Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne T

Main Page -> Forum Index -> Beginner Science ->Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne T Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
magnesik
Level 8
magnesik
Level 8
Post#1 05 Jan 2008 16:58  Topic author   

Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne T

Nie mogę nigdzie znaleźć żadnego bezpośredniego porównania tych dwóch filtrów jeżeli chodzi o parametry. Można jakoś uzasadnić wyższość jednego nad drugim? Filtr pasmowo zaporowy potrzebny mi jest do projektu miernika zniekształceń nieliniowych.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Quarz
Level 43
Helped: 1636
Quarz
Level 43
Post#2 05 Jan 2008 23:30Helpful post    

Re: Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne

Witam,
magnesik wrote:
Nie mogę nigdzie znaleźć żadnego bezpośredniego porównania tych dwóch filtrów jeżeli chodzi o parametry. Można jakoś uzasadnić wyższość jednego nad drugim? Filtr pasmowo zaporowy potrzebny mi jest do projektu miernika zniekształceń nieliniowych.

wygodny jesteś niczym "dziecko Neostrady"... przecież wystarczy spojrzeć na oba schematy, by różnice pomiędzy filtrami zaporowymi z Mostkiem Wiena-Robinsona i układem TT były doskonale widoczne... :D
Poszukaj sobie zależności na częstotliwość maksymalnego tłumienia i zobacz jakie warunki trzeba spełnić, by ten warunek osiągnąć przy przestrajaniu jednego i drugiego układu.

Pozdrawiam

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
electronictubes
Level 21
Helped: 38
Post rating: 3
electronictubes
Level 21
Post#3 06 Jan 2008 10:09Helpful post    

Re: Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne

magnesik wrote:

Witam
Polecam M.Łapiński."Miernictwo teleelektryczne" - Tom III, układy pomiarowe. WKiŁ. 1966r. Jest tam rozdział 10 pt. "Mostki pomiarowe". Na str.160-169 masz m.in. układ podwójne T, resztę wiadomości też tam znajdziesz w tym rozdziale, są tam dokładne omówienia układów równoważących i porównania mostków.
Pozdrowienia

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Beginner Science -> Aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne T
Page 1 of 1

Similar topics to aktywny filtr zaporowy z mostkiem kontra filtr podwójne T

Filtr aktywny, a filtr LC. Jaki filtr najlepiej zastosować? (10)
Filtr pasmowo zaporowy (2)
Pasmowo zaporowy filtr SOI... (1)
Filtr pasywny RC środkowo zaporowy (22)
Natch-filtr pasmowo-zaporowy.Projekt (4)
filtr środkowo-zaporowy konkretnej częstotliwości (1)
Filtr podwójne T + Wzmacniacz OE (8)
filtr aktywny (3)
Aktywny filtr dolnoprzepustowy (15)
filtr aktywny dolnoprzepustowy (3)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.083 seconds