Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 01 Sty 2008 18:09
    alwaro-89
    Poziom 10  

Jak w temacie, nie działa obrotomierz w Peugeot'cie Partnerze 1.9D

Czasami poderwie sie nieznacznie do góry ale to tylko na chwile...

Teraz już w ogóle nie działa ...

I jeszcze po wyłączeniu zapłonu coś warczy w desce licznikowej, tak jakby jakieś silniczki ... powarczy i potem ucichnie i nie wiem czy to jest poprawne czy nie ...

Główny problem to jest niedziałający obrotomierz, proszę o pomoc z góry dziękuje ....

Pozdrawiam Alwaro

• Pomocny post
    #2 01 Sty 2008 19:04
    sebol_jazda
    Poziom 12  

najprawdopodobniej uszkodzony silniczek obrotomierza
    i/lub nieumiejętna korekta. coś podobnego miałem w Kangoo, nie obyło się bez wymiany deski

• #3 02 Sty 2008 10:41
    marian11@
    Poziom 20  

Witam.
    A czy czasem impulsy nie sa z alterntora???
    Moze cos z alternatorem.
    pozdrawiam.

• #4 02 Sty 2008 18:34
    zi.ko
    Poziom 25  

W peugeotach nigdy nie było sterowania z alternatora. W Partnerach padały procesory.

• #5 02 Sty 2008 18:37
    alwaro-89
    Poziom 10  

Czy da się to jakoś naprawić ??

• #6 02 Sty 2008 18:56
    sebol_jazda
    Poziom 12  

chyba jedynie podmiana procka na nowy, albo wylut z innego licznika, no i poszukanie wsadu

• #7 02 Sty 2008 20:25
    lucik
    Poziom 17  

sebol_jazda napisał:
    chyba jedynie podmiana procka na nowy, albo wylut z innego licznika, no i poszukanie wsadu

Ale kto powiedział, że jest uszkodzony procek? Trzeba podłączyć diagnoskop i zrobić test urządzeń wykonawczych. Z doswiadczenia to na 95% sprawa silniczka krokowego w zegarze, no ale "przez telefon" to tylko wróżka.

• #8 02 Sty 2008 21:46
    sebol_jazda
    Poziom 12  

Kolega zi.ko napisał że tam padały procesory, pozniej było pytanie jak to naprawić. nie wiem, może Ty naprawiasz takie procesory, ale nie każdy ma takie nadprzyrodzone zdolności:D Też sadze ze to silniczek( i tak napisałem na samym początku) bo tez miałem taką przyczyne w podobnej desce, ale u mnie nie obyło się bez wymiany dlatego ze nie miałem silniczka na podmiane :|

• #9 17 Kwi 2012 20:31
    kromek5
    Poziom 2  

Witam. Odświeżam temat gdyż mam takie auto jak w temacie i też nie działa w nim obrotomierz. Jak go kupiłem już nie działał więc nie wiem jak do tego podejść.
    Czy da się sprawdzić czy to wina samego obrotomierza czy czujnika położenia wału. Nie chciał bym się narażać no zbędne koszta.
    Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

zegary takie jak w tym linku
    http://www.sislab.pl/Licznik_Citroen_Berlingo_naprawa-406.html

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty