Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Laptop nie widzi napedu DVD

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Laptop nie widzi napedu DVD
Autor
Wiadomość
paolo_piccasso
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Częstochowa

Post#1 Post autora tematu 05 Sty 2008 21:49   

Laptop nie widzi napedu DVD

Witam, posiadam laptopa firmy Hp, z dnia na dzień w folderze "Mój komputer" zniknęła mi ikonka napędu dvd. W Menadżerze urządzeń również nie widać w ogóle napędu DVD. W czasie włączania laptopa rozruch napedu jest. Przez jakiś czas nie potrafiłem wysunąć nawet napędu aby włożyć płytke. Po rozkręceniu obudowy oraz wysunięciu i wsunięciu całego napędu jest już możliwość otwarcia, ale napędu dalej nie widać w "Mój komputer".

Raz nawet gddy w czasie rozruchu włożyłem płytę do napędu dvd system normalnie bez przeszkód się wczytał, w dolnym prawym rogu pokazało się okienko znaleziono nowy sprzęt, a po nim kolejne znaleziono napęd Hp... Po tym komunikacie wszedłem do menadżera urzadzeń i bez zmian , nie widac dalej napedu dvd. Próbowałem już usunąć wpisy w rejestrze o nazwie LowerFilters oraz UpperFilters ale bez zmian.

Bios widzi napęd.

Czy możliwe jest jakiegoś rodzaju uszkodzenie mechaniczne na płycie głównej, czy też konflikt tkwi w jakimś blokującym oprogramowaniu? Proszę o pomoc mam nadzieję że nakreśliłem mój problem w wystarczający sposób.

HELP
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2008 21:49   

Powrót do góry

kam_jan
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#2 06 Sty 2008 00:18   

Re: Laptop nie widzi napedu DVD

Proponuję przywrócić standardowe ustawionia biosu albo użyć opcji w biosie Load faile ... (czy coś w tym rodzaju - dokładnie nie pamiętam). To powinno pozwolić przestawić się z udma na pio i wtedy może zadziała. Dzięki temu sprawdzisz czy interfejs nie padł. Jeżeli to nie pomoże to prawdopodobnie napęd jest uszkodzony. Poza tym sugeruję sprawdzić ten napęd na jakimś innym laptopie, żeby zobaczyć czy napęd jest dobry czy może inny element. Albo jeszcze inne rozwiązanie: w menedżerze urządzeń jest taka ikonka "Skanuj w poszukiwania zmian sprzętu". Pojawi się ona jak klikniesz np. na nazwę komputera obok ikonki pomocy. Ewentualnie można użyć "Dodaj sprzęt" z panelu sterowania, aby wymusić ponowne zainstalowanie sprzętu. Napisz, czy coś pomogło. Jeśli nie to jeszcze pomyślę. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2008 00:18   

Powrót do góry

olfork
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kraków

Post#3 06 Sty 2008 01:05   

Wiecej szczegółów: Jaki masz system o ile w win9x mozna by uznac to za normalne i szukac przyczyny o tyl w XP/Vista conajmniej dziwne skoro naped dvd jest poprawnie wykrywany przy starcie laptopa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2008 01:05   

Powrót do góry

paolo_piccasso
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Częstochowa

Post#4 Post autora tematu 06 Sty 2008 13:52   

System operacyjny to WinXP. Podejrzewam, że może istnieć konflikt przez oprogramowanie HP, którego jest strasznie dużo na tym laptopie. Napęd raczej jest sprawny skoro wysuwa się, słychać rozruch w momencie gdy jest płyta w środku, ale co z tego skoro w "mój komputer" nie ma ikonki a w menadżerze ani śladu napędu. Próbowałem już w menadżerze "dodaj sprzęt" ale bez zmian również opcja "skanuj w poszukiwaniu zmian sprzetu" niczego nie znajduje. Pobawię się w biosie dzisiaj i jeśli coś nowego bede wiedział od razu napiszę. Pozdrawiam
Powrót do góry

naza8
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 20 Lut 2010 19:04   

witam mam podobny problem
posiadam lapka HP G6000
win7
i laftok przestał widziec dvd
znaczy sie w biosie działa botuje bez problemu
w menadzerze urządzen jest ale z info ze system windows ma problem z zainstalowaniem jej odinstalowałem ja ale system niemoze sobie dobrac sterowników i ciagle wywala error z tym no i nie wiem jak ugrysc ten problem

a dopisze ze 2 dni temu działała bez problemu
miedzy czasie podłanczałem dyski usb z przejsciuwki na IDE
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lut 2010 19:04   

Powrót do góry

machlo1
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kraków

Post#6 20 Lut 2010 20:05   

3 sztuki tego problemu naprawiałem z identycznym problemem. Winny był mostek na płycie... Położenie na nowych kulkach pomogło
Powrót do góry

profiso
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Warszawa

Post#7 22 Lut 2010 00:05   

Myślę że możesz wykluczyć usterkę sprzętową jeśli spróbujesz zabootować komputer z płyty - jakiś Linux live lub instalacja Windowsa. Jeśli się nie zabootuje to - jak pisze machlo1 - usterka sprzętowa, najpierw podmień napęd a jeśli nie to MB do naprawy/wymiany.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Laptop nie widzi napedu DVD
Strona 1 z 1