Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lampka od matrycy- czym zasilać?

Grzybuś 22 Sty 2008 15:42 1728 6
  • #1 22 Sty 2008 15:42
    Grzybuś
    Poziom 14  

Witam

Została mi po wymianie matrycy lampka która ją podświetlała, chciałbym ją wykorzystać bo oświetlenia np obudowy PC, ale nie wiem na jakie napięcie pracuje... Czy byłby ktoś tak miły i podał mi schemat zasilacza do niej, lub przynajmniej napięcie jakie mam doprowadzić?

pozdrawiam,
    Michał

• #2 22 Sty 2008 17:11
    holcer
    VIP Zasłużony dla elektroda

To nie lampka, tylko świetlówka. Zasilisz ją inwerterem (najtańsze na all... po 10zł). Inwerter potrzebuje chyba 12V - czasami to zależy od inwertera. A tamten jak rozumiem w laptopie został? Nie wiem jak wygląda kwestia ciągłej pracy, ale przecież taka świetlówka podświetla w sposób ciągły monitor :).
    Pozdrawiam
    Holcer

• #3 22 Sty 2008 17:49
    Grzybuś
    Poziom 14  

tak został w laptopie... mógłbyś mi podać napięcie wyjściowe z inwertera?

• #4 22 Sty 2008 19:28
    mitusm
    Poziom 20  

Myślę że do zasilania świetlówki z matrycy lcd potrzebujesz inwertera.

• #5 22 Sty 2008 21:06
    holcer

mitusm napisał:
    Myślę że do zasilania świetlówki z matrycy lcd potrzebujesz inwertera.

Amerykę kolega odkrył... napisaną 2 posty wyżej :P. To, że trzeba inwertera użyć, to wiadomo nie od dziś ;). Grzybuś - nie mam pojęcia jakie to będzie napięcie. Sprawdź w google - na pewno będą jakieś PDF'y z opisami inwerterów. Z tego co się orientuję - większość inwerterów do świetlówek daje takie samo napięcie.
    Pozdrawiam
    Holcer

• #7 23 Sty 2008 11:50
    holcer

Gdy uda Ci się podłączyć, napisz może jak - do czego podłączyć co, etc. Wrzuć zdjęcia - jak świeci. Jeśli chcesz na podstawie świetlówki rozpocząć modding obudowy, to też zdjęcia i opisy mile widziane. Swoją drogą takie świetlówki z inwerterem można czasem dość tanio na Alle... dorwać razem ze starymi matrycami od laptopów. Jakaś alternatywa dla zimnych katod to jest ;).
    Pozdrawiam
    Holcer

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme