Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Telewizory LCD a Telewizory kineskopowe

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jaki TV -> Telewizory LCD a Telewizory kineskopowe
Autor
Wiadomość
honorata77
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Bielsko-biała

Post#1 Post autora tematu 23 Sty 2008 11:43   

Telewizory LCD a Telewizory kineskopowe

Witam,

Chciałam kupić zwykły tv (kineskopowy), nie zależy mi na nowych technologiach, gdyż nie korzystam codziennie z tv. Sprzedawca w sklepie odradził mi kupno zwykłego tv, ponieważ za 2-4 lata będę mogła na nim jedynie oglądać obrazy odtwarzane z VHS, czy DVD, że nie obejrzę na nim żadnej telewizji, gdyż wtedy będzie tylko tv cyfrowa. A już w tej chwili nie uda mi sie obejrzeć programów nadawanych przez np. cyfrę, czy polsat cyfrowy. Czy to prawda? Po raz pierwszy spotkałam się z taką informacją.
Będę wdzięczna za informacje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sty 2008 11:43   

Powrót do góry

mailo
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 23 Sty 2008 11:55   

Re: Telewizory LCD a Telewizory kineskopowe

Gada głupoty :)
Np w N-TV kanały HD idzie oglądac na zwykłym TV.
A telewizja cyfrowa juz jest nadawana i oglądana na zwykłych TV.
Powrót do góry

galad
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Katowice

Post#3 23 Sty 2008 11:57   

Całkowite przejście na nadawanie cyfrowe i full HD ma mieć miejsce jak słyszałem dopiero w 2014 roku więc jeszczy długa droga zanim cos sie zmieni a kity że nic nie da sie obejżeć to tylko po to aby sprzedać lcd który pewnie nie jst w pełni nawet przygotowany do full HD takie moje zdanie
Powrót do góry

plahenryk
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: "-"

Post#4 23 Sty 2008 12:01   

Ja uważam że to są bzdury, zaś technologie LCD ciągle są poprawiane bo obraz na tych TV są dużo gorsze niż na kineskopowych. Ostatnio miałem kilka okazji oglądać obraz na LCD i kineskopowym TV to na pewno był lepszy ten drugi. Technologie cyfrowe - kto miał okazję zobaczyć np. TVP1 z plarwormy cyfrowej Polsat na TV typu LCD to przypominają się czasy Rubina.
Powrót do góry

Zibig
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Radom

Post#5 23 Sty 2008 14:54   

Ten sprzedawca musi być zwykłym dyletantem jeśli chodzi o telewizory, więc nie kieruj się jego "wynurzeniami" . Telewizory CRT (kineskopowe) jeszcze długo jakością odbioru będą górować nad LCD. Pozdrawiam.
Powrót do góry

honorata77
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 23 Sty 2008 18:53   

Dziękuję za odpowiedzi...miałam taką nadzieję, że trochę przesadza:)
Pozdrowionka:)
Powrót do góry

mirex
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 23 Sty 2008 19:24pomocny post - solucja   

honorata77 napisał:
Witam,

Chciałam kupić zwykły tv (kineskopowy), nie zależy mi na nowych technologiach, gdyż nie korzystam codziennie z tv. Sprzedawca w sklepie odradził mi kupno zwykłego tv, ponieważ za 2-4 lata będę mogła na nim jedynie oglądać obrazy odtwarzane z VHS, czy DVD, że nie obejrzę na nim żadnej telewizji, gdyż wtedy będzie tylko tv cyfrowa.

Ma trochę racji, prawdopodobnie trochę się wszystko przyspieszy i do końca 2012r będzie tylko DVB /czyli tv nadawana cyfrowo/.
Szkoda tylko, że nie poinformował Cię, że będą dostępne niedrogie tunery DVB do podłączenia do dowolnego odbiornika. Szkoda, że nie poinformował Cię, że niewiele modeli LCD, tych trochę tańszych i popularniejszych, nie ma wbudowanego tunera DVB. Czyli na tym nowym sprzęcie też by nie było nowej TV cyfrowej.
Generalnie - gdybym zatrudniał takiego "fachowca" nie miał bym większych oporów aby oddelegować go do innej pracy.

Z tą jakością obrazu LCD, a właściwie jej brakiem, trochę przesadzacie - nowe Sony, Toshiby, Samsungi już całkiem ładnie pracują. Ale fakt - trzeba się przyzwyczaić do TV LCD.
Powrót do góry

flash_mm
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: .: Trojkat Trzech Cesarzy :.

Post#8 23 Sty 2008 20:07pomocny post - solucja   

w 2012 musowo nadawane bedzie w MPEG4, podczas gdy dzisiaj pchane jest MPEG2, wiekszosc lcdkow posiadajacych DBV-t ma wlasnie mpeg2. od poczatku 2007 roku wielcy producenci nie produkuja juz kineskopow i telewizorow kineskopowych. wiec to co jest na sklepie lub magazynie to resztki.
jest jeszcze jedna wazna sprawa, zaden z obecnie produkowanych telewizorow nie wytrzyma do 2012, cyna bezolowiowa nie pozwoli na to.
Powrót do góry

honorata77
Poziom 2
Poziom 2

Post#9 Post autora tematu 23 Sty 2008 20:08   

Troszkę mi się miesza kilka rzeczy:

1. czy tv cyfrowa do której będzie potrzebny tuner DVB to coś innego niż obecnie dostępna tv cyfrowa, np. "cyfrowy polsat"? (moi rodzice korzystają z "cyfrowego polsatu", czy po 2012 ich telewizor (CRT) nie będzie spełniał swoich funkcji bez dodatkowego tunera?
(teraz już wiem, że chodzi o MPEG2 / MPEG4)

2. jakość obrazu LCD- czy w ocenie ma znaczenie "przyzwyczajenie"?, czy jest jasne, że tv LCD (jak do tej pory) emitują obraz gorszej jakości niezależnie od tego, czy jest to tv cyfrowa, czy tradycyjna? Patrząc na nie wydaje się, że obraz jest żywszy, jaśniejszy, bardziej ostry...

3. czy są obecnie dostępne ty LCD z tunerem MPEG4? Wiadomo już coś?

mirex
czy ma sens wg Ciebie kupowanie teraz LCD (za 3000zł) z tą jakością jaką posiadają, czy warto poczekać, a tymczasem zaspokoić się CRT (za 900zł)?
Jakie mają być tendencje cenowe tv LCD? Sprzedawca mi powiedział, że w momencie, gdy każdy będzie "musiał" posiadać tv LCD (pomijam fakt tunerów DVB) ich cena wzrośnie... Znajomi twierdzą, że tak jak wszystko (nowe) z czasem i LCD potanieją?
Powrót do góry

flash_mm
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 23 Sty 2008 20:25   

1)tv cyfrowa satelitarna to co innego, podobne kodowanie obrazu ale inna czestotliwosc - satka to DVB-S a naziemna to DVB-T
mpeg 2 i 4 to sposob kompresji, 4 jest nowsza, wydajniejsza. przy tej samej jakosci zajmuje mniej miejsca w strumieniu, wiec mozna puscic lepsza jakosc - HD lub wiecej kanalow SD

2) jak narazie zaden lcd nie swieci nawet podobnie do sreniej klasy kineskopowego, to pseudoobraz

3) nie spotkalem sie z tunerami mpeg4 w tv lcd, ale to nie oznacza ze ich nie ma (na razie nadaja w mpeg2)

4) kup taki zeby ci nie bylo zal wyrzucic po 2 latach, nei wierz w technologie wojskowa i bezawaryjnosc 20 letnia. 5 lat to maksimum. o naprawach tez zapomnij, ceny czesci sa celowo zaporowe zeby kupowac nowe a nie naprawiac

5) koszt produkcji tv lcd jest kilkukrotnie nizszy od CRT, reszte sobie sam dopowiedz
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sty 2008 20:25   

Powrót do góry

zdzich42
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Beuthen O/S

Post#11 23 Sty 2008 20:25   

Zadajesz dziecinne pytania w dziale usterkowym!. Pofatyguj się choćby do wikipedii i wpisz DVB. Dowiesz się czego dotyczą standarty cyfrowe telewizji naziemnej. Mieszasz pojęcia telewizji naziemnej DVB-T z Cyfrowym Polsatem. Poczytaj to http://ryniak.pl/kaon/dvbt.php
http://www.satkurier.pl/?dvb-t/&kat=59&id=18568
Robisz sobie i innym mętlik w głowie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sty 2008 20:25   

Powrót do góry

kasprzyk
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Wielkopolska

Post#12 23 Sty 2008 20:46pomocny post - solucja   

Trafiłaś na bardzo oryginalnego sprzedawcę - normalnie rodzynek ;)

Chyba nikt nie jest pewny co będzie za kilka lat. Co jest pewne to to, że rozwiązań technicznych będzie coraz więcej, telewizory będą taniały tak jak prawie każdy sprzęt RTV, będą nowe 'lepsze" ;) technologie i coraz więcej zbytecznych "bajerów".

Czym droższy kupisz teraz sprzęt tym więcej stracisz, obraz LC-dków nie jest idealny, ale stwierdzenie, że nie dorównuje średniej klasie CRT - to także przesada. LCD - źle chodzi na analogowych przyłączach kablowych (aczkolwiek zdarzają się modele, które z tym sygnałem radzą sobie dobrze, czym nowsze telewizory - tym jakość takiego odbioru ulega poprawie)
Co do standardów kodowania - faktycznie do roku chyba 2012 (tak mi się pamięta - może kolega miał rację że do 2014, albo różne artykuły czytaliśmy) ma wejść naziemna tv cyfrowa - obecne odbiorniki takiego sygnału mogą nie odebrać (większość).
Nie wiadomo co się stanie z analogiem - nie sądzę że od razu zostanie wyłączony - tak więc wszystko zostanie do czasu po staremu, jeżeli nie, to dostępne będą odpowiednie tunery, w tv kablowych nadal można będzie odbierać tradycyjne programy. Sygnał odbierany z SAT (czyli obecne platformy POLSAT, CYFRA, N-ka ) nadal będą odbierane 'normalnymi" tunerami, które połączysz z obecnymi telewizorami.

Pzdr
Powrót do góry

flash_mm
Poziom 16
Poziom 16

Post#13 23 Sty 2008 20:50   

syganl analogowy ma byc wylaczany stopniowo az do roku 2012 kiedy ma pozostac tylko cyfrowy DVB-T kompresowany w mpeg4 lub nowszym. tak mowia materialy firm Sharp i Thomson.
Powrót do góry

kasprzyk
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Wielkopolska

Post#14 23 Sty 2008 20:56   

flash_mm napisał:
syganl analogowy ma byc wylaczany stopniowo az do roku 2012 kiedy ma pozostac tylko cyfrowy DVB-T kompresowany w mpeg4 lub nowszym. tak mowia materialy firm Sharp i Thomson.

poczekamy, zobaczymy ;)

"jest jeszcze jedna wazna sprawa, zaden z obecnie produkowanych telewizorow nie wytrzyma do 2012, cyna bezolowiowa nie pozwoli na to."

może kolega rozwinąć, bo przeraża mnie trochę taka informacja.
Taka cyna jest obecnie stosowana wszędzie w każdym sprzęcie?
bo niektóre "nowe sprzęty" ostatnio zainstalowane u Nas w firmie kosztują po 150 tys i więcej - lepiej żeby za 4-lata działały :)
pzdr
Powrót do góry

honorata77
Poziom 2
Poziom 2

Post#15 Post autora tematu 23 Sty 2008 21:06   

...wszystkim, którzy nie widzieli problemu w moich pytaniach-dziękuję, pomogliście mi. Pozdrowienia.
Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#16 23 Sty 2008 21:12   

Dzisiejsze tanie LCD to shit pokroju i jakości taniego VHS, w innych krajach europejskich nadawane są tv(DVB),radio (DAB) cyfrowo naziemnie i podłączone do tv kineskopowego za pomocą tunera po RGB lub Euroscart.
A ciekawe które tv lcd są w stanie dekodować cyfrowy sygnał DVB bez zewnętrznego dekodera.
Swoją drogą to nawet na czarno białym TV można odbierać cyfrowe stacje.
Powrót do góry

Kamil654
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Wąbrzeźno

Post#17 23 Sty 2008 21:56   

Ja powiem tak: sprzedawca chciał wcisnąć jakiś "nowoczesny" telewizor, który pewnie kosztował 3 razy tyle co zwykły kineskopowy. Osobiście też bym na jego miejscu polecał telewizory LCD bowiem są stosunkowo młode, a znając nowoczesny sprzęt i tak pewnie za 4 lata będzie niedziałający. W dzisiejszych czasach firmy tworzą dobrej jakości sprzęt jednak słabo wytrzymały.:D
Powrót do góry

mirex
Poziom 26
Poziom 26

Post#18 23 Sty 2008 23:02   

romoo napisał:
.
A ciekawe które tv lcd są w stanie dekodować cyfrowy sygnał DVB bez zewnętrznego dekodera.

Aby zaspokoić swą ciekawość użyj Google. I nie uśnij przy czytaniu.
Powrót do góry

flash_mm
Poziom 16
Poziom 16

Post#19 23 Sty 2008 23:30   

zgodnie z norma ROHS nie stosuje sie juz w lutowaniu olowiu, jak wiesz olow zmiekczal lut, umozliwial w pewnym stopniu rozszerzalnosc termiczna elementow - np rezystorow. dzis stosuje sie lutowie ktore ma w 99% cyne a w 1% srebro i inne metale. jest to lut twardszy w porownaniu z cyna olowiowa. po 3 miesiacach sprzet wyglada tak jak po 12 latach lutowany olowiowa cyna. praktycznie kazdy punkt to zimny lut. az strach pomyslec co sie bedzie dzialo po gwarancji w samochodach, gdzie tez juz sie stosuje normy ROHS. w tv drgan nie ma. a w aucie ???
Powrót do góry

mirex
Poziom 26
Poziom 26

Post#20 23 Sty 2008 23:48   

Boshe, Boshe - czy wiesz odkąd Philips na przykład stosuje spoiwo bezołowiowe? Czy masz jakieś poważne uwagi do jakości tych lutów?
Naczytałeś się czy widzisz to w praktyce? To tylko tak "wygląda" czy też w rzeczywistości brakuje kontaktu?

Weź zresztą jakiegokolwiek Philipsa i np. Grundiga sprzed lat, ze starym spoiwem. Czemu między nimi taka różnica w jakości? Czemu muszę użyć "kilo" cyny aby płytę Grundiga doprowadzić do używalności?
Jakie stąd wnioski?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sty 2008 23:48   

Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#21 24 Sty 2008 00:11   

A takie że jak ci coś upadnie na podłogę tak jak mi GPS to niektóre elementy poodpadały (cewki) bo lut był taki a nie inny.
Nie mówię juz o TV i podgrzanych rezystorach, czy panelach z przyciskami , też i piloty będą miały przechlapane.
Nastaja dobre czasy serwisów?

Przeniosłem z TV. [Mirek Z.]
Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Hanower, Bydgoszcz, Brzoza

Post#22 24 Sty 2008 00:18   

mirex napisał:
...Czy masz jakieś poważne uwagi do jakości tych lutów?
Naczytałeś się czy widzisz to w praktyce? To tylko tak "wygląda" czy też w rzeczywistości brakuje kontaktu?...

Codziennie mam kontakt z urządzeniami produkowanymi w obu technologiach . Naprawiam identyczne sprzęty w wersji ołowiowej i w wersji ROHS . Urządzenia ROHS mogę praktycznie w "ciemno" wysyłać na wymianę układu BGA (brak kontaktu na kulkach) lub przelutowanie flasha i ramu . W urządzeniach ołowiowych najczęstszą usterką jest uszkodzenie flasha . Ogólnie , awaryjność urządzeń w wersji ROHS jest większa , o trwałości nie będę nawet wspominał .
Co do głównego tematu : telewizory LCD podłączone do zwykłej anteny mają brzydszy obraz od kineskopów , nienaturalne kolory i zniekształcone proporcje obrazu (4:3 konwertowane do 16:9) .
Powrót do góry

zdzich42
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Beuthen O/S

Post#23 25 Sty 2008 12:05   

Na ostudzenie http://www.satkurier.pl/?dvb-t/&kat=59&id=39462
Powrót do góry

flash_mm
Poziom 16
Poziom 16

Post#24 25 Sty 2008 20:28   

mirex, pracuje w autoryzowanym serwisie pewnych wielkich firm, z cyna bezolowiawa mialem doczynienia wczesniej niz ty o tym uslyszales, mozna powiedziec ze bralem czynny udzial w tym projekcie, widzialem jak ewoluuje technologia, znam jej slabe strony. widzialem jak sie zachowuja sprzety ktore na probe byly robione w technologii bezolowiowej i o ile czesciej sie psuly niz ich odpowiedniki zrobione w technologii olowiowej. producenci nie wprowadzili tej technologii z dnia na dzien tylko testowali ja wczesniej. wiem o tym doskonale. i nie jestes w stanie mnie przekonac ze luty bez olowiu sa lepsze i nie zwiekszaja awaryjnosci sprzetu. wspominasz kilkunastoletnie tv, chcialbym zobaczyc jakikolwiek sprzet kilkunastoletni wyprodukowany w technologii bezolowiowej, oczywiscie ktory dziala.
jak wiesz w tv elementy sie grzeja, potem stygna, scisle zwiazana jest z tym rozszerzalnosc temperaturowa. cyna olowiowa byla miekka i pozwalala na minimalny ruch elementow w lucie , przy cynie bezolowiowej elementy mozna wyciagac bez uzycia lutownicy. cyna nie kontaktuje po bardzo krotkim czasie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jaki TV -> Telewizory LCD a Telewizory kineskopowe
Strona 1 z 1