Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat kenwood kr-a3080

Paw55755 12 Sty 2008 16:16 5233 23
  • #1 12 Sty 2008 16:16
    Paw55755
    Poziom 13  

Witam. Mam amplituner stereo firmy kenwood model kr-a3080. Na allegro widzialem ostatnio ze poszedl taki za 350zl z porysowanym lekko wyswietlaczem i nadbitym rogiem, a oprocz tego nie mial pilota. Moj ma pilota i jest w lepszym stanie niz tamten. Moje pytanie brzmi: Czy lepiej go sobie zostawic czy kupic cos lepszego za pieniadze jakie bym mial z jego sprzedazy. W tej cenie jest troche technicsów i mają niby porownywalna moc, ale jednak wydaje mi sie ze chyba lepsza jakosc dzwieku. Bylbym bardzo wdzieczny gdybyscie podali konke retnmodele nie koniecznie amplitunerow, ale zwyklych wzmacniaczy, byle byly dobre (nie jakies McVoice i w tym stylu) i mialy troche mocy :D
    Jesli chodzi o glosniki jakie mam to 2 niewielkie kolumny firmy panasonic od jakiejś wieży, tube na 20 cm glosniku (zamierzam ja sprzedac) i kolumny brauna (2drozne 60W kazda). Planuje zrobic na poczatku wakacji jakis/es subwoofery albo dobre kolumny.

Prośba do moderatorów: Napisalem w tym dziale i po tym dopiero przeczytalem ze moj post powinien znalezc sie w "co kupic, gdzie kupic". W zwiazku z tym prosze o przeniesienie.

• #3 12 Sty 2008 17:25
    Paw55755
    Poziom 13  

No tuba juz byla na allegro niedawno i nie bylo ofert kupna dzisiaj wystawie ja jeszcze raz. Jak dorwe aparat to zrobie zdjecia kenwooda i jak mi polecasz postaram sie go sprzedac. Popytam jeszcze w lombardach ile mi za niego dadza i ewentualnie troche to przyspiesze :)

Ten pioner niczego sobie i jak najbardziej mnie interesuje :) pilota nie ma w komplecie, ale narazie moglbym telefonem sprobowac zlapac przez irde i nie stanowi to raczej problemu. I fajnie ze jest „pre out – main in”.
    Jeszcze jedno pytanie do Was. Jest tam napisane:
    Dźwięk jak w starych, poczciwych Pioneer’ach, reklamować nie trzeba, wypada tylko polecić.

Rozumiem ze dzwiek jaki sie z niego wydobywa jest przyjemny dla ucha.

Macie moze jeszcze jakies propozycje.

• #4 12 Sty 2008 17:49
    zapek42
    Poziom 27  

Polecałbym ci wzmacniacze Sony,albo pionner.
    Aktualnie posiadam F535R i ma kopa,dodatkowo jest funkcja Direct sound to znaczy ze możesz podłączyc kolumny 40 watowe wciskasz ten guzik i lecisz ile fabryka dała.

• #5 13 Sty 2008 11:40
    Paw55755
    Poziom 13  

zapek42 nierozumiem zabardzo tej funkcji Direct Sound. Na googlach znalazlem opis tego wzmacniacza i ma 2x120W. "Kolumny 40W i lecisz ile fabryka dała."
    Bylbym wdzieczny gdybys troszeczke jasniej napisal :)

Domyslam sie ze chodzi o to, ze wzmacniacz stara sie wycisnac jak najwiecej z tych kolumn, czyli ze nie daje na nie 120w tylko 40 albo cos w tym stylu. ??

• #6 13 Sty 2008 15:12
    zapek42
    Poziom 27  

Dokładnie tak,gdy wciśniesz guzik niezaleznie jak masz ustawione basy i soprany wzmaczniacz odpowiednio dodaje do parametrów głośnika.Czyli jak masz basy + 5 dB soprany + 5 dB to wzmacniacz ustawi według parametrów kolumn zeby ich nie spalic

• #7 13 Sty 2008 15:24
    Paw55755
    Poziom 13  

Acha, dzieki. A nie orietnujesz sie moze kto mialby zamiar sprzedac ten wzmacniacz? Mialem zamiar dac ci pomógł, ale najwyrazniej chyba kiedys juz to zrobilem :)

• #8 13 Sty 2008 17:03
    zapek42
    Poziom 27  

Prawie każdy wzmacnaicz sony posiada taką funkcję.Na Twoim miejscu pojeździł bym po komisach bądź lombardach popatrzec bo na allegro musisz się liczyc z kosztami przesyłki a takiego kolosa trzeba poprostu dobrze zapakowac zeby nic mu się w drodze nie stało ;-)

• #9 13 Sty 2008 18:25
    RAFi X
    Poziom 28  

Może coś też z tej samej marki, tyle że model KA-5040R ??

• #10 13 Sty 2008 20:48
    zapek42
    Poziom 27  

Pokaż najpierw fotke,opisz go podaj parametry o ile je znasz ;D

• #11 14 Sty 2008 11:03
    RAFi X
    Poziom 28  

Wątpisz ? :D
    Moc Sinus 2*95W przy 8 ohm i 2*140W przy 4 ohm, bo dynamicznej to 2*180 przy 4ohm.
    Tranzystory SanKen, wielka bateria kondensatorów 2*10 000 uF Elna For Audio. Potencjometry Alps, trafo marki Bando. Generalnie bardzo dobry sprzęt w bardzo dobrej cenie. Wykonanie mistrzowskie,gruby aluminiowy panel, wnętrze super, wsio poukładane.
    Mam go w domu; fotki z zewnątrz i wewnątrz.

• #12 14 Sty 2008 13:33
    zapek42
    Poziom 27  

Paw55755 ta yamaha to ciekawa propozycja,na twoim miejscu zastanowił bym się nad nią.
    PS.Musisz pozmieniac kolumny bo nienadają się kompletnie a duzo z nich nie zostanie

• #13 14 Sty 2008 13:47
    Paw55755
    Poziom 13  

zapek42 jaka yamaha??

• #14 14 Sty 2008 15:49
    RAFi X
    Poziom 28  

Jeżeli chodzi o moja propozycję to jest Kenwood, a nie żadna Yamaha :)
    Koledze najwidoczniej się pomyliło ;)
    Radzę rozważyć propozycję, bo wzmacniacz jest naprawdę godny uwagi, a kloc z niego solidny.
    Pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

zapek42 napisał:
    Dokładnie tak,gdy wciśniesz guzik niezaleznie jak masz ustawione basy i soprany wzmaczniacz odpowiednio dodaje do parametrów głośnika.Czyli jak masz basy + 5 dB soprany + 5 dB to wzmacniacz ustawi według parametrów kolumn zeby ich nie spalic

A cóż to za brednie ?
    Funkcja Direct Source, itp. służy do ominięcia przedwzmacniacza i wszelkich innych układów, które negatywnie wpływają na sygnał. W efekcie otrzymujemy bardziej "czysty sygnał",nie zmodyfikowany w zaden sposób.
    BTW. Skąd wzmacniacz ma znać parametry kolumn ?? xD

• #15 14 Sty 2008 16:17
    zapek42
    Poziom 27  

Sorki za pomyłke kenwood hehe.
    No chodzi mi o to że wciska sie ten guzik i wszystko jest ustawione na zerze i gałe można na maxa dac i nic sie nie stanie.
    Kiedyś robiliśmy tak z kolegi kolumnami unitry...;-)

• #16 14 Sty 2008 16:54
    RAFi X
    Poziom 28  

zapek42 napisał:
    Sorki za pomyłke kenwood hehe.
    No chodzi mi o to że wciska sie ten guzik i wszystko jest ustawione na zerze i gałe można na maxa dac i nic sie nie stanie.
    Kiedyś robiliśmy tak z kolegi kolumnami unitry...;-)

Z poprzednich postów wynikało coś innego, ale mniejsza o to...
    Nic się nie stało, bo pewno był podany cichy sygnał do wzmacniacza, ew. było cyfrowe sterowanie końcówki/wieży, dlatego się nic nie stało, inaczej można uszkodzić sprzęt (nie tylko głośniki) dając NA MAXA, bez opamiętania.
    Przestrzegam przed robieniem takiej głupoty jak kolega zapek.
    Pozdrawiam.

• #17 14 Sty 2008 17:01
    zapek42
    Poziom 27  

Swoją drogą ten kenwood to bardzo dobra propozycja na twoim miejscu Paw55755 z chęcią bym go wziął kenwood to bardzo dobra firma,z tego co pisze sprzedający jest zbudowany na porządnych częściach.Moc ma takze niezłą więc rozbujasz nie byle jakie kolumny. Pozdrawiam ;-)

Dodano po 1 [minuty]:

Sygnał szedł z mp3

Dodano po 1 [minuty]:

Przestrzegam przed robieniem takiej głupoty jak kolega zapek.

Jeżeli głośnosc w mp3 była na połowie a da się na maxa to też ma sie coś stac ??
    :D

• #18 14 Sty 2008 17:36
    RAFi X
    Poziom 28  

Bo to jest pożądny bolid, a nie byle złom ze słabym trafem i hybrydą STK, albo co gorzej SVI (techniksy).
    Mogło, mogło, wszystko zalezy od wzmacniacza, jego konstrukcji i samej mp3ki.

• #19 14 Sty 2008 18:04
    zapek42
    Poziom 27  

Rozumiem dzięki ;-)
    Paw55755 na twoim miejscu skusił bym sie na tego kenwooda póki masz okazje :D
    Pozdro :D

• #20 14 Sty 2008 20:46
    Paw55755
    Poziom 13  

Rafi X fajnie ze zdjales prowizje ze zdjec, ale kilka godzin temu poswiecilem na te ostanie prawie 1 pkt.

Zapek42 nie to ze mialbym Ci za zle, ale nie rozumiem zabardzo Twojej wypowiedzi :)

"Z tego co pisze sprzedajacy" ten sprzedajacy z allegro.

RaFi X uzywasz tego kenwooda??

• #21 15 Sty 2008 10:17
    RAFi X
    Poziom 28  

Sry, prowizji nie narzucałem, ale zdjecie jest duże.
    Używam go ;) Pytaj o co chcesz, postaram sie jak najbardziej Ci wszystko przybliżyć.

• #22 15 Sty 2008 12:08
    zapek42
    Poziom 27  

Chodzi mi o to że brałbym ten wzmacniacz bo z tego co pisze RAFi X to ma
    2*95 Wat Sinus przy 8 omach,czyli słaby nie jest wręcz na odwrót na impreze jak znalazł tylko zmiana kolumn też cie czeka ;-)

• #23 15 Sty 2008 16:03
    Paw55755
    Poziom 13  

Dzieki wam bardzo, na dniach pojeżdże po komisach i sprobuje sprzedac tego kenwooda i rozejrze sie za tym co mi polecacie. Jeszcze raz dzieki.

P.S. RaFi X dzieki ze ofiarowales mi 1 pkt. Sory, ale niewiem czemu nie mam przycisku pomógł w którymś z Twoich postow. Tak samo u zapka.

• #24 15 Sty 2008 18:09
    zapek42
    Poziom 27  

Niemartw się tym ;-)
    Pozdrawiam i życzę udanego zakupu :D

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme