Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Fiat Uno 1.0 Fire 97 r. - duże spalanie benzyny

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Fiat Uno 1.0 Fire 97 r. - duże spalanie benzyny
Autor
Wiadomość
Ganz
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Poznań

Post#1 Post autora tematu 06 Sty 2008 19:23   

Fiat Uno 1.0 Fire 97 r. - duże spalanie benzyny

Mam wątpliwości co do spalania w moim UNO. Ostatnio spalił mi 9,5 litra. Sporo z tego, czyli ok. 80% przypada na jazdę w cylku wielkomiejskim (Poznań). Trasy są przeważnie krótkie tak do 15 min. jazdy. Ja sam jeżdżę mało dynamicznie i oszczędnie (hamowanie silnikiem itd.). Latem palił mi 7.5 litra. Mimo wszystko jest to sporo więcej od oficjalnych danych producenta. Co może być przyczyną takiego spalania?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2008 19:23   

Powrót do góry

tomatrix1
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: kłodzko

Post#2 06 Sty 2008 19:34pomocny post - solucja   

Re: Fiat Uno 1.0 Fire 97 r. - duże spalanie benzyny

Witam, sprawdż sonde lambda
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2008 19:34pomocny post - solucja   

Powrót do góry

DominikD
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Lublin

Post#3 06 Sty 2008 19:38pomocny post - solucja   

Jest zimno , i takie spalanie może wychodzić w dodatku że jeździsz krótkie odcinki . Nie szukałbym tutaj narazie żadnej usterki.Jak ci zacznie palić 15 to wtedy można czegoś szukać. Chłodnicę masz zasłoniętą aby szybiej łapał temperaturę ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2008 19:38pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Ganz
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Poznań

Post#4 Post autora tematu 06 Sty 2008 21:02   

DominikD napisał:
Chłodnicę masz zasłoniętą aby szybiej łapał temperaturę ?

Ja na częsci "samochodowej" elektrody jestem gościnnie. Normalnie działam na innej części i nie rozumiem slangu fachowców od samochodów. ;-) Gdybyś mógł wytłumacz mi proszę bardziej przystępnym językiem czym mogę "zasłonić" chłodnicę.

Dodano po 1 [minuty]:

tomatrix1 napisał:

Są jakieś możliwości sprawdzenia tego "domowo/garażowym" sposobem? Jeśli tak to jak?
Powrót do góry

edm311
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 06 Sty 2008 21:31   

Ganz napisał:
DominikD napisał:
Chłodnicę masz zasłoniętą aby szybiej łapał temperaturę ?

Ja na częsci "samochodowej" elektrody jestem gościnnie. Normalnie działam na innej części i nie rozumiem slangu fachowców od samochodów. ;-) Gdybyś mógł wytłumacz mi proszę bardziej przystępnym językiem czym mogę "zasłonić" chłodnicę.

Dodano po 1 [minuty]:

tomatrix1 napisał:

Są jakieś możliwości sprawdzenia tego "domowo/garażowym" sposobem? Jeśli tak to jak?

Witaj co do zakrycia chłodnicy proponuje karton możesz go bez kłopotu dociąć na potrzebny Tobie wymiar i równie łatwo zamontować jak i zdemontować, Zabieg ten stosujesz w celu ograniczenia chłodzenia ów chłodnicy, dzięki czemu szybciej osiągniesz temperaturę.

Co do spalenia to różnie to bywa ale przy tak widocznej różnicy proponował bym kontrole: filtru powietrza (zabrudzony może nie przepuszczać dostatecznej ilości powietrza) , świec (czy mają odpowiednie odległości i czy nie są nadmiernie brudne) niekiedy warto wymienić i przewodów wysokiego napięcia czy niema gdzieś jakiegoś przebicia.
Zimową porą wymienione elementy zachowują sie inaczej inna temperatura one w końcu mają jeden z decydujących wpływów na spalanie!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sty 2008 21:31   

Powrót do góry

Alien19999
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Ryńsk

Post#6 07 Sty 2008 11:59   

a jeżeli już mówimy o sprawdzaniu to czy napewno termostat jest sprawny?? należało by to przede wszystkim sprawdzić niedogrzany silnik zawsze będzie palił więcej. przysłanianie chłodnicy hmm jak sprawny termostat to po co?? fakt może trochę pomóc tylko nie przysłaniaj całej bo na dłuższym odcinku może się źle skończyć (przegrzanie silnika)
Powrót do góry

rx7hew
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Strzyżów

Post#7 07 Sty 2008 12:07   

Jak koledzy podpowiadają sprawdż najpierw termostat, jak niewiesz jak to najlepiej zapal rano zimny samochód i sprawdz ręka po 5 minutach czy chłodnica jest zimna, powinna być zimna do momentu nagrzania silnika tj około 80 - 90 C, jak sie robi powoli ciepła tzn. nagrzewa sie powoli równo z silnikiem to termostat uwalony. Jak to jest ok to sprawdź ile Ci pali na trasie przejeźdzajac za jednym zamachem ze 100 km. Jak bedzie odbiegało od normy to trzeba szukać. Ostatnio było zimno i samochód eksploatowany na krótkich odcinkach może spalic do 100 % więcej paliwa niż w lecie
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Fiat Uno 1.0 Fire 97 r. - duże spalanie benzyny
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.09 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony