Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne T

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne T
Autor
Wiadomość
magnesik
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 05 Sty 2008 17:58   

Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne T

Nie mogę nigdzie znaleźć żadnego bezpośredniego porównania tych dwóch filtrów jeżeli chodzi o parametry. Można jakoś uzasadnić wyższość jednego nad drugim? Filtr pasmowo zaporowy potrzebny mi jest do projektu miernika zniekształceń nieliniowych.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2008 17:58   

Powrót do góry

Quarz
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: -... -.--

Post#2 06 Sty 2008 00:30pomocny post - solucja   

Re: Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne

Witam,
magnesik napisał:
Nie mogę nigdzie znaleźć żadnego bezpośredniego porównania tych dwóch filtrów jeżeli chodzi o parametry. Można jakoś uzasadnić wyższość jednego nad drugim? Filtr pasmowo zaporowy potrzebny mi jest do projektu miernika zniekształceń nieliniowych.

wygodny jesteś niczym "dziecko Neostrady"... przecież wystarczy spojrzeć na oba schematy, by różnice pomiędzy filtrami zaporowymi z Mostkiem Wiena-Robinsona i układem TT były doskonale widoczne... :D
Poszukaj sobie zależności na częstotliwość maksymalnego tłumienia i zobacz jakie warunki trzeba spełnić, by ten warunek osiągnąć przy przestrajaniu jednego i drugiego układu.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2008 00:30pomocny post - solucja   

Powrót do góry

electronictubes
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#3 06 Sty 2008 11:09pomocny post - solucja   

Re: Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne

magnesik napisał:

Witam
Polecam M.Łapiński."Miernictwo teleelektryczne" - Tom III, układy pomiarowe. WKiŁ. 1966r. Jest tam rozdział 10 pt. "Mostki pomiarowe". Na str.160-169 masz m.in. układ podwójne T, resztę wiadomości też tam znajdziesz w tym rozdziale, są tam dokładne omówienia układów równoważących i porównania mostków.
Pozdrowienia
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne T
Strona 1 z 1