Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój mixer audio - fotki i prezentacja

darkus12 22 Sty 2008 22:55 7120 24
  • witam. chciał bym wam pokazac moj mixer audio. Mój mixer audio - fotki i prezentacja
    Płyta czołowa jest podswietlana 3 białymi ledami Mój mixer audio - fotki i prezentacja
    3 wejscia audio, kazdy ma regulacje głosnosci, funkcje wyciszenia, przełanczanie mno/stereo Mój mixer audio - fotki i prezentacja
    5 wyjsc do wzmacniaczy mocy, wyjscie słuchawkowe i wskazniki wysterowania na ledach Mój mixer audio - fotki i prezentacja
    i 2 wskazniki wysterowania wychyłowe <podswietlane ledami 4-nózkowymi RGB> Mój mixer audio - fotki i prezentacja a to juz tylko srodek mixera Mój mixer audio - fotki i prezentacja Mój mixer audio - fotki i prezentacja Mój mixer audio - fotki i prezentacja a cały mixer jest zrobiony w aluminiowej walizce Mój mixer audio - fotki i prezentacja

Fajne!
  • #2 22 Sty 2008 23:34
    Amper_3
    Poziom 14  

Bardzo mi się podoba Twoja konstrukcja. Daję ci 10 za inwencję. Pytanie brzmi, jak się sprawuje, ale na pewno dobrze, w końcu wykonana samodzielnie (nie do zdarcia). Pozdrawiam i oby więcej takich pomysłów.

• #3 23 Sty 2008 00:13
    sk700
    Poziom 27  

9/10 Ta sklejka nie najlepiej wygląda - o wiele ładniej było by, gdybyś dał tam czarny plastik albo blachę ryflowaną (jeśli na to nie ma szans to chociaż pomaluj tą sklejkę na czarno). Diody o wiele lepiej by wyglądały w oprawkach. Podświetlanie też nie zbyt estetyczne. Można zastosować o wiele cieńsze kable, albo nawet drut z starego trafa. Tylko na zagięciu można dać kawałek kabla. Napisz jeszcze z jakich schematów korzystałeś. Normalnie nie pochwalam\wersji finalnych na "pająka", ale Ty wszystko pozaklejałeś i wygląda to w miarę solidnie.
    Jeszcze te włączniki pod wskaźnikami wysterowania tandetnie wyglądają.
    Ogólnie projekt ze strony elektronicznej udany, jednak z estetyki to tylko 6/10.

• #4 23 Sty 2008 13:36
    gabiis14
    Poziom 15  

Witam podoba mi sie to. Napisy cos wicej o tym na jakich ukadach to robieles?

• #5 23 Sty 2008 14:39
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

A jaki jest z tego dźwięk niema żadnych brumów ?

Widzę, że części są w większości z odzysku więc konstrukcja się pewnie opłaciła.

Ale osobiście wydaje mi się, że robienie miksera jest nie opłacalne… nowy można dostać już za 150pln oczywiście nie tak rozbudowany, ale…

• #6 23 Sty 2008 16:38
    darkus12
    Poziom 18  

no tak. zgadza sie, wiekszosc układów jest z odzusku, wiec oołacało sie go robic. własciwie to z ukladów kupilem tylko ten do regulacju barwy dzwieku z jabela. a co do oprawek to kazdy ma zwój gust i mi sie bardzej podobaja ledy bez oprawek, a co do podswietlania; to ich niewidac normalnie jak sie stoi, tylko teraz dobrze widac bo zdjecie jest zrobione od dołu...a dzwiek jest czysty, bez zadnego przydzwieku, thx za komentarze

• #7 14 Kwi 2008 19:54
    darkus12
    Poziom 18  

mixer mialem juz na ok 50 dyskotekach, i sprawuje sie swietnie, a nawet lepiej niz niektóre markowe, bo na takich tez grałem,...

• #8 15 Kwi 2008 15:55
    barek89
    Poziom 19  

witam , bardzo pomyslowe , gratuluje wykonania.
    czy wskazniki to takie jak w radmorach? te wychylkowe? takie zielone z napisem min i max?

jesli tak to prosil bym o schemat do nich tzn co tam dales? jakas dioda kondensator?

• #9 15 Kwi 2008 16:22
    vertim
    Poziom 23  

Na zewnątrz spoksik ale w środku bałagan , nikt by sie nie połapał co do czego

• #10 15 Kwi 2008 17:02
    joy_pl

darkus12 napisał:
    mixer mialem juz na ok 50 dyskotekach, ...

A jak to zrobiłeś w ciągu 3 miesięcy..?

• #11 15 Kwi 2008 18:55
    darkus12
    Poziom 18  

normalnie. niekiedy sie gralo po 2. 3 albo 4 razy na tydzien,a to ze ludzie teraz nic sobie nie robia z wielkiego postu to ich sprawa. dam schemat do tych wskazników. ale niewiem z czefo one sa, bo kumpel dał mi je za free

• #12 15 Kwi 2008 23:21
    barek89
    Poziom 19  

spoko czekam , tez mam za free, dwa wlasnie takie min max i jeden ze wskazowka po srodku na balans, ze schematu radmora ciezko sie rozczytac bo uklad do wskaznikow jest na laczeniu 4 kartek i jest troche niewidoczny i trudny do rozszyfrowania ;p

• #13 17 Kwi 2008 17:44
    darkus12
    Poziom 18  

Mój mixer audio - fotki i prezentacja po lewej jest elektrolit 4,7µF. napiecie moze byc 12V ale trzeba dobrac wartosci rezystorów. pozdrawiam darkus

• #14 26 Lip 2008 07:52
    denis17
    Poziom 12  

Ile kosztowało Cie wykonanie tego mixera???

• #15 05 Sie 2008 20:45
    darkus12
    Poziom 18  

razem to jakies 40- 50 zł. dokładnie to niewiem bo nieliczyłem

• #17 07 Sie 2008 11:41
    przemo-lukas

Moderowany przez przemo-lukas:

Trochę "posprzątałem w tym temacie. Proszę zapoznać się z: REGULAMIN DIY AKUSTYCZNEGO.

• #18 11 Sie 2008 18:19
    darkus12
    Poziom 18  

schematu nigdzie niemam. z głowy wsystko robiłem. ale jak trzeba to postaram sie go jakos narysowac

Dodano po 1 [minuty]:

schematu nigdzie niemam. z głowy wsystko robiłem. ale jak trzeba to postaram sie go jakos narysowac

• #19 12 Sie 2008 21:19
    cynowy_ludzik
    Poziom 10  

to gratulacje z głowy takie cudo :)

• #20 13 Sie 2008 15:08
    darkus12
    Poziom 18  

w sumie to nic trudnego. przynajmniej dla mnie, a schemacik juz powoli rysuje. przyznam ze wolał bym zrobic drogi taki mixer niz rysowac ten schemat. niedawno "wyrzuciłem" eq bo za duze szumy były, ale teraz tez jest nie do zdarcia.

• #22 28 Sie 2008 23:53
    adik300i
    Poziom 9  

gratulacje, naprawde swietnie zrobione ;)
    10/10
    pozdro

• #23 30 Sie 2008 20:26
    darkus12
    Poziom 18  

czy schemat, który byl narysowany w paincie mozna wstawic na forum? czekam na odp

• #24 31 Sie 2008 20:02
    elektronik-adam
    Poziom 11  

jak podłączyłeś te wskaźniki wychyłowe bo też bym sobie takie machnoł ;]

• #25 31 Sie 2008 20:18
    darkus12
    Poziom 18  

schemat do wskazników jest wyzej :)

Dodano po 6 [minuty]:

Dodano po 3 [minuty]: