Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejdzie w obudowę "Scythe Ninja Plus "?

majster222 26 Gru 2007 22:34 1658 13
  • #1 26 Gru 2007 22:34
    majster222
    Poziom 12  

mam zamiar kupić takie chłodzenie do P4 3.2 GHz Prescott. http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_moddi...y_CPU/Scythe_Ninja_Plus_Rev_B/pelny,id,33311/

ale jego wysokość, jak podają to 150mm.;
    ja dokładnie 150mm. mam przestrzeni od powierzchni płyty głównej do obudowy-górnej pokrywy;
    + do tego dochodzi podstawa procesora i sam procesor-(będzie kilka milimetrów)

i pytanie:

czy 150mm. przestrzeni, której mam pomiędzy płytą a obudową wystarczy do umieszczenia tego coolera?

ma ktoś taki założony-naprawdę tyle przestrzeni potrzebuje?
    wymiary zewn. mojej obudowy (hp compaq): 45x45x17 cm.

• Pomocny post
    #2 26 Gru 2007 22:41
    iron64
    Spec Overclocking

Szukaj raczej SCYTHE Ninja Mini, lub jak kupisz tego co chcesz, wytnij dziure w obudowie. Góra radiatora wystawała będzie wtedy kilka milimetrów poza obrys.

• #3 27 Gru 2007 00:09
    majster222
    Poziom 12  

iron64 napisał:
    Szukaj raczej SCYTHE Ninja Mini, lub jak kupisz tego co chcesz, wytnij dziure w obudowie. Góra radiatora wystawała będzie wtedy kilka milimetrów poza obrys.

ale w/g producenta, mine i plus ma tę samą wysokość :cry:
    http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/mine-rev-b-cpu-cooler.html

nie mogę pozwolić sobie na wycięcie dziury, bo komp. leży w poziomie i by to wyglądało strasznie...

Dodano po 10 [minuty]:

chociaż na stronie producenta
    http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/ninja-plus-heatpipe-cpu-cooler.html
    widac na zdjęciu, że wiatrak jest lekko powyżej całego coolera, więc może go spróbować lekko obniżyć lub całkiem wywalić...

• Pomocny post
    #4 27 Gru 2007 00:26
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dlaczego nie możesz zrobić dziury? Przecież to, że leży na boku, w niczym nie przeszkadza. Dodatkowo po 1. Będzie lepiej się chłodził - ciepłe powietrze będzie uciekało na zewnątrz, a po 2. Zaczniesz zabawę z modding'iem ;) - potem jakieś delikatne podświetlenie, może okno :D. Napisz jaka to obudowa, albo zamieść zdjęcie. Ewentualnie może po prostu zaczep bok obudowy na jakichś śrubach dystansujących - takich, na jakich jest przyczepiona płyta do obudowy - da Ci to jakieś 0,5 - 1 cm różnicy.
    Pozdrawiam
    Holcer

• Pomocny post
    #5 27 Gru 2007 01:45
    Mery84

Może poprostu zdecyduj się na mniejszy gabarytowo lub przynajmniej wysokościowo cooler? P4 3,2GHz Prescott nie grzeje się do takiego stopnia żeby wymagał takiego coolera jak Scythe Ninja. To bardzo wydajny cooler. Proponuję coś mniejszego.
    Dlaczego wogóle musisz zmieniać cooler? Co się stało z poprzednim?

Moim zdaniem to by wystarczyło
    http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_moddi..._CPU/Arctic_Cooling_Freezer_4/pelny,id,17611/

• #6 27 Gru 2007 02:03
    majster222
    Poziom 12  

Mery84 napisał:
    Może poprostu zdecyduj się na mniejszy gabarytowo lub przynajmniej wysokościowo cooler? P4 3,2GHz Prescott nie grzeje się do takiego stopnia żeby wymagał takiego coolera jak Scythe Ninja. To bardzo wydajny cooler. Proponuję coś mniejszego.
    Dlaczego wogóle musisz zmieniać cooler? Co się stało z poprzednim?

Moim zdaniem to by wystarczyło
    http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_moddi..._CPU/Arctic_Cooling_Freezer_4/pelny,id,17611/

obecnie w kompie mam P4 2.0 ghz, na którym bios w stanie spoczynku pokazuje 31`C ale,
    mam zakupiony już P4 3.2 ghz prescott i go sprawdzałem przy tym samym coolerze, bios pokazał 52`C w stanie spoczynku; nie próbowałem go w stresie, w obawie o przegrzanie;
    chodzi mi o "prawie niesłyszalny" cooler, który w przyszłości podałałby trochę podkręconemu w/w P4;
    może scythe mini( chyba ma 115mm. wys)?
    Scythe Ninja Plus bardzo dobrze wypada w testach http://www.frazpc.pl/artykuly/462/7/sposobow/na/lato/Test/7/coolerow , dlatego tak się na tę markę uparłem

• Pomocny post
    #7 27 Gru 2007 14:46
    iron64
    Spec Overclocking

Napisałem przecież Scythe Ninja MINI. Wersja MINI to nie to samo co Ninja Plus lub Mine, szanowny kolego, czasem trzeba też czytać :)

• #8 28 Gru 2007 00:53
    majster222
    Poziom 12  

iron64 napisał:
    Napisałem przecież Scythe Ninja MINI. Wersja MINI to nie to samo co Ninja Plus lub Mine, szanowny kolego, czasem trzeba też czytać :)

zwracam honor-moja pomyłka, myślałem, że to ty się pomyliłeś, a w rzeczywistości ja nie znam tematu :D :D :D jeżeli chodzi o scythe

• Pomocny post
    #9 28 Gru 2007 14:52
    iron64
    Spec Overclocking

Żaden problem, tak myślałem zresztą, że z przyzwyczajenia przeczytałeś Mine zamiast Mini :)
    Znajdziesz na allegro, nówki rzecz jasna. Zresztą to chyba zbyt nowy produkt aby były używane też, choć tego to ja już nie wiem.

• Pomocny post
    #10 31 Gru 2007 01:28
    lightwaver
    Poziom 2  

Witam,

majster222 napisał:
    czy 150mm. przestrzeni, której mam pomiędzy płytą a obudową wystarczy do umieszczenia tego coolera?

Z duzym prawdopodobienstwem: nie.
    Ja mam akurat IFX-14 Thermalrighta i musialem zmieniac obudowe.
    Najwazniejszy wymiar to odleglosc miedzy krancem "zatoki" ze sledziami/kartami, a pokrywa boczna. Jesli masz okolo 7-8 cm to jest O.K.
    p.

• #11 01 Sty 2008 23:14
    majster222
    Poziom 12  

zamówiłem scythe ninja mini; zobaczę jak to będzie chłodziło

• #12 21 Sty 2008 00:54
    majster222
    Poziom 12  

miałem duże problemy z zamontowaniem, ale udało się; wiatrak był tak głośny, że go całkowicie odłączyłem; program speedFan 4.33 pokazuje mi:

Temp1: 34`C
    Temp2: 45`C
    Temp3: 32`C
    HDO: 29`C (domyślam się, że to twardziel)
    Temp1: 39`C

Czym są te poszczególne temp? Która dokładnie jest temp. procesora? Ta druga dochodzi do max. 53`C przy 100% obciążeniu procka i braku wentylatora.

Ps. Czy wentylator nie powinien mieć regulowanej prędkości w zależności od obciążenia procka? Tę funkcja zawiera płyta główna, czy co? Mogę jej nie mieć?

• #13 21 Sty 2008 02:22
    holcer

Ściągnij Everest'a - on nawet w wer. Home(demo) pokaże Ci temperatury z przypisami po polsku. Możesz też popatrzeć w bios'ie, ale z poziomu biosu nie puścisz Prime i 3DMark'a. Dysk o temp. 29 stopni? Zazdroszczę. Moje się na poziomie 39 utrzymują i słyszałem, że to norma. Czym ty go chłodzisz? Tak - wentylator powinien mieć prędkość regulowaną w zależności od temp. procesora. Twój chodzi ciągle na pełnych obrotach? Może masz coś w biosie źle ustawione - tam są ustawienia odpowiadające za to na jakim poziomie temperatury powinien być utrzymywany procesor. Wentylator jak rozumiem podłączyłeś do gniazdka na płycie gł "CPU fan"?
    Pozdrawiam
    Holcer

• #14 21 Sty 2008 12:56
    majster222
    Poziom 12  

holcer napisał:
    Ściągnij Everest'a - on nawet w wer. Home(demo) pokaże Ci temperatury z przypisami po polsku. Możesz też popatrzeć w bios'ie, ale z poziomu biosu nie puścisz Prime i 3DMark'a. Dysk o temp. 29 stopni? Zazdroszczę. Moje się na poziomie 39 utrzymują i słyszałem, że to norma. Czym ty go chłodzisz? Tak - wentylator powinien mieć prędkość regulowaną w zależności od temp. procesora. Twój chodzi ciągle na pełnych obrotach? Może masz coś w biosie źle ustawione - tam są ustawienia odpowiadające za to na jakim poziomie temperatury powinien być utrzymywany procesor. Wentylator jak rozumiem podłączyłeś do gniazdka na płycie gł "CPU fan"?
    Pozdrawiam
    Holcer

tak, do gniazda "cpu fan", chociaż obok jest jakieś drugie-niepodpisane; gdzie wbiosie to znajdę i jak zaznaczyć, żeby chodził na "auto";
    mam b.przewiewną obudowę , a dysk jest tuż za wlotem powietrza do wnętrza-a z tyłu cichutki wiatraczek, robiący "przeciąg" wewnątrz;

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme