X
  • #1 20 Jan 2008 18:41
    mbeki
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Płukanie odbywa się bez pobrania z komory płynu do płukania.
    Pralka została nabyta w 2002.
    Forumowiczów proszę o diagnozę.
  • #2 20 Jan 2008 20:22
    toudikat
    Level 18  
    Helpful post? (+1)
    Lejesz koncentrat do płukania, a on jest zbyt gęsty i nie leci przez syfon lub przestawiła się na dozowniku. Pod pokrywą jest regulacja na linkę i trzeba odpowiednio ustawić.
  • #3 20 Jan 2008 21:23
    mbeki
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Bardzo dziękuję za zajęcie się moim tematem. Nie jestem specjalistą od pralek i byłbym wdzięczny gdybyś zechciał mi nieco jaśniej przestawić swoją diagnozę. Zechciej rozwinąć myśl "lub przestawiła się na dozowniku".
    Rozumiem, że po zdjęciu pokrywy odnajdę linkę którą można regulować. Czy tak?
  • #4 20 Jan 2008 21:35
    nares
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Linką się nie reguluje, lecz można zmieniać położenie wodzika dyszy wtryskującej wodę do zasobnika. Najprawdopodobniej jednak, zakamieniona jest część górna zasobnika.
  • #5 20 Jan 2008 21:55
    mbeki
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+1)
    To zakamienienie wydaje się bardzo prawdopodobną przyczyną, bowiem umnie woda jest twarda, do tego często zanieczyszczona.
  • #6 20 Jan 2008 22:07
    nares
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Jeżeli z innych przegród zasobnika zabiera proszek prawidłowo, to wodziki dysza są w prawidłowym położeniu - możesz to sprawdzić załączając pralkę kolejno na pranie wstępne i zasadnicze, przy wyjętej szufladzie, obserwując strumień wody. Jeżeli jest prawidłowo, to zostaje tylko gruntowne czyszczenie zasobnika.
  • #7 26 Jan 2008 13:37
    mbeki
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Wyjąłem i wyczyściłem zasobnik. Nie było żadnego zakamienienia, tak że woda mogła dostawać się od zaworu wlotowego pralki przez wąż do zasobnika. Drożne były syfony w zasobniku oraz 'dysza' wlotowa do zasobnika. Wnętrze przewodu 9węża) doprowadzającego wodę było mokre - znaczy zawór nie blokował przepływu wody. Pozostaje mi już chyba tylko regulacja linki. Niestety nie wiem jak ją ustawić.
  • #8 26 Jan 2008 13:44
    WIELKI_BOBO
    Level 18  
    Helpful post? (+1)
    Jeżeli jest tak jak napisał kolega wyżej, tzn po wyjęciu szuflady i włączaniu kolejno prania wstepnego i zasadniczego jest strumień wody w zasobniku w odpowiednim miejscu to pozostaje gruntowne czyszczenie, jeżeli nie pojawia się woda w odpowiednim przdziale kiedy ustawiasz na wstępne i zasadnicze to wtedy dopiero bierz się za regulecje linki.....
  • #9 26 Jan 2008 14:26
    mbeki
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziś podczas prania proszek był pobirany z przedziałów dla prania wstępnego i głównego. Brak płukania nie pojawił się nagle lecz pojawiał się stopniowo, tzn z czasem zostawało coraz więcej płynu do płukana. Może to sugerować zmianę długości linki.
  • #10 26 Jan 2008 14:38
    WIELKI_BOBO
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    To sugeruje zanieczyszczenie dozownika, jak ci tu juz wielokrotnie wspominano, linke pozostaw w spokoju
  • #11 26 Jan 2008 15:27
    mbeki
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+2)
    Zgodnie z Twoją sugestią dokonałem czyszczenia dozownika zwracając szczególną uwagę na dyszę i syfony. Nie bardzo było co czyścić bo żona dba o zasobnik. Nie poprawiło to sytuacji i płyn do płukania nadal nie jest niestety pobierany. Czyszcząc dozownik zastanawiałem czemu jego czystość ma wpływ na płukanie, bo nie bardzo dostrzegam tą zależność.
  • #12 26 Jan 2008 15:52
    WIELKI_BOBO
    Level 18  
    Helpful post? (+1)
    Ma i to duzy ponieważ woda też się dostaje przecież którędyś do poszczególnych komór w szufladzie, masz u góry duzo otworków czy sa one drozne, czy może zakamienione, poza tym może ona być zanieczyszczona wewnątrz tam gdzie woda jest prowadzona do kanalików...no inaczej juz nie wytłumacze.
  • #13 27 Jan 2008 17:48
    mbeki
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    A jednak!!! (Reklama taka była :D) Dzisiejsze pranie wykazało słuszność diagnozy z koniecznością czyszczenia zasobnika. Wszystkim którzy podali jako przyczynę zanieczyszczony zasobnik gratuluję, a wszystkim którzy zechcieli poświęcić chwilę tematowi dziękuję.
  Search 4 million + Products
Browse Products