trwa ewolucja i przystosowywanie komórek. Wystarczy porównac te dwie kwestie i wyjdzie na to ze nasze komorki z elektromagentyzmem zmiennym mają w toku ewolucji baaardzo krótko do czynienia.
Powrót do góry

Dulan
Poziom 21
Poziom 21

Post#57 16 Kwi 2008 13:41   

Tyle, że częstotliwość 50Hz nie jest w stanie ogrzewać tkanek (efekt termiczny). Z tego co czytałem, to żadna osiągalna na ziemi moc nie jest w stanie tego zrobić przy 50Hz.
Jeżeli dać wiarę naukowcom, którzy przez lata hodowali zwierzęta w bardzo silnym polu elektromagnetycznym o częstotliwości 50-60Hz, aż do naturalnej ich śmierci i nie stwierdzili absolutnie żadnego wpływu na rozwój, płodu, i zachorowalność zwierząt.
Zakładając (teoretycznie), że człowiek nagle (znikąd) pojawia się na ziemi, to nie wiem czy przetrwałby 1 dzień ze względu na promieniowanie kosmiczne, a do niego nasze organizmy musiały się dostosować, albo odwrotnie. Żyjemy również w smogu elektromagnetycznym-naturalnym, a bez niego nie moglibyśmy normalnie funkcjonować, a nawet żyć i to jest niepodważalne.
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Post#58 16 Kwi 2008 14:53   

Dulan napisał:
...
Jeżeli dać wiarę naukowcom, którzy przez lata hodowali zwierzęta w bardzo silnym polu elektromagnetycznym o częstotliwości 50-60Hz, aż do naturalnej ich śmierci i nie stwierdzili absolutnie żadnego wpływu na rozwój, płodu, i zachorowalność zwierząt....

Lata?? znaczy ile?? pamietaj ze ludzie są jednymi z najdłuzej żyjacych stworzeń (choc ostatnio srednia sie zmniejsza). Daj moze jakis przykład tych zwierząt i gdzie to było.

"smogu elektromagnetycznym-naturalnym" - mógłbyś to bardziej rozwinąć ??

Dodano po 34 [minuty]:

cyt:
"6. Smog elektromagnetyczny i jego wpływ na środowisko

Bardziej zdradliwy niż ten tradycyjny, bo niewidoczny. Mianem tym - smog elektromagnetyczny - określamy mieszaninę pól elektromagnetycznych o różnych mocach i częstotliwościach. Jego obecność oddziałuje na organizmy żywe. Najbardziej szkodliwe są częstotliwości przemysłowe: 50-60 Hz i do kilkudziesięciu kHz, stosowane w niektórych systemach zasilających, z którymi bezpośrednio nie mamy na co dzień do czynienia.
Rozwój techniki itd. czyni nasze życie łatwiejszym, wygodnym. Z jednej strony trudno dziś wyobrazić sobie świat bez urządzeń elektrycznych, elektronicznych i telekomunikacyjnych, a drugiej zaś - wszystko to sprawia, że jesteśmy narażeni na działanie pola elektromagnetycznego, co nie jest zupełnie obojętne dla zdrowia.
Nasza planeta również wytwarza pole - geomagnetyczne. Związane jest to z wyładowaniami elektrycznymi oraz wpływem kosmosu. Natomiast pola elektromagnetyczne (PEM) wytwarzane sztucznie są dla naszych organizmów nowością. Dlatego mogą wpływać na nie negatywnie.
Wpływ ten jest zdradliwy. Organizm ludzki nie ma odpowiednich receptorów zdolnych informować o działaniu PEM, dlatego nie może wytworzyć mechanizmów przystosowawczych, pozwalających ten wpływ zniwelować. Niekiedy złe samopoczucie czy wręcz pojawiająca się po latach wpływu PEM choroba są skutkiem oddziaływań, o których sam zainteresowany nie ma pojęcia.
PEM wytwarzają wszystkie urządzenia wykorzystujące energię elektryczną oraz przewody elektryczne. Jego wielkość mierzy się przeważnie jednostką wolt na metr2, a w przypadku wyższych częstotliwości, mierzy się moc PEM - w mW/cm2. Ważnym czynnikiem decydującym o szkodliwości PEM jest jego natężenie oraz czas jego działania.
Bardzo wysokie częstotliwości promieniowania mogą być niebezpieczne, także dla organizmów żywych, ponieważ podnoszą znacznie temperaturę. Obserwujemy to np. w kuchenkach mikrofalowych.
Jednak wykazano, że PEM wpływa na przebieg wielu procesów biologicznych także wówczas, gdy jego natężenie jest znacznie niższe od dolnej granicy efektu termicznego, czyli poniżej 10mW/cm2. Może naruszać prawidłowy przebieg własnych procesów elektromagnetycznych organizmu (wewnątrz komórki, tkanki czy narządu), chroniących ustrój przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi.
Efekty oddziaływania PEM często występują późno i mogą ujawnić się po wielu miesiącach, latach, a niekiedy nawet dopiero w następnych pokoleniach. Dlatego też prowadzone w tej dziedzinie badania obejmują wiele zagadnień: m.in. pochłanianie i przetwarzanie energii PEM w tkankach, mechanizm działania na struktury biologiczne oraz ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania elektromagnetycznego.
Sztucznymi źródłami PEM są m.in. urządzenia przemysłowe, stacje transformatorowe, urządzenia kolejowe, a także urządzenia gospodarstwa domowego (maszynki elektryczne, kuchenki mikrofalowe itd.). Dlatego na ten rodzaj promieniowania jest narażonych wiele osób, nie tylko pracujących przy urządzeniach elektrycznych, ale i zwyczajnie korzystających z codziennych udogodnień.
Na podstawie wielu badań i licznych obserwacji stwierdzono, że długotrwałe narażenie na działanie PEM prowadzi do szeregu reakcji ogólnoustrojowych, m.in. są to bóle i zawroty głowy, szybsze męczenie się, zaburzenia snu, pamięci, obniżenie koncentracji uwagi, ogólne osłabienie, niekiedy nerwowość."
Powrót do góry

Dulan
Poziom 21
Poziom 21

Post#59 16 Kwi 2008 15:45   

cyt. "Najbardziej szkodliwe są częstotliwości przemysłowe: 50-60 Hz i do kilkudziesięciu kHz"

Ten kto to napisał jest kompletnym idiotą.
Najgorsze są dla nas mikrofale(nie wspomijając o wyższych częstotliwościach), a nie pole niskiej częstotliwości.
Potrafią zabić w bardzo krótkim czasie.

prez8s , co do hodowli w takich warunkach, to wróć się wcześniej i przeczytaj informacje, które są podane w linkach.

Co do smogu, to poczytaj np. o propagacji.

Jak byś miał 2 możliwości zamieszkania: pod liniami WN lub w tej samej odległości od nadajnika GSM, to co byś wybrał?...
Ja nie mam wątpliwości.
Powrót do góry

prez8s
Poziom 23
Poziom 23

Post#60 16 Kwi 2008 16:25   

Dulan napisał:

Jak byś miał 2 możliwości zamieszkania: pod liniami WN lub w tej samej odległości od nadajnika GSM, to co byś wybrał?...
Ja nie mam wątpliwości.

Nic bym nie wybrał bo nie musze, to raz, a dwa, stawianie domów pod liniami WN z tego co wiem jest zabronione.
Pozatym ja wcale nie pisze nigdzie o tym ze linie WN sa bardziej szkodliwe dla zdrowia od nadajnikow GSM, ja uwazam ze napewno są szkodliwe ale zasięg ich dzialania jest zalezny od odleglosci, w kazdym razie i jedno i drugie jest szkodliwe.

PS. ktos kto zglosil na mnie do moderatora, cyt:

"prez8s => proponuję zgłębić dokładnie Teorię Pola Elektromagnetycnego i nie pisać półprawd na Forum, czyli bzdur.
Post do kosza."

mogłby ten ktos napisac w ktorym miejscu podałem półprawde na temat pola elektromagnetycznego ??

Dodano po 4 [minuty]:

Dulan napisał:

Co do smogu, to poczytaj np. o propagacji.

no czytam:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Propagacja_fal_radiowych

cyt: "Nazwa propagacja pochodzi od francuskiego i angielskiego słowa propagation, oznaczającego rozchodzenie się (rozprzestrzenianie się) między innymi fal radiowych. Zawiera ona w sobie coś więcej niż jej najbardziej zbliżony odpowiednik w języku polskim, gdyż obejmuje też czynniki niezależne - w sferze rozchodzenia się fal radiowych - od woli człowieka. W tym rozumieniu prognozy propagacyjne oznaczają przewidywane, obiektywne warunki rozchodzenia się fal radiowych."

I co to ma niby wspólnego ze ( jak to napisales) "smogiem elektromagnetycznym-naturalnym" ??

Dodano po 9 [minuty]:

Dulan napisał:

prez8s , co do hodowli w takich warunkach, to wróć się wcześniej i przeczytaj informacje, które są podane w linkach.

O tym mowisz? http://www.pse-operator.pl/uploads/pliki/200506_Informator_light.pdf
To teraz zobacz kto jest autorem tego:
PSE - grupa kapitałowa polskie sieci energetyczne
Czy ty myslisz ze by w tej swojej reklamówce sami na siebie psioczyli?? Przeciez to jest jasne ze będą o swoich sieciach pisali w samych superlatywach.

Dodano po 5 [minuty]:

No a teraz komus nie podoba sie ze mam racje i zglasza mnie do moderatora za bledy ortograficzne?

"Błąd na błędzie;
=> Pozatym (poza tym)
=> napewno (na pewno)

=> >
PS. ktos kto zglosil na mnie do moderatora, cyt:

"prez8s => proponuję zgłębić dokładnie Teorię Pola Elektromagnetycnego i nie pisać półprawd na Forum, czyli bzdur.
Post do kosza."

mogłby ten ktos napisac w ktorym miejscu podałem półprawde na temat pola elektromagnetycznego ??
============
Sam sobie poszukaj... i najlepiej zacznij od studiowania:
James Clerk Maxwell:
"A Dynamical Theory of the Electromagnetic Field", 1865.
"

Ja mam sobie sam szukac??? skoro znalazles i mi cos wytykasz to podaj to, a nie bawisz sie w kapusia!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Kwi 2008 16:25   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Pole elektomagnetyczne z sieci przesyłowej 110kV
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1234  Następny