Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak zrobić image dysku z partycją recovery ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> jak zrobić image dysku z partycją recovery ?
Autor
Wiadomość
piapia
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Gdańsk/Mława

Post#1 Post autora tematu 09 Sty 2008 14:32   

jak zrobić image dysku z partycją recovery ?

Witam.
Nie działa wyszukiwanie na elektrodzie (Aktualizacja nowej wersji bazy wyszukiwarki...), więc pytam.
Kupiłem drugi dysk do lapika HP, na którym jest pratycja NTFS z windą i partycja FAT32 Recovery.
Zrobiłem kopie dysk-dysk w Ghost 8.2, ale niestety winda nawet nie startuje - mruga kursor w prawym górnym rogu.
Jak zrobić prawidłowo kopie dysku z partycją recovery ? (stary ma 80GB, nowy 160GB).

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sty 2008 14:32   

Powrót do góry

mbo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Kujawy

Post#2 09 Sty 2008 15:42pomocny post - solucja   

Re: jak zrobić image dysku z partycją recovery ?

Skopiuj na początek samą partycję systemową.
Na końcu dysku skopiuj partycję recovery.
W miejsce między nimi możesz utworzyć inne partycje lub zwiększyć rozmiar pierwszej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sty 2008 15:42pomocny post - solucja   

Powrót do góry

piapia
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 Post autora tematu 09 Sty 2008 17:22   

mbo napisał:
Skopiuj na początek samą partycję systemową.
Na końcu dysku skopiuj partycję recovery.
W miejsce między nimi możesz utworzyć inne partycje lub zwiększyć rozmiar pierwszej.

Dzięki za cenne wskazówki.
Partycja systemowa jest już na nowym dysku.
Możesz dokładnie napisać jak przegrac teraz partycje recovery?

Po 2h walki:

Utworzyłem partycje recovery, niestety nie moge jej aktywować - przy uruchomieniu systemu klawisz F11 nie działa.

Na oryginalnym dysku partycja pierwsz nie ma litery (w partition magic jest gwiazdka), kolejny dysk jest C:\HP recovery i jest aktywna.

Na nowym dysku zrobiłem co następuje:
1. zrobiłem kopie ghostem partycji z systemem - działa
2. utworzyłem nowa partycje FAT32 na końcu dysku 10GB dla recovery
3. zrobiłem kopie partycji recovery

Ale niestety nie moge aktywować manu boot HP recovery - F11.

Czy jak zrobię płytki DVD (2szt) Recovery to moge w jakiś sposób odpalić je na nowym dysku? pierwsza DVD niestety nie bootuje.

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sty 2008 17:22   

Powrót do góry

Pieron
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Z Nienacka.... "-"

Post#4 09 Sty 2008 22:17   

Jesli dobrze rozumie chodzi ci o przeniesienie partycji recovery (ewentualnie danych ) ze starego dysku na ten nowy po przeniesieniu ma on być zamontowany do laptopa ?

Móglbyś użyc też Akronis True Image, najpierw utworzyć botowalne CD a potem obrazy dysków nagrac na plyty DVD (ma bardzo dobra kompresje danych), ale jesli twoja partycja recovery jest ukryta to nie wiem jak zachowa sie Acronis ? Czy bedzie ja widzial.

jest tez do kupienia na allegro specialne nakladka/adapter do podlaczenia dysku notebooka do PC-ta kt'ora mógłbys wykorzystac do przeniesienia poprzez dysk PC-ta o ile bylaby tam wystarczajaca ilosc miejsca

Wykonanie obrazu z recvery partycji byloby chyba nawet mozliwe z poziomu windowsa ale dysk botowalny potrzebowalbyś i tak przy wgrywaniu imaga na ten nowy dysk
Powrót do góry

piapia
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 Post autora tematu 09 Sty 2008 23:16   

Pieron napisał:
Jesli dobrze rozumie chodzi ci o przeniesienie partycji recovery (ewentualnie danych ) ze starego dysku na ten nowy po przeniesieniu ma on być zamontowany do laptopa ?

Móglbyś użyc też Akronis True Image, najpierw utworzyć botowalne CD a potem obrazy dysków nagrac na plyty DVD (ma bardzo dobra kompresje danych), ale jesli twoja partycja recovery jest ukryta to nie wiem jak zachowa sie Acronis ? Czy bedzie ja widzial.

jest tez do kupienia na allegro specialne nakladka/adapter do podlaczenia dysku notebooka do PC-ta kt'ora mógłbys wykorzystac do przeniesienia poprzez dysk PC-ta o ile bylaby tam wystarczajaca ilosc miejsca

Wykonanie obrazu z recvery partycji byloby chyba nawet mozliwe z poziomu windowsa ale dysk botowalny potrzebowalbyś i tak przy wgrywaniu imaga na ten nowy dysk

Witam.
Dyski są SATA, więc problemu z podłączeniem do kompa stacjonarnego nie ma.
Wymienie w punktach co chcę osiągnąć- kolejność według priorytetu:
1. kopia 1:1 dysków
2. Instalacja oryginalnego systemu (dane sobie odzyskam ze starego) systemu z partycji HP recovery - mam ja na dwóch płytach DVD, ale nie bootują.

pozdrawiam
Powrót do góry

moddyy
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 20 Lis 2008 16:33   

Stary temat ale można jeszcze wypróbować linuksowe polecenie dd .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lis 2008 16:33   

Powrót do góry

ceresQ
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 21 Gru 2008 22:28   

Powinno zadziałać, ale będzie wymagało znajomości kilku narzędzi linuksowych.

Proponuję skorzystać z dobrego opisu - google i "migracja-systemu-z-dysku-na-dysk-z-uzyciem-systemrescuecd".

Nadmiarowe miejsce względem starego dysku pozostanie niewykorzystane.
Dodatkową partycję założysz już poziomu samego windowsa.
Powrót do góry

naimaD7
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Oxford

Post#8 17 Lut 2009 15:44   

Po zrzuceniu obrazu z Ghosta calego dysku musisz uruchomic kompa np. z WinPE (mega narzedzie cos jak Vista tyle ze w wierszu polecen, bootowalna z pendrive'a,CD,DVD czego kcesz i wtedy jak juz wystartujesz kompa z WinPE to musisz wpisac:

bcdedit /set {default} device partition=C:
bcdedit /set {default} osdevice partition=C:
bcdedit /set {bootmgr} device partition=C:

to powinno pomoc w wystartowaniu Visty z dysku C:

Z F11 (recovery) to troche bardziej skomplikowana sprawa. Problem w tym ze kazda partycja zrobiona przez HP ma swoj unikalny ID - dlugi ciag cyfr w {} i dlatego mozesz to przywrocic tylko na jednym i tym samym komputerze (czyt. dysku). Jesli stworzyles sam partycje dasz rade uruchomic Viste ale juz F11 nie zadziala gdyz poszukuje "swojego" ID partycji a twoja ma juz zupelnie inna i dlatego jej nie znajduje i dlatego otrzymujesz czarny screen z bledem :/ Lepiej postawic sobie nowy system poinstalowac wszystko jak chcesz i zlapac obraz programemIMAGEX do pliku WIM i pozniej utworzyc sobie bootowalna plytke DVD Recovery z Twoim systemem bez zbednych smieci od HP. Wygodne rozwiazanie sam tego uzywam juz od dluzszgo czasu i jestem bardzo zadowolony - choc to troszke zabawy to jest jednak proste i bardzo polecam.

Dodano po 15 [minuty]:

Poza tym HP_Recovery powinien byc NTFS jako ze sam plik WIM z obrazem ma ponad 4GB a takie pliki mozesz wrzucac tylko na system plikow NTFS. FAT32 jest dla partycji HP_TOOLS (ok 1GB) jesli taka posiadasz. Reovery ma byc pod NTFS !! Pozdrawiam

Moderowano przez mat_ed:
Proszę nie bawić się w archeologa i odkopywać stare tematy.

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Software -> jak zrobić image dysku z partycją recovery ?
Strona 1 z 1