Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Echostar DSB-717 - lista ulubionych.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> Echostar DSB-717 - lista ulubionych.
Autor
Wiadomość
norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Miasto: Gliwice

Post#1 Post autora tematu 07 Gru 2007 01:02   

Echostar DSB-717 - lista ulubionych.

Uruchomiłem dzisiaj ten tuner - Cyfrowy Polsat i nie mogę sobie poradzić ze stworzeniem własnej listy ulubionych. Mam już dość walki z niekompletną instrukcją, dlatego proszę o pomoc w tej kwestii.
Nie wiem, dlaczego listę propozycji mam pustą, a z tego co wywnioskowałem, to właśnie z niej podbieram programy do listy ulubionych. Może ma to ktoś opanowane?
Powrót do góry

Usunięty

Post#2 07 Gru 2007 09:38   

Re: Echostar DSB-717 - lista ulubionych.

Tu masz instrukcję:
http://cyfrowypolsat.pl/telewizja-satelitarna/tv-sat_echostar_dsb_717_parametry_techniczne.html
Myśle że musisz zrobic przeszukiwanie kanałów i wtedy pojawi sie lista.
Naciskając przycisk OK też powinna się ukazac lista ulubionych.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Gru 2007 09:38   

Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Post#3 Post autora tematu 07 Gru 2007 09:58   

Dzięki, ale robiłem przeszukiwanie kanałów...
Proszę o konkretną podpowiedź kogoś, kto robił to osobiście.
Powrót do góry

konradzki
Poziom 11
Poziom 11

Post#4 07 Gru 2007 15:40   

jesli dobrze pamietam to musisz wcisnac zielony przycisk rozwinie sie menu z listami do wyboru:cyfrowypolsat,wszystkie kanaly,lista tv1..8. wybierasz jedna np lista tv1 i wtedy zatwierdzasz ok wciskasz bialy wybierasz dodaj ok, zaznaczasz klawiszem ok kanaly ktore chcesz miec na swojej liscie wciskasz exit wybierasz tak i ok. lista zrobiona
tak nawiasem mowiac jest to pokazane w instrukcji trzeba tylko czytac ze zrozumieniem
Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Post#5 Post autora tematu 07 Gru 2007 21:55   

No i widzisz stary, za to kocham to forum.
Jak czegoś potrzebuję, wydawałoby się bardzo prostego, to nie uzyskuję żadnej konkretnej informacji, a dodatkowo ktoś taki jak Ty pisze mi:
Cytat:
jesli dobrze pamietam to...
....tak nawiasem mówiac jest to pokazane w instrukcji trzeba tylko czytać ze zrozumieniem

Powiedz, co wniosłeś dla mnie ciekawego tą wypowiedzią?
Tak się składa, że gdyby to było takie proste, to pewnie miałbym już tą listę ulubionych, a jednak nadal jej nie mam.
Cała sztuka utworzenia tej listy polega na utworzeniu listy propozycji poprzez przeszukanie wszystkich kanałów, z której to dopiero przenosimy programy do listy ulubionych.
Problem polega na tym, że na liście propozycji mimo przeszukania pasma nie ma programów Polsatu.
Są one tylko na liście podstawowej.
Na innym forum doczytałem enigmatyczne informacje, że problemem jest od niedawna nowy soft tych tunerów.
Powrót do góry

Jacek-Molski
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Warszawa

Post#6 07 Gru 2007 22:09   

Nie ma już list 1-8, zostały skasowane.
Operator wprowadził zamiast listy Cyfrowy Polsat - Lista Podstawowa.
2 - Lista Ulubione
3 - Lista preferowana, czy jakoś tak.
Brak możliwości zamiany kanałów w liście podstawowej.
Polecieli w kulki z abonentami
Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Post#7 Post autora tematu 07 Gru 2007 23:09   

Taki układ tunera jest dla mnie nie do przyjęcia.
Oglądam głównie kilka programów, rozrzuconych po całej liście i chcę mieć je w kupie.
Jeżeli ten tuner nie ma możliwości ułożenia listy, to pozostaje tylko rozwiązanie umowy, co mogę zrobić do 10-ciu dni.

Dodano po 26 [minuty]:

Dzwoniłem przed chwilą na infolinię techniczną i faktycznie kiedyś można było na tych tunerach robić listy, a teraz już nie.
Szkoda tylko, że nie ma o tym żadnej informacji w instrukcji i w punktach sprzedaży.
Więc długo się nie nacieszyłem CP.
Powrót do góry

Jacek-Molski
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Warszawa

Post#8 13 Gru 2007 22:53   

I czy ta "drobna niedogodność" umożliwiła zrezygnowanie z abonamentu CP ?
Powrót do góry

yzy
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Ostrowiec Św.

Post#9 04 Sty 2008 17:14   

Dzis dzwoniłem do CP i konsultant powiedział mi ze w starszych dekoderach oprogramowanie zostanie rowniez zaktualizowane zeby nie mozna bylo miec listy ULUBIONYCH kanałów. Ja u siebie mam Echostara dsb616 i ma wyjscie RS a w nowszym modelu ktory kupiła wczoraj moja matka niema juz takiego wejscia. Mysle ze w moim bede mógł sobie dodac taka liste jesli nawet polsat przez aktualizacje oprpgramowania mi ją wywali. Zasatanwia mnie co ich skłoniło do takiego debilnego pomysłu zeby ulubione skasowac?
Powrót do góry

_Glowart_
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Gdansk

Post#10 04 Sty 2008 17:29   

No to lipa z tym ze nie można zmieniać listy od 1 do 200. Bez sensu mam teraz porozrzucane kanały które oglądam i muszę latać jak głupek z góry na dół a części kanałów mimo że nie mogę ich odebrać bo są w HD lub zakodowane nie mogę usunąć. Jakiś geniusz normalnie to wymyślił chyba tylko poto żeby ludzie nie wywalali głupich programów typu telezakupy :P
Żeby to sie dało chociaż przesuwać bo inaczej chyba zapamiętam numerki i będę tak latał :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2008 17:29   

Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Post#11 Post autora tematu 05 Sty 2008 21:17   

Do dziesięciu dni od zakupu, można bez podania przyczyny odstąpić od umowy, co też uczyniłem.
Liczy się data stempla pocztowego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2008 21:17   

Powrót do góry

Adam-T
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Szczecinek

Post#12 06 Sty 2008 12:46   

yzy napisał:
Mysle ze w moim bede mógł sobie dodac taka liste jesli nawet polsat przez aktualizacje oprpgramowania mi ją wywali.

Jeżeli już do tego dojdzie (do skasowania listy ulubionych) i uda Ci się dodać tą listę przez RS-a to podziel się informacją na forum jak i czym to zrobiłeś. Już jestem zainteresowany :D

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry

karoka 64
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: przedbórz

Post#13 22 Lut 2008 11:40   

22 luty 2008 kupilem pc miesiąc temu echostar 717 dzisij dzwoniłem do polsatu i mi powiedzieli że w tym dekoderze nie ma opcji ustawienia listy ulubionych ale pracują nad tym każdemu odradzam 717

Dodano po 2 [minuty]:

umowe mozna rozwiazac do 10 dni i powiedzieli mi ze mogłem sobie wybrać samsunga pozdrawiam karoka
Powrót do góry

dj-pietrek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: lublin

Post#14 09 Mar 2008 09:47   

Echostar DSB 717 to kit jakiego jeszcze nie było. Nie ma listy ulubionych i to już mi wystarczy żeby usunąć ten dekoder i Cyfrowy Polsat z listy moich zainteresowań. Takie numery z klientami nie w dzisiejszych czasach, niech spadają, jak się ludzie zorientują nie będą kupować Polsatu. Do tej pory można było robić listę ulubionych a teraz nie wiadomo dlaczego nie można. Wybierasz pakiet familijny i nie możesz sobie ustawić kanałów, nie możesz wybrać jakie lubisz oglądać, pomiędzy kanałami masz puste miejsca, niektóre kanały polskojęzyczne przedzielone są innymi kanałami zagranicznymi, do kitu taka robota. NIE KUPUJCIE TEGO BADZIEWIA.Nigdy nie wejdę w takie błoto. NIGDY WIĘCEJ::cry::cry::cry:!!!!!
Powrót do góry

LeDy
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: "-"

Post#15 13 Mar 2008 18:45   

Nie czytałem wszystkiego bo zbyt dużo tego. Lista nie nazywa się ulubione a TV1 i TV2 , jeżeli dobrze pamiętam, lub coś podobnego. . Można zrobić wszystko co się chce na tej liście czyli ułożyć sobie kanały , które się chce mieć tylko na niej, zmienić kolejność itp. itd. Robiłem to pierwszy raz u klienta w domu i zeszły mi 3 godziny ale ustawiłem wszystko jak chciał.
Kluczem do wszystkiego jest oczywiście przeszukanie wszystkich kanałów, potem wejść w listy i najważniejsze-wszystko kryje, odkrywa się po naciśnięciu białego klawisza na pilocie czyli : dodaj, przesuń itd.
Najpierw robisz dodaj a potem na liście " ulubionych" zmieniasz kolejność. Robiłem to gdzie tuner był z monoblockiem i klient na 1 miejscu chciał TV Trwam.
Dla potomnych: teraz już każdy będzie wiedział ,że można.
Jeszcze trochę poczytałem . Podczas wyszukiwania kanałów są 3 opcje -sieć, FTA i wszystkie i tam też trzeba zmienić na wszystkie aby znalazł wszystkie kanały dostępne z Hotbirda.
P.S. Do sprzedania dBox Sagem 2xIntel. Wszystko z nim OK.
Wiadomość na PW.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Mar 2008 18:45   

Powrót do góry

LeDy
Poziom 26
Poziom 26

Post#16 14 Mar 2008 10:11   

konradzki napisał:
jesli dobrze pamietam to musisz wcisnac zielony przycisk rozwinie sie menu z listami do wyboru:cyfrowypolsat,wszystkie kanaly,lista tv1..8. wybierasz jedna np lista tv1 i wtedy zatwierdzasz ok wciskasz bialy wybierasz dodaj ok, zaznaczasz klawiszem ok kanaly ktore chcesz miec na swojej liscie wciskasz exit wybierasz tak i ok. lista zrobiona
tak nawiasem mowiac jest to pokazane w instrukcji trzeba tylko czytac ze zrozumieniem

Jest to opis zbliżony do mojego . Autor tematu jednak jest obrażony , że ten post niczego konkretnego nie wnosi.
Ja to też piszę z głowy, i wielu jest takich , i dlatego piszę jeżeli dobrze pamiętam. Te podpowiedzi są po to , żeby naprowadzić , że można i ewentualnie w miarę jak.
Bardziej zadowala cię odpowiedź "polsatu" , że nie można?
Może tamtego postu nie czytałeś więc napiszę jeszcze raz: podczas przeszukiwania musisz ustawić wszystkie( jest taka pozycja gdzie pisze -sieć, fta i wszystkie) i wtedy na liście "głównej" masz wszystkie kanały łącznie z polsatowskimi. Podczas szukania kanałów świeci się plansza gdzie jest 12188, zielona dioda , i chyba jeszcze jedno lub dwa pola na prawo. Trzeba najechać na jedno z nich i tam zmienić (chyba OK) i pokaże się FTA, Sieć i wszystkie. Przesuwasz na wszystkie i OK i potem szukanie.
P.S. chyba to jedno pole to transponder a ostatnie na prawo to sieć i tam zmieniasz na wszystkie.
Powrót do góry

fidzo
Poziom 18
Poziom 18

Post#17 15 Mar 2008 00:54   

witam
to o czym piszesz tyczy się starego oprogramowania chyba 116, a teraz nowe jest 120
i nie można tworzyć list ulubionych.
jak chcesz pobrac nowe oprogramowanie to daj na kana "Dla abonentów" nr 10 i wyłącz drkoder w St-by.
poczekaj 30 min i gotowe.
pzdr
Powrót do góry

LeDy
Poziom 26
Poziom 26

Post#18 15 Mar 2008 09:50   

Nie wiem jakie miał oprogramowanie ten tuner ale był DSB 717 kupiony przed gwiazdką 2007r czyli grudzień . Listę szło ułożyć .
Powrót do góry

dj-pietrek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: lublin

Post#19 15 Mar 2008 19:33   

:D Ale nie teraz Panowie! Nic się nie da zrobić niestety, w dekoderach ze starszym oprogramowaniem dało się i w Samsungach też bez problemu. Wysyłam ciągle maile do Polsatu a oni mi odpisują że pracują nad tym ale ja im nie wierzę. Wypuścili bubla i muszą go sprzedać. A następne napewno będą dobre bo ludzie im tego nie odpuszczą, za duży szum powstał z tą Listą ulubionych. Nie kupujcie Echostara DSB 717 kupcie Samsunga i nie będzie problemu!
Powrót do góry

LeDy
Poziom 26
Poziom 26

Post#20 15 Mar 2008 21:38   

Wszyscy piszą tylko nie autor tematu. Może , że Moderator , to ujął się honorem.
Może byś zajął głos? Chyba czas odpowiedzieć.
Przynajmniej takie zasady obowiązują w dziale TV.
Albo wszystko ustawił i teraz mu wstyd?
ODEZWIJ się.
To ty chciałeś pomocy.
Powrót do góry

Adam-T
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Szczecinek

Post#21 15 Mar 2008 22:24pomocny post - solucja   

LeDy napisał:
Wszyscy piszą tylko nie autor tematu.

Już odpowiedział jak sobie z tym poradził:

norbert.s. napisał:
Do dziesięciu dni od zakupu, można bez podania przyczyny odstąpić od umowy, co też uczyniłem.

a dlatego o tym nie wiedziałeś bo:

LeDy napisał:
Nie czytałem wszystkiego bo zbyt dużo tego.

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry

LeDy
Poziom 26
Poziom 26

Post#22 15 Mar 2008 23:45   

Fakt. Nie czytałem bo zbyt dużo( to akurat doczytałem). Pisałem na PW do wszystkich co pisali , że nie można , że badziewie itd. Reklamować coś co jest sprawne też można. Mi chodzi jednak o zasadę. Ja jak zakładam temat to go śledzę do końca , dziękuję tym, którzy mi podpowiadali, czy podpowiadali trafnie , czy pomogli, i zamykam temat klikając na kłódkę i tym co pomógł na pomógł..
Nie wspomnę , a właściwie wspomnę, że to tym bardziej tyczy moderatora.
W moim dziale TV takie panują , i to bardzo piękne, zasady. I to bez względu czy początkujący czy zaawansowani.
Pozdrowienia od działu TV dla SAT.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> SAT Serwis -> Echostar DSB-717 - lista ulubionych.
Strona 1 z 1