Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Świece żarowe Berlingo 2.0Hdi

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Świece żarowe Berlingo 2.0Hdi
Autor
Wiadomość
wielam
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: okolice Łodzi

Post#1 Post autora tematu 08 Sty 2008 00:45   

Świece żarowe Berlingo 2.0Hdi

Rozpczęła się zima i mały problemik już jest
Chodzi mi o sterownik i świece żarowe.
Po przekręceniu stacyjki zapala sie kontrolka świec na kilka sekund i gasnie mimo iż przekaźnik swiec jeszcze trzyma czy tak - powinno być.
Sprawdziłem napiecie na końcówkach świec i wynosiło 11V a po odpadnięciu przekaźnika początkowo wzrosło do 28V a potem spadało do 0V.
Przy pierwszych mrozach miałem problem z odpaleniem samochodziku rozrusznik kręcił zapalała sie kontrolka świec a silnik nie zaskakiwał.
Czy w tym przypadku problem będzie tkwił w sterwniku świeć czy może już świeczki się skończyły?
Dziękuję i
POZDRAWIAM
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sty 2008 00:45   

Powrót do góry

pioszym6
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Ostrow WLKP

Post#2 08 Sty 2008 01:18   

Re: Świece żarowe Berlingo 2.0Hdi

tak jest prawidłowo , kontrolka gaśnie wcześniej a przekaźnik puszcza po chwili . Proponowałbym sprawdzenie świec każdej osobno , najlepiej wykręcając każdą (powinna robić się czerwona na samym końcu jeżeli tak nie jest to wymień świece najlepiej wszystkie)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sty 2008 01:18   

Powrót do góry

carsmot
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław

Post#3 08 Sty 2008 20:51   

Weź omomierz i spradź świeczki omomierzem .Każda powinna miec ok . 1 oma (jeżeli są to świece szybkiego grzania ceramiczne )powyzej 5 om świeczki są uszkodzone .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sty 2008 20:51   

Powrót do góry

neon121
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Sandomierz

Post#4 08 Sty 2008 23:52   

Jak dla mnie to żaden omomierz, tylko zasilić i ma być czerwoniutka:) Bo już kilka razy tak miałem że opór jest, a tylko zacznie grzać i koniec robi się przerwa.
To jest normalny objaw z kontrolką, prawie teraz tak ma, że grzeje świece ile mu potrzeba
Powrót do góry

carsmot
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław

Post#5 09 Sty 2008 21:49   

omomierz powie ci w jakim stanie jest swieca . A we wszystkich nowoczesnych silnikach diesla Common Rail lub TDI świece grzeją po odpaleniu gdyż jest to związane z ekologią i pracą silnika na początku po starcie .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Świece żarowe Berlingo 2.0Hdi
Strona 1 z 1