Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mój sprzet nagłasniajacy

darkus12 23 Sty 2008 18:03 14678 69
  • witam. chce wam pokazac kolejna moja konstrukcje. czyli wzmacniacz i kulumny. kazda komumna ma 1 wysoko tonowy i 1 nisko tonowy głosnik firmy ALPHARD. woofer to 30 cm glosnik o mocy 200 W 4 Ω. wzmacniacz 2x100W na ne013. mój sprzet nagłasniajacy mój sprzet nagłasniajacy mój sprzet nagłasniajacy wskaznik wysterowania to linijka swietlna na 25 ledach< po 7 niebieskich i 5 czerwonych diod na kanał> pomiedzy nimi jedna zielona dioda led, to daje ładny efekt. mój sprzet nagłasniajacy z tyłu tylko wejscie audio na RCA wyjscia na jack 6mm gniazdo zasilania i bezpiwczniki mój sprzet nagłasniajacy na bocznej scianie wzmacniacza jest wentylator 8 cm podswietlany ledami mój sprzet nagłasniajacy a to juz srodek mój sprzet nagłasniajacy a to a to koncówki mocy takk jak juz wspomniałem na ne013 mój sprzet nagłasniajacy przedwzmacniacz korekcyjny z jabela <vol balans bass i sopran> mój sprzet nagłasniajacy z tyłu wiac układ załancajacy wzmacniacz na przekaznikach mój sprzet nagłasniajacy i 2 wyłaczniki niestabilne do zalaczanie/wyłaczania wzmacniacza.

Fajne!
  • #2 23 Sty 2008 19:37
    Andgos
    Poziom 11  

Obudowy tragiczne, głównie wzmacniacza, w środku również nieciekawie.
    Przetworniki, no cóż Twoje pieniądze, Twój wybór.
    Trzeba było poszukać na alledrogo bardzo uszkodzonego wzmacniacza jako dawce obudowy
    Obudowa wzmacniacza dość spora w stosunku do mocy.
    Radiatory wewnątrz :|

Kolumny na oko :?:
    Jak to gra :?: Jak możesz to porównaj do jakiegoś innego sprzętu.

Ciekawie zrobiłeś mixer, dlaczego nie przyłożyłeś się do reszty?

Pozdrawiam Andgos

• #3 23 Sty 2008 20:25
    gabiis14
    Poziom 15  

Ile masz lat? Czy ta niskotonówka to ew120? Jakie sa wrażenia odsłuchowe?
    Ile cię to wszystko kosztowało?

• #4 23 Sty 2008 20:45
    darkus12
    Poziom 18  

obudowy sa ladne ale na zywo tylko teraz na zdjeciach wyszłu fatalnie. a jak robic samemu to wszystko... ja mam 16 lat a te kolumny ze wzmacniaczem robilem w wakacje 2007. to byl mój 1 sprzet wiekszej mocy, a co do wielkosci obudowy to lepiej wieksza niz mniejsza, wtedy jest lepszy obieg powietrza i leprze chlodzenie elementów. no tak niskotonówki to ew 120. a wrazenia sa zadowalajace, ten zestaw juz byl na 14 dyskotekach 10 godzin bez przerwy na pełnej mocy i sprawdza sie, a w porównaniu do innych sprzetów to porownalem z moim kumplem co ma wzmacniacz i kolumny estradowki i nie ma wlasciwie róznicy. koszt? dosc malo jak na takie cus bo ok 300 zł bo duzo juz mialem, a radiatowy sa w srodku bo nie było potrzeby dawania ich na zewnatrz poniewaz w obudowie maja wystarczajace chlodzenie i przy pełnej mocy gdzeja sie tylko do 72 °C. a w planie mam zrobienie drógiego takiego zastawu tylko ze zamiast basowych o srednicy 30 cm beda 45 cm

• #5 23 Sty 2008 21:06
    lobo14
    Poziom 13  

uu ale sprzęcik :D:D:D Żartuje ...
    Tak patrzę na wzmacniacz (jego wnętrze) to przypomina mi sie śmietnik w piwnicy który miałem kiedyś sprzątnąć :| no nic trochę uporządkujesz i będzie spox
    Co do kolumienek hmm w sumie nie ma co komentować (wielka pupa i tyle) .. Najważniejsze że jesteś zadowolony ..

• #6 23 Sty 2008 21:48
    wojtek[14
    Poziom 14  

Wiesz za trzysta złotych to porządku nie będzie

a co do przetworników to są beznadziejne

• #7 23 Sty 2008 21:50
    Andgos
    Poziom 11  

Ja bym poszukał dawcy obudowy dla wzmaka, co by to jakoś wyglądało i zamiast malowanych kolumn, zrobił obicie czarnym kocykiem, narożniki, jakieś uchwyty i już by to wiele lepiej się prezentowało, jeszcze jakaś maskownica, o uszkodzenie basówki na imprezie nietrudno

• #8 23 Sty 2008 22:23
    darkus12
    Poziom 18  

no tak, ale niemam narazie kasy, bo jeszcze niepracuje a trzeba jeszcze zrobic inne rzeczy, jak wpłyna srodki do mojego portwela to sie zajme kolumnami, <obicia, maskownice itp> a co do wzmacniacza to obudowa jest ok. juz pisałem ze tylko na zdjeciu zle wyglada. a do srodka i tak nikt niezaglada

• #9 23 Sty 2008 22:32
    Andgos
    Poziom 11  

Doskonale Cię rozumiem darkus, też stoję z konstrukcją :(
    Jak wykończysz kolumny to już będzie nienajgorzej

• #10 23 Sty 2008 22:39
    darkus12
    Poziom 18  

no thx za wyrozumiałosc. ja jak cos robie to najpierw zawsze sprawdzam co mam na warsztacie, a jesli czegos niema to trzeba dokupic,,, dlatego do tego musiałem dolozyc tylko 3 stówki

• #11 24 Sty 2008 14:33
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak na pierwszą taką konstrukcje nie jest źle jeśli chodzi o samo wykonanie.
    Ale widać trochę braku doświadczenia, bo w konstrukcji jest parę nieprzemyślanych rzeczy np. kolumny tego średnio-tonowca mogłeś dać wyżej (czyt. bliżej drivera) do wielkości już się nie czepiam, ale mogłyby być mniejsze.
    Co do wzmaka obudowa może być nie wiem, do czego się inni czepiają, środek racja trochę bałagan, ale ważne żeby nic tam nie latało(?). Martwią mnie tylko te kondensatory od zasilacza czy czasami nie straciły już swojej pojemności (?). i jeszcze wentylacja u wlotu masz wentylator a wylot powietrza widzę tylko małą szparkę z tyłu obudowy to trochę mało.
    Za te pieniądze ciężko by było sklecić coś lepszego chociaż jak byś dał mniejszą obudowę nie BR i zamiast Ew dał byś wtedy gds30/… to by już się tak nie czepiali ale teraz niema co gdybać. Na pewno następna konstrukcja będzie lepsza…:)

• #12 24 Sty 2008 15:57
    darkus12
    Poziom 18  

Martwią mnie tylko te kondensatory od zasilacza czy czasami nie straciły już swojej pojemności (?). i jeszcze wentylacja u wlotu masz wentylator a wylot powietrza widzę tylko małą szparkę z tyłu obudowy to trochę mało. <-kondensatory nie straciły pojemnosci... fakt ze sa duze, no bo sa juz stare, teraz takie sa nawet 3 razy mniejsze, no ale jak juz takie miałem to niemusiałem znowy kupowac nowych.. a co do wentylacju jest wystarczajaco duzo wylotu powietrza bo sa 3 takie podluzne otwory

• #13 27 Sty 2008 21:06
    volt1
    Poziom 25  

joy_pl napisał:
    Ale widać trochę braku doświadczenia, bo w konstrukcji jest parę nieprzemyślanych rzeczy np. kolumny tego średnio-tonowca mogłeś dać wyżej (czyt. bliżej drivera) do wielkości już się nie czepiam, ale mogłyby być mniejsze.

O jakie średniotonówki chodzi bo nic takiego nie widzę.

Co do tych kondensatorów i ich pojemności to nie byłbym taki pewny, bo nie produkują ich conajmniej od trzydziestu lat :)

Dodano po 3 [minuty]:

Obudowa wzmacniacza, no cóż, kwestia gustu. Ale kolumny lepiej wyglądają tak, jak by miały być obite kocykiem tak jak ktoś zaproponował :)

• #14 27 Sty 2008 21:55
    joy_pl

volt1<<No tak masz racje śerdnotonówną tego raczej też nie można nazwać ale na głośnik basowy też to raczej nie wygląda
    Ale niech będzie średnio-nisko tonowy

Kocyk na pewno by lepiej wyglądały, ale jak na kocyk by miał wydawać połowę tego co na głośniki to coś tu by było nie tak.

Ogólnie niema czego poprawiać tylko zrobić lepszą. A jak autor wspominał ma to w planach, no i miejmy nadzieje ze weźmie te parę uwag do siebie i zaowocuje to udana konstrukcją

• #15 27 Sty 2008 22:36
    bomber
    Poziom 24  

Ludzie z czym Wy na te dyski idziecie ? Ah powszechne zjawisko ale cóż ... takie realia :D tak wiec moje wątpliwosci:
    1. Masz 1 wzmak bez większych zabezpieczeń co będzie jak padnie - koniec imprezy ? Tym bardziej ze jest robiony samodzielnie co moim zdaniem daje dużo mniejsza pewność sprzętu.
    2. Do ilu hz to schodzi .. tak na Moje oko to nie ma co mowic o 45 hz chyba ;P
    3. 2*100 w i przetorniki alpfrad czyli jakies 90db - to jakie to dyskoteki ? na 30 ludzi ? Ja mam 2*Midlton po 100 w RMS + sub na stx 27cm z wzmakiem 100 w-(150w głosnik ma) RMS + sub estradowy 2 cewkowy mivoca 38cm(efektywnosc jakies 96-99 dB/w będzie - porównywałem z produktem LDM) zasilany wzmackiem 60+60 W rms i powiem ze srednio to daje rade w sali na 100 ludzi razem ze stolikami .. o ile na poczatku starcza na 50% tego to w srodku imprezy czlowiek by chcial wiecej i wiecej a tu juz sie zapalaja czerwone diody ;) :D No zaleta jest taka ze potem ludzi nie boli główka(lub mniej) na 2 dzień ale nie o to chodzi na imprezie ;P Jeszcze nigdy nie slyszałem o sytuacji żeby ludzie mówili że jest za głosno.. no może pwiedzą jak jedzenie zacznie spadac ze stołu od uderzeń basu jak damy do sali jakies 1kw firmowego sprzetu :D Zazwyczaj jednak przyjdzie ktoś i powie ze jest zbyt cicho , nawet jak od basu balony pękają :D
    4. Wykonanie .. hmh ten podświetlany wiatraczek .. troszkę śmiesznie ;P ale każdy ma swoje gusta :D Dla Mnie świecidełka to zbędny bajer i świadczy o przeroście formy nad treścią. Obudowa z drewna .. rozumiem ze to tylko i wyłącznie ze względów ekonomicznych ?
    5. Jakość stoi pod wielkim znakiem zapytania jednak sam sie przekonałem że 90% ludzi nie widzi różnicy ;P ale z 2 strony na dyskotece ma coś stukać i najlepiej jak to czuć na klacie w całym pomieszczeniu a nie 1m od głośnika i ludzie zadowoleni a jakość to sprawa 2 rzędna bo i tak sie gra z mp w większości 128kbps ... :/ (nie powiem Ja tez gram z mp3 często ale staram sie mieć jak najwyższe wartości bitrate):D
    Jednak biorąc pod uwagę że masz 16 lat ( ja mam 18 i też przez podobne plany przechodziłem jednak w miarę szybko zmieniłem swój tok rozumowania) i to co widziałem to jeszcze nie jest najgorzej :D
    U Mnie w miescie jest taki chłopak co miał w wieku około 16 lat 2 jakieś ogromne kolumny na stx napedzane 3 wzmackami i oczywiście crossover - na doły była końcówka sharpa ta z plastikowa obudowa i trafem 200-250w ) teraz juz wyrósł z tego sprzetu i ma 2*titanan estradowe napędzane wzmakiem domowym o mocy realnej 2*80 w - co już było całkiem niezłe bo głośniki mają 97dB jak nie wiecej, oraz .. no niestety znowu troszkę śmiech na sali suba na 2 głośnikach samochodowych 45 cm napędzane wzmakiem samochodowym który Mu 4 razy na imprezę wyłącza zabezpieczenie termo i stoi przy otwartym oknie :D oczywiście do tego akumulator i prostownik .. śmiesznie to wygląda :D pisze to żeby powiedzieć jak NIE NALEŻY sie zabierać za nagłośnienie dyskotek . Na prawdę da sie za 500 zl znaleźć jakieś 2 kolumny firmy gran albo elstra +wzmak lub wziąść jak ktoś ma swoje domowe na tonsilach + dokupic sub +wzmak(tak jak ja zrobiłem i uważam to za lepsze wyjście bo zejdziemy niżej i czuć jednak ten bas troszkę na ciele) i na tym pośmigać na początek z możliwą jakościa i jakaś mocą oraz co bardzo istotne pewnością- zawsze mam jakąś możliwość(i to całkiem sporą) manipulacji sprzętem w razie awarii czegoś i dokończenia imprezy.
    Podsumowanie : nie masz innego wyjścia narazie musisz grac na tym co masz jednak bym radzi jakiś sensowny plan rozbudowy ;) - tzn. jakiś sub jesli to jest większa sala(tam gdzie zazwyczaj sa bibki :D ) a jeśli nie i wystarcza to chociażby jakis zapasowy wzmacniacz z allegro o mocy 2*50w rms żeby dograć imprezę. Tak sie wydaje że to wydatek ale sprzęt nagłośnienia już tak bardzo nie będzie spadał w dół więc masz jakoś ulokowaną kasę a nie przepitą, jak kupisz okazyjnie to całkiem nieźle.

• #16 27 Sty 2008 22:56
    joy_pl

Bomber wszystko co napisałeś to prawda i ja się pod tym też podpisuje.

ALE spójrz ile autor przeznaczył na ten sprzęt
    Tu niema czego porównywać…

Bas tak ale żeby było czuć bas wszędzie równo to cza mieć co najmniej dobre basy :)
    Ja raczej bym radził zrobić najpierw jakieś dobre (skuteczne) nadstawki a potem dopiero basy
    Bo jak da dobre basy to zagłuszy średnie i wysokie z tego alfreda, który ma pewnie z 80 pare db

Do autora>> spróbuj zebrać na początku jakąś większą kwotę i wtedy coś zacznij robić. No i dobrze by było jak byś wtedy poradził się na elce co zrobić… lub/i skopiować jakiś dobry projekt

Ps.jak się niema co się lubi to się gra na na tym co się ma… :)

• #17 27 Sty 2008 23:42
    bomber
    Poziom 24  

:arrow: joy_pl :arrow: Ja w swój sprzęt wpakowałem łacznie około 700 zł + oswietlenie około 300 i powiem że jest w miarę. Oczyśćie po zainwestowaniu już około 400 zł grałem na imprezach ale z niedostatkiem mocy ... Naprawde da sie okazyjnie kupic różne rzeczy. Chociażby kolumny - zrobiłem złoty interes co prawda czaiłem sie 2 miechy z zakupem i szukałem ale znalazłem sobie gdzies na wiosce 2 kolumienki midlton 170 oraz jakaś diora czy coś w każdym razie też na tonsilach za 40 zł - tak 40 zł za komplet ! W dodatku ta diory stan idealny a w midltonie musialem zregenerować średniaka i basowca i już. Żebym miał wiecej miejsca wtedy gdzie trzymać sprzęt (teraz załatwiłem piwnice na tego suba co mam) to bym kupił za około 100 zł jakies kolumny eletrona po 60w i to by miało dopiero kopa :D
    Tak samo suba- tym razem może już nie taka okazja ale kupiłem za 340 zł na głosniku 38 cm widać że niewiele używany i na pewno profesjonalny sprzęt (koc taki jaki powinien być a nie tandeta, jakość wykonania obudowy i głosnik, efektywność ) jedyny mankament to lekkie uszkodzenie obudowy przy wylocie BR (wgniecenie na krawędzi) jednak przy tej mocy co Ja gram(to jest jakieś 50% ) to nie ma żadnego wpływu na jakość a da sie to dosyć łatwo naprawić.
    Boli Mnie jeszcze 1 rzecz - dużo ludzi gra ze zintegrowanej karty .. nie mówi żeby kupowali jakis drogi interfejs audio ale chociażby jakiś sound blaster za 50zł na PCI ... Ja należę raczej do tych co słyszą różnice i jak mogę to daje delikwentowi za free na tą imprezę tam gdzie mam być i pić, tańczyć, czasami nawet pomagać w rozkręcaniu(znowu smiechu warte - nie umiesz zrobić żeby ludzie byli na parkiecie w miarę możliwości to zrezygnuj a nie dajesz niższą cenę i mówisz że impreza dla wiekszosci jest po to 'żeby się nawalic' a muzyka to tak przy okazji ...!...) mojego SB zewnętrznego na USB - różnica jest bardzo duża nawet przy głosnikach pokroju alpfrad. Nie oszukujmy sie, ale jak ktoś ciągle słucha w domu na jakimś w miarę możliwym sprzęcie to potem Mu to przeszkadza ..... Przeraża Mnie jeszcze 1 zjawisko - ludzie nie chcą sie rozwijać często jada z konikowych automatycznych przejść w traktorze lub innym tam virtual Dj(i myślą że ten program to szczyt profesjonaloności, nawet sie nie zastawnawiają nad jakimś mixerem w przyszłości a potem jakimiś CD dla Dj ) , ale to już temat z innej bajki i nie będe go Tu rozkopywał głębiej.

Moim zdaniem jak kupi 1 suba to nie zagłuszy tych wysokich tonów, a jeśli nawet to na początku sub niech gra na 30% a potem jak sie napija i naprawdę już nie ma większej różnicy oby głosniej tylko to dac po garach :D Też kiedyś myślałem że dobry bas może być bez suba jednak po paru wizytach w klubach-dyskotekach zmieniłem swoje zdanie zdecydowaniu musi być ten dół :idea:

• #18 28 Sty 2008 01:52
    joy_pl

Nie, ja nie przeczę, że dołu nie musi być ale może dam taki przykład:
    W szkole (jeszcze w podstawówce) mieli jedną kolumnę(100 albo 150W) LDM nie pamiętam modelu + jakiś power mikser (2x150W) LDM też nie pamiętam modelu ten sprzęt był kupiony jakoś na początku lat 90
    Chodzi do dziś tam jest jeden 15'albo18' głośnik i w pomieszczeniu 12x12m jest naprawdę dużo basu, a na otwartej(nie takiej otwartej las itp.) przestrzeni słychać go z ok. 2km.
    Więc czasem dobra pełno pasmowa kolumna wystarczy, jeśli ktoś niema dużych funduszy
    pomieszczenia zamknięte nagłośnić (basem) jest bardzo trudno to fakt.

Jedyna możliwość to szukanie okazji, ja jakoś nie trafiłem na takie okazje... :(

A jeśli chodzi o traktora to ja (jak i autor konstrukcji) zaczynałem(a właściwie nadal zaczynam :) ) z normalnego miksera nigdy nie grałem z kompa... a jeśli chodzi o to żeby zatrzymać ludzi na parkiecie to raczej jest potrzebna odpowiednia muzyka chodzi mi na samym początku albo na szkolnych imprezach, bo ludzie (normalni nie tacy jak my) nie patrzą na idealne przejścia tylko na to żeby muzyka była dobra jakoś też jest raczej drugorzędna co innego głośność...

Trochę off ale może autor konstrukcji się z tego czegoś nauczy

Pozdro

• #19 28 Sty 2008 16:58
    darkus12
    Poziom 18  

no dzieki za rady, ale ja dopiero zaczynam... narazie robie swiatła. a jak skoncze swiatła to w planach sa do zrobienia jeszcze 2 zestawy głosnikowe. basówki o srednizy 45 cm w kazdej kolumnie, sredniotonówki 15 cm a wysokie tez takie jak mam w tych... a co do wzmacniacza zapasowego to gram narazie razem z kumplem, i on ma zestaw estradówek <2 kolumny + wzmak> i zawsze ja go musze ratowac bo mu 2 razy padł sprzed firmowy, a mój grał bez zazótów

• #20 28 Sty 2008 18:30
    joy_pl

Dziękujesz za rady, ale nie przyjmujesz ich do wiadomości

Lepiej uczyć się na błędach innych a nie swoich

Może powiedz co to za 18” głośniki chcesz dać chyba nie hw 1800 ??

Bo nawet takie 4 nie maja szans z moim nie-basowym 15”celestion’em

Więc nie pakuj więcej kasy w szmelc poczekaj trochę dłużej zbierz trochę więcej kasy nie idź na wygląd (w sensie wielkie głośniki) tylko na skuteczność, jakość..

• #21 29 Sty 2008 15:17
    mtbmichal
    Poziom 12  

przydało by się te kolumienki jakos chociaż wytłumic :P słabe te przetworniki pewnie nie najlepiej to gra

• #22 29 Sty 2008 18:44
    pawel83ck
    Poziom 13  

Hej. Zasadniczo brakuje tu wedłóg mnie sekcji średniotonowej. Wydaje mi się, że występuje tu wielka luka w paśmie 2000 - 4000 Hz. Poza tym zastosowane głośniki różnią się znacznie pod względem efektywności co na pewno negatywnie sprzyja obiorowi. Mógłbyś też zadbać o lepsze wytłumienie obudowy bo w obecnym kształcie prawdopodobnie gra to pudełkowo. Ale ogólnie pomysł oryginalny (szpanerski) :):)

Ortografia,
    androot

• #23 29 Sty 2008 22:41
    darkus12
    Poziom 18  

no w sumie. ale ja wole miec swój sprzet co wiem ze jest pewny bo do kupnego jakos niemam zaufania

• #24 29 Sty 2008 23:12
    bomber
    Poziom 24  

No nie powiem jak wezmiemy pod uwage jakiś wzmacniacz 2*150w firmy skytec czy jakos tak co ma w srodku trfo mniej niz 300 w to sie dziwić że pada ...
    Ale jakiś LDM to juz coś .. :D CO prawda tda7294 ma szereg zabezpieczeń to o tyle przy tych 100w ma takie zniekształcenia że szkoda gadać wiec masz jakieś 2*60 w przy dobrym TDH - wiec tyle co wzmacniacz domowy .. bo te TDA jest zresztą raczej do domu a nie estrade. Co do głośników to już wogle nie ma o czym gadać - kolega ma racje 15' celestion zagłuszy spokojnie jakieś wynalazki nawet co maja 18' i zasilane sa większą końcówką. A jak mamy takie wielkie kolumny to i problemy z transportem, wnoszeniem ustawieniem (miejsce na sali) zaraz .. heh chyba każdy woli żeby coś było mniejsze przy tej samej głośności ? I Ja dalej jestem za subbasem bo sobie możemy go ustawić blisko podłogi przy scianie i mym super efekt(i to dużo ! ) a głosnik szeroko pasmowy powinien byc wysoko żeby ludzie nie zasłaniali wysokotonowca bo łatwo sie tłumi wiec odpada ustawienie na podłodze i ładny basik który czuje sie na nogach nawet na 2 końcu sali :D . A jak już chcesz robić swoje to musisz obudowe przeliczyć pod konkretny głośnik(są gotowe projekty wieć można tez skorzystać) i głosnik jakiś ludzki a nie tego pokroju .....
    Nie wiem czy jesteś tego swiadom bo wiem że dużo ludzi nie :

Wszyscy patrza na WATY ... no i dobrze im wiecej tym lepiej ale ważniejsza jest EFEKTYWNOŚĆ w dB z 1W .. każde 3dB wiecej to mamy 2 razy głośniej przy tej samej mocy. Wiec jak Ty masz te 100 w i 90 dB to Ja tą samą głośność będe miał z mojej kolumenki Mildton zbudowanej na tonsilu z około 30w i po co te wielke końcówki mocy, grube kable ? Tylko uważaj bo wiele producentów tych tanich wynalazków podaj zawyżone dane.
    Ostatnio widziałem na jakimś występie w MDK kolumienki jbl na bazie 25cm basowca i mocy 150 W i powiem że na początku sie smiałem troszke .. sala na 200 albo i więcej ludzi siedzące miejsca i takie maleństwo .. nic bardziej mylnego basy było lekko czuć ciałem ! Do koncertu może to by było jeszcze troszke zbyt mało ale jak do teatru objezdnego to aż nadto.

• #25 29 Sty 2008 23:45
    Alton88
    Poziom 21  

o K...a przecież to jest poniżej dna !!
    Po jaką cholerę elektroda przyjmuje takie projekty i tylko zaśmieca serwery.

Wady:

Wysokotonowy piezoelektryczy ...pasmo jak Himalaje, dobry do zegarków i tylko do tego kłuje w uszy .

Średniotonowy a właściwie brak, kolega słyszy BAAASSS i jakieś cykanie i myśli że zrobił dobre kolumny.

Niskotonowy seria EW to najgorsza seria 78 db efektywności ,mulenie ,brak zejścia ,brak wykopu.

Obudowa policzona ? jaki podział zwrotnicy ,a może jej niema ?
    Co tu dużo gadać kolumny z hipermarketu będą czyściej i głośniej grac.

Wzmacniacz wykonany trochę lepiej ,wewnątrz bałagan ,na zewnątrz jak widać tragedia.

Zalety:

yyy ....kolor drzwi w pokoju

Mimo twojego wieku (16 latki wcale nie są tacy głupi ,jarają trawkę a kasa zawsze na to jest) mogłeś się bardzie postarać.

Osobiście bałbym się przebywać na takiej dyskotece.
    1. wzmak wykonany ,,niebezpiecznie,,
    2. nie wytrzymał bym nerwowo jak bym miał słuchać tych kolumn.

+ za ambicje.

PS: na jaka częstotliwość zestrojony jest Bass-reflex ??

Jak twojego kolegi estradówki grają podobnie jak twoje kolumny, to jusz wiem jakie kolumny ma twój kolega.

Po za tym GD 30/30 bym to zagłuszył.

• #26 30 Sty 2008 00:11
    joy_pl

widzisz darkus12 próbowaliśmy ci to delikatnie wytłumaczyć... no ale tak sie widocznie nie da

kolega bomber i Alton88 mają 100% racje...

czym prędzej zrozumiesz co ci chcemy przekazać tym lepiej dla ciebie

jeszcze jedno słowo do Alton88 "po co?" po to żeby inni nie robili takich błędów temat można by nawet przykleić "ku przestrodze" chociaż czasami zdarzają sie dużo gorsze projekty (np.w ogóle nie działające) ;)

• #27 30 Sty 2008 16:08
    volt1
    Poziom 25  

Niema tego złego co by na dobre nie wyszło. Człowiek uczy się na błędach. Na cudzych bezboleśnie, a na własnych skutecznie. Może następna konstrukcja będzie bardziej udana po tych słowach krytyki, bo jeśli ktoś buduje taką kolumnę i po odpaleniu twierdzi że to szmelc totalny, to nie jest źle. Ale gdy kolega darkus12 twierdzi, że sprzęt jest całkiem niezły, to już jest źle :)

Tak więc proponuje trochę bardziej się postarać, bo za te pieniądze to można już kupić choćby jakieś używane tonsile i zrobić porządny wzmacniacz. Wtedy zestaw będzie nie tylko głośniejszy, ale i da się go słuchać, bo nie wszyscy są głusi w tym kraju (całe szczęście).

• #28 30 Sty 2008 17:16
    bomber
    Poziom 24  

Jak Ja miałem 15 lat tez myślałem że moje kolumnki na first samochodowym zrobione na oko grają dobrze ...
    Idz do jakiegoś klubu i posłuchaj troszkę w wiekszości maja firmowe nagłośnienie wiec poznasz co to jest dobry dzwięk.
    A to że dla 95% ludzi jest obojętne że nie ma srodka albo zniekształcenia są na poziomie 10% to jest smutny fakt :cry:
    Wogle po co robić kolumny ? Naprawdę jak sie poszuka da sie wyrwać firmowy sprzęt za niższą cene niż same materiały. Oczywiście kreatywność jest dobra ale dla ludzi co już maja wieksze pojęcie i dobrze wiedzą co sie nada i co chcą.

• #29 30 Sty 2008 20:40
    volt1
    Poziom 25  

bomber napisał:
    Jak Ja miałem 15 lat tez myślałem że moje kolumnki na first samochodowym zrobione na oko grają dobrze ...
    Idz do jakiegoś klubu i posłuchaj troszkę w wiekszości maja firmowe nagłośnienie wiec poznasz co to jest dobry dzwięk.
    A to że dla 95% ludzi jest obojętne że nie ma srodka albo zniekształcenia są na poziomie 10% to jest smutny fakt :cry:

Nie ma co generalizować. Nikt nie rodzi się ze słuchem absolutnym. To trzeba wykształcić. Dlatego jak radzi kolega powyżej, najlepiej najpierw posłuchać naprawdę dobrego sprzętu, a dopiero później zastanowić się czy te kolumny kolegi naprawdę dobrze grają.
    Ale niema co się załamywać. Wystarczy usiąść, przeanalizować co zrobiło się źle, albo chociaż poczytać trochę posty na Elektrodzie, tam sa naprawdę cenne rady jak robić dobre kolumny. A jak się "liźnie" już trochę tematu, wtedy można robić kolumny na profesjonalnym poziomie. Trzeba jedynie włożyć w to trochę pracy i przede wszystkim dokładnie przemyśleć całą konstrukcję.

Też zaczynałem od tworzenia badziewia, ale nie podobało mi się od chwili uruchomienia. Strasznie mnie to wkurzało, więc rozkładałem wszystko na kawałki i próbowałem ponownie, aż efekt był zadawalający.

• #30 31 Sty 2008 18:58
    darkus12
    Poziom 18  

no przeciez to pierwsze kolumny... a co do lupnych kolumn... w niektórych tez niema srednio tonowca, wymiary srodka<pojemnosc> te same, i w sumie, niema za wielkiej róznicy w głosnosci, i jakosci. nastepny zestaw tagze zrobie sam, i tez umieszcze na elektrodzie, i zobaczycie, ze jednak na prawde umie cos zrobic, a do tego niemusicie sie czepiac,,, przynajmniej obudowy, wymiary, ale wzmacniacze chyba beda te same, ale to nie jest w 100 % pewne

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME