X

wymiana łożyska w pralce elektrolux EW 851

12 Jan 2008 20:56 GRgregory63
  • #1 12 Jan 2008 20:56
    gregory63
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Mam pytanie!
    Czy muszę zdjąc zbiornik, aby wymienić łożysko w tym modelu pralki.
    Rozkręciłem już śruby od krzyżaka pralki. Jak ściągnąć krzyżak ze zbiornika pralki?
    Proszę o szybką pomoc i ewentualny opis kroków działania.
  • #2 12 Jan 2008 21:05
    nares
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Śruby mają stożek który przy wkręcaniu wtłacza blachę zbiornika do otworów w krzyżaku( stąd trudności w zdjęciu krzyżaka). Należy w miejsca między końcami ramion krzyżaka, a obrzeżem zbiornika, wbić delikatnie płaski śrubokręt aby wypchać wtłoczoną blachę - uffff...
  • #3 12 Jan 2008 21:21
    gregory63
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za pomoc
  • #4 15 May 2008 21:07
    radzieckii
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    To ja bym się podpiął pod temat, chociaż mój problem dotyczy EW1247W. Przeszukałem forum i widzę, że budowa tego elementu jest podobna w Elektroluxach. Dotarłem do tego etapu, ale krzyżak z łożyskiemdalej siedzi na osi bębna i nie mogę zdjąć z niej łożyska. Tłuc w nią młotkiem wydaje mi się nie najlepszym pomysłem. Pomyślałem jeszcze o ściągaczu, ale może jest jakiś inny sposób? Pomocy, bo zginę pod nawałem brudnych ubrań przy dwójce dzieci ;-)
  • #5 16 May 2008 00:36
    pwmis
    Level 18  
    Helpful post? (+1)
    Krótka śruba wkręcona w oś (do końca i nie oryginalna) i młotek ;)
  • #6 19 May 2008 13:21
    radzieckii
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Dzięki wielkie! Poszło ładnie. Okazało się, że ktoś przede mną już tam działał i nieźle napatencił i łożysko nie jest jedyną rzeczą wymagającą naprawy. Po konsultacji w sprawie cen części zamiennych stałem się (chyba) szczęśliwym posiadaczem EWF 12470 W i przedłużę sobie gwarancję na 5 lat.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products