Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.
Autor
Wiadomość
CM Punk
Poziom 2
Poziom 2

Post#1261 09 Sty 2011 11:40   

Re: Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.

A czym różni się CDP PRO od ADP 186?Że jest wykastrowany z oscyloskopu?
I co masz na myśli pisząc,że uzupełniają się?Który robi lepiej jakie marki?
Może jeszcze ktoś coś więcej doda,im bardziej wyczerpująca odpowiedź,tym mniejszy mętlik w głowie,o to tu chyba chodzi :).
No i co z tym AUTOBOSSEM?
Dodam,że chcę przynajmniej na początek zacząć od jednego urządzenia,w miarę wdrażania się w temat i zdobycia funduszy będę myślał o uzupełnianiu sprzętu.
Powrót do góry

Hawaj123
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: maków

Post#1262 10 Sty 2011 01:58   

CM Punk napisał:
A czym różni się CDP PRO od ADP 186?Że jest wykastrowany z oscyloskopu?
I co masz na myśli pisząc,że uzupełniają się?Który robi lepiej jakie marki?
Może jeszcze ktoś coś więcej doda,im bardziej wyczerpująca odpowiedź,tym mniejszy mętlik w głowie,o to tu chyba chodzi :).
No i co z tym AUTOBOSSEM?
Dodam,że chcę przynajmniej na początek zacząć od jednego urządzenia,w miarę wdrażania się w temat i zdobycia funduszy będę myślał o uzupełnianiu sprzętu.

Witam,

Odnośnie Autoboss odpowiem na wszystkie konkretne pytania, oraz można do mnie wpadać, testować i oglądnąć osobiście sprzęt.
Powrót do góry

matiss
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Warszawa

Post#1263 10 Sty 2011 10:42   

Witam, ja mogę coś powiedzieć na ten temat ponieważ kupiłem pół roku temu V30 i jestem z niego całkiem zadowolony a szukając testera zrobiłem prześwietlenie wszystkich dostępnych sprzętów w podobnej cenie na rynku czyli ok. 10tys i ostatecznie wytypowałem V30, Launcha, KTS'a, CDiF'a 2, Texe i Gutmana. Kilka z nich otrzymałem na kilka dni testów, jeden tester obejrzałem w siedzibie firmy a jeśli chodzi o V30 to przyjechał gość ze śląska i przez kilka godzin podłączaliśmy sprzęt na kilku autach.

Wybór padł na V30 z uwagi na to że mam już swoje lata i szukałem czegoś przetłumaczonego w miarę po ludzku żeby nie było "worków powietrznych" i tego typu numerów jak Launchu. W V30 tego problemu nie ma, czasem wyskoczy jakiś mały błąd ale ogólnie tłumaczenie jest ok i wiem co urządzenie do mnie "mówi". Reszta sprzętów odpadła w przedbiegach z uwagi na różne chwyty i haki jak na przykład: Przymusowy abonament, zerowa pomoc techniczna PL (za wyjątkiem CDiF'a gdzie jest ponoć całkiem przyzwoita), opłaty wsteczne gdy po kilku latach chciało się wykupić aktualizację, sprzęt w fajnej cenie ale goły i wesoły z kablem OBD w zestawie, czy "uniwersalność" bo żadna to uniwersalność jeśli większość marek nie pospolitych czyli np Nissan, Kia, Daewoo czy ogólnie Amerykę większość testerów "zrobiło" poprzez OBD czyli na poziomie skanera za 500-1000zł a gdzie ABS, Klima, Automaty i reszta?

Druga sprawa to to że potrzebowałem pełnego kompletu żeby obsługiwać w miarę wszystkie wynalazki na naszych drogach a nie dokupywać za każdym razem inną wtyczkę która żeby było śmieszniej kosztuje od 100zł do nawet 199 EURO! W V30 rozwiązane jest to bardzo fajne bo za bądź co bądź nie mała kasę dostałem walizkę z ok. 15 wtykami i nie miałem najmniejszego problemu z każdym autem oprócz Opla Kadeta z nietypową wtyczką.

Kolejny plus jak dla mnie w V30 to to że spodobała mi się prostota urządzenia, zero laptopów, jakiś adapterów do CAN, jedno urządzenie jeden kabel i tylko wymienne wtyczki no i drukareczka w komplecie dzięki czemu puszczasz klienta z wydrukiem ilości błędów z opisem a na górze adres warsztatu i gość grzecznie płaci bez wykłócania typu "no przecież jeździło"

No i kluczowa sprawa jak dla mnie to pomoc techniczna której nikt nie obiecał z wyjątkiem CDiF'a i Autoboss'a do której i tak podszedłem sceptycznie myśląc że to tylko chwyt marketingowy ale o dziwo jest ona przyzwoita i na kilka telefonów które już do nich wykonałem otrzymałem przydatną pomoc a w 2-3 przypadkach wyszukali mi usterkę na odległość i zostało mi tylko wymienić uwalony podzespół.

Ogólnie nie narzekam na wybór V30 i mam nadzieje że w kolejnych miesiącach użytkowania zdania nie zmienię. Przydałoby się urządzenie super uniwersalne do wszystkich sterowników ale takie rzeczy tylko w Erze, hehe

Jakby ktoś miał pytania to mój mail: zen1955(malpa)op.pl ew. 721 216 936 ale prosiłbym w godzinach 18-19

I teraz ja mam kilka pytań w temacie:

1. Ponoć od 1 stycznia miało ruszyć forum z pomocą techniczną Autoboss'a, czy ktoś wie coś w tym temacie? Jak można to proszę o linka albo namiary.

2. Szukam coś bardziej zaawansowanego do Fiata z programowaniem wszystkiego co możliwe z racji tego że mam warsztat dość blisko salonu Fiata więc mam ich mnóstwo. Zastanawiam się między DEC'iem Superscanem a jakimś włoskim wynalazkiem, ktoś doradzi?

3. Czy ktoś podłączał się Autobossem pod Chrysler'a Voyager 2,5 CRD z 1999r?

Pozdrawiam
Powrót do góry

CM Punk
Poziom 2
Poziom 2

Post#1264 10 Sty 2011 12:25   

Bardzo dziękuję kolego matiss za wyczerpującą informację,myślę,że po tym opisie będę zdecydowany na ten sprzęt,bo widzę,że dla początkującego jest w sam raz,a potem się zobaczy :).
Jak coś,to chętnie bym to zobaczył na żywo,na pewno zanotuję kontakt.
Dziękuję również koledze Hawaj123.
Powrót do góry

loaz
Poziom 3
Poziom 3

Post#1265 10 Sty 2011 19:02   

Witam wszystkich czytając temat nie mogę wybrać dobrego a zarazem taniego uniwersalnego testera. Zastanawiałem się nad X431 Diagun. Jest mały wygodny do obsługi i co najważniejsze ma BT . Chciał bym się dowiedzieć wiecej na jego temat. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc i napisać kilka uwag dotyczących tego urządzenia lub podać numer tel albo gg. Interesuje mnie głownie diagnostyka samochodów Audi,Bmw,Mercedes,VW oraz innych samochodów spotykanych na naszych drogach. Interesuje mnie też to czy urządzenia sciągane z Chin są gorsze niż te kupione w Polsce od Launch Polska i Viaken ? Szybko się psuja czy jednak
nie ma to żadnego znaczenia oprócz aktualizacji ?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Hawaj123
Poziom 12
Poziom 12

Post#1266 10 Sty 2011 21:45   

loaz napisał:
Witam wszystkich czytając temat nie mogę wybrać dobrego a zarazem taniego uniwersalnego testera. Zastanawiałem się nad X431 Diagun. Jest mały wygodny do obsługi i co najważniejsze ma BT . Chciał bym się dowiedzieć wiecej na jego temat. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc i napisać kilka uwag dotyczących tego urządzenia lub podać numer tel albo gg. Interesuje mnie głownie diagnostyka samochodów Audi,Bmw,Mercedes,VW oraz innych samochodów spotykanych na naszych drogach. Interesuje mnie też to czy urządzenia sciągane z Chin są gorsze niż te kupione w Polsce od Launch Polska i Viaken ? Szybko się psuja czy jednak
nie ma to żadnego znaczenia oprócz aktualizacji ?
Pozdrawiam

To jeśli interesuje Cię bardzo Audi,Bmw,Mercedes,VW to autobossem v30 zrobisz praktycznie wszystko w tych autach, np: aktywacja tv w mercedes, odczytasz pin immo z vw, nawet korekta licznika oraz crash data jest dla grupy vag
Powrót do góry

marioo3k
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Starachowice

Post#1267 11 Sty 2011 00:44   

Witam czy miał ktoś okazje używać TEXA AXONE 3 Mobile CAR z oprogramowaniem do osobówek bo rozważam zakup i nie wiem czy jest wart swojej ceny 30 tyś z przewodami czy na przykład REFLEX robi może auta osobowe na podobnym poziomie.
Bardzo proszę o opinie lub propozycje innego testera
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2011 00:44   

Powrót do góry

Muchatek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łódź

Post#1268 11 Sty 2011 13:09   

>Loaz

O Launchu masz sporo napisane w tym temacie. Co do chińczyków - wczoraj rozmawiałem z jednym z "dystrybutorów" tych wersji i jest tak: aktualizacje są na maila i urządzenia nie da się zarejestrować na stronie producenta. Sprzedający może Ci wystawić fakturę, ale będziesz miał na niej tylko sformułowanie " tester diagnostyczny" bez żadnych szczegółów. Jeśli chcesz tego używać do celów komercyjnych - z formalnego punktu widzenia, nie bardzo. Te wersje produkowane są tylko na rynek chiński i chyba malezyjski -nawet na stronie producenta jest napisane, że używanie ich w Europie jest nielegalne.
Powrót do góry

peter77
Poziom 10
Poziom 10

Post#1269 11 Sty 2011 16:57   

Texa z opr 41 bardzo dobrze robi wlochy i francja, ostatnio poprawili BMW i MB, cdp volvo, opel i nawet vag, nie testowalem zabardzo na japoni ani azji. Róznica miedzy cdp a adp to m.in. oscyloskop i pomiary równoległe , fajna sprawa ale cholernie drogie kable pod kazdy typ sterownika
Powrót do góry

loaz
Poziom 3
Poziom 3

Post#1270 11 Sty 2011 18:32   

Muchatek napisał:
>Loaz

O Launchu masz sporo napisane w tym temacie. Co do chińczyków - wczoraj rozmawiałem z jednym z "dystrybutorów" tych wersji i jest tak: aktualizacje są na maila i urządzenia nie da się zarejestrować na stronie producenta. Sprzedający może Ci wystawić fakturę, ale będziesz miał na niej tylko sformułowanie " tester diagnostyczny" bez żadnych szczegółów. Jeśli chcesz tego używać do celów komercyjnych - z formalnego punktu widzenia, nie bardzo. Te wersje produkowane są tylko na rynek chiński i chyba malezyjski -nawet na stronie producenta jest napisane, że używanie ich w Europie jest nielegalne.

Urządzenie bedzie wykorzystywane wyłacznie prywatnie bez żadnego serwisu itp
Do własnych samochodów i znajomych. Używanie w europie jest nie legalne jeżeli był by to serwis jednak nie zajmuje sie takimi rzeczami. Jeżeli chodzi o v30 to jest z byt drogi do celów domowych. Rozmawiałem z dystrybutorem Launcha w Polsce polecił mi zwykłego x431 nie wspomniał nic o nowszych urządzeniach takich jak Tool czy Diagun. Lecz w w niemczech dowiedziałem się że jest to wszystko to samo lecz różnią sie gabarytami.
Pozdrawiam
Powrót do góry

woks11
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Chełmno

Post#1271 12 Sty 2011 10:05   

X-431 jest produkowany tylko przez SHEN ZHEN LAUNCH China, dlatego nie może być gorszy od chińskich, ponieważ jest to ich produkt. A co do wykorzystania urządzenia w Europie to cyt z ich strony "Fully inherited diagnostic functions from X-431. Capable of nearly all domestic vehicle makes and Asian, European, American vehicle makes."
Powrót do góry

matiss
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Warszawa

Post#1272 12 Sty 2011 16:55   

woks11 napisał:
X-431 jest produkowany tylko przez SHEN ZHEN LAUNCH China, dlatego nie może być gorszy od chińskich, ponieważ jest to ich produkt. A co do wykorzystania urządzenia w Europie to cyt z ich strony "Fully inherited diagnostic functions from X-431. Capable of nearly all domestic vehicle makes and Asian, European, American vehicle makes."

Tak jak kolega woks11 powiedział nie ma raczej żadnej różnicy bo jeden i drugi zrobi te same auta, ale ten za 3-4tys w momencie zakupu staje się pod względem ew. późniejszej odsprzedaży nic nie warty no chyba że jako dawca na części, nie pobierzesz też prawdopodobnie nigdy żadnych aktualizacji które w wersji legalnej otrzymujesz w cenie przez rok. No i taki komputerek jest jednorazówką bo jak coś się uwali czy skasuje choćby na karcie pamięci to masz po urządzeniu. Więc jeśli na użytek prywatny to czemu nie ale nie lepiej znaleźć jakiś zaprzyjaźniony warsztat który ma takie sprzęty niż wydawać kilka tysięcy? Nie rozumiem.

I jak z tym DEC'iem? posiada ktoś taki tester i może coś powiedzieć? Bo chyba coraz bardziej jestem skłonny go zakupić.

Pozdrawiam
Powrót do góry

P.D.G.Fresh
Poziom 2
Poziom 2

Post#1273 17 Sty 2011 02:43   

Witam.

Zastanawiam się nad zestawami;

- X-431 Diagun, CDIF/2 Mini, VCDS, OP-COM pełen legal

vs.

- X-431 Diagun w legalu + ryżowe; Lexia, Clip, Star, GT1

Proszę o pomoc i uzasadnienie.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

JALTEST
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: LESZNO/GDAŃSK

Post#1274 18 Sty 2011 20:56   

jeżeli szukasz naprawdę bardzo dobrego sprzętu do wszechstronnej autodiagnostyki aut ciężarowych , naczep , autobusów , aut dostawczych , maszyn budowlanych , maszyn rolniczych , silników przemysłowych ( w agregatach ) to gorąco polecam najnowszy , uniwersalny , multibrandowy komputer diagnostyczny JALTEST V-6.2 PC-LINK w wersjach MAX ( podstawowej ) i FULL ( rozszerzonej ) . zamów bezpłatny pokaz/prezentację u bezpośredniego, generalnego importera : eN-TRUCK GDAŃSK/LESZNO . Pokazy w całym kraju. Krótki czas oczekiwania. Różne formy sprzedaży, finasowanie , dofinansowania z UE , dzierżawa , leasing , układy ratalne , bezpłatne użyczenia , SZKOLENIA TECHNICZNE , wymiana starego sprzętu na najnowszy , telefoniczne wsparcie techniczne , elektroniczna pomoc techniczna .

wejdź na stronę Link i zapoznaj się ze szczegółami .]Link[/url]
Powrót do góry

Kursaxx
Poziom 14
Poziom 14

Post#1275 21 Sty 2011 00:37   

Witam :)
Panowie co powiecie o VAS 5054 PL są na allegro za 1000 zł . Warto coś takiego kupić dużo można tym zrobić ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sty 2011 00:37   

Powrót do góry

peter77
Poziom 10
Poziom 10

Post#1276 25 Sty 2011 00:19   

w grupie VW prawie wszystko, choc tez juz wchodzi online
Powrót do góry

boozyt
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: wągrowiec

Post#1277 25 Sty 2011 13:01   

mam osobiście diaguna x431 jestem na razie zadowolony. oczywiście mam jeszcze clipa, lexia, no vcm rotunda. gdybym miał sam x431 to bym leżał tłumaczenie po polsku jest popier.....lone ale ja bazuje na angliku tłumaczeniu nie ma worków powietrznych itp. azje robi elegancko vw też ostatnio z starym lanosem nie miał problemu. dlatego wychodzę z założenia że jeśli ktoś dopiero zaczyna to niech nie bazuje na uniwersalnych urzadzeniach!!!! miałem multidiag i kts . kts wkur..... opłatami i błędami . multidiag ok ale mało robi i w pegeuot partner 2008 rok 1.6 hdi wogóle nie widzi sterownika silnika jak i x431 .
Powrót do góry

marck9
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Kingscourt

Post#1278 25 Sty 2011 18:12   

witam ponownie
kupilem ostatecznie mega macs-a 50
nie wiem co kto lubi, ale dla mnie rewelacja
mozliwosci naprawde spore, ale nie ma sie co ludzic - nie ma sprzetu ktory robi wszystko
nara:cry:
Powrót do góry

Pager04
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Myszków

Post#1279 28 Sty 2011 22:14   

Witam.
Jestem nowy na forum więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi.

Wracając do tematu.. Chciałbym kupić jakiś komputer diagnostyczny do kwoty 17-18tyś zł no chyba że jakiś bdb to max do 20tyś. Głównie specializuję się naprawą samochodów ciężarowych, autobusów, dostawczaków, czasem też osobówki, koparki, ładowarki itp.. Zależało by mi na jakimś komputerku uniwersalnym czyli do osobówek i ciężarówek no ale tak jak wspominałem wcześniej głównie ciężarówki, autobusy, dostawczaki..

Zajmuję się elektryką jak i elektroniką samochodów ciężarowych mechaniką też ale rzadziej. Naprawiam także webasta..

Proszę o pomoc. Z góry dziękuje. Jeżeli jest ktoś z okolic Częstochowy i posiada taki komputer i mógłby pokazać co potrafi byłbym wdzięczny.

Myślałem o czymś takim
http://moto.allegro.pl/tester-sintesys-reflex-plus-4130-eobd-bez-abon-i1417135675.html

http://moto.allegro.pl/tester-diagnostyczny-do-samochodow-ciezarowych-i1415951617.html
Powrót do góry

saron22
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bydgoszcz

Post#1280 30 Sty 2011 22:54   

ja mialem kiedys stycznosc z ST6000 wg mnie to badziewie. I chyba nie tylko wg mnie bo nie znalazlem na jego temat zbyt dobrych opinii. Jesli chodzi o ten drugi to umow sobie kilka roznych samochodow, najlepiej roznych marek i rocznikow, ze 2 naczepy i niech przyjada i pokaza na aucie co to potrafi. Bedziesz mial wtedy jakis poglad na sytuacje
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#1281 Post autora tematu 30 Sty 2011 22:59   

Do europejskich Reflex jest bardzo dobry. ST6000 to lipa.
Powrót do góry

Pager04
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Myszków

Post#1282 01 Lut 2011 21:26   

a co sądzicie o komputerach magneti marelli ?
Powrót do góry

8726
Poziom 1
Poziom 1

Post#1283 03 Lut 2011 22:06   

Witam mam pytanie czy ktoś kto ma Launch X-431 Diagun może mi sprawdzić czy jest Nowy Sprinter po roku 2006 np. 518 CDI?
Powrót do góry

maddob
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: łódź

Post#1284 03 Lut 2011 23:30   

Ostatnio był u nas sprinter 315cdi z 2007r i DIAGUN dał radę. W DIAGUN'ie sprinter jest osobną podgrupą w występujących pojazdach.Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lut 2011 23:30   

Powrót do góry

KarizmoGSM
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Łódź

Post#1285 05 Lut 2011 11:51   

Nosze się z zamiarem kupna AutoBossa v30 może się ktoś wypowiedzieć jak sobie radzi z Fiatami
Szczególnie Bravo Brava Marea od 95 do 2002
Powrót do góry

steczow
Poziom 17
Poziom 17

Post#1286 05 Lut 2011 22:31   

Cytat:
Nosze się z zamiarem kupna AutoBossa v30 może się ktoś wypowiedzieć...

Witam.
Też chciałbym uzyskać informacje na temat tego urządzenia. Czy dobrze sobie radzi z samochodami azjatyckimi i z francuzami?
Powrót do góry

domel438
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Bełchatów

Post#1287 05 Lut 2011 22:39   

Witam was wszystkich:) Kupiłem chińską lexie (nazwe użytkownika mogę podać na pw) i działa jak złoto , i polecam oczywiście .I chciałbym dokupić jeszcze coś takiego uniwersalnego do VW , AUDI, RENAULT, OPEL, MERCEDES.Oczywiście mógłbym kupić Clipa, Vcds , Stara itp .Tylko bardziej bym chciał coś uniwersalnego .Co myślicie o Launch X431 Diagun ? Lub coś innego uniwersalnego ,np.texa mobile czy coś w tym rodzaju .
Powrót do góry

Hawaj123
Poziom 12
Poziom 12

Post#1288 06 Lut 2011 17:20   

steczow napisał:
Cytat:
Nosze się z zamiarem kupna AutoBossa v30 może się ktoś wypowiedzieć...

Witam.
Też chciałbym uzyskać informacje na temat tego urządzenia. Czy dobrze sobie radzi z samochodami azjatyckimi i z francuzami?

Z azjatami jest ok (podpinałem się pod masę tych autek i nigdy nie było niespodzianki - zawsze była komunikacja z każdym sterownikiem w aucie), ale z francją i włochami jest jako tako - ale widzę że teraz masę dodali aktualizacji na fiata i do PSA których już pobrać nie mogę, bo skończył mi się darmowy update.
Najlepiej sobie sami poczytajcie co robi:

http://www.autoboss.net/en/Pro_Latst_V30_EN.asp
Powrót do góry

steczow
Poziom 17
Poziom 17

Post#1289 06 Lut 2011 19:42   

Dziękuję za odpowiedź.
Proszę powiedź mi jeszcze taką sprawę, ponieważ nie pisze w opisie czy przy pomocy tego urządzenia jest możliwość „cofania" tylnych tłoczków hamulcowych w nowszych samochodach typu passat b6 czy nowe reno megane? Pytam, ponieważ nic o tym nie jest wspomniane..
Powrót do góry

Hawaj123
Poziom 12
Poziom 12

Post#1290 06 Lut 2011 20:24   

steczow napisał:
Dziękuję za odpowiedź.
Proszę powiedź mi jeszcze taką sprawę, ponieważ nie pisze w opisie czy przy pomocy tego urządzenia jest możliwość „cofania" tylnych tłoczków hamulcowych w nowszych samochodach typu passat b6 czy nowe reno megane? Pytam, ponieważ nic o tym nie jest wspomniane..

W passat b6 jest na pewno, a w renault to nie wiem, jutro sprawdzę i napisze
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.
Strona 43 z 71 Idź do strony Poprzedni  123 ... 424344 ... 697071  Następny

Skok: