Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.
Autor
Wiadomość
Adam Gmail
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Katowice

Post#2011 16 Sty 2014 17:13   

Re: Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.

Alien19999 napisał:
Wiem, że cena wysoka.
Jak mam kupić TEXA to muszę być pewien, że zrobi więcej niż np LAUNCH X431, który kosztuję połowę ceny tetera TEXA.
...

Jak masz więcej do roboty z autami z Europy to bierz Texę. Jak więcej z Azji to Launcha albo najlepiej Gscana. Poza tym pamiętaj że jakość tłumaczenia jest w texa o wiele, wiele lepsza niż w Launchu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2014 17:13   

Powrót do góry

fajny
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Konin

Post#2012 16 Sty 2014 17:47   

Witam!
Co sądzicie Panowie na temat interfejsu Launch X-431 MASTER (dokładnie chodzi o ten:Link? Czy jest wart swojej ceny? Czy za jego pomocą można zdiagnozować większość aut? Jaka jest różnica pomiędzy tym interfejsem, a G-SCAN'em? Czy warto dopłacić do G-SCAN'a? Jakie są jeszcze na rynku interfejsy warte uwagi w przyzwoitej cenie (do 10 tys. zł), czy w tej cenie można kupić profesjonalny sprzęt, który obsłuży wszystkie popularne auta? Czy warto kupować tańsze, dedykowane interfejsy (np. Lexia 3 (Link - chodzi o coś takiego). Nie ma wielkiego ciśnienia na perfekcyjne tłumaczenie na polski, dość dobrze posługuję się językiem angielskim. Przepraszam za ilość pytań, ale jestem początkujący w tym temacie i chciałbym poradzić się profesjonalistów (ze sprzedawcami raczej nie ma co rozmawiać, bo w ich ofertach każdy interfejs obsługuje każde auto :) )

Pozdrawiam!
Powrót do góry

matiss
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Warszawa

Post#2013 17 Sty 2014 08:35   

fajny napisał:
Witam!
Co sądzicie Panowie na temat interfejsu Launch X-431 MASTER (dokładnie chodzi o ten:Link? Czy jest wart swojej ceny? Czy za jego pomocą można zdiagnozować większość aut? Jaka jest różnica pomiędzy tym interfejsem, a G-SCAN'em? Czy warto dopłacić do G-SCAN'a? Jakie są jeszcze na rynku interfejsy warte uwagi w przyzwoitej cenie (do 10 tys. zł), czy w tej cenie można kupić profesjonalny sprzęt, który obsłuży wszystkie popularne auta? Czy warto kupować tańsze, dedykowane interfejsy (np. Lexia 3 (Link - chodzi o coś takiego). Nie ma wielkiego ciśnienia na perfekcyjne tłumaczenie na polski, dość dobrze posługuję się językiem angielskim. Przepraszam za ilość pytań, ale jestem początkujący w tym temacie i chciałbym poradzić się profesjonalistów (ze sprzedawcami raczej nie ma co rozmawiać, bo w ich ofertach każdy interfejs obsługuje każde auto :) )

Pozdrawiam!

Kolego tu się nic nie dowiesz :) Jak ktoś jest zadowolony z urządzenia to się o tym nie będzie na forach chwalił bo żyjemy w takim a nie innym kraju, zamów sobie kilka prezentacji najbardziej popularnych (każda firma oferuje darmową prezentację bez potrzeby kupna) to rozeznasz który Ci najbardziej odpowiada.
Powrót do góry

hg25
Poziom 9
Poziom 9

Post#2014 20 Sty 2014 10:11   

Witam
Jaka obecnie jest najnowsza wersja oprogramowania Lexia i PP2000 czyli oprogramowania do obsługi Peugeot i Citroen?
Powrót do góry

szymitsu21
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: kraków

Post#2015 20 Sty 2014 11:46   

hg25 napisał:
Witam
Jaka obecnie jest najnowsza wersja oprogramowania Lexia i PP2000 czyli oprogramowania do obsługi Peugeot i Citroen?

Dołączam się do pytania.
Powrót do góry

jarirf
Poziom 2
Poziom 2

Post#2016 22 Sty 2014 20:16   

autocom / delphi cheaper then and can do almost same as launch
Powrót do góry

Adam Gmail
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Katowice

Post#2017 22 Sty 2014 22:21   

fajny napisał:
Witam!
Co sądzicie Panowie na temat interfejsu Launch X-431 MASTER (dokładnie chodzi o ten:Link? Czy jest wart swojej ceny? Czy za jego pomocą można zdiagnozować większość aut? Jaka jest różnica pomiędzy tym interfejsem, a G-SCAN'em? Czy warto dopłacić do G-SCAN'a? .......

Do tego fragmentu się mogę odnieść bo testowałem oba urządzenia.
Na korzyść Gscana w stosunku do Launch x-431 na pewno przemawia:
a) znacznie lepszy hardware. Tester jest o niebo poręczniejszy i wykonany z lepszych materiałów.
b) ekran (matyrca) w Gscanie jest wieksza, kolorowa i o większej rozdzielczości a co za tym idzie znacznie czytelniejsza
c) pokrycie aut zwłaszcza w grupie azjatyckiej jest lepsze. Gscan ma więcej funkcji zaawansowanych jak kodowanie kluczy, wtrysków, wypalania dpf. Czasem nawet zaskoczy jak w przypadku gdy można było adoptowac pompę wtryskową w Fordzie.
d) W Kia i Hyundai Gscan bardzo wyprzedza x-431 gdyż ma wgrany program z GDS-a czyli testera jaki masz w serwisach aso tych marek.
e) nie ma problemów z podróbkami. Nie musisz się amrtwić czy masz oryginał czy pirata.
f) Gscan szybciej się łączy, szybciej odświeża parametry, lepiej reaguje
Krótko mówiąc moim zdaniem warto dołozyć. Zwłaszcza, że G-Scan zdaje się być mocno rozwojowym testerem.
Powrót do góry

klosek6
Poziom 13
Poziom 13

Post#2018 04 Lut 2014 21:44   

a ja kupiłem VDM UCANDAS i powiem , że całkiem miło mnie zaskoczył w mondeo można nawet kluczyki zakodować . Robiłem nim immo w a4 to nawet pin odczytał jak na razie mam go kilka dni ale jestem bardzo zadowolony i łączność z wifi bardzo przydatne . Zaczyna się pojawiać na portalu aukcyjnym
Powrót do góry

2348012
Usunięty

Post#2019 08 Lut 2014 23:18   

Mam zamiar kupić Launch'a x-431 Diaguna, Sun Solus Pro, Lexie, MB Star i Can Clip. To na początek do prowadzenia działalności usługowej. Wszystko oryginalne. (na tyle starczyło z dotacji). Co myślicie o tym sprzecie? Może jakieś poprawki? Pieniędzy jeszcze nie wydałem, ale zamierzam właśnie te interfejsy kupić na początek. Proszę o konsultacje. Może zamienić je na coś innego...?
Powrót do góry

mjakubczyk
Poziom 10
Poziom 10

Post#2020 08 Lut 2014 23:45   

Ile masz tej dotacji?
Powrót do góry

diodabg
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: dublin

Post#2021 09 Lut 2014 00:06   

danielszmurlo napisał:
Wszystko oryginalne.
mjakubczyk napisał:
Ile masz tej dotacji?
chyba ponad 100.000 że na wiaciki jeszcze zostało ;-)
klosek6 napisał:
ja kupiłem VDM UCANDAS i powiem , że całkiem miło mnie zaskoczył

Kolega też kupił i jak na sprzęt za 200eu to jest naprawde dobry , lepszy niż solus .
Powrót do góry

2348012
Usunięty

Post#2022 09 Lut 2014 10:14   

21000PLN
Powrót do góry

KarizmoGSM
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Łódź

Post#2023 09 Lut 2014 15:48   

danielszmurlo napisał:
21000PLN

56 000 zł kosztuje oryginał C4 Star Diagnosis (używka do 20 kafli)
Co tu gadać o serwisówkach (Lexie, MB Star i Can Clip) a reszta to już ze 100 razy w tym wątku były omawiane !
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2014 15:48   

Powrót do góry

saron22
Specjalista - Samochody Ciężarowe
Specjalista - Samochody Ciężarowe

Miasto: Bydgoszcz

Post#2024 09 Lut 2014 22:10   

Kolega chyba mial na myśli 210 000 ale jedno zero mu uciekło.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2014 22:10   

Powrót do góry

2348012
Usunięty

Post#2025 09 Lut 2014 22:25   

Nie podkreśliłem że tylko x431-Diagun i Sun Solus to oryginały, reszta ryż. sorry.
Powrót do góry

yamaka
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Warszawa

Post#2026 14 Lut 2014 21:53   

Witam

Jaki polecilibyście uniwersalny oryginalny interfejs do marek:
BMW
Pegueot, Citroen
Mercedes
Ford
?

Zastanawiam się nad czymś do 6tys zł.
Głównie do odczytu i kasowania błędów, podglądu parametrów bieżących oraz prostych kodowań i adaptacji (zmiana języka komputera itp.)

Myślę nad:
- CDIF/3
- Launch X-431 Master
- Launch X-431 Diagun

Cenowo wychodzą podobnie. Nie interesują mnie nielegalne interfejsy.

Pozdrawiam
Powrót do góry

michal.enter
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Warszawa/Działoszyn

Post#2027 14 Lut 2014 23:35   

hg25 napisał:
Witam

Podłączam się pod pytanie. Jestem również zainteresowany zakupem interfejsu do swoich potrzeb i moje pytanie brzmi czy ma ktoś sprawdzonego sprzedawce klonów w PL? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Moderowano przez zeimp:
Przypominam:

Regulamin
3.1.1. Zabronione jest jakiekolwiek udostępnianie za pomocą Forum materiałów uzyskanych nielegalnie, bądź w sposób sprzeczny z obowiązującym prawem.

Powrót do góry

Topek21
Poziom 2
Poziom 2

Post#2028 16 Lut 2014 14:21   

Witam.
Mam zamiar kupić SD do Mercedesa na popularnym serwisie aukcyjnym. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że większość oferowanych tam interfejsów jest chińskich, chociaż ponoć te w miarę dobrze działają, a sprzęt będzie używany wyłącznie do swoich potrzeb, więc stąd taki wybór. Znalazłem kilka ofert gdzie sprzedający oferują tester z kablami i laptopem z wejściem oczywiście RS232. Są też oferty z dyskami zewnętrznymi, gdzie sprzedający zapewnia, że interfejs działa na każdym komputerze. Dodaje przejściówkę z RS232 na USB. Moje doświadczenia z połączeniem auta poprzez USB nie są miłe, dlatego zastanawia mnie fakt jak to działa w tym przypadku. Ktoś użytkuje coś podobnego ? Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam
Powrót do góry

KarizmoGSM
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Łódź

Post#2029 17 Lut 2014 08:52   

Topek21 - obecnie na allegro to 100% to chinole i tylko dysk WEWNĘTRZNY zapewnia stabilną prace, laptop oczywiście z rs232
Powrót do góry

zwoj14
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: kłobuck

Post#2030 22 Lut 2014 16:03   

Witam
Chciabłym zakupić tester diagnostyczny uniwersalny.
Szukam szukam i na nic nie mogę się zdecydować.
Po głowie chodzi mi kilka sprzętów tj 'Cdif , autoboos launch pc maxx Autocom.
Prowadzę mały warsztat i tester najlepiej żeby łączył się z każdą marką
(odczyt błędów , delikatne konfiguracje)
Zależy mi żeby oprogramowanie było legalne
Cena do 6000 pln
Pozdrawiam
Powrót do góry

dylan1
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Aleksandrów Kuj.

Post#2031 22 Lut 2014 16:46   

dec superscan jest na allegro za 7 tys
Powrót do góry

ŁG auto serwis
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Kraków

Post#2032 22 Lut 2014 17:41   

My uzywamy Hella Mega macs 42 SE z najnowszym oprogramowaniem . do tego mamy x431 diagun 3 , plus Autocom . Wczesniej mielismy autela maxidas ds708 , ale mając 3 powyższe testery nie było sensu go trzymac.
W zasadzie bez problemu na tych 3 sprzetach mozesz trafnie diagnozowac i regulowac wiekszosc samochodow po 2000 roku i prowadzic w oparciu na tym sprzecie warsztat .
polecał bym zaczac od autocoma , pozniej dokupic diaguna( ok 3000-3500 PLN) , a na koncu helle ( ok 11000 )
Powrót do góry

zwoj14
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: kłobuck

Post#2033 22 Lut 2014 18:57   

Posiadam autocoma tylko ,że z allegro za 1500pln a jest to nielegalne oprogramowanie .... Daje rade ale nie ma tylu funkcji co oryginał .
Za Autocoma z licencja trzeba z tego co wyczytałem z forum dać minimum 12 koła a tyle nie posiadam ...
Dltego zalęzy mi na czyms legalnym w miarę mądrej cenie
Pozdrawiam
Powrót do góry

Jacek79
spec od auto-elektro
spec od auto-elektro

Miasto: Pekin

Post#2034 22 Lut 2014 19:32   

Mam orginalnego autocoma , 2tys, trzeba by tylko zaktualizowac soft
Powrót do góry

ŁG auto serwis
Poziom 8
Poziom 8

Post#2035 22 Lut 2014 19:36   

zwoj14 napisał:
Posiadam autocoma tylko ,że z allegro za 1500pln a jest to nielegalne oprogramowanie .... Daje rade ale nie ma tylu funkcji co oryginał .
Za Autocoma z licencja trzeba z tego co wyczytałem z forum dać minimum 12 koła a tyle nie posiadam ...
Dltego zalęzy mi na czyms legalnym w miarę mądrej cenie
Pozdrawiam

jak mialbys budzet 3000 -4000 to mozesz pomyslec o oryginale Launchu x431 Diagun III . interfejs ma troche malo czytelny i jest w jez angielskim ,ale mozliwosci ma duzo
Powrót do góry

bula_wrz
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Września

Post#2036 22 Lut 2014 20:29   

ŁG auto serwis napisał:
. Wczesniej mielismy autela maxidas ds708 , ale mając 3 powyższe testery nie było sensu go trzymac.

Powiedz mi jak to się sprawuje?? i jak kosztują aktualizacje?? ja robię klime i potrzebuje skanera do podglądu parametrów rzeczywistych, moduł komfortu i oczywiście odczyt/ kaoswanie błędów.
Nie będę wymagał poważnych robót od kompa bo się na tym nie znam i narazie nie zamierzam się zagłębiać w poważną diagnostykę bo i tak roboty mam max.
Więc wydaje mi się że na moje potrzeby sprzęt za ok 4500 byłby odpowiedni.
Czy może wystarczyłby za 2800??
http://autel-tech.pl/urzadzenia-profesjonalne/77-maxidiag-802-pro-wszystkie-marki-wszystkie-systemy-parametry-biezace.html
proszę o opinie
Powrót do góry

ŁG auto serwis
Poziom 8
Poziom 8

Post#2037 22 Lut 2014 21:17   

Od czasu do czasu takie DS708 pojawiaja sie na allegro za ok 2700 w uzywce. swojego tez za tyle sprzedałem . On jest stosunkowo latwy w obsludze i podejrzewam ,ze na posłuży Ci dobrze.Jesli chodzi o sprawy zwiazane z komfortem sprawdzi się przyzwoicie .
Ma duzy kolorowy wyswietlacz ( fajny bajer jak cos bedziesz przy kliencie robił ) , obsługuje wszystkie najpopularniejsze marki i wyglada duzo bardziej solidnie i konkretnie np .od Diaguna 3 .
Nie bedziesz tez mial problemów z dalsza odsprzedaza .
Tego modelu, 802 pro nie znam i wolalbym sie nie wypowiadac .
Mam nadzieje ,ze pomogłem .

Dodano po 1 [minuty]:

Jacek79 napisał:
Mam orginalnego autocoma , 2tys, trzeba by tylko zaktualizowac soft

ile kosztuje aktualizacja softu ?

Dodano po 22 [minuty]:

Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.
Powrót do góry

diodabg
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: dublin

Post#2038 22 Lut 2014 22:12   

Na jednym z warsztatów w których pracuje mają ds708 i md802 i ten DS dużo robi więc warto polecić. MD leży u nich w szafce jako dodatkowy bo ponoć nie czyta wszystkiego co DS.
W orginale z aktualizacjami online DS708 kosztuje 700 euro a DS802 250 euro więc jak cena sugeruje wygląda że DS to wyższa półka.
Sam mam kilka testerów ale główny na którym pracuje to Autocom i robie nim większość aut bez problemu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lut 2014 22:12   

Powrót do góry

grisza76
Poziom 1
Poziom 1

Post#2039 07 Mar 2014 20:11   

Adam Gmail napisał:

Według moich doświadczeń:
Autoboss v30 - znajomy miał i sprzedał bo tester całkiem był ale tłumaczenie tragedia, wsparcie posprzedażowe = kupiłes to się teraz martw.

Zazwyczaj elektrodę tylko czytam, ale... Ręce, nogi w wszystko inne opada, gdy się czyta takie posty w stylu: " Według moich doświadczeń znajomy cioci kolegi miał i jest do d**y" Naprawdę, można mieć różne zdanie o V30 (ja sobie chwalę), ale brak wsparcia posprzedażowego? Prosta sprawa - jak dzwonisz z pytaniem, jak testerem zdiagnozować klocki w lanosie (autentyk) to ci nie pomogą. Masz problem - dzwoń, nawet ci nr tel. podam do gościa od pomocy technicznej: 728 564 410.

Brak tłumaczeń polskich? Jakoś nie zauważyłem, choć przy kilkunastu mniejszych aktualizacjach miesięcznie normalne przecież jest, że tłumaczenie niektórych opóźnia się - o ile pamiętam, NAJWIĘKSZE opóźnienie to było ok. 4-6 tygodni.

Owszem, zdarzają się babole w tłumaczeniach - wszystkim się zdarzają.
Jak popatrzysz, ile tłumaczenia jest do przemielenia - przestanie Ci to przeszkadzać. Oczywiście, autoboss może zrobić tak, jak np Brainbee czy Git - 4 aktualizacje rocznie. Ale ja wolę natychmiastowy dostęp do poprawek, niż 3 miesiące czekania na przetłumaczenie 2 zdań.

Adam Gmail, na początku Ci wysmarowałem mocnego posta, ale wziłąłem łyk herbatki. W życiu nie miałeś autobossa w ręku, a powtarzasz głupoty. Ale ponoć czasem zdarza się każdemu :) Kupiłeś już tego G-Scana?

BraiBee - teraz na rynku pojawił się w tych samych cenach, co w Italcomie, ale z uruchomioną dodatkową bazą danych, za którą Italcom śpiewał coś ok. 3 k.. Więc okazja chyba niezła, bo nawet w czasach ST-6000 tester dawał radę. Bodajże widziałem go na stronie Motochemica, a z ceną pewnie sie jeszcze dogadać można :)

Na koniec kolejny kwiatek - głębia merytorycznej wypowiedzi mnie powala, faktycznie post godny 68 stron lektury tego wątku:
pasat1 napisał:
Posiadam autoboss v30 elitte od ponad roku, jedno co powiem PORAŻKA!!! jaki i w sprzęcie jak i w obsłudze klijenta kupione w daxpol

Komentarz? Ucz się chłopie gramatyki, bo merytorycznie niestety zero. Tak jak napisał kolega. Dlaczego opinie o autobossie są rozbieżne? Chyba dlatego, że dużo ludzi, którzy w życiu nie mieli nic do czynienia z diagnostyką, bierze dotacje i zakłada warsztat. I wtedy natyka się na Autobossa, bo w tych pieniądzach to faktycznie robi i Europę i Azję. Gdy się biorą do pracy, okazuje się czasem, że diagnostyka jest trudniejsza niż wymiana oleju. Ale ciężko się przyznać do braków w wiedzy, więc to na pewno tester winny :D

zbig-o-wag napisał:

zachwycony?! Sprzęt póki co oceniam na dobry stosunek możliwości/cena, nie ma służyć do zachwytu tylko do robienia pieniędzy

Uczcie się konkretnych wypowiedzi od Zbiga :) Najwięcej konkretnych informacji o Autobosie podał
Powrót do góry

Marcin_ca1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opolskie

Post#2040 07 Mar 2014 23:24   

Witam
Chciałbym zakupić star diagnosis developer, bo coraz więcej mercedesów się robi a mój mega macs powoli ma za małe możliwości do tej marki.

Chodzi np o ustawienia air matic, reset sbc itp.

Czy warto inwestować w C4 czy C3 z najnowszym softem ma te same możliwości, jakie są różnice, podajcie jakieś pewne źródło nie chce kupić ryżowego, chyba że ktoś używa i potwierdzi że spisuje sie dobrze.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Sprzęt diagnostyczny - co wybrać. Opinie i recenzje.
Strona 68 z 75 Idź do strony Poprzedni  123 ... 676869 ... 737475  Następny

Skok: