Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Thunderbird jak odzyskać pocztę?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Thunderbird jak odzyskać pocztę?
Autor
Wiadomość
mirekk63
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: B-B

Post#1 Post autora tematu 13 Sty 2008 12:47   

Thunderbird jak odzyskać pocztę?

Witam wszystkich
Mój kolega ma problem z odzyskaniem wiadomości głównie wysłanych w programie pocztowym Thunderbird, po awarii systemu XP.
Zrobił nową instalację z naprawą poprzedniego sytemu, dane zostały nadpisane w jaki sposób odzyskać stare wysłane i odebrane wiadomości z Thunderbirda? I czy to jest w ogóle możliwe. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi bo z tego programu pocztowego jestem raczej zielony:cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2008 12:47   

Powrót do góry

Olgierd
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Mlawa / Krakow

Post#2 13 Sty 2008 14:15   

Re: Thunderbird jak odzyskać pocztę?

Witam,
Piszesz troche "zagmatwanie", osobiscie uzywam thunderbirda i na przyszlosc tu masz forum tematyczne: http://mozillapl.org/forum/

Jezeli chodzi o odzyskanie danych (wyslanych maili) z powierzchni HDD komputera kolegi to uzyj standardowego oprogramowania stworzonego do tego celu.

Osobiscie swoje wyslane maile z thunderbirda mam zapisywane w wyslanych na koncie mailowym, spytaj kolegi jakiego konta uzywa i jaka ma konfiguracje konta mailowego, moze wystarczy zaimportowac wyslane z konta pocztowego.

poz
Olgierd
Powrót do góry

mirekk63
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 13 Sty 2008 16:05   

Sorki za bałagan w moim opisie sytuacji. Chodzi o odzyskanie z HDD plików z pocztą wysłaną i odebraną przez Thunderbirda, po zaistniałej potrze zainstalowania na nowo systemu z jego naprawą. Nie bardzo wiem jak odnaleźć te pliki?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2008 16:05   

Powrót do góry

Olgierd
Poziom 14
Poziom 14

Post#4 13 Sty 2008 23:27   

Witam,
Czyli jak pisalem pozostaja programy do odzyskiwania danych z skasowanych partycji, wystarczy uzyc opcji SZUKAJ tu na forum oraz standardowo google.com i bedziesz mial mase materialu pogladowego.

Mozesz jeszcze zajzec tu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=94

na przyszlosc: http://abouttime.ag.bocznica.org/

poz
Olgierd
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sty 2008 23:27   

Powrót do góry

mirekk63
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 15 Sty 2008 08:30   

Olgierd nie o to mi chodzi, Partycja nie została skasowana Winda została nadpisana z naprawą czyli zapisuje foldery (widoczne troszkę bledsze) są tam miedzy innymi Dane Aplikacji itd. tylko nie wiem jak z tego odzyskać maile ze skrzynki inbox lub outbox. Pliki mają chyba rozszerzenie *.eml ale nie jestem do końca pewien. Poza tym są jest katalog Inbox i Inbox.eml nie wiem jak sie do tego dobrać :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sty 2008 08:30   

Powrót do góry

Olgierd
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 15 Sty 2008 10:34   

Witaj,
Standardowa scieszka zapisywanych maili w thunderbirdzie 'Konfiguracja konta' -> w okienku po lewej -> 'Konfiguracja serwera' i na samym dole -> 'Katalog lokalny'

u mnie wyglada tak:

c:\Documents and Settings\uzytkownik\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\bdxff94w.default\Mail\

na koncu tej scieszki jest (powinien byc) katalog, w moim przypadku jeden z 3 katalogow (od konta pocztowego) nazywa sie pop.gmail.com to w nim mam wszystkie swoje maile , (wyslane/odebrane) oraz stworzone katalogi do filtrowania maili przez thunderbirda.
Zawsze jak robie backup lub przed formatowaniem HDD kopiuje je na inna partycje/DVD.

poz
Olgierd
Powrót do góry

mirekk63
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 15 Sty 2008 11:09   

OK ja też tak bym zrobił, ale niestety kumpel nie był wstanie tego zrobić gdyż komp mu sie nie uruchamiał i zrobił to co zrobił. I teraz najbardziej chodzi o te maile , które wychodziły. Jak wchodzę w tą ścieżkę to mam jednego maila z 2005 roku. Jest plik "Inbox" waży około 4,8M po podmianie w nowej konfiguracji nie widzę żadnej poczty, po próbie otwarcia tego pliku przez Thunderbirda, otwiera mi sie tylko jedna wiadomość tak jak wyżej z 2005 roku. Obawiam sie że robie coś nie tak, aczkolwiek powinienem uaktywnić nowe konto i podmienić pliki prawda? , w tym momencie byłaby widoczna cała poczta, która była obsługiwana przez Thunderbirda przed awarią systemu prawda?

pozdr
Mirek
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Thunderbird jak odzyskać pocztę?
Strona 1 z 1