Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dodatkowa klawiatura i problem w zintegrowanej w laptopie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Dodatkowa klawiatura i problem w zintegrowanej w laptopie
Autor
Wiadomość
Paweł1000
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Lublin

Post#1 Post autora tematu 20 Sty 2008 12:12   

Dodatkowa klawiatura i problem w zintegrowanej w laptopie

Kupiłem do mojego laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro V3505 Centrino Duo 1.6 klawiaturę ze stacją dokującą Logitech Alto Cordless http://www.komputronik.pl/Klawiatury/Logitech/Logitech_pudelkowe/bezprzewodowe/Logitech_Alto_Cordless/pelny,id,48822/ , Logitech zainstalował się poprawnie (sterowniki są w windows xp innych nie ma nawet na stronie producenta), nowy sprzęt chodzi prawie prawidłowo, mianowicie stacja dokująca posiada hub USB, ustaliłem że nie jest obojętne pod który USB podłączę tuner TV AVerTV Hybrid+FM Volar, (dodam że stacja dokująca ma swoje oddzielne zasilanie) praktycznie w tym przypadku można korzystać tylko z jednego USB mianowicie bocznego, drugi jest tak usytuowany że tuner się nie mieści bo zawadza o wtyczkę zasilacza, a na trzecim USB tuner prawidłowo działa kilkadziesiąt sekund po tym czasie obraz tunera znika, pojawia się komunikat że urządzenie USB wykorzystało czas jaki jest przydzielony na to urządzenie. W dodatku na tym dobrym USB programy telewizyjne można oglądać bez problemów, natomiast nagrywać na VCD i DVD już nie można bo nagrany film jest rwany. W samym laptopie występuje podobny problem też nie ze wszystkich USB można poprawnie nagrywać. Mam jeszcze inny problem powstały po podłączeniu dodatkowej klawiatury ze stacją dokującą, nowa klawiatura działa jak należy, natomiast zintegrowana zaczęła głupieć tzn jak wciskam klawisz P to zamiast klawisza P mam znak *, zamiast O mam 6, zamiast I mam 5, zamiast U mam 4, zamiast L mam 3, zamiast K mam 2, zamiast M mam 0, zamiast J mam 1. Co prawda na klawiaturze laptopa właśnie te znaki znajdują się obok znaków standardowych.
Moje pytanie -
1 - jak dokonać aby P było P, O było O itp.
2. - dla czego w laptopie nie jest obojętne pod który USB podłączę tuner TV (chyba że jest to kwestia USB 1 a USB 2)
3. dla czego w stacji dokującej nie jest obojętne pod który USB podłączę tuner TV (chyba że rozdzielany jest tam USB na USB 1 a USB 2)
Powrót do góry

thrower
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Łapy k. B-stoku

Post#2 20 Sty 2008 15:19pomocny post - solucja   

Re: Dodatkowa klawiatura i problem w zintegrowanej w laptopi

Jeśli chodzi o rozwiązanie problemu z literkami zamienionymi na cyferki. Problem polega na tym że system widzi obie klawiatury jako jedno fizyczne urządzenie, nie rozróżnia ich.
Domyślam się że po podłączeniu tej zewnętrznej klawiatury automatycznie uaktywnia się funkcja "NumLock", po której uaktywnieniu właśnie podane przez Ciebie klawisze odpowiadają klawiaturze numerycznej. W pełnowymiarowej klawiaturze jest ona wydzielona więc nie ma tego problemu.
Spróbuj po prostu wyłączyć funkcję "NumLock" i powinno być wszystko normalnie. (na klawiaturze zewnętrznej funkcjonalność tej wydzielonej klawiatury numerycznej wtedy się zmieni, i będzie działać jako klawisze strzałek)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sty 2008 15:19pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Paweł1000
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Lublin

Post#3 Post autora tematu 20 Sty 2008 18:54   

Wielkie dzięki za podpowiedź, faktycznie Fn + Num pomogło. Może ktoś pomoże mi rozwiązać te następne problemy. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sty 2008 18:54   

Powrót do góry

rafau8
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Sosnowiec

Post#4 01 Kwi 2008 09:08   

witam
podpinam się pod temat bo poszukuję rozwiązania w tych samych okolicznościach co przedmówca

Otóż mam laptopa FujitsuSiemensAmiloPro i dokupiłem sobie do niego zewnętrzną klawiaturę numeryczną (Tracer TRK-17NUM - tania ale całkiem sensowna). Po włączeniu NumLock na tej dodatkowej klawiaturze, w tryb numeryczny przełączają się również klawisze na klawiaturze laptopa. Pracuję na programie handlowym w firmie i potrzbuję mieć możliwość używania jednocześnie klawiszy literowych z podstawowej klawiatury i cyfr z numerycznych - po prostu inaczej program nie akceptuje wpisanych liczb z klawiszy 1,2,3... ze zwykłej klawiatury. Ciągłe włączanie NumLocka i wyłączanie go jest upierdliwe i właśnie tego chciałem uniknąć kupując dodatkową klawiaturkę.

Czy ktoś zna jakiś sposób aby NumLock był cały czas włączony ale dotyczył tylko klawiszy z tej dodatkowej klawiatury a podstawowa działała normalnie ??

pozdrawiam
Rafał
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2008 09:08   

Powrót do góry

PaPrYcZaK
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Radom

Post#5 01 Kwi 2008 13:10   

rafau8: a jakbyś tak podłączył po prostu klawiaturę na USB taka zwykła... to nie byłoby taniej?? :) np do pracy używałbyś właśnie tej dodatkowej klawiatury. co prawda więcej miejsca by było potrzebne do tego ale o wiele jednak wygodniejsze chyba :)

pozdrawiam
Powrót do góry

rafau8
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Sosnowiec

Post#6 01 Kwi 2008 13:30   

no niby takie rozwiązanie jest realne ale ja jednak upierałbym się przy wersji z małą klawiaturą numeryczną
nie mam za dużo miejsca na biurku a poza tym w końcu specjalnie po to ją kupiłem

to musi się dać jakoś skonfigurować - w końcu mamy XXI wiek...
Powrót do góry

Usunięty

Post#7 22 Kwi 2008 00:26   

Niestety, jeśli chcesz korzystać z klawiatury numerycznej, musisz włączyć NUM LOCK, co pociąga za sobą przełączenie wewnętrznej klawiatury notebooka w tryb numeryczny.
Jedyne sensowne rozwiązanie podał Kolega PaPrYcZaK - podłączenie zwykłej klawiatury USB.

No chyba, że uda Ci się zakupić pełną klawiaturę wewnętrzną do Twojego modelu notebooka - w co szczerze wątpię.

Dodano po 8 [minuty]:

Do Kolegi Pawel1000:
Podobne zachowanie podstawki oraz samego notebooka przy podłączeniu tunera sugeruje problem właśnie z tym tunerem (np. zbyt duża wartość prądu pobieranego z portu USB, które ma ograniczenie na poziomie 500mA).
Powrót do góry

gruniu
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 10 Lis 2008 20:47   

ja tez zakupilem dodatkowa klawiature numeryczna i zalczenie jej powoduje wlaczenie klawiatury numerycznej w laptopie

pojechalem do sklepu gdzie kupilem aby ja oddac i gosc podlacza sie pod swoj laptop i u niego dziala tak jak ja chcem, czyli: wlaczenie dodatkowej klawiatury numerycznej nie wlacza klawiatury numerycznej w laptopie

wlaczenie odbywa sie przez numlock
Powrót do góry

PaPrYcZaK
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Radom

Post#9 11 Lis 2008 00:39   

hmm...a może to dlatego, że u niektórych trzeba włączyć klawiaturę numeryczną za pomocą klawisza FN, a u ciebie jest to zwykły numlock...
oczywiście nie jestem przekonany co do tego co napisałem, trzeba by skonsultować się odnośnie tego ze sprzedawcą, od tego urządzenia, może to jakiś sterownik takowy jest?:|
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lis 2008 00:39   

Powrót do góry

gruniu
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 11 Lis 2008 10:41   

mam klawisz FN, i za jego pomoca wlaczam numeryczna w laptopie
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Dodatkowa klawiatura i problem w zintegrowanej w laptopie
Strona 1 z 1