X

Subwoofer aktywny, jak podłączyć ?

matPRO 20 Dec 2007 12:51
  • #1 20 Dec 2007 12:51
    matPRO
    Level 13  
    Helpful post? (+2)
    Witam, kupiłem subwoofer aktywny do samochodu, okazało się jednak że moje radio nie ma wyjścia liniowego Chinch....ale, w subwooferze są zaciski do przewodów głośnikowych "speaker level input", czy wystarczy rozgałęzić sobie wyjście głośnikowe z radia i podłączyć ? czy musi być też liniowe ? druga rzecz to zaciski zasilania, jest GND, 12V B, REM, co oznacza REM ?
  • Helpful post
    #2 20 Dec 2007 12:54
    noga
    Level 12  
    Helpful post? (-1)
    przewody z głośników wystarczą.
    12V - + z akumulatora
    GND - masa
    REM - + z radia z wyjścia zasilania anteny lub wzmacniacza. Na tym kablu pojawia się + po włączeniu radioodtwarzacza. przeważnie kolor niebieski lub niebieski z białym paskiem
  • #3 20 Dec 2007 17:00
    matPRO
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Acha, czyli REM w moim radiu ma oznaczenie ATT, właśnie czytam w jego instrukcji że jest np do wysuwanej anteny itp, dziękuję za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanko, czy w takim razie do zasilania podłączyć tylko REM i GND, czy też 12 V ? tj, zasilanie radia mam podłączone w taki sposób, że radio działa tylko wtedy gdy jest kluczyk w stacyjce, i to mi odpowiada, czyli jak podłączę teraz rem i gnd, to subwoofer bedzie zasilany tylko gdy radio bedzie włączone, czy dobrze to rozumiem ?
  • #4 20 Dec 2007 17:03
    milejow
    Level 42  
    Helpful post? (-1)
    12V ciagniesz od aku do suba(przez bezpiecznik)Sub i tak wlaczy sie dopiero po wlaczeniu radia(decyduje remote)Bez 12V z aku nie zadziala sub
  • #5 20 Dec 2007 21:05
    Raczek_6
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    do 12V i GND powinny być podłączone przewody np. 6mm^2, przy cieńszych i większej głośności może zanikać bas.
    REM - to sterowanie z radia + po włączeniu radia
    ATT- to wyciszenie radia - sygnał minusowy wyłącza głośniki radia
  • #6 21 Dec 2007 10:53
    matPRO
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (-1)
    czyli ATT to nie REM ? to gdzie jest REM w radio w takim razie skoro nie ma na schemacie ?
  • #7 21 Dec 2007 11:22
    SlaweK
    Level 43  
    Helpful post? (+1)
    A może podałbyś łaskawie trochę detali, co to za radio, jak wygląda kostka bo nikt nie zgadnie.

SławeK
  • #8 21 Dec 2007 23:11
    MichaelR
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Polecam strone http://www.studio24.prv.pl/
    tam powinieneś znaleźć opis większości kostek do radii samochodowych.
  Search 4 million + Products
Browse Products