Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audi A6/C4 2.5TDI(AEL) - trudne uruchamianie zimnego silnika

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Audi A6/C4 2.5TDI(AEL) - trudne uruchamianie zimnego silnika
Autor
Wiadomość
gabrik
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: warszawa

Post#31 30 Sty 2008 11:49   

Re: Audi A6/C4 2.5 TDI (AEL) problem z odpalaniem na zimym..

ok panowie ze żródła któremu można zaufać przyczyną jest pompa paliwa a dokładniej jakies ustrojstwo odpowiedzialne za przestawianie jakiegoś tam kąta i ot znajduje się w pompie więc trzeba ponoć z pompą iść do naprawy czy regeneracji jakos tak -powiedział mi to mechanik który zna się na rzeczy miał sam kiedyś ten model auta i naprawia cały czas tylko augi,skody i VW
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2008 11:49   

Powrót do góry

wojcieh007
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Ełk

Post#32 30 Sty 2008 12:11   

No to Panowie tak:
Przestwiałem ten kąt i teraz jest chyba za wszesny, bo komputer zgłasza błąd.
Czy jak kąt jest za wczesny to silnik nie powinien przypadkiem palić dobrze na zimno, a na ciepło słabiej?
Powrót do góry

maxbike1
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Góra Śl

Post#33 Post autora tematu 31 Sty 2008 16:15   

Witam. Tez przestawiłem zapłon... Szczerze to za dużo nie dało a ścislej pisząc nic... Wczesniej miałem opóźniony i sugerując sie podpowiedzią z innego forum, przestawiłem go. Co mi to dało. Kąt został przyśpieszony i kręcąć auto od 1000obr/min jest tak, ze albo opóźniamy albopo przyspieszanmuy mooment obrotowy wg skali obrotomierza. Na początku miałem przy 2500-2700 teraz mam przy 3000-3200. Wiec w przypadku kiedy zapłon został przyspieszony to w momencie gdy chcemy "żywiołowo" jeździc to go trzeba troszkę rozkręcać - na każdym biegu fajnie ciągnie od 2300obr/min i w górę....
ALE PALI MI masakra mało wg. komputera od 4,8 do 6,1 (przy żywiołowj jezdzie do 180) a 6,5 w cyklu miejskim

Co zauważyłem ciekawego...
Jak jest zimny - przekręcam stacyjkę, grzeje świece. Jeśli zaczne krecic go od razu po zgasnięciu świec auto odpala po wykonaniu 1,5 obrotu rozrusznika.
Jeśli po przekręceniu stacyjki poczekam, az zgaśnie dioda grzania świec i poczekam na charakterystyczne tyknięcie (nie wiem co to ale każdy mówi mi ze trzeba na to czekać) to rozrusznik kręci z 4 obroty...

Co do pompy - wszyscy "pompiarze" z, którymi rozmawiałem usterke widza w zepsutym czujniku temperatury paliwa w pompie. Aby to ominąc wstawiaja rezystor zeby oszukac odczyt komputera... Ale myśle że to nie jest dobre rozwiązanie. Poza tym jak jednego pytałem to opisywał mi, ze zepsuty czunik robi problemy najczęsciej przy ciepłym silniku...

Więc??
Powrót do góry

maxbike1
Poziom 11
Poziom 11

Post#34 Post autora tematu 19 Lut 2008 15:46   

Panowie a sprawedzał któryś z Was stan rozrusznika... ??
Czy może on byc przyczyną takiego odpalania ??
Powrót do góry

wojcieh007
Poziom 13
Poziom 13

Post#35 27 Lut 2008 00:15   

Rozwiązałem problem "ciężkiego" palenia.
Pompa wtryskowa nie trzymała ciśnienia i to było przyczyną owej przypadłości. Koszt naprawy 800 zł.
Powrót do góry

Niemjec
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Bartoszyce

Post#36 27 Lut 2008 21:38   

To fajnie że Ci się udało:)
Ja mam podoby problem tylko że, mi ciężko pali tylko z rana. Póżniej w ciągu dnia juz wszystko jest ok, czy stoji godzinę czy pięć.
wszystko posprawdzane:
odczyt z kompa ok
świece nowe, grzeją
nowe wtryski(po wymianie poprawiło się ale to jeszcze nie to)
czujnik temperatury nowy
ciśnienie ok

POMOCY
Powrót do góry

maxbike1
Poziom 11
Poziom 11

Post#37 Post autora tematu 27 Lut 2008 23:46   

Kurde 800zł to dość dużo! Chyba pompa (uzywana z demontażu na allegro) kosztuje mniej....
Powrót do góry

wojcieh007
Poziom 13
Poziom 13

Post#38 28 Lut 2008 01:25   

Niemjec napisał:
To fajnie że Ci się udało:)
Ja mam podoby problem tylko że, mi ciężko pali tylko z rana. Póżniej w ciągu dnia juz wszystko jest ok, czy stoji godzinę czy pięć.
wszystko posprawdzane:
odczyt z kompa ok
świece nowe, grzeją
nowe wtryski(po wymianie poprawiło się ale to jeszcze nie to)
czujnik temperatury nowy
ciśnienie ok

POMOCY

W tym przypadku zacząłbym od sprawdzenia czy nie cofa paliwa.

maxbike1 napisał:
Kurde 800zł to dość dużo! Chyba pompa (uzywana z demontażu na allegro) kosztuje mniej....

Podobno części kosztowały 600zł a 200zł robota. Jak znasz się dobrze to będziesz miał 600zł. Ja wolałem zapłacić 800zł niż kupić używaną pompę i za 3 miesiące znowu się bujać z problemem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Niemjec
Poziom 4
Poziom 4

Post#39 28 Lut 2008 11:33   

Paliwo nie cofa się na pewno, a co do ceny naprawy pompy to myśle że jest przyzwoita. Mi powiedzieli że to ok. 2 tyś. w zależności od usterki.
Może mógłbyś podać namiary na warsztat. Ełk to niedaleko od Bartoszyc.

Dodano po 20 [minuty]:

A co do allegro to na pewno więcej niż 800 i w dodatku nie masz pewności ile i czy wogóle podziała...

Dodano po 37 [minuty]:

Jak sie dokładnie przyjrzałem to widzę jeden mały pęcherzyk powietrza w tym przezroczystym wężyku.
Powrót do góry

lukas666015
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: bytów

Post#40 02 Mar 2008 01:35   

Witam wszystkich! tez kiedyś miałem problem z takim odpalaniem w silniku ael, ale go rozwiązałem regulując pompę i w mojego kolegi audi tez zrobiłem taki zabieg i jest ok. Jak ktoś chce to mogę poinstruować jak to zrobić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Mar 2008 01:35   

Powrót do góry

grzebacz
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: prabuty

Post#41 02 Mar 2008 14:32   

[quote="maxbike1"] silnik nie dymi jak na diesla to unikat.
taak jaki unikat ?chyba kolego nie widziałeś żadnej cytryny z silnikiem wysokoprężnym.
Powrót do góry

Niemjec
Poziom 4
Poziom 4

Post#42 08 Mar 2008 22:54   

Troszkę sytuacja się zmieniła tzn. pali dobrze jak grzeją świece. Jak postoi dłużej i silnik jest już letni a nawet zimny a świece się nie załączają to pojawia się problem. Jak odłącze czujnik i świece się podgrzeją pali od kopa. Czujnik nowy.
Powrót do góry

davidov1
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Bolesławiec

Post#43 09 Mar 2008 10:02   

Witam

Pierwsze pytanie po dlugim porannym odpalaniu cos zakopci? i na jaki kolor? Jesli zakopci na bialo to znaczy ze siedzi zawor zwrotny na pompie i cofa ci sie poprostu paliwo. Ja mialem podobny problem ale z Oplem Omega 2,2 DTi. Autko zjezdzilo wszystkie serwisy w dolnoslaskim i nic nie wykazal komputer, zajrzal znajomy mechanik i wymienil ten zawor zwrotny i 100% poprawa. Sprawdz jak masz mozliwosc i zobacz czy to pomoze bo widze ze troszke pieniazkow wydajesz na te djagonostyki pozdrawiam davidov1
Powrót do góry

Niemjec
Poziom 4
Poziom 4

Post#44 09 Mar 2008 16:24   

Re: Audi A6/C4 2.5TDI(AEL) - trudne uruchamianie zimnego sil

Sprawdzę, ale rano pali jak strzała bo świece grzeją, źle pali tylko wtedy gdy świece się nie załączają. Jak odłącze czujnik to pali za każdym razem na dotyk. Warunkiem dobrego odpalania jest to żeby po prostu podgrzał świece. Jakby się paliwo cofało to musiałbym kręcić troszkę, wiem bo miałem kiedyś tak w silniku VW 2,4d. No chyba że jest jakieś inne wytłumaczenie.
Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.
Powrót do góry

viper555
spec od auto-elektro
spec od auto-elektro

Post#45 09 Mar 2008 16:50   

Z podgrzewaniem każdy złom zapali ale generacja silników TDI ma inną budowę więc podgrzewanie nie jest konieczne. Ewidentnie złe palenie w miarę dobrych warunków jest uwarunkowane tylko mechaniczną sprawnością silnika i jest to przede wszystkim sprawa pompy ,jej ustawienia i kompresji samego silnika. P
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Mar 2008 16:50   

Powrót do góry

Niemjec
Poziom 4
Poziom 4

Post#46 09 Mar 2008 17:14   

viper555 napisał:
Z podgrzewaniem każdy złom zapali ale generacja silników TDI ma inną budowę więc podgrzewanie nie jest konieczne. Ewidentnie złe palenie w miarę dobrych warunków jest uwarunkowane tylko mechaniczną sprawnością silnika i jest to przede wszystkim sprawa pompy ,jej ustawienia i kompresji samego silnika. P

No to mnie nie pocieszyłeś, kompresje mam dobrą i pompa też jest dobrze ustawiona, juz sam nie wiem gdzie szukać pomocy?
Powrót do góry

viper555
spec od auto-elektro
spec od auto-elektro

Post#47 09 Mar 2008 17:28   

Nie wierzę znam diagnozy mechaników - cyt. pod względem mechanicznym silnik jest sprawny jechać do elektryka.P
Powrót do góry

Niemjec
Poziom 4
Poziom 4

Post#48 09 Mar 2008 19:40   

viper555 napisał:
Nie wierzę znam diagnozy mechaników - cyt. pod względem mechanicznym silnik jest sprawny jechać do elektryka.P

No był u elektryka, poprawił parę rzeczy wymienił wtryski i jest poprawa ale to jeszcze nie to, tak jak pisałem wyżej. Nie znam historii wcześniejszych napraw tego samochodu i tu może być problem. Elektryk mówił mi że to być może pompa ale pewności nie ma trzeba by demontować i robić. Duży kosz i niewiadomo czy przyniesie rezultaty:( I jeszcze że być może był wymieniony wałek rozrządu. To diagnoza elektryka. Normalnie opadają ręce.
Powrót do góry

majo4ever
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Lublin

Post#49 09 Mar 2008 22:39   

wymienil te wtryski na nowe czy używane jak nowe to ile zaplaciles??
Powrót do góry

Niemjec
Poziom 4
Poziom 4

Post#50 10 Mar 2008 01:01   

Na nowe a dokładnie to usługa nazywała się:
regeneracja wtryskiwaczy z wymianą końcówek wtryskiwaczy.
Naprawa była w serwisie Bosha.

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

Kosztowało to ok. 1500pln
Powrót do góry

salmon
Moderator - Sieci, Internet

Post#51 10 Mar 2008 10:39   

Witam !
Mam podobny problem w AAT do jednego z wariantów opisywanego wcześniej, tzn. mam czasem problem z dłuższym kręceniem po kilku godzinach od pierwszego "zimnego" uruchomienia, ale zauważyłem, że wtedy po uruchomieniu silnika tak jakby nie było przez kilka-kilkanaście sekund ładowania (woltomierz stoi w ok. 12V, światła, podświetlenie jest ciemne, pomiar w gniazdku zapalniczki wskazuje w granicach 12V). Po tym czasie leniwie idzie w górę i stabilizuje sie na 14-14,2V i tyle już trzyma. Wykryłem już nawet taką regułę, że jeżeli muszę dłużej zakręcić, to na pewno napięcie nie będzie właściwe. Kąty posprawdzane i sa podobno w porządku (tak mówił mech. ja tam sie na tym nie znam), ale wygląda to mi na problem elektryczny. Tylko czego ??
Powrót do góry

viper555
spec od auto-elektro
spec od auto-elektro

Post#52 10 Mar 2008 14:18   

To chyba logiczne jak wykręcisz akumulator to uzupełnienie musi chwilę potrwać.P
Powrót do góry

Niemjec
Poziom 4
Poziom 4

Post#53 10 Mar 2008 16:40   

davidov1 napisał:
Witam

Pierwsze pytanie po dlugim porannym odpalaniu cos zakopci? i na jaki kolor? Jesli zakopci na bialo to znaczy ze siedzi zawor zwrotny na pompie i cofa ci sie poprostu paliwo. Ja mialem podobny problem ale z Oplem Omega 2,2 DTi. Autko zjezdzilo wszystkie serwisy w dolnoslaskim i nic nie wykazal komputer, zajrzal znajomy mechanik i wymienil ten zawor zwrotny i 100% poprawa. Sprawdz jak masz mozliwosc i zobacz czy to pomoze bo widze ze troszke pieniazkow wydajesz na te djagonostyki pozdrawiam davidov1

Sprawdziłem dziś rano, temperatura otoczenia ok 10stopni. Świece się grzały bardzo krótko 3-4s., odpalił za drugim razem. Wcześniej przy niższych temperaturach palił od kopa. Dodam że nie kręciłem prawie wcale tylko tak jak zawsze przy odpalaniu z rana. Silnik krótką chwile chodził troszkę nierówno tak ok. 5s. nie dymił wcale ani na biało ani na niebiesko. Jak jest mróz, to na zimnym, troszkę dymi na biało ale to chyba normalne. Oleju ani płynu nie ubywa.
Powrót do góry

salmon

Post#54 10 Mar 2008 18:48   

viper555 napisał:
To chyba logiczne jak wykręcisz akumulator to uzupełnienie musi chwilę potrwać.P

OK - ale uzupełnia w kilka sekund z 12 na 14V ? I czym miałbym wykręcić, jeśli odpalania trwa nie 1-2 a 3-4 sekundy... Poza tym nawet rano po nocy na mrozie, kiedy to teoretycznie aku ma mniejszą sprawność, takiego problemu nie ma... Czasami też widzę cóś takiego, że z pół sekundy po uruchomieniu jest właściwe zasilanie, spada do 12 i za kilka sek. rośnie... Aku też jest raptem po 2 sezonie zimowym...
Niemjec napisał:
Sprawdziłem dziś rano, temperatura otoczenia ok 10stopni

Hmmm, a u mnie pow 5 st.C świece się w ogóle nie włączają....
Powrót do góry

czar
Poziom 15
Poziom 15

Post#55 14 Mar 2008 09:32   

Jaki powinien być kąt wyprzedzenia zapłonu w tym silniku (2,5TDI AEL)
Powrót do góry

wojcieh007
Poziom 13
Poziom 13

Post#56 14 Mar 2008 09:43   

czar napisał:
Jaki powinien być kąt wyprzedzenia zapłonu w tym silniku (2,5TDI AEL)

Najlepiej sprawdzać na TDI-timing. Przy temperaturze 90st powinien być około 60-62, chociaż ja mam ustawiony w granicach 80 i jest dobrze:)
Kiedy autka mają trochę przejechane to wcześniejszy kąt jest dobrym rozwiązaniem.
Powrót do góry

czar
Poziom 15
Poziom 15

Post#57 14 Mar 2008 16:36   

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Powrót do góry

bartek7020
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Krościenko Wyżne koło Krosna

Post#58 14 Mar 2008 16:48   

Masz zawalone wtryskiwacze .To chyba to ,ale sprawdz jeszcze akumulator.
Powrót do góry

wojcieh007
Poziom 13
Poziom 13

Post#59 14 Mar 2008 19:22   

bartek7020 napisał:
Masz zawalone wtryskiwacze .To chyba to ,ale sprawdz jeszcze akumulator.

Do kogo ta wypowiedź?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2008 19:22   

Powrót do góry

maxbike1
Poziom 11
Poziom 11

Post#60 Post autora tematu 21 Mar 2008 23:33   

Witam wszystkich... Sytuacja mojego Auta nie zmianiła sie przy cieplejszych dniach. Dalej to samo... Jak postoii noc kręce go jak by wykonywał 3pełne obroty (2sec) i odpala - (wczesniej grzeje świece). Pojezdrze, postawie nieruchomo na 3-4 godz - jak silnik jest letni świece nie grzeją a auto kręce z 4-5sec - całe szczęście że odpali.

Po takich dłuższych kręceniach za autem pojawia sie ciemny dym jakby zmieszany z sadzą i dziwny zapach -jakby nie przepalonej ropy.

Kumpel, który na dieslach zjadł zęby zdiagnozował to na rozregulowanie albo zaśniedzienie wtrysków... Czy może to być to?

Hehe inny kumpel niedawno kupił A6 2002r. 2,5TDI V6 (ta po feace...)
Wczoraj mnie zaczepił i opowiadał że ma problemy z odpalenieam na zimo i jak postoii - takie same jak moje. Wymienił wszystkie świece i nic. Sam odbierałem z nim auto i mechanik pokazywał jedą ze świec, ze byłą mocno mokra... Co Wy na to... Nowa A6 ma takie same problemy???
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Audi A6/C4 2.5TDI(AEL) - trudne uruchamianie zimnego silnika
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  12345  Następny