Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 22 Gru 2007 20:18
    zływnuczek
    Poziom 2  

Od razu zaznaczam, że jestem kompletnym laikie. Na prośbę babci kupiłem jej w podróży radioodtwarzacz medion. Kasety i płyty czyta bez problemu ale ma niesamowicie kiepski odbiór stacji radiowych. Na automatycznym szukaniu nie znlazł żadnej gdyż wszystkie miały za słaby sygnał. Okręcałem antenkę kablem, przywiązywałem do kaloryfera, ściągnąłem z niego izolację, ale sygnał był trochę lepszy tylko gdy za ten kabel trzymałem. Jak mogę wzmocnić sygnał? Pomóżcie mi bo babcia jest strasznie zawiedziona. Bardzo proszę.

• #2 22 Gru 2007 21:08
    atrix55
    Poziom 18  

Zobacz czy na tylnej części sprzętu ,nie ma dodatkowego wejścia antenowego . Ratuje sprawę jeszcze antena samochodowa ze wzmaczniaczem ( 12V zasilanie )

• #3 22 Gru 2007 21:37
    zływnuczek
    Poziom 2  

nie z tyłu nie ma dodatkowego wejścia do anteny

• #4 23 Gru 2007 07:36
    Q22Q
    Poziom 9  

Witam, Może spróbuj to zrobić tak: rozkręć obudowę radia podepnij jeden z kabli do masy drugi zaś do anteny (antenę teleskopową odkręć), oba wyprowadzenia przylutuj (przyczep) do wejścia pokojowej anteny radiowej. Sygnał powinien być o wiele lepszy.

Pozdrawiam Grzegorz

• #5 23 Gru 2007 08:58
    Renegat_pol
    Poziom 20  

Q22Q napisał:
    Witam, Może spróbuj to zrobić tak: rozkręć obudowę radia podepnij jeden z kabli do masy drugi zaś do anteny (antenę teleskopową odkręć), oba wyprowadzenia przylutuj........

.... do gniazda antenowego zamontowanego na obudowie (zastosuj kabel ekranowany). Masz wtedy możliwość wypróbowania różnych anten. Jeśli masz kablówkę to możesz ją podłączyć do niego. Jeśli nie to antena zewnętrzna (nie proponuję tzw. pokojówek), gdyż zbierają wszystkie śmieci w okolicy np. pracujący w sąsiednim pomieszczeniu komputer (miałem taki problem z JVC u znajomego w firmie, wyprowadzenie anteny na zewnątrz załatwiło sprawę).

• #6 23 Gru 2007 10:22
    zływnuczek
    Poziom 2  

a nie da się bez ingerencji do środka?

• #7 23 Gru 2007 10:43
    sp8gsc
    Poziom 26  

Spróbuj wyrzucić kawawek kabla za okno (tak z 1.5 m) i dołaczyc do anteny teleskopowej - nie ma potrzeby zdejmowania izolacji z kabla. Kablek może być cieniutki.

• #8 23 Gru 2007 15:46
    atrix55
    Poziom 18  

Nic tu nie da przedłużanie org. anteny . Są to anteny aktywne . Zasięg tych anten to około 15km . Tak jak pisałem efekt przynosi zastosowanie anten mobilowych ze wzmacniaczem . Taka jest konstrukcja tego sprzętu , ma działać w pobliżu nadajnika (przekażnika ). Pozdrawiam

• #9 23 Gru 2007 19:31
    zływnuczek
    Poziom 2  

ta antena ma 3 złączki teleskopów, czy jakoś tak. A gdybym ją wymienił na dłuższą, taką, która ma 5 łączeń?

Dodano po 42 [sekundy]:

choć w zasadzie już na to odpowiedziałeś

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty