Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Seryjny", aktywny subwoofer samochodowy.

inkognito09 24 Gru 2007 10:42 3733 6
  • Sub powstał w 2 dni (nie licząc wzmaka - który powstał znacznie wcześniej), został zbudowany przeze mnie i kolegę dzikchu, dla kumpla z naszej klasy. Wzmacniacz opisałem jakiś czas temu - końcówka perun na BD249/BD250 w końcówce, zasilana z przetwornicy kolegi Irka z AVT na rdzeniu z ATXa jakiegoś.
    Link do wzmaka:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic890855.html

Tradycyjna konstrukcja tandemu na dwóch LW800 - więc nie ma nad czym sie rozpisywać. Każdy elektrodowicz o niej słyszał. Jedyna różnica od projektu - ciut wyższe strojenie. Typowi zależało tylko na łupaniu, a nie zejściu. Dlatego minimalnie podbiliśmy łupaninkę na koszt zejścia - nie była to drastyczna zmiana, nadal gra względnie nisko, a właściciel zadowolony. Buda typowe - 18mm wiórówka, tradycyjnie w BR lekko wytłumiona gąbką przy ścianch.

Testy z "prowizorycznym" uszczelnieniem:
    Zdjęcia ostateczne. Oklejenie kocem nie jest cudowne - nie mam zbyt dużej wprawy w tym, już fornirowanie mi znacznie lepiej idzie. Rzadko buduje sprzęt w kocyku. Mogłem jednak robić na zakładkę, a nie przycinać przy kancie. Ostatecznie sub ma jeszcze plastikowe narożniki (takie czarne badziewki za 80gr) - na zdjęciach brak. Śruby od głośnika też do odcięcia i pomalowania na czarno.
    Nie spodziewam sie bicia pokłonów i aplauzu za tak oklepaną konstrukcję - po prostu pokazuje co sklepaliśmy i tyle, może zainspiruje to KOLEJNEGO elektrodowicza do taniego i względnie niezłego subika do fury...
    Psikus, że jeszcze tej samej nocy (sub był montowany około 12 w nocy, przed moim blokiem) na wertepie wyleciało typowi radio w powietrze :|. Niby wiem, że nie ma opcji żeby aktywny sub biorący sygnał z wyjścia liniowego, oraz 12V z remote wysadził w powietrze końcówki mocy radia - ale jednak zawsze człowieka zżerają wątpliwości...

Fajne!
  • #2 24 Gru 2007 11:48
    czacha01
    Poziom 21  

Nie lepiej zamiast tego Alpharda,było dac jakiegos STX'a..?

• #3 24 Gru 2007 12:06
    Eliminator
    Poziom 24  

Ten lw800 to podobno jeden z lepszych alphardów 20cm. Stosunek ceny do jakości jest podobno naprawde satysfakcjonujacy. Sam widziałem go i powiem ze wykonanie nie jest złe a za te cene czytałem ze nie wiele głośników moze byc równie dobre. ( jeśli rozmawiamy o nowych ) wiadomo nie biorąc pod uwage arn226 ( on jakosciowo jest lepszy raczej ).

Konstrukcja ładna i dobrze wykonana ale zawsze mnie odstraszało ze głośnik jest poza obudową.

• #4 24 Gru 2007 13:49
    dzikchu
    Poziom 13  

widzę Krzysiek, że nawet wyszło Ci to obicie. Jak to się stało, że mu radio padło? nie słyszałem jeszcze jak ten subik gra z filtrem, pewnie lepiej niż ja go słyszałem połączonego w fazie :D jeśli spodoba mi się to jak gra to pewnie i dla mnie będziemy go robili, tylko ciekaw jestem czy Jola ma kolejne biurko do poświęcenia, trzeba ja kiedyś będzie zagiąć :D Sorko chce sorka posłuchać swojego biurka :D

Dodano po 3 [minuty]:

czacha01 napisał:

Można było go dać tylko że LW były już kupione, początkowo grały one na półce, więc sądzę że lepiej było wykorzystać głośniki które już się miało niż kupować STX. Pewnie zagrały by lepiej, ale kupiec jest zadowolony z tego co ma :D

• #5 24 Gru 2007 14:27
    inkognito09
    Poziom 29  

Nie martw się - jeszcze zdąży posłuchać swojego ukochanego biureczka :twisted:. Coś tam jeszcze z niego zostało... A radio mu całkiem zdechło, tylko ten sub mu gra - w dodatku też coś mu sie zaczęło dziać i dziwnie brzmieć, ale podejrzewam że to raczej wina radia że wprowadza zakłócenia.

czacha01 napisał:

Obawiam się, że... NIE.
    1 - to co napisał dzikchu. Głośniki już były, więc to była jedynie zmiana aplikacji (z półki, gdzie ciśnienie ucieka bokami, najbardziej nieliniowa charakterystyka jaką się tylko da, na budę w której głośniki pokazują na co je stać)
    2 - Dlaczego ludzie tak natarczywie źle gadają o Alphardzie? Chyba nigdy nie mieli z nim styczności, w przeciwieństwie do firm postawionych TYLKO na chińszczyznę jak Diebiesi, Aldy i całych ton "no name", Alphard ma pośród stert śmieci kilka BARDZO udanych konstrukcji, które w swojej klasie cenowej praktycznie nie mają konkurencji - a podobne głośniki do np. wspomnianego LW800 np. u starego, dobrego STXa potrafią kosztować więcej, a mimo to gorzej się sprawować. Nie polecam wypowiadać się o FIRMIE, a raczej o konkretnych produktach. Seria LW to najbardziej udana seria Alpharda z jaką się spotkałem, a LW800 to perełka w tej serii. Zapewniam, że za 35zł będzie baaardzo trudno znaleźć głośnik o równie przyzwoitych parametrach. Banalnie łatwy do aplikacji w BR, tani, efektywność (podobno) 90dB - więc nieźle do typowego sprzętu, bardzo przyzwoity magnes i wentylowana cewka dają świetny, tani produkt. Może Hi-Endu na tym się nie postawi, ale rzadko spotyka się ludzi którzy żałowali tego że postawili na LW800 - porównując do tej klasy cenowej, przy tej średnicy.

Eliminator - to jest tandem, a niestety w 90% tandemów mamy jeden głośnik od środka, a drugi na zewnątrz podłączony w przeciwfazie - tu się liczą raczej efekty niż wygląd. Właśnie dzięki takiemu ułożeniu głośników, buda ma niewiele ponad 25L. Zawsze można zrobić obudowę w której jeden głośnik jest za drugim i w zgodnej fazie - ale to się niestety wiąże z większą obudową. A bagażnik ma jednak jeszcze inne zadanie, jak sala koncertowa.

• #6 24 Gru 2007 18:07
    dzikchu
    Poziom 13  

Z tego co wiem to Mateusz do mnie zadzwonił i chwalił się że to była wina instalacji i że to naprawił, że gdzieś kabelek był przełamany czy coś. i śmiał się że on taki nieelektronik to naprawił a Ty nie :D. Wracajac to tego co pisałeś wcześniej to wydawało by się dziwne żeby podłączenie aktywnego suba spowodowało uszkodzenie radia. Ale jak widać Mateusz potrafi :D

• #7 24 Gru 2007 20:39
    inkognito09
    Poziom 29  

dzikchu napisał:
    śmiał się że on taki nieelektronik to naprawił a Ty nie :D.

?!?! Doznałem ciężkiego szoku :|. Sprawdzałem instalacje z grubsza - napięcia były tam gdzie trzeba, takie jakie trzeba - jedynie jeden głośnik miał 50Ω to mu powiedziałem że albo przypalony, albo kable :|. Jak stał pod blokiem, to byłem w furze może z 10-15min z miernikiem, posprawdzałem ogólnie i poszedłem, bo jeszcze do sklepu jechałem. Śpieszyłem się i widać przegapiłem jakiś "szczegół" :|:|:| To będzie miał co opowiadać w klasie...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME