Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Zmiana licznika w Golf IV - czy to mozliwe?

Cinek2004 31 Gru 2007 14:53
  • #1 31 Gru 2007 14:53
    Cinek2004
    Poziom 11  

Witam!
    Mam Golfa IV '98 1,6 i kupilem do niego licznik od Sport Edition (ten z aluminiowymi ramkami).
    I moje pytanie brzmi czy w ogole mozna zamontowac ten licznik do mojego auta?

Dane starego licznika:
    Controller: 1J0 919 860 D
    Component: KOMBI+WEGFAHRS. MM0 V11
    Coding: 04143
    Shop #: WSC 28819
    Ident.-Nr. WEGFAHRS.:VWZ6Z0V0097807

Dane nowego:
    Controller: 1J5 920 825 A
    Component: A4-KOMBIINSTR. VDO V09
    Coding: 05123
    Shop #: WSC 01769
    Ident.-Nr. WEGFAHRS.:VWZ7Z0A3566355

Wiem, ze ten nowy jest z CANem (w starym jest bez) - czy to nie bedzie problemem?
    Jest tez inaczej wyskalowany: w starym na gorze jest 120km/h w nowym jest 100km/h. Da sie to jakos przeskalowac jakbym tylko tarcze chcial przelozyc?
    Jesli jest ktos, kto by sie tego podjal to prosze o podanie przyblizonego kosztu podmiany tych zegarow.

Stare

Nowe

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi.

• #2 31 Gru 2007 15:39
    tomatrix1
    Poziom 13  

Witam,zapomni o podmiance jest jeszcze imobilizer a to są koszty

• #3 31 Gru 2007 15:45
    Cinek2004
    Poziom 11  

Nie takie duze. Z tego co patrzylem to w nim jest immo II wiec nie powinno byc klopotu z wyciagnieciem PINu.

Bardziej mnie martwi ten CAN.
    I inne wyskalowanie w przypadku zmiany samych tarcz.

• #4 31 Gru 2007 16:26
    tomatrix1
    Poziom 13  

Robiłem to nie dawno kontrolki działają ale co się okazało po zapaleniu silnika skazówki były na zero więc zrobiłem diagnoze licznika /brak komunikacji / i tyle z tego było

• #5 31 Gru 2007 16:35
    Cinek2004
    Poziom 11  

To on predkosc, obroty, poziom paliwa i temperature bierze z CANa wszystko?
    Cos mi sie nie chce wierzyc.
    A jak z immo? Zgrywales eeproma i wyciagales pin?

• #6 01 Sty 2008 09:04
    skels
    Poziom 10  

W ECU wyłączył immo, a ten licznik szuka swoich "braci" i będze kłopot jak z nimi się nie dogada ! (O ile to jest model dechy o której myślę ale na pierwszy rzut oka to tak)

• Pomocny post
    #7 01 Sty 2008 11:29
    ArcziS
    Poziom 11  

Kolego, jeżeli chodzi o inne wyskalowanie prędkościomerza, to nie ma problemu. Wskazówki już od dość dawna wychlane są za pośrednictwem czujnika halla. Osobiście to przerabiałem u siebie w A4. Stary licznik był wyskalowany do 220 km\h a nowy do 260 km\h. Po podłączeniu nowego dokonałem prób dynamicznych i okazało się ,że prędkość którą teraz pokazuje VAG na tym nowym jest o 2-3 km\h dokładniejsza niż na starym liczniku :D

Odnośnie magistrali CAN, to moje auto jest z rocznika w którym o CAN'ie jeszcze nikt nie słyszał :D ale i tak dało sie podłączyć taki licznik i "prawie" wszystko chodzi. Mam na myśli, główne funkcje życiowe licznika, takie jak : prędkość, km, obrotomierz, temperatura płynu, paliwo, ładowanie, FIS.
    Co do immo, to musisz popytać tych, którzy siedzą w tym na codzień (czytaj tych, którzy "programują" przebiegi). Ale ogólnie da się to zrobić. Ja u siebie nie miałem tego problemu, bo mam immo poza licznikiem :D

• Pomocny post
    #8 01 Sty 2008 12:56
    profil120
    Poziom 13  

bedzie sie swiecic kontrolka poduszki

• #9 01 Sty 2008 17:04
    Cinek2004
    Poziom 11  

ArcziS a co nie dziala? Poduchy sie swieca?
    Z wyskalowaniem wiem ze nie bedzie problemu przy przelozeniu calego licznika. Mi chodzilo o to jak przeskalowac gdy sie tarcze same przelozy.
    Juz sam nie wiem, jedni mowia ze bez CANa pojdzie, inni ze nie :)
    Poduszki mozna "zgasic" zwierajac odpowiedni pin do masy. Chyba ze to przez CANa leci wlasnie :(

PS. Bardzo dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi!

• Pomocny post
    #10 01 Sty 2008 19:51
    ArcziS
    Poziom 11  

Co do poduszek, to jeszcze tego nie rozgryzłem. U mnie było tak, że po odpaleniu auta kontrolka od poduszki tak bardzo leciutko żarzyła się a po jakiś 20 s zapalała się. Po wyłączeniu silnika i odpaleniu ta sama sytuacja. Wpieniło mnie to i podałem masę na pin w liczniku odpowiedzialnego za AIRBAG. I juz się nie świeci.

Z rzeczy które mi nie "chodzą" to temperatura oleju(audi w wersjach Highline miało dwa dodatkowe zegary: ładowanie i temperaturę oleju)

Brakuje mi odpowiedniego czujnika.
    Nie wyświetla na FIS'ie ikonki auta z otwartymi drzwiami. Niestety podobno opcja ta idzie z modułu komfortu za pośrednictwem magistrali CAN.
    Nie wyświetla informacji z RDS'u na FIS'ie. (podejrzewam ,że to kwestia kodowania w VAGu.Nie mogę się połączyć z radiem)

Poza tym wszystko mi działa.

• #11 27 Lut 2008 12:39
    Albertpopo
    Poziom 2  

ArcziS a jak jest z podświetleniem zegarów z CAN, mam takie zegary, po włączeniu zapłonu zapalają się kontrolki ale nie podświetlenie, jak je włączyć, czy zegary mogą być uwalone?

• #12 16 Gru 2009 15:02
    ArcziS
    Poziom 11  

Odgrzeję trochę kotleta.
    Odnośnie pytania wyżej, to u mnie (A4) nie miałem problemu z podświetleniem. Nie idzie ono po CAN'ie tylko zwykłym "plusem". Podobnie jest w Golfie IV jak i w Passacie B5 3B, 3BG. Jeżeli podałeś "+" na odpowiedni pin a podświetlenie nadal nie chodzi to możliwe że jest coś skopane. Spróbuj jeszcze podać "+" na pin(y) odpowiedzialne za prawe i lewe światło postojowe. powinno pomóc.

A teraz do kolegi , który pytał mnie o kontrolkę AIRBAG'u.
    Jeżeli chodzi o golfa to mogę ci tylko podpowiedzieć , że do maja 2002 roku za kontrolkę od airbagu odpowiadał pin nr 6 w 32-u pinowej niebieskiej wtyczce. Wystarczy jak tam podasz masę a kontrolka nie zaświeci się.
    W taki sposób deaktywujesz poduchę i po włączeniu zapłonu nie zaświeci się AIRBAG.

Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty