Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odsłuch sceniczy by Tomis

Tomidlo 28 Gru 2007 21:19 5313 19
  • Odsłuch aktywny mojej produkcji.
    Głośniki Eminence 15 cali i wysokotonowy z tubą . Zestaw zrazem ze zwrotnica wyjety z kolumienek "Hand Box".
    Napęd : Powermixer ADS Pomniejszony o sekcję miksera obudowę i kilka innych części ( żeby wszedł w obudowę odsłuchu)
    Obudowa: Płyta wiórowa 20 mm klejona klejem który po wyschnięciu jest elastyczny , wklejone wzmocnienia z listew sosnowych.
    Obicie materiał czarny kupiony w sklepie z tkaninami za 18 zł 1x1,5 m. Materiał klejony butaprenem.
    Narożniki , rączki , wkręty miałem .
    W sumie to kosztowało mnie to około 100 zł (głośniki i wzmacniacz miałem) i około 3 dni pracy(najdłużej trwało rozebranie i przerobienie powermiksera).
    Wada odsłuchu to jego waga 27 kg. :(
    Całe szczęście że drugi moze być lżejszy.

Fajne!
  • #2 28 Gru 2007 22:31
    maxrider
    Poziom 20  

no full profesional nawet ładnie wyszło szkoda że widać wytłumienie w środku dlatego 8,5/10

• #3 28 Gru 2007 23:29
    quniq
    Poziom 21  

Konstrukcja ładna, ale jakby postawic, to stoi na gałkach??

• #4 28 Gru 2007 23:38
    Skipior
    Poziom 20  

niezle, zniele :D 9/10... professional po prostu :D

Dodano po 37 [sekundy]:

ojj o tej godzinie to juz mi pisanie nie idzie ;p dwa pierwsze wyrazy to mialo byc: "niezle, niezle" no ale cos mi palce zboczyly ;p sorki

• #5 29 Gru 2007 09:57
    Tomidlo
    Poziom 10  

Nie stoi na gałkach bo gałki sa zlicowane z krawedzią , no i stoi na narożnikach . Zresztą co logiczne są dwie strony jedna to jest góra(z gałkami) i dół tam gdzie jest rączka więc... nie widze tu problemu

• #6 01 Sty 2008 15:51
    jehowy
    Poziom 19  

Wykonanie ok, dwa różne kąty - widać że sprawę przemyślałeś.
    Gdzie kupiłeś kratę :?:

• #7 01 Sty 2008 17:12
    yoji
    Poziom 14  

Witam, przyznam że naprawde profesjonalna konstrukcja, naprawde przemyślany ten odsłuch. Oby więcej takich konstrukcji.

• #8 01 Sty 2008 20:42
    Joker2
    Poziom 23  

No gratuluje, jak fabryczny. Mam tylko jedno pytanie. Ścianka przednia jest wpuszczona do środka, a na pierwszych zdjęciach nie widać tego. Są nabite jakieś listewki?

Ps. Gdzie można kupić taką kratę? Czy jest na tyle mocna, że zabezpieczy głośnik jak by ktoś stanął, czy kopnął.

• #9 01 Sty 2008 20:56
    marcin elek
    Poziom 17  

wszystko na swoim miejscu estetyka na wysokim poziomie jedno pytanie jak gra, jakie są twoje wrażenia odsłuchowe no i czy rozbudowujesz ten zestaw??

• #10 02 Sty 2008 12:06
    Tomidlo
    Poziom 10  

Powiem tak :że gra jak dla mnie b. dobrze przeszedł test na sylwestra i jestem zaskoczony mile oczywiście bo myślałem ze dołu będzie mało ale ... jest ok. Jedynym mankamentem okazało się za niskie osadzenie "kraty" przy dużej głośności membrana dotyka kraty. Muszę to poprawić.
    Jeżeli chodzi o rozbudowe to mam przygotowany drugi odsłuch do kompletu. Potrzebuję tylko czasu żeby złożyć wszystko do kupy. Ponadto zamierzam używać zestawu + mikser jako nagłośnienie główne oczywiście na małch imprezach typu choinki dla dzieci itp.

• #11 02 Sty 2008 13:53
    marcin elek
    Poziom 17  

koniecznie to z koryguj bo może mieć to fatalne skutki w p5rzyszłości a szkoda by było takiego głośnika no myślę że na choinki dla dzieci to spokojnie wystarczy.

• #12 02 Sty 2008 23:28
    Tomidlo
    Poziom 10  

Do Joker2 .
    Słusznie zauważyłeś że na zdjęciach obudowy są wykonane na"równo "z bokami.
    Niestety to wina stolarza , który lubi robić po "swojemu" dałem mu gotowy projekt z wymiarami miał pociąć płytę a zrobił jak na zdjęciach.
    Musiałem dorabiac 3 cm listwę wyfrezowaną na szerokość 1,5 cm i głębokość 1,5 cm . Listwa sosnowa przyklejona i przymocowana do płyty specjalnymi zszywkami z pneumatycznego pistoletu.

Jeżeli chodzi o kratę to ... tak jak pisałem wcześniej posiadałem 2 paczki atm i krata jest właśnie z tych paczek,oczywiście musiałem ją dociąć.
    Co do zamocowania kraty to planuje na osi poziomej montaż podkładek gumowych co jednocześnie wyprofiluje kratę w ładne zaokrąglenie.
    Docelowo na wierzch gąbka taka jak w Moich LDM PDP 815 odsłuch sceniczy by Tomis

• #13 23 Kwi 2008 21:11
    ubocik3
    Użytkownik obserwowany

Witam mozna wymiary dokładne tego monitora

• #15 02 Maj 2008 17:08
    Tomidlo
    Poziom 10  

Wczesniej prosiliscie o wymiary.
    Przepraszam za brak zdolnosci obsługi softu graficznego :)

Do Djdinitro:

Zrobiłem z tego co miałem . Poza tym głośniki wraz ze zwrotnicą z kolumny szerokopasmowej.
    A czy odsłuchy z natury mają być do wokalu z tym to bym się nie koniecznie zgodził.

Pozdrawiam

• #16 01 Lip 2008 19:18
    Dj Snake
    Poziom 22  

Co do kraty, to ja zamiast podkładek gumowych zastosowałem drewniane klocki, cztery, po jednym w każdym rogu, oczywiście przycięte pod kątem, tak żeby krata również ładnie się wygięła i dwie sztuki na środku szerokości.

• #17 08 Lip 2008 20:43
    mati00713
    Poziom 10  

Jak obliczałeś objętośc ?

• #18 08 Lip 2008 21:12
    Tomidlo
    Poziom 10  

Przyznam szczerze , ze nic nie obliczałem. Wymierzyłem starą paczkę porysowałem skosy i już. Jak dla mnie to się sprawdza. Tylko ta waga :(

• #19 04 Sty 2009 18:25
    majoxxx
    Poziom 13  

Narożniki tak po prostu przepiłowałeś i wygiąłeś czy kupowałeś specjalne kątowe ?

• #20 04 Sty 2009 20:07
    Tomidlo
    Poziom 10  

Tak jak mówisz.
    Narożniki rozcięte i przykręcone wkrętami do drzewa

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME