X

Świece żarowe Berlingo 2.0Hdi

wielam 07 Jan 2008 23:45
  • #1 07 Jan 2008 23:45
    wielam
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Rozpczęła się zima i mały problemik już jest
    Chodzi mi o sterownik i świece żarowe.
    Po przekręceniu stacyjki zapala sie kontrolka świec na kilka sekund i gasnie mimo iż przekaźnik swiec jeszcze trzyma czy tak - powinno być.
    Sprawdziłem napiecie na końcówkach świec i wynosiło 11V a po odpadnięciu przekaźnika początkowo wzrosło do 28V a potem spadało do 0V.
    Przy pierwszych mrozach miałem problem z odpaleniem samochodziku rozrusznik kręcił zapalała sie kontrolka świec a silnik nie zaskakiwał.
    Czy w tym przypadku problem będzie tkwił w sterwniku świeć czy może już świeczki się skończyły?
    Dziękuję i
    POZDRAWIAM
  • #2 08 Jan 2008 00:18
    pioszym6
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    tak jest prawidłowo , kontrolka gaśnie wcześniej a przekaźnik puszcza po chwili . Proponowałbym sprawdzenie świec każdej osobno , najlepiej wykręcając każdą (powinna robić się czerwona na samym końcu jeżeli tak nie jest to wymień świece najlepiej wszystkie)
  • #3 08 Jan 2008 19:51
    carsmot
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Weź omomierz i spradź świeczki omomierzem .Każda powinna miec ok . 1 oma (jeżeli są to świece szybkiego grzania ceramiczne )powyzej 5 om świeczki są uszkodzone .
  • #4 08 Jan 2008 22:52
    neon121
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Jak dla mnie to żaden omomierz, tylko zasilić i ma być czerwoniutka:) Bo już kilka razy tak miałem że opór jest, a tylko zacznie grzać i koniec robi się przerwa.
    To jest normalny objaw z kontrolką, prawie teraz tak ma, że grzeje świece ile mu potrzeba
  • #5 09 Jan 2008 20:49
    carsmot
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    omomierz powie ci w jakim stanie jest swieca . A we wszystkich nowoczesnych silnikach diesla Common Rail lub TDI świece grzeją po odpaleniu gdyż jest to związane z ekologią i pracą silnika na początku po starcie .
  Search 4 million + Products
Browse Products