Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio450-pokazuje brak tonera mimo pełnej butli

gandalf.s 09 Sty 2008 20:35 1083 6
  • #1 09 Sty 2008 20:35
    gandalf.s
    Specjalista - kserokopiarki

Witam

Kopiarka jak w temacie. Problem pojawił sie podczas regulacji ustawień. Nagle włączył się brak tonera - mimo że butla zrobiła 400 kopii. Za wszelkie sugestie dziękuję.

Pozdrawiam

• #2 09 Sty 2008 21:17
    Calculus
    Poziom 25  

Jakiej regulacji ustawień? kopiarka wykrywa brak tonera, jeżeli różnica między Vtref i Vt jest zbyt duża i jeżeli w ciągu kilkudziesięciu kopii nie potrafi tego uzupełnić. nie ma fizycznie czujnika braku tonera. Poza tym toner supply rate ma być na 30, jak masz ustawione więcej, to może dozować za mało.

• #3 09 Sty 2008 21:38
    gandalf.s

Wchodziłem w kody ponieważ miałem problem z kontrastem. Regulowałem wg. SM wszystkie ustawienia i przez przypadek wszedłem w kody tonera. Dopatruję się że zmieniłem dozowanie lub wartości...

PS
    To był koniec dnia i "ślęczałem" nad maszyną kilka godzin więc ze zmęczenia coś wrzuciłem...

Kopiarka ma inny problem a próbowałem to regulować... Teraz mam dwa problemy - kontrast i opisany brak tonera. POLEPSZYłEM :D

• #4 09 Sty 2008 21:57
    myniek4
    Poziom 12  

Odnośnie pokazywania brak tonera w tych maszynach to proponuję sprawdzić silniczek dozujący, lubi się w nim poluzować ślimak napedzający tryb obracajacy tubą z tonerem. wystarczy kropelka kropelki , 30 sekund przerwy i składamy wszystko razem często pomaga.

• #5 09 Sty 2008 22:21
    gandalf.s

myniek4 napisał:
    Odnośnie pokazywania brak tonera w tych maszynach to proponuję sprawdzić silniczek dozujący, lubi się w nim poluzować ślimak napedzający tryb obracajacy tubą z tonerem. wystarczy kropelka kropelki , 30 sekund przerwy i składamy wszystko razem często pomaga.

Kolego tak jak napisałem wcześniej że to stało się w trakcie regulacji. Nagle wywaliło kod błędu. Nie w trakcie kopiowania.

• #6 10 Sty 2008 00:00
    copyman

Postaraj się wg. manuala wrócić do ustawień fabrycznych. Mimo braku tonera możesz wejść w serwis z tego co pamiętam. Napisz jakie ma odczyty (ID, VSG/VSP) .

C.

• #7 10 Sty 2008 22:32
    Calculus
    Poziom 25  

Ustaw Vref takie samo lub wyższe jak Vt, poza tym napisz odczyty z ID sensora.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme