Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Laptop Amilo 1705 - zalana klawiatura

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Laptop Amilo 1705 - zalana klawiatura
Autor
Wiadomość
Medieval
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Bielsko

Post#1 Post autora tematu 19 Sty 2008 17:49   

Laptop Amilo 1705 - zalana klawiatura

Zalany komp od kumpla.

Po zalaniu winem nie działają niektóre klawisze

Laptop Amilo 1705 FuSiem.

Może ktoś już spotkał się a was z takim problemem i jego rozwiązaniem ?

Domyślam się iz trzeba będzie rozręcić klawiaturę i przeczyścić styki albo nawet więcej...

Od czego mam zacząć. Dodam iż poza tym wszystko z laptopem okay.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2008 17:49   

Powrót do góry

tronic1
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Police, Alesund-Norwegia

Post#2 19 Sty 2008 17:53   

Re: Zalana klawiatura laptopa

Dobrze się domyślasz, trzeba rozebrać i umyć. Gdybyś poszukał na forum to dużo takich tematów.
Powrót do góry

Medieval
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 19 Sty 2008 18:14   

Z małego doświadczena wiemże nie każdy rozbira się tak samo.

Ale jak zapewne dostrzeżesz nie wiele jest o tym modelu Amilo
Powrót do góry

mbo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Kujawy

Post#4 19 Sty 2008 18:19   

Nie dokładnie tak samo, ale zasada jest jedna: śrubki i zatrzaski.
Powrót do góry

Medieval
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 19 Sty 2008 19:20   

Wywalczyłem !

Sciągłem ją tylko z zatrzasków od góry bez odkrecania.

Teraz moczy się w letniej wodzie.

Polecacie jakiś mądry płyn czy tylko spirit
Powrót do góry

PitD
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Kraków

Post#6 19 Sty 2008 19:51   

Po zalaniu winem marne szanse na działanie klawiatury.
Ścieżki są napylane i wino od razu je nadtrawiło :(
To tak jakbyś włożył płytkę z laminatem do roztworu trawiącego.

Teraz jeszcze wypłukasz resztę nadtrawionych ścieżek.
Zwykle efekty kąpieli są marne i często jeszcze więcej klawiszy nie działa.

Jeżeli natychmiast się tego nie zrobi to nie ma szans na uratowanie klawiatury.

Jeżeli klawiatura nie była myta od razu i został płyn w środku taki jak wino to tak jak byś trawił płytkę przez te dni. Pomyśl jak grubą warstwę miedzi można by wytrawić np. przez dzień, dwa dni, tydzień ?
A jaka jest cienka warstwa napylona na folię klawiatury ?
Ile czasu trzeba na wytrawienie jej do goła ?

To chyba rozwieje mity związane z myciem klawiatur.
Powrót do góry

Medieval
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 20 Sty 2008 09:10   

PitD ciekawe co piszesz

Zobacz swe posty na

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=350044&highlight=%2Bzalana+klawiatura&sid=24808f7fbfaa728290e51fc30458c6f7
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sty 2008 09:10   

Powrót do góry

PitD
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Kraków

Post#8 20 Sty 2008 14:43   

Tak jak kiedyś pisałem, jeżeli klawiatura jest rozbieralna ( skręcana na śrubkach ) to można ją uratować lakierem przewodzącym.
Jeżeli jest zgrzewana to jest kłopot.
Kiedyś te rzeczy były bardzo drogie i opłacało się roznitować i zgrzewać ją ponownie. Dziś używaną klawiaturę można dostać od 50 - 100 zł i nie opłaca się w tym grzebać.

Po zalaniu herbatą czy kawą szanse na wymycie są o wiele większe.
Płyn nie jest tak agresywny jak wino i zniszczenia są mniejsze.
Czasami wystarczy dobrze wypłukać cukier i po kłopocie.

Generalnie problemem jest czas.
Jeżeli klient przyniesie nam taką klawiaturę po tygodniu od faktu zalania to szanse są o wiele mniejsze niż jak przyniesie laptopa i jeszcze z niego cieknie.
Powrót do góry

mmmalwa
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: lublin

Post#9 29 Sty 2009 18:30   

witam
mam taki problem i nie bardzo wiem czy moge cos jeszcze zrobic. Otóż na klawiature mojego juz wiekowego laptopa (kupiony w 2004r, Optimus) została wylana gorąco woda z czajnika tylko ciezko ocenic w jakiej ilości bo czajnik wypadł mi z ręki i niestety chlusnęło na laptop. Problem jest w tym ze laptop nie został odrazy wyłączony tylko dopiero po ponad godzinie i wtedy juz klawiatura nie działała. Dodam tylko, że nie działa tylko klawiatura. Wyłaczyłam go po tej godzinie, przez całą noc by otwarty i sprawdziłam popołudniu ale niestety klawiatura dalej nie działa :/
Czy można jeszcze cos z tym zrobic?skoro przyczyna tego pewnie jest to, ze laptop nie został odrazu wyłączony :/
Z góry dziękuje za informacje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Sty 2009 18:30   

Powrót do góry

Yansen
Poziom 17
Poziom 17

Post#10 29 Sty 2009 19:52   

Medieval: gratuluję koledze pomysłu zamoczenia klawiatury w letniej wodzie.

Trzeba było najpierw zapytać a potem działać.

Niech zgadnę: w jakiej cieczy metal skoroduje szybko, podtrawiony wcześniej inną cieczą ?

Jeśli będziesz musiał zakupić nową klawiaturę odezwij się.
Pomogę tanio kupić.

mmmalwa - problem jest złożony. Susz komputer dalej, z wyjętą (rzecz jasna) baterią, jeśli dasz radę: rozbierz noteboka na części pierwsze, wyjmij baterię podtrzymującą CMOS, susz wszystko, jak wyschnie trzeba będzie czyścić zaśniedziałe elementy i miejsca które już pewnie korodują. Susz dzień, dwa, potem się odezwij.
Powrót do góry

mmmalwa
Poziom 2
Poziom 2

Post#11 29 Sty 2009 21:51   

dodam tylko, że na prawej częsci klawiatury było pare kropli wody, które zostały starte ale woda i tak dostała sie pewnie pod klawisze. Laptop się suszy i szukam pomocnika do jego rozbiórki :) dziekuje za inf :)
Powrót do góry

bankowy111
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wyspy Dziewicze

Post#12 29 Sty 2009 21:53   

Szukaj nowej klawiatury raczej. A starą można będzie jeszcze wiele razy winem zalać ;D
Powrót do góry

mmmalwa
Poziom 2
Poziom 2

Post#13 30 Sty 2009 17:03   

hmmm...cos mi sie wydaje, że z nową klawiatura to moga byc małe problemy...bo laptop juz ma prawie 5 latek, do tego jeszcze Optimus ;) Ale oddałam go dzisiaj mam nadzieje w fachowe ręce i cos wiecej sie dowiem :)
Powrót do góry

cekoc
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Liban

Post#14 02 Mar 2009 22:31   

Witam mam podobny problem jak powyzej opisane, w moim przypadku klawiaturka zostala zalana piwkiem nie przezemnie lecz przez dziewczyne ktora zadzwonila do mnie po kilku dniach od tej sytuacji i mowi ze kalwisze sie kleja mysle spoko poczytalem troche na Elektrodzie i troszeczke z dystansem do tego podszedlem: wyjalem klawiaturke, posciagalem wszystkie klawisze wzielem paleczke z wacikiem do uszu i po kawaleczku czyscilem woda z ludwikiem odstawilem ja na noc, na nastepny dzien zlozylem ja do kupy zamontowalem w laptopie ( bez baterii i oczywiscie wieczorem) dziewczyna wziela laptopa(na nastepny dzien) ze soba nie kazalem jej wsadzac baterii jeszcze przez jeden dzien w by miec pewnosc calkowitego wysuszenia mija juz 2 dni od momentu zlozenia laptopa do kupy i przed sekunda zadzwonila do mnie czy moze wsadzic baterie- stwierdzilem ze ulegla juz calkowitemu wyschnieciu, lecz chyba sie pomylilem wlozyla baterie odpalila go iii.... niestety pare klawiszy nie dziala nalezycie a mianowicie trzeba mocno dociskac, a poniektore nie dzialaja w ogole :( kazalem jej wyciagnac baterie odczekac chwilke i wlozyc ja jezszcze raz i odpalic (choc nie wiem czy moglo by to w czyms pomoc) powiedziala ze jak drugi raz odpalila po wlozeniu baterii laptop oddawal jakies piskliwe dzwieki.. wylaczyla bo bala sie co moglo sie stac moje pytanie czy ten problem jest mozliwy przez nie dopchniecie tasmy do konca (montaz klawiatury do lapiego) czy tez zostaly popalone styki przez nie calkowite wysuszenie prosze o pomoc kazde info napewno cos pomoze dzieki sliczne za udzielenie sie w moim problemie..
Powrót do góry

mat_ed
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Leszno

Post#15 02 Mar 2009 22:54   

Re: Laptop Amilo 1705 - zalana klawiatura

Może to być wina tasiemki, sprawdź czy aby na pewno poprawnie zamontowana. Klawiaturę myje się w izopropanolu a nie w wodzie z ludwikiem...
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#16 02 Mar 2009 22:58   

Myślę, że po prostu niedokładnie to umyłeś i niektóre ścieżki się skleiły a niektóre nie przewodzą, ew. jeśli zdejmowałeś klawisze to źle je pozakładałeś, robiłem to kilkakrotnie i zawsze "w praniu" wyjdzie, że któryś się zacina, bo się podwinęła gumka albo zatrzask nie wskoczył na swoje miejsce. Ja zazwyczaj po wyjęciu klawiszy wyjmuję folię i ją myję w wodzie z płynem do mycia naczyń, potem płuczę w czystej wodzie (optymalnie w wodzie demineralizowanej) i suszę. Niektórzy polecają izopropanol, ale IMO to zbytnia rozrzutność, a do tego może rozpuścić lakier przewodzący.
Powrót do góry

cekoc
Poziom 2
Poziom 2

Post#17 02 Mar 2009 23:07   

hehe to ja juz zglupialem :P poprzedznicy pisza o wodzie z ludwikiem i nikt nie mial sprzeciwow i tak traktowali Swoje.. (pomagalo badz i tez nie) ok nie wazne ciesze sie ze podpowiedziales mi i to duzo ale wytlumacz mi czy stosowanie tego izopropanolu nie zaszkodzi w niczym??(przy nastepnym razie jezeli taki bedzie :) ) widze ze nie jest to drogi srodek wiec warto sporobowac ale nie wiem czy cos jeszcze moze on dac...(tak patrzac to nie jest on juz potrzeebny bo nic sie juz nie kleii) jutro dostane lapiego we wlasne rece i zaczne od tej tasmy a wrazie wu chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was forumowiczow sprzedaje klawiaturki do latopow (jezeli z tą nie da sie juz nic zrobic) mam tu na mysli nie drogo najlepiej uzywana a orginalna do modelu Toshiba a300

Dodano po 3 [minuty]:

tzok: hmmm cenna jak dla mnie wskazowka - byc mze cos z gumeczka jest nie tak, tak jak napisales mogla sie podwinac przy zakladaniu dzieki sliczne mowiac o folii co masz na mysli?? nie zauwazyl;em zadnej i to byl moj dziewiczy raz z ta klawiatura :)
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#18 02 Mar 2009 23:34   

Jak zdemontujesz klawiaturę to masz tam 3 warstwy folii, na 2 są napylone ścieżki przewodzące, a 3 je rozdziela, ma tylko otwory pod przyciskami, klawisz naciska na gumkę która dociska do siebie 2 zewnętrzne warstwy folii, powodując zetknięcie się napylonych na nich ścieżek i zamknięcie obwodu.

Przy czyszczeniu po zalaniu najważniejsze jest usunięcie płynu który mógł wcieknąć pomiędzy warstwy tej folii. Czyszczenie z wierzchu nic nie daje. Albo całość trzeba wykąpać albo rozebrać, rozdzielić (zazwyczaj są zgrzane w 2-3 punktach) warstwy folii i umyć i wysuszyć każdą z nich.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Mar 2009 23:34   

Powrót do góry

cekoc
Poziom 2
Poziom 2

Post#19 04 Mar 2009 22:47   

wykompalem jeszcze raz klawiataczi w lud+woda przemylem czysta woda i juz chodzzi choc klawisz B czasami sie sam naciska, aby go wylaczyc trzeba go poprostu nacisnac :P moze ktos wie o co temu B biega ??:P

Dodano po 37 [sekundy]:

nie naciska tylko sie wlacza samoistnie...
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Post#20 04 Mar 2009 23:03   

Pozostał płyn/woda między warstwami foli i zwiera ścieżki...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Laptop Amilo 1705 - zalana klawiatura
Strona 1 z 1